Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
Registroval se 6. září 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 5 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
Registroval se 6. září 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 5 příspěvků.
 Dobry den, chceme stavet s RDR Solo 117 a jsme teprve v zacatcich. Proto jsem se chtel jen zeptat zda nekdo z vas nema Solo 117 a jak je na tom pripadne s naklady za energie u tohotu domu. Zaroven jsem se chtel doatazat o kolik jste byly v prumeru pres zakladni cenikovou cenu pri konecnem rozpoctu ciste za dum ? Moc dekuji za odpoved.
1. únor v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 244 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 244 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @cendler A kolik jste připláceli za to druhé červené WC? emoticon
1. únor v 11:27  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @ondrejctvrtek Mrkni na @ajka0075
1. únor v 11:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 Od pondeli stavi... nevim ted jmeno toho co jim veli, ale celkem je jich 6 i s elektrikarem a uz jsem resil neskutecne veci. Zvratky po zahrade emoticon emoticon zvratky u souseda emoticon emoticon nemame totiz jeste plot, jsou tak vybaveni, ze nemaji ani malou lopatku a ten bordel kolem to neni ani mozne. Vsude se vali cokoli, vsechno porozhazene kolem, papiry, dodaky, faktury se valeji po polich siroko daleko jen proto ze to neumi ani vyhodit. Jak to spadne tak to nechaj. A jeste se stavbyvedouci citi velmi dotceny, ze jsem tam s nema. Prej to nezazili, aby s nema byl nekdo na stavbe. Jsem volal do rymarova tam to zvedli, nechal jsem si spojit vedouciho staveb a ze pokud bude jejich stavbyvedouci takovy arogant a vadi mu, ze mne vadi jejich zvratky na mem pozemku a kontrola, tak to uzavru, na pozemek je nepustim barak neprevezmu dokud se neproberou. Noseni kavy, jidla atd na to uz kaslu. V pondeli jsem nakoupil pecivo, 4 druhy salamu kazdemu extra pod nos, sladkeho at si vyberou, kafe 3 termosky hned z rana a nakonec jsem uvnitr zvedal kolecka salamu ze zeme. Ani to nezvedli.Reknu to jinak Hnus emoticon emoticon
1. únor v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1021 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1021 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @bodyr ..ty máš fakt kliku, člověče.. emoticon
1. únor v 11:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
 @zmrz_lina Děkuji za odpověď.Já právě, že jsem zaslechl něco o tom, že musí být vodoměr v šachtě. Tak se mi docela ulevilo, že to tak být nemusí.
1. únor ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
 Vy kdo máte krbová kamna, je z nich kolem velký "bordel"? Jde mi o to, aby se to potom neroznášelo po celým domě, jak člověk přitápí, apod.
1. únor ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @petrdor záleží opravdu na vodárnách, někde ji opravdu vyžadují.
@mariacek bych řekla, že to je spesl designérský kousek, to muselo být drahý emoticon emoticon emoticon
1. únor ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @petrdor Rdr dává vlastní vodoměr jako součást e-vodnika. Vodoměr pro odečtení spotřeby vody by si měli montovat přímo vodárny a dát pečeť. Jinak pokud je to novostavba, pak se divím, že nemusíte mít venku šachtu. emoticon
1. únor ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @ondrejctvrtek solo117 tu snad maju len dvaja ludia, ja som jeden z nich emoticon
S tymi nakladmi ti to presne nepoviem, uvidim po prvom vyuctovani (uz jedno bolo ale tam bolo len par mesiacov uplne na zaciatku takze to mi moc nepovedalo, ale zalohy mam zatial nastavene na 3500 Kc za mesiac, myslim ze z toho bude dost velky preplatok, ale zas ja pracujem doma a bezi mi tu aj nejaky server a tak , takze sa tej elektriky spali dost. Samotne elektricke podlahove kurenie pali orientacne 600-1000 kWh za mesiac, podla toho aka je zima, ale s tym ze 3 miestnosti su nastavene na minimum lebo tam zatial nic nemame (jedna je hostovska ktora sa zapina len ked tu mame nahodou navstevu ktora u nas spi a dalsie dve su perspektivne detske). Bojler na teplu vodu robi okolo 200 kWh mesacne (dost asi robi aj to ze mame obeh teplej vody takze to hreje stale dookola).
Priplatok sme mali 1.2M s DPH, ale z toho bola 600 tisic dvojgaraz. Okrem toho boli najvacsie polozky elektricke rolety v celom dome a to elektricke podlahove kurenie. Este sme davali pripravu na centralny vysavac a inac to boli len drobnosti. Uplne som prekopal cele vnutro, tie vnutorne dispozicie vyzeraju u nas uplne inac ako v standartnom solo117, ale za to moc priplatkov nebolo, len kde sa nejaka stena pridavala tak nieco malo sa navysilo. Aha a este som daval do kazdej miestnosti niekolko ethernetovych zasuviek, ale to tiez nebolo vela, dakych okolo 15 tisic. A alarm bol este dost drahy, okolo 50
Ak sa chces inspirovat tak ti mozem do SZ poslat ako to u nas vyzera a fotky zo stavby emoticon
1. únor ve 12:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @petrdor ani nie... drevo ku krbu mame v takom pletenom kosiku co vzdy nosim z garaze, tak pod tym byva bordel ako sa to z toho sype ale nic dramaticke. A nejaky bordel priamo z krbu tak to vobec, nieco malo moze vypadnut ked prikladas ale to je len na tom skle, je to fakt minimum a neroznesie sa to lebo na to sklo vlastne ani nestupas, tam kde je ten bordel ak nejaky je. Ako mi tu niekto radil ked sme davali krb tak vysavac na popol je must have, tym sa to po vychladnuti krasne povysava a nemusis prasit a zlozito to vymetat. Vysavac stoji okolo 800 korun a rozhodne sa to oplati.
1. únor ve 12:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
 @tojojot Moc dekuji za reakci. Pokud by bylo mozne od vas sehnat nejake dalsi fotky pro predstavu budu moc vdecny. Bohuzel k 117 se toho moc sehnat neda. Nadstandartni vybavu kterou jste popsal budeme resit v obdobnem rozsahu. Pokud by bylo mozne pak zaslat fotky klidne do mailu ctvrtek@lionstory.cz budu vam vdecen.
1. únor ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @plaintruth dneska si uz po ranním výstupu alespoň vzali pod cigára víko z vodovodního potrubí a nehážou vajgly na farmacell v baráku, kde už bude jen marmolit a podlaha. Prostě humus a to jsou borci přímo z rýmařova žádní noví. dělají tam prej 10 let. Asi skočím k ním na pozemek vybleju se tam a do baráku jim nasypu popelík. mimochodem stavbyvedoucímu vadí kontrola. Řekl přímo, pane domácí přece když si kupujete auto taky nejste u výroby... chápe někdo logiku toho člověka? Když vidím jak dělají oni a ten zhovadilý bordél kolem (rozlité pití na farmacelu a 3 vajgly ponořené v tom dnes ráno asi aby to dobře zhaslo) a jak dělají v automobilce tak opravdu nemusím kontrolovat zda se mi tam do auta někdo vyzvracel. Hodím pak fotky do alba. Ale je to pro silné žaludky. Přitom se tváří pan vedoucí jako borec co dělá u rýmařova 10 let uražen na smrt.
1. únor ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
 @tojojot dival jsem se jeste na vas profil a pudorys a musim rict ze mate v podstate stejne vnitrni rozlozeni kterym chceme jit i my. Jen zvazujeme jeste zda nerozsirist dum o 2 moduly.
1. únor ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @bodyr ono jim hodně lidí odešlo....patrně odešli ti lepší a schopnější
1. únor ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1725 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1725 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @bodyr Tak to je drsný. To si nepamatuju, že by tady někdo měl takovouhle partu. Že je občas někdo vyhnal kouřit ven, to si vzpomínám, ale že by měl někdo takový bordel, to teda nemyslím.
Navíc tam mají přistavený kontejner, že?
1. únor ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 344 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 343 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @bodyr Tak to je mazec... Normalne se zacinam te stavby desit...
1. únor ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
 @tojojot děkuji za reakci
1. únor ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @atilius Mají kontejnér venku 7m od baráku. Prostě neřeší. polovina v pohodě druhá polovina úplný humus. A bohužel stavbyvedoucí se toho ještě doslova a do písmene zastává, nic neřeší, však pohoda. 4 dny jsem si říkal unavení v pohodě, mají toho dost, ale jak barák roste, farmacel na podlahy už je všude a chovají se jako by to byla nějaká vrstva určená pro kravín to je na mě moc. doufám jen,že si odnesou plastový obal od šunkových sendvičů co hodili pod vchodové dveře do hlíny, možná jej donese soused až mu to přistane větrem na okně. Kolem baráku je to neskutečný bordél. To plýtvání, vysypané celé krabice šroubů, nikdo neřeší, otevře se další. Až přijde borec z rýmařova předávat barák, to si bude pamatovat navždy. A nejhorší na tom je, že toto je současný stav čím dál častěji a bude hůř. Jestli soused přijde, že tam má někde zase v aleji nablito, uzavírám pozemek, oni ať táhnou odkud přišli a nechám to vyhnít tak daleko, že přijedou z rýmařova. Všechno fotím
1. únor ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 344 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 343 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @bodyr To mas docela trpelivost, tohle bych nesnesl..
1. únor ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @bodyr Týý jo, to bych už asi psal na obchodní zastoupení nebo na vedení.
1. únor ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
 Jako kolem baráku jsme měli také nepořádek, šrouby a hřebíky najdu kolikrát i teď, ale v baráku měli chlapi v rámci možností fakt čisto. To, co tu čtu, to je fakt mazec.
1. únor ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @zmrz_lina Jo, u nás taky sem tam něco bylo, ale spíš, že byli třeba na střeše a spadlo jim to na zem nebo to byl ohnutý hřebík a tak. Ale papíry, igelity atd, všechno v kontejneru, ještě mi na požádání třídili dřevo. A uvnitř byl teda pořádek, takový ten normální stavební. Rozhodně žádné odpadky. A mistr byl super chlap, který mi ochotně všechno ukazoval, vysvětloval, bavili jsme se vždycky, co udělali a jestli je to OK. Případně mi volal během dne, že si s něčím nejsou jistý, jestli to tak opravdu chceme.
1. únor ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @bodyr No to vás lituju. Je pravda, že odpadu je při stavbě hodně, ale tohle tady snad ani nikdo nepsal. I když musím přiznat, že řada věcí také zbyla. Myslím, že toho vozí někdy moc, ale mohli by to využít jinde. Naše parta byla velmi čistotná, uvnitř domu žádný bordel, kouření vždy venku. A na stavbě jsme byli několikrát denně. Vždy pohoda a rozumná konverzace
1. únor ve 14:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @ondrejctvrtek No vlastne ano, aj som zabudol ze to mam v profile, s velmi miernymi upravami to je presne tak ako to aj mame. Poslem mailom odkaz na tie fotky zo stavby.
1. únor ve 14:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @ondrejctvrtek inac to rozsirenie je asi zbytocne, teda zalezi kolko vas tam bude byvat a ako budete dom vyuzivat ale uz aj takto je to podla mna celkom dostatocne a to rozsirenie zas tolko miesta neprida ze by sa to oplatilo za tie prachy, to radsej usetrit na nejake ine priplatky
1. únor ve 14:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenc
Registrovala se 22. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
lenc
Registrovala se 22. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
 @gustinovi takhle napočítali podlahovou vpusť nám. Jen jsem trochu popletla cenu. emoticon
1. únor v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 60 příspěvků.
 Zdravím, řešil někdo dotační program Zelená úsporám? Dá se na ní s Rýmařovskými domy dosáhnout?
1. únor v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
 @bodyr je to neprijemne a hlavne velka skoda takhle si kazit jmeno.
Kazdy z nas se tu tesil (tesi) na novy dum a mozna nebudu daleko od pravdy, kdyz spousta si odnese trpko v ustech s tim "hlavne, ze je to za nami".
Jaka skoda 🤔
1. únor v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků. Region Praha.
 @bodyr No jen se mi čtením vašich zkušeností potvrzuje, že s RDR už nikdy více!!! Přijde mi, že ta firma jde úplně do pr...ele. Tady už se nedá vůbec mluvit o nějaké kvalitě a profesionálnosti.
1. únor v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš