Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
 @rdkubis74
Za mě to samé....a budu vděčný vzkážete zda termín dodrželi my až červen😊
2. únor v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1062 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1062 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Musím uznat, že je hezké, že se zde ozval stavbyvedoucí z jedné stavby, určitě lidi uklidnil, ale na druhou stranu se tu bude remcat ještě více a zavalí ho milióny dotazy. Víte jak je to o té pomocné ruce, že?emoticon
Každopádně jste si nesedli a to se prostě občas stane. Je škoda, že pán třeba neupozornil přímo na místě stavbyvedoucího a pak to ventiloval řediteli firmy. To je takový ten manažerský způsob jednáníemoticon))))))
2. únor ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 K tomu remcání: Konkrétně jmenoval a už se na pána vrhli jako dravá zvěřemoticon)))))))))))) Takových jmen jsou v republice mraky emoticon
2. únor ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
lnel
Registrovala se 5. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
lnel
Registrovala se 5. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Praha.
 @flo16 Pane Višňa, jestli s vámi a vaši partou pan bodyr "opovrhuje" tak mi vás bereme i s nepořádkem, hlavně abychom už bydleli emoticon
2. únor ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
Registroval se 22. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 98 příspěvků. Má 1 přítele. Region Cheb.
 @lnel emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon velmi nerad Vás zdržuji. Snad odpustíte emoticon emoticon emoticon emoticon
2. únor ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
honeyjenny
1
Registrovala se 29. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 60 příspěvků. Má 6 přátel. Region Vsetín.
 VENKOVNÍ ŽALUZIE - je tu někdo, kdo si nechával dělat jen přípravu na venkovní žaluzie a už je má nainstalované? Máme podomítkové provedení - box bude schovaný pod fasádou, akorát nevíme, jak vodící lišty. Prý je dobré namontovat žaluzie ještě před doděláním omítky - tudíž podomítkové lišty? Jenže to by se musely "zasekat" pouzdra do již stávající stěny... Nebo klasicky lišty na konzoly na okno? Máte někdo, víte? Případně na koho se obrátit?
3. únor v 05:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
Registroval se 24. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 13 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
 před cca měsícem jsem tu napsal že práce s lidma holt vyžaduje určité schopnosti a všichni se do mě nakrásně pustili.... z mého pohledu jsou v konfliktu mezi @bodyr a @flo16 sympatie nakloněny na stranu @flo16 (ke zveřejněným jménům se nevyjadřuji, a to i přestože např. Rusnoků je v ČR 186 a lze jen těžko dovozovat který to je). Přestože jsme tušili, že diskuze je monitorována i ze strany RDR, tak předpokládám, že konflikt na stavbě @bodyr byl asi opravdu masivní, že @flo16 vystoupil z anonymity a obhajoval svou pozici.

V mých minulých příspěvcích jsem psal, že naše stavba byla i přes problémky krásným, jedinečným a určitě i životním zážitkem (díky celé skupině pana Matějíčka), a také jsem přidal náš přístup, jak toho dosáhnout (za jídlo jsem již byl kritizován) - klidně si je přečtěte.

Nicméně, pro všechny stavící či v budoucnu stavící, atmosféru na stavbě určujete zejména svým chováním a je jen na vás jestli to půjde lépe či méně. V některých případech je určitě lepší ubrat na egu, a to i přestože staví dům za X mega a přidat trochu obyčejné empatie.

PS:
- blitka na stavbě - první co mě napadlo je, že někomu nesedlo jídlo (takové situace se stávají)
- jestli máte sousedy, co vám budou kritizovat cokoliv na vašem pozemku, tak je to jejich problém ne váš
- manažersky bylo totálně špatně jít blitky uklízet, když to bylo řečeno
- úplně neodpustitelné je hrabat se někomu v jeho věcech nebo autě
- reálně přebíráte hotový dům a ne stavbu po částech a jestli tam je v různých realizačních fázích bordel nebo vám vadí, že se tam kouří, tak radši na stavbu nejezděte (už tu bylo řečeno dvacettisíckrát že než se zavřou podlahy tak se uklízí a až se udělají omítky tak už níkdo v místnostech nekouří)

PS2
nejsem jakkoliv spřízněn s RDR
3. únor v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @tudlenudle Je to váš pohled na věc, vaše rady ohledně souseda jsou hezké, ale bydlet tam budu já ne vy, takže to prosím nechte na mě. Uklidil jsem to sám, protože opět je to moje volba a nebudu se vás ptát, jestli bych mohl něco vyhodit ze svého pozemku. Je sice hezké že se vyjadřujete k něčemu u čeho jste nebyl a vyjadřujete se k něčemu do čeho vám opravdu nic není, ale žijeme zatím stále v demokratické zemi a můžu mít svůj názor a naštěstí ho také mám. Určitě máte také jméno , kterých je v republice alespoň 200 takže ho sem napište, hoďte fotku a v pohodě. Každý ať se stará o svou stavbu za kterou bude platit svými penězi a vaše rada, tak tam radši vůbec nejezděte mluví za vše. emoticon emoticon emoticon emoticon Hezkou sobotu.
3. únor v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
fotoportrét
fotoportrét
tudlenudle
 @bodyr ano, i tahle odpověď mluví za vše, tak hodně zdaru v životě přeji
3. únor v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 Lidi co myslíte můžu na kanalizační šachtu mršinou zámkovku? Trošku Pank řešení ale bylo by to asi nejjednodušší řešení zvednout asi nepůjde je zabetonovaná si myslím
3. únor v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 @lazlo jaké drobnosti
3. únor v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1772 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1772 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @bodyr
@tudlenudle
Měl bych jen pár poznámek.

Pokud se někomu udělá nevolno, a stát se to může, měl by to jít po sobě uklidit.
Na druhou stranu, hrabat se někomu v autě asi taky není nejlepší postup.

Rozumím tomu, že se vyhazuje nějaký bordel z patra, který pak uklidí do kontejneru, ale když fouká a vítr to roznáší po okolí, tak to dobře není. Navíc jako soused bych na svém pozemku taky nechtěl papíry a igelity atp. Je potřeba si uvědomit, že majitel tam bude bydlet a tímhle si zbytečně zhoršuje vztahy hned na začátku.

Být celý den na stavbě je myslím pochopitelné ze strany majitele, ale je taky pochopitelné, že je to nepříjemné, když mám někoho pořád za zády. Tady je na místě asi nějaký rozumný kompromis.

Kouření je pro mě taky problém už v uzavřené stavbě. Ono se to nezdá, ale ty věci tím načichnou.

Já myslím, že když oba ustoupí o krok vzad, tak to bude fungovat.
3. únor v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 1. Když se vyrábí cokoli, co si koupíte, nejste u toho vůbec (vlastně i bloky vašeho domu)! A divím se, že třeba ve smlouvě není poznámka, že na stavbě nemáte co dělat. Do předání není dům váš, z bezpečnostního hlediska, v případě že vám spadne něco na hlavu, je to průser. Já být firmou, která staví, nastavil bych podmínky: 3xdenně na max. hodinu pro konzultaci. A bohatě to stačí! Mimochodem, víte, že chybovost člověka stoupá při takovémto osobním dohledu? Někde jsem četl takovou diplomku. emoticon

2. Nepořádek. Když se staví, bez něj to nejde. A ty dva týdny to pochopí i sousedi. Pokud ne, přemýšlel bych, jestli tam vůbec chci bydlet. Dal bych fotku, jak vypadal můj dům tři dny po předání -po roztátí sněhu, ale přijde mi to nefér vůči "naší" partě.

3. Vlézt někomu bez dovolení do auta? Raději bez komentáře.

3. Kuřáci. Přiznávám, že nám to bylo taky dost nepříjemné, že nám kouří v domě. Tady budoucího majitele plně chápu. Ale aspoň že poslední dny to vypustili a při předání nic cítit nebylo.

Na závěr. Nechci se zastávat stavebníků, ale v těchto bodech prostě ano. A věřte mi, že stále má u mě velký, nevyřešený vroubek "naše" parta...

@bodyr Ano, toto jsou naše pohledy na věc, podpořené vlastními zkušenostmi a zkušenostmi lidí, kteří s vaší partou již stavěli. emoticon A když vám vadí naše vyjadřování se na věc (vaše slova: "vyjadřujete se k něčemu do čeho vám opravdu nic není"), nemáte tyto informace dávat na diskuzi!

Více toto téma nekomentuji. emoticon
3. únor v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 Dali jste si někdo do obýváku stropní ventilátor? Foto? emoticon
3. únor v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @fantomik jednoduse, kazdy mame svoje zkusenosti, vy byl spokojeny ja ne. Dalsi bude, jiny zase treba ne. Jestli tam chci bydlet? Soused je skvely. Nastesti. Odpovim Ano chci tam bydlet, diky za starost emoticon
3. únor v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mattess35
Registroval se 28. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mattess35
Registroval se 28. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky. Region Praha.
 vy nebudete p.bodyr moc v pohode na to ze pisete kolik lidi mate pod sebou a neumite komunikovat s peti lidma neco je spatne co myslite
3. únor v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
 @fantomik S tím nepořádkem nesouhlasím. Naší povinností bylo přistavit kontejner a parta má za úkol mít na konci uklizeno, ale není akceptovatelné, aby mezitím bordel lítal po sousedech, obecním a já nevím kde. To není omluva, že se staví. Když bude někdo stavět pět let, tak mi, jako sousedovi, nemá vadit, že tam lítá bordel? To asi ne. Nehledě na to, že ani jako bydlícímu v obci by se mi nelíbilo, že tam lítá bordel po obecním a je tam nepořádek.

Tedy takhle, pokud někomu uletí igelit, stát se může, ale nemělo by to být pravidlo, že je to všem fuk.
3. únor v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
 Je to ok? Pořád mi to přijde divné proč se obývák nemůže vytopit na 22°C přesně jak v pokoji a ložnici a to stejně WC malá místnost vytápí se na 28 dlažba a nezvládne 21? Mám přihodit výhřevnost ? Dlažba 29-30 a plovoučka 28-29 abych docílil mého požadovaného maxima? Mám to chápat tak že to stále topí když to nemůže dosáhnout mě požadované teploty?
3. únor ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1208 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1208 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Ja som bol na stavbe tiez skoro stale (ku koncu uz menej), ale vacsinou som sa zasil niekde kde prave nerobili, robil som si nejake svoje veci a raz za cas som vyliezol, pozrel som co sa deje a nafotil som si to, na co uz boli tiez trochu nervozni ze ich stale fotim, aj ked som im vacsinou nefotil tvare, ale ja som to nefotil kvoli nim ale preto aby som mal dokumentaciu co presne kde je a ako je to urobene, teraz ked chcem niekde nieco navrtat alebo zatlct tak mi staci pozriet na fotky a viem ci tam nieco nahodou nevedie a podobne (a aj tak toho nieje dost, mal som fotit este viac emoticon ) Ked tahali elektrikari kable tak som tam s nimi bol skoro nonstop lebo sme si upresnovali co presne ako ma byt, hlavne tie pocitacove zasuvky ktorych mam hrozne vela, tam bolo nutne aby som si tie kable v technickej miestnosti priebezne oznacoval ktory kam vediet, inac by som sa v tom uz v zivote nevyznal.
Takze nejake konflikty som s partiou nemal aj ked som tam bol casto. Maximalne ma partak upozornil ze mam ist prec ked som sa niekde motal kde to prave nepotrebovali.
3. únor ve 12:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @erik1991 ved to mas uplne v pohode, pri 21.8 uz je kurenie vypnute lebo to aj tak samo "dojde", 0.2 stupna je ziadny rozdiel, navyse vidis ze podlahu mas vykurenu na 23 stupnov takze aj ked to nejde tak sa ten vzduch s podlahou vyrovna. WC to iste, tam ma podlaha dokonca 25 takze uz nema zmysel aby to kurilo, toho pol stupna to tak ci tak zdvihne kym zas ta podlaha vychladne. A netopi ti to stale, ked to topi tak je v statuse ikona ze to ide.
A pridavat teplotu na podlahe ti nepomoze, stale to bude fungovat rovnako. Tu maximalnu teplotu podlahy to dosiahne aj tak len zriedka, to musi byt fakt zima aby to bolo pustene tak dlho ze sa podlaha vyhreje na maximum.
3. únor ve 12:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @mattess35 nevim o vas nic, vy o me take ne, neznate me, pardon. Naopak komunikaci s panem elektrikarem, vodarem, malirem si cenim. Preji hezky den
3. únor ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1299 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1299 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @bodyr
Máte pravdu, neznáme Vás, nebyli jsme tam,ale z Vašich reakcí a reakcí druhé strany jsme si obrázek nějaký udělali a mám dojem že jste kladných bodů nasbíral méně. Toť můj názor emoticon
3. únor ve 13:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 86 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 86 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @atilius @bodyr @flo16 je opravdu neprijemne, pokud se situace pri stavbe vyhroti, protoze ta pachut zustava a asi na obou stranach, mluvim z vlastni zkusenosti se zdenou stavbou, takze napeti trvalo dele. Staveli jsme na klic v zahranici na zapad od CR a musim rict, ze pritomnost majitelu na stavbe neni samozrejmost, sousedi staveli drevostavbu a mohli se divat leda pres plot, jak jim to roste, a to z bezpecnostnich duvodu. My jsme meli vice mene pristup na stavbu volny, ale to byla vyjimka, vetsinou si musi majitel domluvit schuzku se stavbyvedoucim, aby ho po stavbe provedl, v nekterych pripadech ani to a majitele vidi dum az pri predavce (zkusenost me kolegyne, a to domy budeme splacet take 20-25 let). Nase pripominky k provedeni jednotlivych praci vzdy byly odmitnuty s tim, ze at si pockame na finalni vysledek, ze oni jsou odbornici a vedi, co delaji. Nicmene, pokud by i sebemensi igelit priletl na pozemek sousedu, volali by na nas policii a zaroven i obecni urad, ktery by k nam poslal nekoho do 10 min. Takze to chce podle meho nazoru upozadeni sveho ega na obou stranach. My jsme byli radi, ze nam RDR umoznil pritomnost na stavbe v CR bez omezeni a na neporadek okolo domu si stezovat nemohu.
3. únor ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
fotoportrét
fotoportrét
bodyr
1
 @pavelcent Dekuji za hodnoceni s mene kladnymi body emoticon , samozrejme taky si nekdy obrazek delam na dalku z pohodli domova, ovsem nelze poprit, ze nejlepsi je byt vzdy u dane situace nez z popisu. emoticon zdravim emoticon
3. únor ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 238 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 238 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 když se tady probírají ty sousedi, úplně živě si pamatuji, jak jsem přijel já na stavbu a náš stavbyvedoucí(bohužel mi vypadlo jeho jméno, což mě mrzí, byl to super chlapík), mi říkal, že tam něco odlétlo k sousedce a že to chlapy uklidily, ale paní se to stejně nelíbilo a celkem remcala a že by bylo dobré, abych za ní zašel a nějak to sní probral, sám mi řekl, že je to v mém zájmu, protože oni to nějak přežijou, těch pár dní, ale abych já kvuly nim neměl zbytečně zle, já tady budu bydlet zbytek života, tak jsem udělal a paní to vzala a bylo to vpohodě.( ikdyž ta naše sousedka je stejně divná :D, ale je to jen jedna, tak je to dobrý, sousedy si nevyberete )
3. únor ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
 @bodyr : chápu Vás, jak říkám vždycky, to co si nepohlídáte, tak nemáte, Vy tam budete bydlet né oni

jo vaše věta, že dům nepřeberete si moc nepomůžete, ono ve smlouvě je psáno, že ten dům tak jako tak převezmete, ikdyž to nepodepíšete.
3. únor ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @fantomik my máme v ložniciemoticon
3. únor v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 347 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 Já jsem rád, že se tu i protistrana vyjádřila, protože mě to taky dost vystrašilo. Každý si na tu situaci udělá obrázek sám... Guvernér ČNB je prostě zvyklý z práce, že když mu papírky uletí, tak je průser emoticon
Ne ale vážně. Je normální, že jako investor předáte firmě staveniště a v ten okamžik tam můžete jen s jejich svolením... Zkuste požádat o to být v servisu u opravy auta, také vás všude nepustí. Takže bych firmu nechal pracovat, do bordelu jim nekecal ale při předání bych chtěl 100% úklid i na pozemku. Po dobu stavby je tam člověk jako host a tak je třeba se chovat... Když jdu k návštěvě tak jim taky nekecám do úklidu.
3. únor v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
 @mariacek to muze platit do doby, nez lita bordel k sousedum...
3. únor v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @atilius Tak to určitě, prostě všechno je třeba dělat s rozumem na obou stranách...
3. únor v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš