Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

24. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 972 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 971 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @fantomik Kolega z práce tohle také řešil a normálně dal sklo pryč (prý se mu pod to dost prášilo), odsekal dlažbu a trubku v podlaze normálně nějak posunul a pak zase vše zarovnal, dal lepidlo a na to dlažbu. Práce na jedno odpledne.
13. led v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 162 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
Registrovala se 1. ledna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 162 příspěvků. Má 18 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @angus88 Děkuji, zítra vyřídím manželovi, ať na to koukne. dělá to jen na 2 místech, tak tam nějaký problémek asi bude..

trochu lehce off topic... ale to domy RDR a kuny? nám teď několik dní lítá po střeše, první kunoplaška ani vlasy nezabraly.. tak se chci zeptat, jestli máte někdo zkušenost, jestli jsou proti nim dostatečně odolné..
13. led ve 20:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @fialka1122 zkroucené dveře máme my, z garáže do zádveří, ale princip stejný...čekáme na vyjádření obchodního oddělení.
13. led ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 972 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 971 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @farka Dle mého velké teplotní rozdíly. My máme Sapeli Klima 2 a zatím pohoda, ani nejsou orosené apod
13. led ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @farka Tak pak se podělte s výsledkem.. nám z garáže teď hrozně táhne zima :(

@pavelll12 to je možné, ale to by snad měli vědět, když je tam dávají a nabízí... neřeknu, když by to bylo třeba 0,75cm.. dám těsnění a celkem se to dá řešit, ale toto je moc, dám tam prst v pohodě... a přímo ve standardech mají toto : "Vnitřní dveře mezi vytápěným a nevytápěným prostorem (např.dům – nevytápěná garáž) v provedení VPK-3 KASARD STANDARD 1 (plné, hladké dveře v provedení LAMINO desén dle aktuální nabídky)." tak prostě mají dávat něco ověřeného...
13. led ve 21:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 No a když už jsem sem po delší době zavítala, tak přihodím ještě jednu otázku ohledně topení.. berme v potaz běžný kotel, co je ve standardu (9kWh max)... co je ekonomičtější varianta:
a) mít všechny radiátory naplno (st. 5) a vyhřát za krátkou dobu na plný výkon nebo
b) mít radiátory na řekněme stupeň 3 a vytápět pomaleji, ale na částečný výkon?
13. led ve 21:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
 @pavelll12 ale to my víme, jen prostě když to ví i RDR, že se to děje, proč tam nedají rovnou lepší dveře a nebo aspoň neupozorní?! bydlíme už přes 2 roky a až prý poslední rok se dávají lepší...
@fialka1122 na výsledek si asi ještě dlouho počkáme... v zádveří je kosa jak blázen a do chodby máme na zemi u dveří takový ten látkový válec, aby tama netáhlo
13. led ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1727 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1727 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @fialka1122 kotel reguluješ přes dálkové čidlo, ne? Takže jediné, co nastavuješ, případně, je ventil na topení a to záleží..emoticon)

No, jde o to, že když dáš čidlo do jednoho pokoje, tak v jiném může být teplo/zima, tj pak stojí za to si pohrát s ventily a upravit průtok podle libosti. Jinak to vliv na nic nemá. Resp., když seškrtíš průtok ve všech topeních na 3, tak nic nevyřešíš, musíš dodat stejný tepelný výkon pro požadovanou teplotu, jediný rozdíl bude v tom, že kotel déle poběží. Navíc ta voda bude mít tu teplotu, co potřebuješ, jen se bude do místnosti předávat pomaleji díky průtoku.
13. led ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fialka1122 (29 r.)
19
  • Stavím dům
    Region Brno
 @farka já tam dávám celou deku :( je to blbé no..

@atilius ano, zn siemens, a ano, měla jsem na mysli ten ventil (nebo tedy všechny v domě)..
Děkuji za vysvětlení, je to o průtoku.. ale to neřeší ještě rozdíl ve spotřebách el. energie mezi variantou a a b.. já bych i sezonu vydržela zkoušet, ale manžel i to kazí, protože na ty ventily pořád sahá (doma topili dřevem), Teplotu necháváme stále stejnou, 25°C v obývacím pokoji, popřípadě při odjezdu na víkend pryč snížíme na 19. My máme teplotní a vlhkostní čidla rozmístěné po době (ne od RDR, to si hraje můj muž). Spíš by mě zajímalo, jestli někdo prostě má zkušenost alespoň s jednou z variant a jaký to má dopad na spotřebu.. Loňskou sezonu např jsem byla se spotřebou docela spokojená, ale jak říkám, já pouštím ventily na max a na chvíli a např. v pokojích stejně před spaním a po větrám a manžel je občas upravuje a než na to přijdu, jsou stažené třeba 2 dny...
13. led ve 21:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @fialka1122 Podle mě, když dám všude 3 místo 5, tak nedosáhnu ničeho. Jen budu menším proudem pouštět vodu do radiátoru, tj budu se na požadovanou teplotu dostávat delší čas. Teoreticky, to bude o něco horší, protože na vyhřátí bude muset ta voda déle proudit domem a tím pádem se déle bude část tepla ztrácet v trubkách. Ale nemyslím, že by to bylo nějak zásadní.

Ty ventily jsou spíš právě k doregulování jednotlivých místností. Podle mě je nejlepší dát čidlo do nejchladnější místnosti, tj kde se to vytápí nejdéle/nejhůře a ty ostatní pak podle toho třeba trochu stáhnout.

My teda v podstatě na ventily nešaháme celou zimu....
13. led ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1456 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1456 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @fialka1122 zásadní vliv má podle mě teplota vody, na kterou kotel topí, to jste vůbec nezmínila. Ideálně dle ekviterm křivky a menší teplotu, která však bude stačit k požadovanému teplotnímu komfortu. Hlavice bych použil pouze k doregulování poměru mezi pokoji (ložnici na 3, obývák na 5 atd). Na kolik natápíte vodu?
13. led ve 23:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
37
Registrovala se 13. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 71 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
vikiza
37
Registrovala se 13. září 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 71 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @pavelll12 Také jsme si všimli, jak jsou zvuky z domu slyšet ven. Stačilo klasické mluvení a to máme sokl zateplený! Připadá mi, že i z venku jsou dost slyšet zvuky emoticon Za mě v tomto dost zklamání.
14. led v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @fialka1122 Pokud máte termoregulační hlavice, tak je úplně jedno, zda je na ní stupeň 3 nebo 5. Pokud je třeba v baráku 15 st. a vy začnete topit, při nastaveném stupni 3 bude i tak topení otevřeno na max. do okamžiku dosažení určité teploty, kdy průtok začne škrtit. Pokud budete mít od začátku stupeň 5, budete muset později sami priskrcovat topeni, abyste nepřetápěli.
Ten efekt poznáš třeba na tom, kdy v zimě máš vlažné topení a ty otevřeš okno - ikdyž je na stupni 3, začne topit na max, protože je v místnosti studený vzduch.

Je to stejné jako s automatickým topením v autě. Máš nastaveno 22st, nastartuješ, auto topí na max. dokud v něm nebude 22st. Nemusíš tak topení po nastartování dávat na max.
14. led v 01:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @vikiza No, tak já si zase na toto nestěžuji. emoticon Proti tomu, v čem jsme bydleli předním, je to oaza klidu. emoticon
Co člověk to nazor.
14. led v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 Opakuji se, proč byly příspěvky učitele antonyt smazány???
14. led v 09:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 120 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 120 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @angus88 protoze to byl nejspis james blond...
14. led v 11:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @vikiza ono asi bude zaviset na vice faktorech. Ted jsem byl venku a zkousel ruznou silu hlasu a normalni hovor slyset nebyl az pak kdyz zacali kricet a stekat pes, tak pak ano.
Kazdopadne utlum 42 dB (dle doku RDR) je opravdu na hranici a pokud bych nemel dum v klidne lokalite, zvazoval bych jinou technologii.
14. led v 11:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 370 příspěvků. Má 6 přátel.
 @fialka1122 Co se týká podlahy, tak můžu říct naši zkušenost - taky jsme měli v jednom místě vydutou kuličku a nahlásili jsme to servisu. Chlapi přijeli, rozdělali podlahu a objevili to, že na podlaze zůstalo malinkaté plastové smítko z něčeho a z toho vznikla ta vydutá kulička. Nemohla jsem uvěřit, že je to jenom tohle, ale bylo to tak. Podlahu poctivě vysáli, pak položili novou, starou už nedávali. Totéž máme teď v obýváku, kde to budou taky dělat a pod krbovkama nám budou podlahu brousit, protože podle vodováhy nesedí a když na ni položíme protipožární sklo a kamna, tak by se sklo mohlo rozlomit.
Nepovažuju to za žádný tragédie, chlapi jsou šikovní, práce jim jde rychle.
Co se týká prasklinek, to přirozeně praská a praskat asi ještě bude. Je to tím, že si dům sedá, přece jen, je to dřevo. Oni sami říkají, že ke konci záruky se má zákazník ozvat a oni přijedou a praskliny zatřou, takže taky v klidu.
14. led ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 Pro info tem kteri cekaji na penalizaci za zpozdeni terminu: Mame smlouvu z roku 2016, kde jeste terminy jsou presne a tudiz se nelze vyhnout penalizaci. Meli jsme termin 2Q 2017. Dum jsme prevzali 9.10.2017 a predpokladali jsme tedy penale od cervence az k tomuto datu....

V patek prisel dopis o celkove castce penalizace i s poctem tydnu o kolik byla stavba opozdena. Misto nami predpokladanych 15 tydnu zpozdeni mame vycislenou castku za 7 tydnu zpozdeni..... a datum od ktereho je pocitana penalzace jako 29.8.2017... Kdyz jsem si lamal hlavu jak k tomuto datu prisli tak jsme si vzali smlouvu kde se pise ze stavbu musi predat do 30 PRACOVNICH dnu od zahajeni stavby + navic penalizace se pocita az od zpozdeni 10 pracovnich dnu . V cervenci byly navic dva svatky a kdyz si to clovek spocita sedi jim to presne na 29.8.2017..... Bohuzel je to tak ve smlouve a asi proti tomu nikdo nic nezmuze.

Takze pro ty co pocitaji tydny zpozdeni oproti smlouve a utesuji se alepson tim ze dostanou nejake penize jako penalizaci tak si k poslednimu dny kvartalu ve smlouve prictete 40 pracovnich dnu.... az od tohodle data se vam penale skutecne pocitaji.....
14. led v 18:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Region Praha - západ.
 @zuvala
Nam ale v dopise uvadeji číslo tydne zahajeni ne cele čtvrtleti☺
14. led ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @zuvala Zatím máme jen návrh SoD ale i v ní jsou normálně sankce, jak popisujete. On má někdo smlouvu bez sankcí?
14. led ve 20:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
 @mariacek
Psalo se tady ze nove smlouvy jsou v necem jine od starych. Mam pocit ze tam neni definitivni termin ale predpokladany termin. Ale treba se pletu to nevim. Kazdopadne my jsme pocitali s dvojnasobnyni sabkcemi a oni jsou polovicni. Holt jsme pocitali od konce kvartalu ktery byl ve smlouve a nepocitali dalsich 40 pracovnich dnu
14. led ve 20:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
 @zuvala : To tedy nic moc emoticon My jsme podepisovali v lednu 2017 a uz tam mame psano, ze predaji do 60-ti dnu, takze se nam to hodne pokrati....
14. led ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @farka No, co na to říct. Většina tady ví, že Kasardy prostě jsou né moc kvalitní dveře, tak proč to pokoušet... Já jsem zrovna měřil teplotu a v zádveří (topení na stupeň č. 3) máme 17 stupňů a v garáži máme 8 stupňů. Dveře se nerosí, nikde netáhne a jsou rovné. Otázka je, jak budou vypadat za rok či dvaemoticon
14. led ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @beam1969 Lidi, vy to asi nečtete pořádněemoticon Nemluvíme o tom, že hluk z ulice jde do domu, to je ok, ale že hluk z vnitřku domu překvapivě proniká venemoticon)))
Prostě pustím si film, jdu ven a za zdí, kde je tv slyším, jak zvuk relativně dost proniká ven. Prostě tohle jsem u domu nikdy neslyšel.
14. led ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků. Region Praha.
 @vikiza Zkoušel jste to nějak reklamovat? Máme podobný problém, za stěnou vedle garáže venku slyším uplně vše, co se děje uvnitř domu. Říkal jsem si, jestli tam nechybí nějaká izolace. V tom jednom místě je to vážně extrém. Jaký máte dům? My Nova 101.
14. led ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @pavelll12 Přesně, když stojím za zdí, kde hraje televize, tak slyším uplně vše. A to ta televize nemusí být ani moc nahlas. Asi to zkusím reklamovat, je to hodně divné.
14. led ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
 @pavelll12 a já už po několikáté píšu, že jsme dveře řešili únor 2015 a v té době to prostě nikdo neřešil nijak víc, až co jsme postavili se s tím začalo něco dělat a měnit emoticon i pán z Kasardu říkal, že jsme jedni z posledních co to tak mají, po nás stavěné domy už mají lepší dveře...

ad hluk: u nás to je také slyšet, jak běží televize nebo když malá běhá po domě a kecá, pokud křičí tak to slyší i na ulici sousedi...přišlo mi to zvláštní, ale je to dřevostavba ne cihla...
14. led ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @pavelll12 ale ano, testoval jsem zevnitr ven... tak nevim, kdo tu necte poradneemoticon
Jinak pro prostupnost je jedno z jakeho smeru, tzn z ulice je stejna jako z pokoje...
14. led ve 22:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @beam1969 Nevím, čekal jsem, že ta izolace budu mnohem lepší, zvláště když máme i širší zateplení. Nebo jestli lidé s 10tkou to mají ještě více slyšet, tak je to děs. Já právě nedávno chodil okolo domu a slyšel jsem malou jak něco žvatlá nahlas a já myslel, jestli není otevřené okno. Nejvíce je to u 101 slyšet za garáží.
14. led ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš