Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
diankl
Registrovala se 27. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
diankl
Registrovala se 27. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 9 příspěvků. Region Praha.
 @angus88 Ano, už víme, že sponkuje. Pak už ho jen sponkovali.
27. led ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Dovolím si jen poznamenat, že ač jsme měli montážníky přímo z RD, tak prostě když se spěchá... Co se týká základovky. Pokud je počasí O.K., tak firmy frčí a můžou se jen chválit. Ale jak prší, tak jedou zrovna tak rychle. Nedokážou čekat -to jim brzdí přísun peněz. emoticon
27. led ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 V pondělí začínáme tak uvidíme co se bude dít emoticon hlavně jak vyjde počasí. Má sice být teplo, ale ráno pršet... Nějak to zmáknou... emoticon
27. led ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
arth
Registroval se 6. ledna 2018 na modrastrecha.sk. Přidal 4 příspěvky. Region Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
arth
Registroval se 6. ledna 2018 na modrastrecha.sk. Přidal 4 příspěvky. Region Bratislava.
 Dobry večer,
rad by som taktiež prispel do diskusie, kedze planujeme stavat s RD (zatial podpisana SoSD). Bol som presvedceny, ze precitam poctivo všetky príspevky, no dal som len cca 600 strán emoticon aj to mi trvalo viac ako tyzden. Dal som prvych 300 a poslednych 300. Tie posledne boli myslim navacsim prinosom. Spisal som si zoznam pre mna dolezitych veci ako prípravu na samotnu realizaciu, ktore by som rad popisal nizsie. Vsetko su to Vase skusenosti, Vase odporucania a niekedy aj priamo Vase slova ktore som si opisal 1v1. Dufam, ze sa nikto nenahneva ak to tu nazdielam, snad to niekomu pomoze a nemusi tyzden prechadzat polovicku diskusie ako ja emoticon Prosim ak som na nieco zabudol kludne ma opravte, alebo doplnte.
Rozdelil som si rady a odporucania na jednotlive katekorie:
1. Zakladova doska
- vyska nad okolity teren 30cm poziadavka od RD, v pripade inej vysky ako tejto sa porusi zaruka na dom, podla odporucania na fore je mozne tuto vysku znizit na 15 az 10 cm a mozno aj menej, musi sa vsak zabezpecit odvod vlhkosti od domu (strk, drenaze) aby sa vlhkost nedostala do domu.
- nezabudnut zahrnut do zakladovej dosky dostatocny pocet dodatocnych chranicek na kable, ktore bude mozne vyuzit neskor (opticke kable, el. kable atd.) Radsej ich mat o nieco viac a nevyuzit, kedze neskor to uz nebude mozne
- pozor v zimnych obdobiach, moze vies k znizenej kvalite dosky ak sa zastavi zrenie betonu
- zateplenie sokla az po dokonceni fasady

2. Podlahy
- idealne ak by bolo mozme pocas stavby domu vyliat nivelacku na vyrovnanie a spevnenie podlahy, podla odporucania na fore, Fermacell ponuka aj pri suchom systeme nivelacku, je to vsak casovo narocne a RD to pravdepodobne zamietne, kazdopadne treba sa skusit dohodnut.
- prejst si pri projektovani zatazenie podlah a pri KS zahrnut ytong tvarnice na miesta kde bude vyssie zatazenie, kontrola pocas stavby
- elektricke podlahove Fenix, podla odporucania sa vie na BMR pripojit aj venkovni zaluzie

3. Komin
- pozor na kondenzacny vyvod, dvierka musia byt dostupne aby sa dala vyberat skondenzovana voda
- zvazit na KS aj pouzitie/doplnenie meidingerovej hlavy

4. Dreve a schody
- urcite pridat 3 pant na dvere, zabrani toceniu sa dveri
- ak idete do dveri Kasard ziadat o DTD vypln, priplatok 490kc, zabrani taktiez toceniu dveri
- podla diskusii zvazit aj vlastnu dodavku dveri, skusenosti s Kasard su 50 na 50, aj dobre aj zle
- pozor na dvere medzi domom a garazou, su velke teplotne rozdiely a dvere sa tocia
- uz pocas projektu zvazit osvetlenie schodiska
- pozor na diletacne medzery pri schodoch, maju byt zasilikonovane, nie zatmelene, inac skripe podlaha

5. Kupelna
- Siko ma dodat okrem vizualizacie aj plan osadenia dlazby, ziadat to ak nedodali
- kontrola spravnosti osadenia dlazby, obkladov podla projektu od Sika
- podla vizualizacie je zjavne osadenie skriniek, dat pozor aby dlazba (cele pekne kusy) zacinala tam kde niesu skrinky a ak mozno koncila pod skirnkami
- vana osadena na haky v stene, podlozena ytongom
- klapky za ventilaciou

6. doplnkove poziadavky
- zvazit pocas projektu moznost doplnkovy zariadeni, neskor uz to moze byt tazke, par z tych co som tu zozbieral uvadzam nizsie:
- zmekcovac vody (cca 20 -30t kc)
- centralny vysavac (cca 30 - 40t kc)
- datove zasuvky zaviest do vsetkych izeb (neskor sa uz tazko tahaju)
- definovat buducu servrovnu a tahat tam kable + alarm
- priprava na fotovoltaiku
- vonkajsie zaluzie
- sietky proti hmyzu (drazky vo fasade)

7. kontrola pri odovzdani domu:
- oderky na vypinacoch, zasuvkach
- kontrola ci neprefukuje cez zasuvky, ak ano ziadat dodatocne zaizolovat silikonom
- pozriet kluky na oknach, uchytky v kupelni
- premerat rozmery podla projektu (vyska parapetov, dlazby, predsteny)
- kontrola rovnosti stien (prave uhly)
- polozenie obkladov a dlazby, nerovnosti
- diletacne spary
- zacistena spodna cast zateplenia pod fasadou
- kontrola parozabrany pri vypinach a zasuvkach (neskor mozno termokamera, blowerdoor test)
- skontrolovat stavebny dennik (tlakove skusky)
- kontrola pri odovzdavani zvysneho materialu ci sedi s poctom uvedenym v protokole
- kontrola strechy a stresnych tasiek ci do seba vsetko zapada
- kontrola funkcnosti svetiel, zasuviek (faza/nulak) vypinacov, ci sedia pocty a umiestnenie podla projektu
- kontrola tesnosti okien a zatvarania
- kontrola odtoku vody ci odteka rychlo, pozriet ci je dostupny montazny otvor na sifon
- cistiaci kus na kanalizaciu
- praskliny v tramoch, prekladoch, stenach
- zasilikonovane prechody (parapet a fermacell)
- kontrola cidiel a napojenia na BMR

Vela odporucani je na vlastny stavebny dozor a priebeznu kontrolu realizacie, da sa predist neskorsim reklamaciam.

Napriek rozsiahlym diskusiam som sa niektorym veciam zamerne nevenoval kedze boli specificke pre tych ktory maju plynovy kotol, elektricky kotol atd. Daju sa dohladat na diskusii. Tento zoznam som chcel ponat ako zakladnu kostru ktorej sa drzat pocas projektovania, KS, realizacie a preberania domu. Snad to niekomu do buducna pomoze.

Pardon za pripadne chyby v texte, dal som si pohar vina a nechcelo sa mi po sebe kontrolovat pravopis emoticon

Dakujem.
27. led ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @arth palec nahoru, super sepsáno.
28. led v 07:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 Taky máte v mrazáku trochu chladněji? emoticon emoticon emoticon
28. led ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
 @arth co se týče bodu 3 - komín, tak doporučuji trvat na spodních dvířkách pro přístup ke kondenzátu. Dvířka dodělávali před měsícem na dnes je tam půl litru vody.
28. led v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @peval krasny, zajimalo by me co se tam deje lidem co tom ani netusi....
28. led v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @username my jsme tam před týdnem koukali poprvé a nic tam nemáme, naprosto sucho emoticon
28. led v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 Dvířka určitě dodělat nebo dát stříšku na komín. Jinak tam bude mít vodu každý! Drtivá většina lidí to ani neví
28. led v 19:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1726 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1726 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @peval A topíte v kamnech nebo ne?
28. led ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 Komín kontroluji hl.v deštivých dnech a přestože žádný kryt komínu nemáme a nemáme ani krb/kamna, tak máme úplně sucho.
28. led ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 @angus88 ano za napoleona na vrchu komínu se připlacelo
28. led ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
diankl
fotoportrét
fotoportrét
diankl
 @lazlo kolik to cca bylo prosím.A dělal to RD nebo kamnaři?
28. led ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 23 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 23 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
 @arth super 👍 Bude se hodit díky
28. led ve 22:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @diankl Ano u KS asi kolem 6t
28. led ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @diankl Tak oprava te'd jsem na to koukal 518.- bez DPH
28. led ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
 @atilius topíme tak 2x týdně.
28. led ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina ak nemate krb tak ten komin mozno mate zapchaty, tak ako sme mali my predtym nez nam ho napojili, v tom napojeni co ide z komina tak bola napchata ta zlta vata...
29. led v 11:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
 @tojojot není ucpaný, jde vidět normálně nahoru, teda - vidět ne, hlava se mi tam nevejde, ale fotila jsem to a jde vidět bílé světlo na konci tunelu emoticon
29. led v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
 @peval Takhle odšpuntované to máte trvale nebo jste to jen vypouštěl?
U nás, když byly vytrvalé deště, tak tam bylo tak do 1 dl. Většinou sucho. Stříška by nám stejně asi moc nepomohla, většinou tu prší dost vodorovně.
29. led ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina aha tak my sme tam prave mali tu vatu vovnutri emoticon
29. led ve 12:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susie1
Registrovala se 15. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 39 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
susie1
Registrovala se 15. prosince 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 39 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Už se to tu myslím řešilo, ale chtěla jsem se zeptat na kotvení pergoly přímo do domu, vím, že RDR nedoporučuje, ale to se asi týká hlavně těžkých dřevěných pergol ne? Neřešili jste s RDR někdo ukotvení hliníkové pergoly? Celkem váží max 150 kg což by měl udržet i fermacell natož když se to navrtá do nosné konstrukce...
29. led ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @susie1 Normálně to vydrží, ale třeba min. týden, když jel sníh ze střechy, to byla pořádná rána! A toho bych se bál. emoticon
29. led ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
Registroval se 12. ledna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Má 5 přátel.
 @susie1 Já mám těžkou dřevěnou pergolu (NOVA 101 z roku 2011) a není s tím problém emoticon. Vím, že se dá dohodnout dopředu s RDR, aby to bylo připraveno na pergolu, ale já jsem to dělal až dodatečně a taky to šlo. Klíčové je podle mě pečlivě zvolit, čím bude pergola ke stěně uchycena - samozřejmě lze (s trochou štěstí emoticon) trefit se šroubem (nebo je to vlastně speciální půl-vrut a půl-šroub) přesně do nosné konstrukce domu, ale pořád tam bude několik vrstev materiálu zakončených fasádní barvou a je nutné zajistit, aby se to absolutně nepohnulo, jinak by mohlo při pohybu pergoly dojít k poškození fasády. Podle mě to hliníkovou pergolu musí unést úplně v pohodě, jestli to má jen 150 kg, tak bych to rozpočítal na počet šroubů ve stěně, i kdyby jich tam bylo třeba jen 5 tak na jeden to dělá přibližně 30 kg, což je v pohodě. Já mám tu dřevěnou na stojkách, které jsou kromě odlehlé strany také těsně u domu, a šrouby to vlastně drží jen jakoby ve vodorovném směru, kde jsou ty síly zdánlivě minimální, ovšem když pořádně zabere vítr, jsem rád, že jsem to udělal na 10 pořádných šroubů.
29. led ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Nechávali jste si někdo dělat projekt spodní stavby od ARCHITEKTUREPH z Mělníka?
29. led v 15:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susie1
fotoportrét
fotoportrét
susie1
 fantomik, kosmikos: díky, právě, že pergola bude mít rolovací střechu (a nejspíš i čidlo na vítr, aby se srolovala v případě velkého větru), takže tam žádné extra zatížení větrem nehrozí... vypadá to takto: http://www.atypy.cz/hlinikove-pergoly/suntech-novo/ standardně to prý dávají na 4 šrouby

To kotvení do konstrukce máte do vodorovného trámu, kde navazují patra?
29. led v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
 @susie1 Ano, do vodorovného trámu.
29. led v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1273 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @susie1
Již jsem to tady několikrát popisoval, ale je to již dávno. Pokud jste si nenechali do fasády dát vodorovný trám na pergolu, zkuste můj postup.
Oslovte RDR nebo najděte v projektové dokumentaci schéma stěny kam chcete dát pergolu. Ve schématu je přesně okótováno kde jsou trámy kam se to dá uchytit, aby to nebylo jen ve Fermacelu. Potom je to již jen o přesném naměření.
http://tadyjetonase.rajce.idnes.cz/Zastreseni_vchodu_a_terasy_I._etapa/
Kolik taková pergola bude stát a jaký má rozměr? Pokud to není tajné. Když jsem něco takového poptával byl to ranec emoticon . Proto jsem skončil u toho co je na fotkách.
29. led v 17:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
fotoportrét
fotoportrét
kosmikos
8
 @pavelcent S Vámi jsem tehdy (už je to nějaký patek) o tom psal, nakonec jsem ale stejně ještě kontaktoval projektanta a ten mi zaslal přesné kóty, mezi které bylo potřeba vrtat. Takže jestli to někdo řeší, doporučuji kontaktovat projektanta, já jsem to tehdy z těch výkresů, který byly součástí projektu pro stavební povolení, prostě nezjistil.
29. led v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš