RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Meli jste vsichni pripraveny site kdyz se zacalo stavet? My jsme dost naknop. Jelikoz deska neni jeste hotova (a jsme celkem vysoko), tak budeme mit realizaci siti pocitam tak mesic mezi deskou a tim kdy dovezou dum.... Sice je to par metru, ale i tak...
Odpovědět
@username Jestli rozumim, tak budete mit mesic na site od realizace ZD do stavby domu? To je dost casu. Mam vse jiz pripravene, odpad a voda cca 10m a elektrina 40m. Vse se znamymi za dva dny hotovo. Nevidim u Vas problem.
Odpovědět
@nixelka Mame podobny termin tj. 17.tyden a jeste v klidu cekame :-) Pocitam, ze info obdrzime unor/brezen.
Odpovědět
@rdkubis74 Můžu se zeptat s jakým dalšími příplatky bychom měli počítat? Chceme jít cestou standardu a moc si nevymýšlet (kromě tedy toho teoretického zvětšení o modul), protože nás rozpočet je dost napnutý a 2,7 mil. Kč je relativně už tak dost. Díky za info :)
Odpovědět
@karofacek My se drzeli pri zdi a stejne jsme pomerne hodne vyskocili - namatkou rolety, jina sanita, dvere, drobnosti jako zasuvky atd., kuchyn - jsme na 3.1 mil. Kc, dalsich 230tis. Kc doplatek za ZD nad ramec standardu. Je pravda, ze Rymarov z toho vrati za projekt a dopravu, coz neni malo. V dobe podpisu stal Kubis cca 2.5mil. kc
Odpovědět
Profilova fotka
@karofacek No ono dejte pozor. Neni to jenom tak. My jsme ještě nezačali pořádně nic dělat a 200tisic je pryč... Pocital bych tak cenu domu s příplatky atd + 500tisic navic jako minimum.... Taky jsem si nazáčatku myslel jak je to v "pohodě", ale naskakuje to jak čert...
Odpovědět
@karofacek no, a potom plot (+vjazdove vrata atd) a zahrada, to je tiez celkom palka...
Odpovědět
Profilova fotka
@moncicak86 Myslíš ty dveře? Samotná výměna 30min, na reklamaci dojeli cca 14 dní po odeslání emailu oměřit dveře (to bylo v říjnu) a pak to šlo na obchodní oddělení RDR, dostalo se to k nim na začátku ledna a na konci ledna přijeli.
Odpovědět
Profilova fotka
@username odpad jsme dodělávali dokonce po předání domu, voda byla natažená před deskou a elektrika mezi deskou a domem, myslím časově
Odpovědět
Profilova fotka
@rdkubis74 @nixelka ten dopis co vam prisel (v kterem tydnu byste meli stavet) to oni posilaji na zaklade aktualizovaneho harmonogramu staveb? Nevite prosim nekdo? Doneslo se ke me,ze se ma aktualizace delat ted v dubnu,tak by me zajimalo,jestli se taky muzeme tesit na blizsi info, aspon mesic,ve kterem by nam meli stavet? Diky!
Odpovědět
@margot_ka Postou nam prisel na podzim omluvny dopis tykajici se posunu. V tomto dopise byl i predbezny termin vystavby. Do dnesniho dne mi prisel z naseho OC 2x mailem harmonogram. Minuly tyden jsem se dotazoval na stav, byl mi potvrzen 17. tyden s tim, ze mam vyckat oficialni zpravu s presnym datem. Abych to shrnul, mailem jsem obdrzel seznam s predbeznymi daty vystavby leden - zari 2018. V dubnu se ma dle zpravy delat dalsi aktualizovany hmg.
Odpovědět
Profilova fotka
@rdkubis74 Tak to jsme kousek, my máme 19tý týden :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@rdkubis74 diky,tak to budu v dubnu uhanet nase oc. Neocekavam,ze bych od nej dostala info jen tak...pokud se o neco 3x nepripomenu a neprudim,tak nevim nic a nic se nedeje :-P
Odpovědět
@margot_ka Mate uz nejaky predpokladany termin? Pokud se nepletu, nepsala jste pred casem az o 2019?
Odpovědět
Profilova fotka
@rdkubis74 v sod mame 4q 2018. Termin konkretnejsi nemame. Podepsana sod nam dosla teprve v pondeli (podepisovali jsme v listopadu ale zmenili nam to na vyssi model) vcera jsem platila zalohu. Takze desku pocitam ze prijedou delat zjara
Odpovědět
zdravím všechny příznivce Kubisů, my jsme sice na úplném začátku (máme teprve podepsanou SOSB), ale už se dívám na řešení teras (zadní část vstup do zahrady) a na stříšky při vstupu do domu (ta od RD se mi vůbec nelíbí). Jak máte řešeno, nebo řešit budete? díky a fota budou také fajne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@richid my mame zatim jen vizosku,co delal manzel. Budeme mit vedle domu garazove stani a strisku protazenou az nad vchod
Odpovědět
@margot_ka moc pěkný :-) v čem dělal manžel vizošku? okna budete mít šedá a fasádu bílou? Mě se tato kombinace moc líbí, uvažujeme právě nad touto variantou a asi necháme obklad dřeva od RD. Obklad z důvodu, že bude terasa dřevěná, ať to k sobě ladí.
Odpovědět
Profilova fotka
@richid v solid works :D je vyvojovy konstrukter :) Ten dreveny obklad je pekny,ale opravdu ho nedoporucuju ze 2 duvodu: 1) provedeni je naprosto otresne. Kdyz jsem videla z blizka ty trcici vruty,vstavaly mi vlasy hruzou. Provedeni je fakt hnusne 2) je to to nejlevnejsi mekke drevo,ktere prdlajz vydrzi 3) budete ho min kazdy 2.rok muset brousit a natirat znovu. Protoze tim,ze to neni kvalitni tvrde drevo, tak je opatreno lazurou. Tzn bude se to celkem rychle loupat a bude to hnusne. Pokud na nem trvate,priplatte ai za tvrde tropicke drevo nebo aspon sibirsky modrin,ktery staci olejovat a kdyz ne,tak pekne starne Taky budeme mit drevenou terasu,ale z poradneho dreva, nejspis jatoba :)
Odpovědět
@margot_ka dík za doporučení! že je dřevo měkké jsme věděla, ale že je možný si připlatit za vyšší kvalitu ne. Úplně na začátku jsme zvažovala kamenný obklad- ale ta cena mě dostala mazec drahé. No uvidím jak nasbírám inspirace, zatím nejsme zcela rozhodnutí a máme na to ještě čas :-D
Odpovědět
@margot_ka nevim presne jak to je, ale co jsme zaslechli na OC v Praze, tak do konce roku 2017 planovali po tydnech prvni pulrok 2018, tedy do cervna plus aktualizovali. Predpokladany tyden vystavby nam psali po dotazu mailem nekdy v listopadu 2017 a pak v prosinci dopisem(podle me nas taky zarazovali na posledni chvili, protoze uz jsme se docela ozyvali a uz jsme byli posunuti z puvodniho 3Q 2017). Pokud byste meli stavet do konce letosniho roku, tak kveten/cerven uz by vam meli dat vedet, jestli vas zaradili.
Odpovědět
Profilova fotka
@nixelka super,diky za info :)
Odpovědět
Evidujete si spotřeby elektřiny? Já teď hlídal první měsíc a leden nás vyšel provoz N101 s klasickým kotlem a topením na 21/22 stupňů 1,68Mwh. A co Vy? Zdá se mi to teda nějak moc.
Odpovědět
@angus88 to jako měsíčně projedeš pouze 830 kWh? To snad ani není možný.
Odpovědět
@pavelll12 ano, já si už přes rok dělám Excel s tím, že si odčítám elektroměr když se mi chce. V zimě, když běží kotel, tak je spotřeba fakt vysoká, ale zase mimo topnou sezónu máš třeba 400kWh... Neboj, ono se to na konci roku vyrovná. BTW, my topíme hodně, kvůli miminku až na 25C v obýváku :) ale máme podlahovku vyladěnou na nepřetržitý provoz (psal jsem tady o tom)
Odpovědět
@pavelll12 Pokud ti to pomůže, tak tady jsou nějaká data z trochu jiného, ale typově podobného domu jako je Nova. 2016 NT VT leden 825 90 únor 617 71 2017 leden 757 96 únor 603 75 2018 leden 523 38 únor 600 60 (odhad) Spotřeba celková NT VT 2/2016 - 2/2017 5671 673 2/2017 -2/2018 5016 514 Jen ještě doplním, že ale naše topení je převážně v krbovkách, kotel jede málo. Letos jen týden o vánocích. Loni týden o vánocích a tři týdny v lednu, jak mrzlo.
Odpovědět
@angus88 V paneláku jsme měli měsíčně 200 kWh, tak vím, že v létě to bude třeba 400 kWh, ale i tak se mi ta spotřeba zdá divná. My topíme jen elektřinou na 22 nebo 22,5 přes den a o stupeň méně na noc, sušičku nemáme, manželka doma na mateřské a těch našich 1,7 MWh mi nepřijde málo, ale moc také ne. Jen prostě se mi ta Tvoje spotřeba zdá dost nízká. Ale neříkám, že to tak nemůže být ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
přidávám spotřeby Larga 85+1M za rok 2017, manžel poctivě zapisuje každý měsíc, topíme obývák 22 ložnice 21, zádveří temperujeme na 15, zbytek 20 stupňů. Jinak máme větší zateplení 15cm.
Odpovědět
@atilius Díky, ale i tak při lednových měsících jste byli na půlce jak my. To mi prostě přijde zarážející
Odpovědět
@showme_a Opět jak přes kopírák. Přijde mi, že je u nás teda něco špatně...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?