Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

23. říj 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1787 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1787 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @erik1991 My když jsme reklamovali praskliny, tak nám volali, kde to je a jestli nám zbyla barva nebo mají přívézt novou. A přijeli myslím dva. Včetně té barvy. emoticon)
23. led v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 163 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @erik1991 spínač na zdi svítí pouze když je spojené HDO
23. led v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1578 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Schody nám praskají taky, reklamoval jsem to 2x. Výsledek skoro žádný, schody prostě praskají hlavně po ránu, když na ně někdo prvně stoupne... Prý je to normální, že dřevo pracuje. Praskání je tedy normální u těchto KASARD sh*tů :( Mám známé s dřevěným schodištěm a nikomu z nich schody nekřupou. Mám dva sousedy s NOVA 101 a oběma křupu jako nám
23. led v 08:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
Registrovala se 2. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků. Má 19 přátel. Region Praha.
 Prosím mám na vás dotaz...kam že se to hlásí nějaké vady a reklamace?koukala jsem na stránky rdr a nenašla žádný email nebo číslo. Ne že bych nutně něco nutně potřebovala reklamovat, ale je pár věcí, který bych ráda nahlásila, aby se vědělo, abych se pak nedočkala, že řeknou, že jsme si to udělali sami.

Minulý týden nám třeba siko dodělávalo konečně asi po 12 týdnech koupelnu. A já ted třeba nevím, zda ty věci co zlobí má teda opravit siko, nebo už RD. VIz třeba nespíná na zrcadle čidlo, takže ho musíme zapínat a vypínat neustále přes spínač. Nebo když vypínáme vodovodní baterii a je to na teplé straně otočený, tak tam něco jakoby cvakne. To jinde nemáme a nikdy v jiném bytě jsme neměli.
Díky
23. led v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 419 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @pavcik http://www.rdrymarov.cz/servis-a-reklamace
23. led v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @erik1991 toto tlačítko má svítit pouze pokud je puštěný tarif na bojler (6 hodin během 24 hod) a pokud vám běží v nešťastnou dobu, může bojler vychladnout, či vyčerpat teplou vodu...my jej od začátku na doporučení našeho elektrikáře máme přepnutý na nízký tarif (20hod)......popraskané stěny během prvního roku snad všechny, nechali jsme na reklamaci až po 2 letech, přijel s protokolem kde to měl napsáno a tedy měl i potřebné pomůcky, to co tu bylo na fotce jsme měli od stropu dolů v místě kde je nosný sloup u kuchyně (oškrábal, přetřel, srovnal, přemaloval a nikdo nic nepoznal), asi narazili na umělce když neměl nic sebou...dlažbu na chodbě máme asi na 2 místech lehce vystouplý roh a tak luxuji z opačné strany abych nezadrhávala, je to o zvyku...
23. led v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
fotoportrét
fotoportrét
pavcik
38
 @username děkuju
23. led v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 Add praskliny: nam tedy velejzaji/praskaji i mista, kde jsou srouby - spojnice sten...
Predpokladam ale, ze to prebrousi a pretrou. A vic uz do toho nebudou zabrusovat... emoticon
23. led v 09:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 357 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 357 příspěvků. Má 4 přátele.
 Tak nám schody za dva roky nevržou ani nepraskají a máme standard.
23. led v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 271 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 271 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @beam1969 Tohle máme na několika místech taky vystouplé ... Prý to v rámci reklamace řeší .. nechám to konce záruky a pak to nahlásím najdednou ...
23. led v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 @farka no ohledně te dlažby je to na WC kde se nevytočím do protisměru. Vám to nevadí abyste to reklamovali?
23. led v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 Nám to nejvíce pracuje v rozích kde je silikon
23. led v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @erik1991 Já jsem reklamoval dlažbu v koupelně. Vystouplý roh přímo před WC. Reklamace byla vyřešena výměnou celé dlažby, protože většinou není možné vyměnit jen pár dlaždic kolem. Všechny nepřesnosti jsou nasčítané a je třeba toho vyměnit více. Za mě ale spokojenost, uděláno dobře
23. led v 10:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
 @jimika Já musím říct, že u nás teda schody taky nijak nelupou, po třech letech, a to bych řekl, že jak je pod nimi koupelna, že by mohly trpět o dost víc. Co se nám teda stírá docela rychle je povrchová úprava, ten lak.
23. led v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Až mi skončí záruka tak ze spod nášlapů vždy přivrtám hranol a udělám ta ze schodů monolit. Pak už ani nepípnout... radili mi to chlapi z KASARD jako poslední možnost. Trochu razantní řešení, moc se mi do toho nechce, ale vidět to nebude
23. led v 10:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1095 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1095 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Podle mě nepraskají samotné schody, ale spíš uložení těch schodů. Dělá to hlavně když jde po těch schodech někdo během dne poprvé nebo po pár hodinách. Kolega má Novu 77 asi 2 roky a prý vůbec nic. Tohle mi vadí dost. Zbytek drobností mě netrápí a necháme praskliny a vystouplé šrouby opravit koncem záruky. Podle mě s těma schodama nic stejně neudělají, to by je museli asi demontovat a nějak znovu usadit. Doufal jsem, že tohle mě nebude čekat jako u rodičů, kde je mají z měkkého dřeva
23. led v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
 @erik1991 je to uprostred chodby, vysavac i mop otocim a asi to neni tak vysoke aby mi to stalo za reklamace a rozbourani chodby...
23. led ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenc
Registrovala se 22. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
lenc
Registrovala se 22. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků.
 Nechal jste si někdo udělat základovou desku od externí firmy na vlastní pěst, i když byla deska v ceně domu?? děkuji
23. led ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
Registrovala se 5. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 943 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 Když tak koukám na všechny ty problémy, jak jste celkově spokojení? Už po několikáté procházím kolečko dodavatelů, vítězí zatím HK Dřestav a Atrium, nicméně teď jsem ještě jednou koukala na nabídku Rymářova a ty domy tam vychází klidně i o 500 tis. - 1 mil. levněji. Jak to vnímáte, stojí za to si připlatit nebo je to v zásadě jedno? Těch popsaných problémů tady je koukám fakt docela dost, ale zas je tady taky nejvíc lidí, kteří s nimi staví, tak nevím jestli taková statistika je úplně průkazná.
23. led v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @ookami_hime Není průkazná. Zde na foru se nejvíce řeší problémy stavby, problémy firmy. Atrium dělá tuším lité podlahy a jsou velmi kvalitní. Kolega od nich dům má. HK dřestav jsme v porovnání vyřadily, protože ve výsledky po všech úpravách projektu byl RDR levnější. HK dřestav také nemá lité podlahy, pokud se nepletu. Já bych dnes hodně přemýšlel nad Atrium... i za cenu příplatku
23. led v 15:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
122
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 853 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
122
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 853 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @ookami_hime my jsme poptavali jeste woodsystem (drazsi o milion) a domy dnes (drazsi o 500 tis) pri stejnem vybaveni... Takze i pres terminy a desnou komunikaci s OC a vedeni RDR jsme u nich zustali (uz jsme byli v takove fazi,ze bohuzel neslo nic moc jineho delat a zacit s jinou firmou uplne od nuly pro nas uz proste neprichazelo v uvahu
23. led v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 407 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 407 příspěvků. Má 6 přátel.
 @angus88 No a vidíš - vím o lidech, kteří zrovna s Atriem nejsou spokojení, není tam dobré provedení těch prací (schody prý příšerně vrzají a podlaha taky). Ono všude bude něco...

@ookami_hime Je to samozřejmě hlavně o financích. Kdyby jsme mohli, stavěli bychom asi zase dřevostavbu, ale pokud bychom měli rozpočet tak o 3 miliony vyšší, stavěla bych asi s Vesperhomes (to je odnož Rýmařova, ale cenově a kvalitou hodně jinde).
Kdybychom měli třeba o milion víc, stavěla bych asi s Woodsystemem, nebo Haas Fertigbau.
Ale rozpočet jsme měli jaký jsme měli a jsem ráda za Rýmařov. Ono, všude bude něco a tady je těch lidí s těma zkušenostma s Rýmařovem fakt mraky, o jiných firmách taková mega diskuze nikde není. Tady v té diskuzi jde hlavně o sdílení zkušeností a možnost poradit těm, co budou stavět v budoucnu - ať se zaměří na to či ono, apod., proto se tady řeší kde co, není to jen kritika firmy, to určitě ne.
My bydlíme teprve od října, ale jsem vážně moc ráda. Už jsme pár reklamací měli, ale Rýmařov se k tomu postavil dobře, servisáci byli fajn a pracovali rychle, dobře...Takže závěrem, pokud bych byla zase ve stejné finanční situaci jako teď, resp. před časem, stavěla bych s Rýmařovem zase (ale je pravda, že je to hodně o partě, na kterou člověk narazí a která dům staví...). Takže tak emoticon
23. led v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @janaa1 my se pohybujeme v cenové hranici 2,5 - 3,5 no a připadá mi, že čím víc hledám, tím větší zmatek v tom mám. Ale furt je to velký závazek, tak se člověk snaží podchytit co může.

Woodsystem jsem kdysi vyřadila jednak z důvodu ceny (vycházelo to dráž než Atrium) a jednak protože byli hodně zaměřeni na individuální projekty a zařizování s nimi mi přišlo vcelku komplikované.
23. led v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 Ještě mě v souvislosti s tím napadá otázka, o kolik jste přepláceli běžnou ceníkovou cenu? A jak je to vůbec s příplatky u RD Rymářov za posunutí příček, změnu sanity apod.?
23. led v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
 @ookami_hime Za posouvání příček neplatíš nic. Můžeš si hrát s půdorysem a převrtat ho kompletně a nic neplatíš...
Jinak my jsme oproti nadstandardu zvětšovali dům o dva moduly (teď má 7,70 x 12,5 m), to bylo asi nejdražší (+200 tisíc), jinak "drobnosti", který se vešly do 40 tisíc..
23. led v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @ookami_hime my jsme spokojeni maximalne. Do Rdr jsme sli, protoze oni jedini meli typ domu vyhovujici nasim podminkam.

Na reklamaci mame jen drobnosti...

Za co bych byval si priplatil, je difuzne otevrena konstrukce, lec to by bylo o dalsi mega vic :(
23. led v 18:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @beam1969 ta otevřená konstrukce opravdu tolik? emoticon tak to se přiznám, že mě nemile překvapuje :/ a nevíte jak je to s dotací Zelená úsporám? Splňuje to některý z jejich domů, případně jaké jsou příplatky za to, aby to splňovalo alespoň první kategorii?
23. led v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @janaa1 to je pozitivní zpráva! Nám se právě docela líbí některé jejich vzorové projekty, ale chtěli bychom místnosti dost jinak emoticon
23. led v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 401 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 401 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Já původně RDR zavrhnul, protože mi přišel drahý. Pak mi Domy dnes nacenily dům Face od Gservisu - bylo to o 1mil. víc, než jsem čekal. Když jsem oslovil RDR, řekli mi, že dům je podobný Dimenzi, tak jsem to přehodnotil a skončil u ní... RDR bych řekl má nejlepší poměr kvalita/cena. Jinak já budu doplácet cca 1mil. za věci typu venkovní žaluzie, podlahovka v celém domě, cent. vysavač, klima apod. Změna dispozic je jen za cenu příčky cca 20 tis. u mě a baterie - to najdete na webu jak drahá baterie je v ceně - pak jen spočítejte rozdíl.
K těm reklamacím - stavba domu je tak náročná, že se vzdy může neco pokazit. Jde o to, jak se k tomu daná firma postaví...
Projděte si toto fórum, o všem jsme zde už mluvili 5x emoticon
23. led ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jk2017
Registrovala se 30. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 21 příspěvků. Region Praha - západ.
 @ookami_hime Moznosti je nepreberne mnozstvi. Stravili jsme mesice u vyberu domu. Krome vzorovych projektu se muzete inspirovat i u atypickych realizaci zde
http://www.rodinne-domky.com/atypicke-realizovane-domy
nebo dalsi dulezite informace zde
http://www.rodinne-domky.com/vyhledavani?lang=_cz&ref=65&q=Atyp&x=0&y=0
Hezkou zabavu.
23. led ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš