Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

15. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 379 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 378 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @fantomik Tak snad dobrý,sice garáž ano, ale největší spotřebič budou tak vrata... Neplánuju cirkulárku atd...
emoticon

Díky
6. únor v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 114 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 113 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @username Stačí 3x25A
6. únor v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
 Nam dnes po temer 12 mesicich cekani dorazil termin vystavby (26.3.) Hura emoticon
6. únor ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 795 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 795 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @addamec Gratuluju emoticon
6. únor ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
 @username Máme 3x25A s hlídačem, topíme přímotopy, vaříme, pereme, sušíme atd....
6. únor ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
 @addamec gratuluju a také závidím ze jste už blízko 😊
6. únor ve 21:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 229 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 229 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @fantomik : to mě nikdy žádný email nepřišel, pak někdy za nějakou dobu někdo volal že zítra jede kolem a že se zastaví, což mě štvalo, protože nesedíme všichni doma, jak se jim hodí, ale vždycky to nějak vyšlo

@addamec : tak sláva, to jsem rád, pak přijedem někdy na návštěvu emoticon
6. únor ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele.
 Ohledně toho podlahového topení pod dlažbou, fakt to není teplé. Míváme teplou dlažbu v koupelně, tam se to asi musí pořádně rozehřát, aby to vytopilo tak malou plochou. Kdežto dlažba v obýváku+kuchyni skoro nehřeje a je tam teplo dost. Ta velká plocha to asi vytopí rychle, nemusí to hicovat. Takže kdo je zvyklý chodit boso, tak blbý. Kdežto, kde je jako já studený odchov (starý nevytopený barák) a je mu pořád děsná zima a šetří na topení, takže nosí běžně dvoje ponožky a papuče, tak si může dát dlažbu třeba do celého domu vč. ložnice. Jako jedna věc je estetika, ale kromě toho by mi to fakt nevadilo, já jsem snad v životě nešlápla bosou nohou na podlahuemoticon. A to ani v létě, nekecámemoticon.
7. únor v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
35
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 81 příspěvků. Má 12 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
35
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 81 příspěvků. Má 12 přátel.
 @farka Ahoj a jak dlouho jim to trvalo? My podávali reklamaci před dvěma týdny cca na RDR.
7. únor v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
neumtom
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
neumtom
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Region Liberec.
 zdravím, asi úplně hloupý dotaz. gárnýže se závěsy, montáž do zdi, jaké máte zkušenosti, na jakou hmoždinu? používali jste ty kovové? z fermacellem zkušenosti vůbec nemám, stejně tak mě bude čekat věšení v koupelně různých skříněk a pod, kde bude na fermacellu navíc ještě dlažba. děkuji za názory a zkušenosti
7. únor ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
 Ahoj, měla bych dotaz ohledně termínů, před koncem roku nám došel z RDR dopis, že jsme s výstavbou zařazení do 19.týdnu 2018... Jak dlouho předtím cca upřesní konkrétní datum? A těm co už staví, zůstaly termíny přibližně tak jak byly v úvodním dopise?
díky
7. únor ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karofacek
Registroval se 14. července 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
karofacek
Registroval se 14. července 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 4 příspěvky.
 Ahoj,

plánujeme s ženou stavět přes RDR a líbí se nám KUBIS74. Nicméně se nám pocitově z fotek zdá docela malá šířka obývacího pokoje (3,785m). Přemýšlíme nad teoretickou možností tu šířku zvětšit, tj zvětšit půdorys domu o např. metr abychom mohli mít šířku obývacího pokoje tak 5 m.

Je takový požadavek vůbec reálný a pokud ano, měl někdo s tím zkušenosti o kolik to cca prodražilo původní cenu?

Díky Tom
7. únor ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1499 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1497 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 Máme za sebou vyúčtování elektřiny za posledních 12 měsíců v naší NOVA 101. Spotřeba je cca 10MWh. Je v tom v létě bazén, velké mořské akva, bojler, elektrokotel na podlahovku. Dle našeho tarifu to vychází 28tis/rok. Což je pecka emoticon Pokud bych odečetl ten reef tak by to bylo 24tis
7. únor ve 13:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1163 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1163 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @neumtom garnize som daval uplne bez hmozdiniek, len sroubami do sadrokartonu a drzia perfektne. Davali sme take tie obycajne z ikei, takze nic tazke. V kupelni na umyvadla, skrinky a podobne uz samozrejme hmozdinky treba, presne si to nepamatam ale myslim ze sme tam davali tie kovove.
7. únor ve 14:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Region Benešov.
 @karofacek Byl jsem se se ženou před rozhodnutím pro Kubis 74 kouknout jak v Lukách u Jihlavy, tak i v druhém vzorovém domě u Hradce Králové. Také se nám zdál prostor úzký. Předtím jsme bydleli v domě, kde jsme měli obývák s kuchyní široký 4,1m (celkový prostor byl 41m2) a nikdy jsme si nestěžovali (v Kubisu to je hodně podobné, -30cm.

Návštěva by Vám dala asi hodně. Od stolu si to člověk neumí moc představit.

V roce 2016 jsme zkoušeli poptávat cenu zvětšení o modul, ale cenově nám to nějaká nepasovalo (přesnou částku si nepamatuji). Určitě tu někdo bude se zvětšeným půdorysem, takže částku Vám napíše.

Celková obytná plocha je myslím 117m2, což není zase tak málo. Jen pozor, další případné příplatky vyskočí docela dost i tak - také jsme byli překvapeni emoticon Takže i s tím je třeba počítat. Jinak Vám přeji správné rozhodnutí.
7. únor ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
 @nixelka nám aktuálně přišla informace o termínu necelých 7 týdnů před daným datem. +/- 1 týden to sedí s tím, co bylo avizováno.

@karofacek Domy je možné pouze prodloužit, nikoliv rozšířit. To by byl poté zřejmě individuální projekt.
7. únor ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
 @neumtom Ano, manžel používá ty kovové, jak uvádíš emoticon , lehčí asi skutečně stačí, jak uvádí tojojot na vruty do sadrokartonu. Manžel ale většinou dává kovové hmoždinky od Fishera. Pokud věšel v koupelně do obkladů, myslím, že předvrtává menším vrtákem......
7. únor ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 379 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 378 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Meli jste vsichni pripraveny site kdyz se zacalo stavet? My jsme dost naknop. Jelikoz deska neni jeste hotova (a jsme celkem vysoko), tak budeme mit realizaci siti pocitam tak mesic mezi deskou a tim kdy dovezou dum.... Sice je to par metru, ale i tak...
7. únor ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 227 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Region Benešov.
 @username Jestli rozumim, tak budete mit mesic na site od realizace ZD do stavby domu? To je dost casu.

Mam vse jiz pripravene, odpad a voda cca 10m a elektrina 40m. Vse se znamymi za dva dny hotovo. Nevidim u Vas problem.
7. únor v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @nixelka Mame podobny termin tj. 17.tyden a jeste v klidu cekame emoticon Pocitam, ze info obdrzime unor/brezen.
7. únor v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karofacek
fotoportrét
fotoportrét
karofacek
 @rdkubis74

Můžu se zeptat s jakým dalšími příplatky bychom měli počítat? Chceme jít cestou standardu a moc si nevymýšlet (kromě tedy toho teoretického zvětšení o modul), protože nás rozpočet je dost napnutý a 2,7 mil. Kč je relativně už tak dost.

Díky za info emoticon
7. únor v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @karofacek My se drzeli pri zdi a stejne jsme pomerne hodne vyskocili - namatkou rolety, jina sanita, dvere, drobnosti jako zasuvky atd., kuchyn - jsme na 3.1 mil. Kc, dalsich 230tis. Kc doplatek za ZD nad ramec standardu. Je pravda, ze Rymarov z toho vrati za projekt a dopravu, coz neni malo. V dobe podpisu stal Kubis cca 2.5mil. kc
7. únor v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @karofacek No ono dejte pozor. Neni to jenom tak. My jsme ještě nezačali pořádně nic dělat a 200tisic je pryč... Pocital bych tak cenu domu s příplatky atd + 500tisic navic jako minimum.... Taky jsem si nazáčatku myslel jak je to v "pohodě", ale naskakuje to jak čert...
7. únor v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @karofacek no, a potom plot (+vjazdove vrata atd) a zahrada, to je tiez celkom palka...
7. únor v 15:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @moncicak86 Myslíš ty dveře? Samotná výměna 30min, na reklamaci dojeli cca 14 dní po odeslání emailu oměřit dveře (to bylo v říjnu) a pak to šlo na obchodní oddělení RDR, dostalo se to k nim na začátku ledna a na konci ledna přijeli.
7. únor v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
 @username odpad jsme dodělávali dokonce po předání domu, voda byla natažená před deskou a elektrika mezi deskou a domem, myslím časově
7. únor v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
 @rdkubis74
@nixelka ten dopis co vam prisel (v kterem tydnu byste meli stavet) to oni posilaji na zaklade aktualizovaneho harmonogramu staveb? Nevite prosim nekdo?
Doneslo se ke me,ze se ma aktualizace delat ted v dubnu,tak by me zajimalo,jestli se taky muzeme tesit na blizsi info, aspon mesic,ve kterem by nam meli stavet? Diky!
7. únor v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @margot_ka Postou nam prisel na podzim omluvny dopis tykajici se posunu. V tomto dopise byl i predbezny termin vystavby. Do dnesniho dne mi prisel z naseho OC 2x mailem harmonogram. Minuly tyden jsem se dotazoval na stav, byl mi potvrzen 17. tyden s tim, ze mam vyckat oficialni zpravu s presnym datem.

Abych to shrnul, mailem jsem obdrzel seznam s predbeznymi daty vystavby leden - zari 2018. V dubnu se ma dle zpravy delat dalsi aktualizovany hmg.
7. únor v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @rdkubis74 Tak to jsme kousek, my máme 19tý týden emoticon
7. únor v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
 @rdkubis74 diky,tak to budu v dubnu uhanet nase oc. Neocekavam,ze bych od nej dostala info jen tak...pokud se o neco 3x nepripomenu a neprudim,tak nevim nic a nic se nedeje :-P
7. únor v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš