Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

14. pro 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 472 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 470 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @mysak124 Kolega začal stavbu s predstavou 3,5 mil. a je teď na 7, bude si brát ještě další úvěr... S firmama a koordinaci měl problémy. Furt někoho uháněl. Mě by se taky líbil zděný dům, ale nechce se mi kolem toho běhat, řešit to a kontrolovat. Vyhovuje mi, že budu znát cenu předem, stavba bude trvat chvilku bude vše hotovo k nastěhování... Chápu, jak velke problémy to nedržení termínů způsobilo lidem. My teď už s tím trochu počítáme ale stejně si myslím, že se už s tím zpožděním počítá a budou zas stavět dle předpokladu.
Velkou výhodu RDR vidím v suchých procesech, kdy jde dům kdykoli rozebrat nebo upravit...
21. led v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 132 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 132 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @mariacek no právě váš případ mi ukazuje že se moc nepoučili, v říjnu mi tvrdili že už se podepisují SOD na jiných OC na Q2/2019, a oni mají ještě možnost mě vecpat na Q1/2019, když jim pošlu smlouvu hned (připomínám SOSB Q2/2018) . jako jak vám mohli dát SOSB Q3/2019......Mi to prostě časově nesedí. Uvidíte co v SOD....
21. led v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 @mysak124 ono bude zajímavé co pro ně SOD dnes vlastně znamená. Samozřejmě problémy si nedělají schválně, prostě to nezvládli, ale na druhou stranu dnešní SOD jsou dle informací tady z fóra sepsány tak, že je tam pouze snad předpokládaný termín a jednoduše vše oklikou, aby nemuseli platit penále za zpoždění. U nás co jsme měli SOD 2016 (možná ještě někdo začátek 2017) jsme měli přesně daný termín výstavby. V mé smlouvě z roku 2016 se píše: Zhotovitel se zavazuje, že horní stavba bude započata nejpozději ve 3Q roku 2017 a předání díla nejpozději do 30 dnů od započetí horní stavby. Počínaje 4 kvartálem už si naběhli. (ano je potřeba ještě počítat 30 dní co by měli na stavbu...) ale i tak si naběhli. Mám obavy jak jsou sepisovány dnešní smlouvy SOD. Neviděl jsem je, ale myslím si, že teď už se proti tomu jistí jinak. Stačí jediná věta a vše může být jen orientační...
21. led v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 472 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 470 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @mysak124 No řekl bych, že ten systém podepisování změnili - prostě vás SoD nechají podepsat hned jakmile vám dodají projekt a termín tak rezervují. Na vás pak je abyste vše včas splnil. Pokud ne, posunou vás. Já mám 3 měsíce zpoždění za @dezavy tak jej v tom sleduji a ten před pár dny podepsal SoD s termíny v SoSB.
Zpoždění kolem půl roku mají ti, co jim slibovali dům cca rok po podpisu SoSB. Dnes vám při podpisu slibují dům za 2 roky.
Ale tak uvidíme na mě a @dezavy zda dodržování termínů obnovili nebo ne.
21. led v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1284 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1283 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 "stenu do luku" som mal tiez (a tiez v mieste kde je puzdro na posuvne dvere), reklamoval som to a vyrovnali to tak ze to je perfektne rovne, vobec nevidiet ani ze by to bolo opravovane alebo nieco
21. led v 10:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1284 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1283 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 ja teda ked vidim suseda, ktoremu stavia firma klasicky barak tak to je rdr oproti tomu aj s so vsetkymi problemami zlate. Stavat mu dosku zacali rovnako ako nam, t.j. niekedy pred zimou 2016, nam dom stal na konci unora 2017 a on tam dodnes nebyva... Teraz uz si musel zaplatit pravnika lebo stale sa na nieco vyhovaraju, raz m aju problem s materialmi ze nieco nezohnali, potom zas nieco dalsie, a teraz uz zas po nom chceli nejake dalsie prachy navyse ktore nemali dohodnute.
Navyse aj keby to slo vsetko perfektne tak to nejaky rok trva a jazdit pocas toho na stavbu stale ich kontrolovat, to za tie nervy fakt nestoji. Teda mne by nestalo, inac to je samozrejme na kazdom co komu vyhovuje viac.

Co sa tyka tych podlah a stropov a zvukovej izolacie, ja teda neviem ci to je tym ze mame vacsi dom alebo co, ale mne to teda vobec nepride nijak problematicke, v zdenom dome som nikdy nebyval, odjakziva som predtym byval v bytoch ale horsie ako v panelaku to fakt nieje emoticon Navyse v byte ten bordel okolo robia susedia, v baraku ho mozu robit len clenovia rodiny ktorych je ovela lahsie spacifikovat v pripade potreby emoticon)
21. led v 11:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @bodyr Stávající SoD jsou stejné jaké jste měli, včetně penále apod. Já mám zatím jen její návrh, ale @dezavy jí v tomto formátu před pár dny podepsal... Verze smlouvy je stále 1/2015.
21. led v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 914 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 914 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @bodyr my jsme podepisovali sod v patek a mame tam to same - zacatek horni stavby nejpozdeji 4q 2018 (upozornuji,ze ted se tento kvartal uz nedava - prechazeli jsme na model 2017 z modelu 2016, co jsme meli v sosb, ale termin nam nechali, pac mame jinak pripravenost komplet splnenou)
Ale je tam jasne formulovany kvartal
21. led ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @tojojot Přesně řečeno. My v paneláku měli čím dál víc fetek a všelijakých "pracantů" jeden dement začne prát ve 2 ráno, další smažka má návštěvy zásadně v noci.. a s nikým se člověk nikdy pořádně nedomluví, jelikož co jim kdo může, když mají osobko... Naopak postaveno to panelákové bydlení bylo tak "kvalitně, že bylo slyšet v noci přesně co mají za téma... Člověk pak ráno na šichtu chodí jak magor se sirkama v očích. Takže v tomhle je rodinný barák naprostá pohoda, protože s cizíma debilama se člověk nedomluví nikdy. Znova, zlatý barák. emoticon emoticon emoticon někomu panelák vyhovuje a znám lidi co by do baráku nikdy nešli... ale u mě je už stav takový, že na město jsem alergický a když vidím panelák skoro zvracím. Hnus. Jen si na to vzpomenu a zas mám nervy.
21. led v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @bodyr ono je tam 30 pracovních dní, plus deset pracovních po termínu kdy nabíhá zpoždění plus nějaký svátky.....v konečným důsledku jim začíná nabíhat penále až po dvou měsících SOD termínu. a to penále je i tak vcelku malý, víceméně pár tisíc měsíčně, nic co by je trápilo tak, že by to nutně nejak honili. a nic co by vám kompezovalo všechny náklady co vy s odkladem máte.
21. led v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @mysak124 jojo s tím počítám, nervy a dvojité stěhování mi to nevrátí, ale když máme penále my, ať si taky svoje pořeší.... zaplatí mi snad aspoň ten štěrk, co jsem tam musel dovézt kvůli počasí pro jeřáb. emoticon V létě tam bylo tak sucho, že hlína byla jak beton. A teď tohle. co už...
21. led v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @mariacek A projekt už je hotový? u nás o trvalo přes půl roku než nám po SOSB dodali projekt
21. led v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
 @mysak124 My 11.9. podepisovali SOSB. Pak jsme ladili studii. Dne 3.11. jsme zaplatili za projekt a do 15.12. jsme ho měli doma.
Jinak pokud někoho zajímá, co je uvedeno ve smlouvě o termínu, tak já podepisoval SOD 16.1. a mám tam toto: "Zhotovitel se zavazuje zahájit realizaci základové desky a realizaci vrchní stavby předmětu plnění nejpozději v 2. čtvrtletí roku 2019 a dokončit a předat předmět plnění dle čl. II. této smlouvy do 30 pracovních dní od data zahájení vrchní stavby."
Není tam tedy žádný předběžný termín nebo jak to tu někdo jmenoval.
21. led ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
 @pavelll12 Mame tu samou prasklinu po mesici bydleni,od shora az dolu na stene, kde je pouzdro.Uz jsme reklamaci poslali,nebot se stale zvetsovalo. Panove prijeli,celkem se podivovali nad neznamou pricinou,odloupli si vzorek ze steny a zhruba mesic cekame az se nekdo ozve na opravu.
21. led ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
 @bodyr Jak my se tesili pryc z panelaku,nasledne z podnajmu do vysneneho domu.Ted ho mame,nastesti v nasem pripade dodrzelo RDR s lehkym zpozdenim 3Q 2017 ale sousedy si bohuzel ani ted nevyberes.Soused si pravel zrealizoval necele 3 m od spolecne hranice pozemku (smerem k nam samozrejme) tepelne cerpadlo + klimosku. Kdyz to vidim,je mi zle, co ty 3x vrtule az se zprovozni budou delat za bordel:(
21. led ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @mmates22 tak to se dá vyřešit silentboxem. Ti ještě není nejhorší věc co se člověku může stát.
21. led ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @dezavy no už je toho asi míň od tý doby co v záři přiznali že nestíhaji. Nam dali projekt 6 měsíců po zaplacení.
21. led ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @mysak124 Projekt ještě nemáme, ale studii nám dodali včas. Nechal jsem ji mírně upravit, tak uvidíme, kolik času zabere než to zas pošlou zpět...
6 měsíců po zaplacení... Kolik měsíců po odsouhlasení studie?
21. led ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @mariacek koukám na to v mailu..pět měsíců od poslední připomínky. Ale to už asi teď nebude jak píše dezavy. My jsme před rokem patrně vybrali ten největší nával.
22. led v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1128 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1128 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @mmates22 Co znamená "odloupli si vzorek" ? emoticon
22. led ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
 @pavelll12 upresnuji viz foto emoticon na kousku steny si takto vyskrabli vzorek..
22. led ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @mmates22 pokud to je klima, tak to neni zle, ale tep. cerpadlo vzduch-vzduch, to je opravdu hlucne. My i tu klimu museli dat pred barak a ne podel, aby to souseda nerusilo...
22. led v 15:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1701 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1699 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @mmates22 Co s tím kouskem chtějí dělat?:D poslat do laboratoře? Stěna očividně pracuje a v nejslabším místě to praská. Hádám, že je stěna ohnutá, ne? Prasklina se objeví ve fermacellu v místě prohybu
22. led v 15:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1701 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1699 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @mmates22 Možná zkoušeli, zda je to prasklina ve stěrce nebo je prasklý přímo fermacell, to spíš emoticon
22. led v 15:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 546 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 546 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Nenahřívá nám boileru ručička je na modrém ukazateli vypadá to že je bez elektřiny. Kontrolka na zapnuto nesvítí.
22. led ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 327 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @erik1991 my máme bojler napojeny ha HDO. Spina přes den jen cca 16 - 17hod a pak v noci cca 1-6hod
22. led ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @gustinovi a nebo to vyhodilo jističe. To se nám jednou stalo.
22. led ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @angus88 My máme to samé, stěna je do místa trhliny rovná, ale pak se svažuje ke komínu a je tam rozdíl asi 12 mm. Každopádně nám i pracují schody a lupají. Dám tomu nějaký měsíc a pak asi reklamuju. Ale jinak ok.
22. led ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 @gustinovi nám taky spína v určitou hodinu kdy je nízký tarif, ale to pak svítí kontrolka přímo na boileru ale na té štěně to má svítit pořád ne? Jistič je ok
23. led v 05:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 Už to bude asi ok. Večer jsem ho nastavil na 80°C a šel spát. Teď se dívám že ručička je v červenèm a uvítám zase na ECO a vše svítí jak má tak uvidíme.

Praskající stěny to je kapitola sama o sobě.
Chci se zeptat kolik lidí přijede po roce na opravy stěn. Kamarádce přijel jeden byl tam 6 hodin a neměl u sebe ani barvu což je divné.

Řešili jste někdo křivou dlažbu? cca 1-2mm zuby na výšku mezi kachličkami? kde to cítit ale hlavně to kde pěkné pozorovat při vysávání kdy se koncová násada zadrhává a to mě točí do běla emoticon
23. led v 05:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš