Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
38
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 8 přátel. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
matyasek34
38
Registrovala se 3. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 8 přátel. Region Liberec.
 @angus88 jj,vzdyt jste ho chtel 😊
19. led ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 445 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 444 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @matyasek34 Prej kanalky odtece emoticon Tak to z vas dělají fakt vola emoticon)) Ale nedivím se, když ta trojskla jsou tak drahá... To už je na facku fakt..
19. led ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
 @angus88 no už víme ze postavíme až 2020 s tím i počítáme i když je to mazec dlouha doba, model 2019 stihnetme mám to s oc domluvené. A důvod primárně ten ze se nám KUBIS líbí a už jsme na tom s projektantem dost odmakali a cena od RD je také velmi příznivá. Co se mi nelíbí je, ze nejdou ve smlouvách s RD dělat žádné moc velké úpravy, hlavně v dodržování termínu z jejich strany.
19. led ve 21:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
 @pavell123 proč bláznovství 😏 Ze jsou přehlceny nebo nejste spokojený s jejich práci? Víme ze nestíhají, ale na druhou stranu jsou lidi ve směs spokojeni co😊
19. led ve 21:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1644 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @matyasek34 aha, zajímavé... Moc to nechápu. Kam by ten kondenzát odtekl...
19. led ve 23:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @richid o kvalitě práci je tu tisíc stránek emoticon
19. led ve 23:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @matyasek34 kdo je prosím výrobce? Zdá se mi to pravdu jako blbost. Na netu je poměrně dost článků na toto téma a všechny mluví jasně, je to na výměnu.

"Rosení v meziskelním prostoru znamená, že tento prostor není hermeticky uzavřen, jak by měl správně být, a vniká tam vzduch. Může to být způsobeno prasklinou na skle nebo netěsností rámečku a spojení skel. Každopádně v tomto případě se jedná o závadu na okně, kterou v případě, že jste sklo nebo rámeček nepoškodili sami, ihned reklamujte."
19. led ve 23:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 197 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 197 příspěvků. Region Praha.
 @richid Za tu dobu, co tady budete čekat máte 2x postaven kvalitní zděný dům. A máte to za stejné peníze. Já v domě od RDR bydlím a věřte mi, to čekání za to rozhodně nestojí ;)
20. led v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 445 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 444 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @pavell123 Tak debatu dřevostavba vs. zděný dům bych asi nerozváděl... Ale rád bych, abyste mi ukázal tu kvalitní stavební firmu, která nemá dlouhé čekací lhůty. Zrovna s kolegou soutěžíme, kdo postaví dřív. Ale tohle fórum je o RDR a ne o tom s kým a co stavět, tak už mlčím... emoticon
20. led v 01:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Za mě byly (jsou) výhody RDR:
1) rychlost stavby domu
2) dobré řešení reklamací
3) dodržení rozpočtu

Proto jsme si RDR vybrali. V roce 2016 to bylo tak, že v únoru jsme podepsali SoSB a v prosinci jsme bydleli. Za necelý rok. To už dnes bohužel neplatí. Bod 2) už také začíná být diskutabilní (za nás zatím ok, vše řeší a není toho málo). Zbývá tedy jen bod 3) a to je za mě trochu málo proč dnes opět stavět s RDR.

Dnes bych šel opět do dřevostavby, ale s jinou firmou, která dělá betonové podlahy a nestaví dům pouhé dva týdny! Ta rychlost je prostě znát
20. led v 08:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
 @pavell123 když uvázim, ze RD je největší na trhu a ma největší sít lidi na modré střeše, tak je výhodou ze si sdílíme všechny informace o výstavbě, realizaci a tak. Ovšem muže to byt i nevýhodou, protože veškeré negativní zkušenosti se sdílí rychle. Ale povezete mi která stavební firma nemá teď problémy s časem, lidmi...teď je to všude a u všech, jen nemají tak obrovskou sít lidi, takže jejich problémy nedostatky nejsou tak rychle a tak moc venku. RD tím neomlouvam, pravé proto ze je to tak velká firma, ma byt na tento stav připravena, musí mít přece tým finančních analytiků kteří mají byt o krok napřed. A co mi opravdu vadí je nemožnost úpravy smlouvy, my objednavatele jsme v pasti, jelikož to musíme akceptovat, pokud teda chceme stavět s RD.
20. led v 09:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
  • Stavím dům
 @angus88 mužů poprosit o vysvetleni rozdílu betonové podlahy? Dik
20. led v 09:01  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 22 příspěvků. Region Praha - západ.
 @richid Naprosty souhlas. Kazdopadne termin v SoSD nic neznamena. OC davkuje informace klientovi postupne, jak je videt z predchozich prispevku, kazdy to ma jinak. Kdybychom vedeli, ze muzeme podepsat SoD i bez finalni ceny a dostat se tim na drivejsi termin, tak jsme to udelali (cenu lze potom doladit dodatkem). Jen pro info - termin ve SoSD byl 3. Q 2017 a v SoD mame 2. Q 2018 s tim ze jsme se uz dozvedeli, ze je nerealny a spise bude stavba az v 3. Q 2018. Vse jsme dodali vcas i ZD.

A smlouvy jsou napsany velmi chytre, zadne penale pro ne a my musime jen cekat. Na OC jsou mili a vstricni, proc by nebyli? O terminech rozhoduje ustredi RD a OC s tim nic nenadela. Tak hodne stesti a pevne nervy!
20. led v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hafanek2
Registroval se 11. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
hafanek2
 @mariacek zase takova blbost to podle me neni. Mam skla (neni to stavba od RDR) a tam jsou uprostred diry a vsim jsem si ze se mi tam obcas par kapek udela(jen opravdu par a uplne dole na hranici ty gumy) a odtecou kanalkem a tou dirou a na druhy strane je zaslepka. Takze to asi neni az takova kravina. Vyrobce je Stavoprojekta
20. led v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hafanek2
fotoportrét
fotoportrét
hafanek2
 Je to teda HS portal, treba je to jinak u portalu a oken
20. led v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @mariacek Já nerozvadím debatu dřevostavba vs. zděný dům. Ale vzhledem k tomu, že ve dřevostavbě od RDR bydlím, tak si dovolím tvrdit, že vím o čem píšu. Každým dnem lituji, že jsem do toho šel. Všude je všechno slyšet, to je asi to nejhorší, co mě vadí. Jako chata paráda, ale jako dům na trvalé bydlení naprostý propadák. Za ty peníze to prostě nestojí.
20. led v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @mariacek Jinou kvalitní firmu, a že jich je, zde uvádět nechci. Už vidím tu vlnu kritiky, která by se na mě strhla, že tu propaguji někoho jiného než slavnou RDR.
20. led v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @angus88 S tím posledním odstavcem naprosto souhlasím. Absence betonove podlahy je fakt znát.
20. led v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 151 příspěvků. Region Praha - východ.
 @angus88 My ještě ani nestavíme, ale můžu říct, že kdybychom se rozhodovali znovu, tak asi půjdeme do zděného domu. Dřevostavbu jsme mj. chtěli z důvodu rychlosti výstavby a při podpisu SoSB by mě v životě nenapadlo, že budeme bydlet za dva roky (z naší strany zdrženi se stavebním povolením 4měs).
Negativně hodnotím jakékoliv nadstandardy, které by v případě subrealizace specializovanými firmami u zděného domu vycházely výrazně levněji než přes RDR.
Cena domu by pravděpodobně vyšší nebyla.
20. led v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @hafanek2 Ty dírky v té hliníkové liště jsou proto, aby se do té lišty, ve které je právě nasypaný silikagel dostal vzduch, ze kterého se ta vlhkost stahuje... Ten silikagel je tam právě proto, aby se tam žádné kapičky apod. nevyskytovaly.
20. led v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hafanek2
fotoportrét
fotoportrét
hafanek2
 @mariacek pak to tedy mam vadny celej hs portal a dalsich 5 oken :( protoze ty kapky dole mam vysrazeny na vsech oknech
20. led ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @addamec tak ono zase spoustalií co stavěli zděný dům tvrdí že teď by šli do montovaného, člověk vždycky vidí tu trávu zelenější u souseda.
20. led ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @richid která firma teď stíhá? např. fischerhaus nebo Haas, ti drží termíny i teď
20. led ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
 @mysak124 v době rozhodování mi chyběly zkušenosti, ale jak jsme zařizovali nějaké věci okolo pozemku, tak zjišťuji, že to není velká věda a narazil jsem na kontakty, kterým bych se nebál svěřit celou stavbu. A jak jsem psal výhoda rychlosti výstavby se nedostavila a do zděného domu bychom se stěhovali ve stejném termínu. Navíc v případě prodeje nemovitosti bychom dostali víc.
20. led ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 No u nás začínají se stavbou za týden v pondělí, jsem zvědavý jaká parta bude. Vysypáno pro bagr je 7x5m celkem vrstva cca 10-15cm kameniva tak snad se nepropadne, pak použijeme jako podklad pro parkovací místa pro 2 auta (+ dlažební kostky samozřejmě) , takže se to vždycky dá použít nejen pro bagr. Sám mám smíšené pocity, uvidíme jaká bude parta, má se od konce příštího týdne oteplovat tak budou asi rádi, že kolem je samý jíl a budou jak v bažině. Alespoň všechny vstupy do domu vysypu šutrem ať můžou normálně chodit nenosit tuny bahna dovnitř. Vzal jsem 2 týdny dovolené tak s něma budu každý den. Budou určitě "rádi" emoticon
20. led ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Většina lidí má smíšené pocity jenom proto, že si tady furt čtou nějaké problémy a už dopředu jsou na vážkách. U nás to bylo stejné. Všude jen pozitiva, podepsali jsme smlouvu a najednou se tu začala objevovat i kritika. Pokud bych měl dnes čekat na rok 2020, jdu určitě do komplikovanějšího procesu, ale stavěl bych klasický zděný dům. Nevýhoda je, že člověk tak nějak pořád nevím, kolik to nakonec bude stát. U nás to vyhrálo to, že to bude do roka, víme přesně cenu, nízká energetická náročnost, platba za dům po ředání. Tím to asi končí.
Nevýhody? Duté podlahy a stropy - vyšší prozvučnost hluku apod a těch domů je všude tolik, že je to už okoukané a obávám se, že do budoucna to bude jako Okál, který moc prodejný není... Pokud by stropy a podlahy byly klasické, určitě bych do tohoto domu šel znovu. Prostě by to trvalo o týden déle, ale dům by byl určitě mnohem komfortnější. Sami dělníci říkali, že srovnat podsyp apod trvá dlouho a za ten čas by se udělaly podlahy lité taky.
Zase reklamace řeší firma rychle a jsou to jen drobnosti, které by byly podle mě i u jiných firem. Dům nikde nepraská, podlahy jsou rovné. V domě po 2 měsících máme jednu trhlinu ve zdi, ale zase od stropu až po podlahu a je mírně cítit, že je tam ta stěna jakoby lehce zlomená (v této stěně je pouzdro JAP), tak nevím. Až se mi nakupí více věcí, tak to asi budeme reklamovat. Přijde mi, jako kdyby stěna byla trochu do luku.
20. led ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @pavelll12 Za mě výhody - energetická náročnost (konkrétně kubis 632 ano malý dům, ale je to jen o preferencích každého co mu stačí nebo chce víc) , dále rychlost stavby (pokud už teda začnou) a ještě určitě pár věcí. Každý barák má své i proti, ale my šli do toho hlavně kvůli nízkým nákladům na vytápění a rychlost stavby.... No nakonec je to s tou rychlostí jinak. My měli ten barák ještě za cenu 2016 takže 2mil170tis cca v základu dneska je cena o 280 000 vyšší a to už bych si fest rozmýšlel, zda menší kubis, nebo zděný barák. podepisoval jsem SOSB v dubnu a SOD v květnu 2016 tehdy byla doba , že ještě nemuselo být po KS. To zavedli až později, protože zjistili, že přesně takhle jim utíkají peníze, že si lidi pojistí cenu.... Dneska pokud by mi řekli za kusis 2500 000 pošlu je někam. Za tak malý barák bych jim tolik peněz nedal. Ale je to prostě volba každého.
20. led ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 Tak RDR tu máme 50 let. Ty termíny nedrží poslední rok? Tak doufám, že se poučili a současné SoSB zas opět odpovídají realitě.

Taky hůř dostupné hypotéky trochu ten boom zklidní, tak uvidíme..
21. led v 00:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @addamec no ono to taky není tak růžové. Bratr stavěl přesně takhle, prověřené kontakty, celá stavba v režii zkušené firmy......nakonec byl dům o půl roku později a o 1,1mil. dražší,(cena v projektu byla 4,7m nakonec to vyšlo na 5,8m) k tomu hromada reklamací.
A hlavně nervy v háji (dvě malý děti a k tomu prakticky každý den něco odpovídat stavařům(většina navýšení ceny byla z toho, že navrhované řešení nebylo na skladě muselo by se na něj čekat, čím by vzniklo další zpoždění, a taky navýšení ceny z důvodů prodlení....)). To on a jeho zkušenosti mě přesvědčily jít do montované stavby. Ještě teď se s nima handrkuje o 400tis. a bude se to asi řešit soudně.

Sice ano, vím že kvalitní zděná stavba bude lepší než montovaná, ale i když tam hodlám 40let dožít, pořád mi za to ty nervy nestojí. vrátit se v čase zpátky jdu zase do montované, jenom jinam než RDR,
21. led v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Po delší době se přidám a ke zdejším příspěvkům bych přidal asi toto.
Domy od RDR určitě nejsou špatné. Oproti zděným domům mají některé mouchy, ale záleží na každém jak moc velké. Při mém rozhodování, v roce 2011, největší roli hrálo to, že co naspecifikujete do specifikace to vám dopředu nacení a vy s tím souhlasíte, nebo ne a uděláte to jinak. Co se nakonec podepíše, TO PLATÍ a hotovo. Domluva na způsobu placení naprosto luxusní. Po tom co jsem viděl a zažil u těch, co stavěli zděné domy s různými firmami, jak se jim v průběhu stavby rozpočet natahoval a měnil, jak platili zálohy na materiál a čekali na to až si firma udělá čas a bude pokračovat na stavbě jak se neustále vymlouvají na to a ono a někdy až absurdně byly pro mě podmínky RDR jako z říše snů. Nedělejte si iluze, že pokud budete stavět zděný dům, že ty problémy nepřijdou. Neznám stavbu kde by nepřišly. A protože v našem státě jste, po podpisu smlouvy a placení zálohově dopředu již, bohužel, vazaly stavební firmy bez možnosti odstoupit od smlouvy a dostat své peníze zpět, bez finančních ztrát, šel jsem do RDR. Rychlá stavba byl bonus, řešení reklamací zlatý bonus a dům má oproti zděnému jen velmi drobné mouchy, které jsem byl ochoten akceptovat z důvodů popsaných výše.
To, že se teď čeká velmi dlouhou dobu na termín výstavby svědčí o naprostém nezvládnutí trhu od RDR, šlo to postupně a oni na to reagovali bohužel pozdě, neměli dlouhodobý výhled co se týká pracovníků, ale taky to svědčí o tom, že svou práci dělají dobře a jejich produkty je zájem a lidem jejich podmínky a domy vyhovují.
A taky mi zkuste najít diskuzi o stavební firmě, kde se její práce a produkty rozpitvávají do nejmenších detailů a ta firma i přes to všechno má kladné reference a zajištěné zakázky na dva roky dopředu. To přece taky o něčem vypovídá. Nebo se pletu....? emoticon emoticon emoticon
21. led v 09:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš