Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
49
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 282 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
49
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 282 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @flo16 Ještě se vrátím k panu Višňovi, my s ním a jeho partou také stavěli. Měli jsme oba dovolenou po celou dobu stavby motali jsme se tam jak cikáni v kukuřici, ale nikdy jsme neslyšeli křivé slovo, cokoliv jsme chtěli objasnit, nebo něco změnit, nebyl s ničím problém. Naopak za námi sám pan Višňa chodil a ptal se, co a jak chceme udělat. Nepořádek byl podle mého přímo úměrný stavbě dřevěného domu. Reklamací jsme pár měli, ale nic hrozného, či závažného pro běh domu. Ostatní chlapi byli také sympatičtí, jen jeden večer měli asi oslavu a jeden kolega to přehnal, tak dospával druhý den v dodávce. Ale nutno podotknout, že zameškanou práci dohnal navečer a snad i v noci. Tímto chci panu Višňovi poděkovat za náš domov, který nám i s partou postavili. A kdyby jste měl zase někdy chuť na domácí šampaňské dejte vědět ještě něco objednáme emoticon S pozdravem Kotkovi
5. únor v 09:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @atilius tak to je potom v pohode
5. únor v 10:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arth
Registroval se 6. ledna 2018 na modrastrecha.sk. Přidal 11 příspěvků. Region Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
arth
Registroval se 6. ledna 2018 na modrastrecha.sk. Přidal 11 příspěvků. Region Bratislava.
 @angus88 ohladne tej fermacell nivelacky pro suche podlahy, mysleli ste toto: https://www.fermacell.cz/cz/docs/samonivelacni-sterka-fermacell-technicke-informace.pdf
5. únor ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @arth Ano, je to pekelně drahé. Nevím zda nestačí klasická nivelační hmota (tenkovrstvá). Já už ted vím, že časem v domě podlahy vystěrkuji
5. únor ve 13:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
arth
fotoportrét
fotoportrét
arth
 @angus88 Aka hrubka tej nivelacky by postacovala na vyrovnanie a spevnenie podlahy? 1mm ci viac?
5. únor ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @arth Já nevím, moje představa je alespoň 3mm. Menší tlošťka podle mě znamená vysoké riziko prasknutí v namáhaném spoji (třeba spoje dvou podlahových dílců). Ale fakt to odhaduji... 1mm je opravdu moc málo
5. únor ve 13:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @atilius blíž jsem se tím nezabývala, to máš pravdu. Mně stacilo, že víc lidí psalo, že to nevyvetra, takže to stejně nepoužívají.
5. únor ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @richid Nam hned pri planovani domu na OC RDR rekli, ze jimi nabizene vetrani v cene domu nelze srovnavat s rizenou ventilaci s rekuperaci. Rizenou ventilaci s rekuperaci mame ve zdenem dome, kde trvale bydlime a je to super, ventilace funguje paradne. Nemam ovsem ani predstavu, co od RDR stoji.
5. únor v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @luxik75 to ti reknu naprosto presne : 286 tis bez dph (minus odecet 29 600 kc za synco a jednotku veka a odecet za primotopy, za 10 ks je to 18 600 myslim)
Budeme vzduchotechnikou i topit ;)
5. únor v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1797 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1796 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @luxik75 Tak to řízené větrání je v podstatě pootevřené okno a v případě velké zimy to ohřívá vzduch, aby dovnitř nešel ledový. Rekuperace využívá vzduch, který jde ven k ohřevu toho z venku. To jsou dvě úplně jiná zařízení a taky za úplně jiné peníze. To se opravdu nedá srovnat.
5. únor v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
 @margot_ka Tak to uz chapu, proc to manzel na « letni » dum nechtel emoticon To uz je lepsi podle me investovat penize do podlahoveho topeni, tedy to si take muzu jen vynachvalit. Jen jsem prisla na to, ze clovek si na podlahovku rychle zvykne a kdyz pak prijedeme k rodicum manzela, co maji klasicke topeni a hlida se spotreba, tak to odnesu v zime nachlazenim, jsem totiz zvykla chodit s podlahovkou bosa nebo v tenkych ponozkach.
5. únor ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
 @luxik75 my mame nacenenou jednoduchou Atreu Duplex Easy 300 a do Kubise 74 je to 117tis Kc bez DPH
5. únor ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @luxik75 nj, my to mame rizene vetrani s rekuperaci, tep cerpadlo (tzn topeni a klimatizace)+ topna spirala ;)
Vzhledem k tomu,na kolik by nas vysla podlahovka a sanotna klima + jeste ta pridana hodnota uspory a cerstveho vzduchu: jsem moc rada,ze si to manzel prosadil emoticon
Navic podlahovka me nijak nenadchla. Teple jsou jen podlahy s dlazbou. Laminat mi prijde porad studeny i s podlahovkou.
A dlazbu v obytnych mistnosech nechci. Vetsinu roku se netopi,tak studi
Jako bonus budu moct vesele rozsirovat svou domaci dtungli a nemusim resit vlhkost ;)
5. únor ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
 @margot_ka Je pravda, ze dlazbu v obytnych mistnostech nemame, mame prirodni linoleum a to je teple, i kdyz se netopi. Nicmene dlazba v koupelnach mi mimo topnou sezonu neprijde studena, ale mame podsklepeny zdeny dum (takze ma trochu jine vlastnosti nez drevostavba, v lete se neprehriva, takze klima nepotrebujeme), a tam jsme tepelne cerpadlo mit nemohli kvuli sousedum a chranene zone. Kubis v CR nam slouzi jako prazdninovy dum, tak tam jsme to pojali vic economy.
5. únor ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 196 příspěvků. Region Praha.
 @luxik75 Prosím Vás o názor, když máte tu možnost porovnat. Je lepší zděný dům nebo dřevostavba? Co byste si postavili nyní k trvalému bydlení? Děkuji
6. únor v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @margot_ka my měli v jednom bytě podlahové topení se 7mm dřevěnou podlahou....je to neskutečně příjemné na dotyk. chodili jsme jenom bosi a pro děti je to taky výborný.
6. únor v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
 @mysak124 drevena podlaha verim ze ano. Ale laminat proste vede to teplo mizerne a sam o sobe je celkem studeny,takze kombinace lamino+podlahovka za me nic moc ;)
Kdybych to u 2 kamaradek neotestovala,tak tomu ani neverim,ze to neni nic moc emoticon
6. únor v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @margot_ka hele u nás je laminát v poho, dlažba je studená i v topné sezóně, přitom místnost je vytopena dle nastavení.
6. únor v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
 @zmrz_lina fakt,jo? :-O kamoska ma taky podlahovku, v koupelnach dlazba krasne tepla, vsude jinde je mi zima na nohy a ona teda taky chodi v papucich.
6. únor v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @margot_ka Ale to je správné, že podlaha není "teplá". Teplá podlahovka je většinou v domech s horší tepelnou ztrátou. U dobře zatepleného domu podlaha pouze temperuje, takže by nemělo být moc znát, že topí.
U starších domů se podlahovka nedoporučuje kvůli "vysoké" teplotě podlahy, což způsobuje zdravotní potíže (velký rozdíl hlava/nohy).
V souvislosti s podlahovkou vsem nedoporucuji dávat dlazbu. Bydlel jsem v takovém domě půl roku a je to na prd - v zimě při vytápění super, ale jaro/podzim podlaha studená jako beton... Ne každá plovoučka je vhodná na podlahovku, ale také ne každý si může dovolit něco lepšího.
6. únor v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 @margot_ka jj, jako už jsem to tu psala - plovoučka není teplá, že by hřála, ale studená není. Dlažba v chodbě je studená i tak emoticon V koupelnách je trochu teplejší, ale vyloženě teplá není.
6. únor ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
nekdy
Registroval se 9. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 14 příspěvků.
 Ahoj, vy co už máte postaveno- jak dlouho trvalo, než zareagovali na reklamaci? Byl jsem na stavbě každý den a i tak nacházíme další věci, kterých jsme si při předání nevšimli.
6. únor ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @nekdy na mail mi odpisali vzdy skoro hned ze to zaregistrovali a potom sa vacsinou ozvali do 3 tyzdnov az mesiaca s tym ze sa dohodol termin kedy pridu
6. únor ve 13:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina to my v kupelni tu podlahu mame fakt teplu ked to kuri, ale vy mate mozno na to vzduchove cidlo zapojeny radiator a hreje hlavne ten, nie? my mame radiatory zvlast a ovladaju sa len rucne
6. únor ve 13:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 @tojojot jj, na vzduchove cidlo je napojeny zebrik. U podlahy mam podlahove cidlo, tzn. mam nastavenou tepltou podlahy - tusim 24 stupnu a to vytopi koupelnu na cca 22.
6. únor ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
 @pavell123 Kubis mame postaveny teprve loni na podzim, takze ho budeme na jare teprve zarizovat, takze s bydlenim nemame jeste zkusenosti. Nicmene muzu Vam dat pozdeji vedet. Uz ted mohu rict, ze samozrejme velkou vyhodou je rychlost stavby (tedy za normalnich okolnosti), presne dana kalkulace ceny stavby a dlouholete pusobeni a tudiz i spousta zkusenosti RDR. Na druhou stranu to ve zdenem dome pusobi vse bytelneji, ale je treba si uvedomit, ze se tady bavime o cenove dostupnych drevostavbach. U drazsich, ktere maji napr. vylevane podlahy to bude o jinem komfortu. Na druhou stranu si myslim, ze je lepsi si poridit drevostavbu i s mouchami nez za stejne penize byt (mluvim o cenach v Praze, a to jsme s manzelem oba Prazaci, ja jsem navic vyrostla na Praze 1). Jinak jeste k vrzajicim schodum, ve zdenem dome mame vybetonovane schody oblezene drevem a jedna podesta nam pri doslapu na ni vrze, spatne rozlozena pena pod drevenym obkladem. Stavebni firma reklamaci okamzite odmitla s tim, ze je to v toleranci nemeckych stavebnich norem. Tak budte radi, ze se tim RDR alespon zabyva emoticon
6. únor ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Narazil jsem na vtipnou věc:
Projektant spodní stavby mi vyplnil žádost na EON na 3x25A.

V projektu domu mám jistič 3x32A, případně 3x25A s hlídačem proudového rozsahu. Co máte vy?
Podotýkám, že vytápění bude přímotopy...
6. únor v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Škoda, že RDR ty lité podlahy nedělá. Raději bych oželel nějaké kraviny a měl pevnou půdu pod nohamaemoticon Každopádně dlažbu máme v zádveří, technické a koupelnách a jinam bych to nechtěl ani zadarmo. Je to studený. Známej má taky dlažbu, ale klasický kotel na pelety a má v podlaze asi 30 stupňů a to je příjemné, ale jaro a podzim je zlo. Co se týče koupelen, máme jen teplovodní žebříky a byla nám tam zima, když je v koupelně 22. Tak jsem do každé koupelny dal infrazářič a když se jdeme koupat, pustím ho a po chvíli je tam hned 26emoticon Jinak celkově zatím spokojenost, není si na co stěžovat.
6. únor v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 217 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 217 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @username Dlouho jsem toto taky řešil. Nakonec máme 3x25A a hlídač proudového rozsahu NE. Při KS mi bylo řečeno, že je to zbytečné, že se tím RDR jen sichruje. Ovšem jiná věc nastává, pokud se na to bude napojovat ještě garáž s dalšími spotřebiči a pod.
Jinak my máme všude přímotopy, pračku i sušičku. Je zima, o víkendu se pere, suší, vaří... a v pohodě. emoticon Myslel jsem, že ten hlídač dodatečně třeba nechám nainstalovat, ale zatím není potřeba.
6. únor v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @nekdy E-mail o přijetí reklamace přijde do dvou dnů. Vlastní opravy jak kdy, podle toho co je to za opravu, kde je dům, a jak jsou rozplánovaní servisáci. emoticon Takže třeba u mě: havarijní oprava -ještě týž den, oprava následků -po měsíci nic.
6. únor v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš