Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @atilius na tohle jsem nenarážela, tohle si musí rozhodnout každý sám. Máme s Jirkou kluky o týden od sebe, my topíme na 22 v obýváku i ložnici. Já mám ráda vedro, mně by 25 nevadilo, ale kluci by mi doma umřeli, starší syn (3 roky) mi v obýváku lítá kolikrát polonahej (z lesní školky je hodně otužilej). Takže já v mikine, oni v tričku 😂
8. únor v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1726 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1726 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @zmrz_lina Jo, jasně, že si to každý musí rozhodnout sám. To byla spíš jen taková poznámka. Taky máme děti z lesní školky ;)
8. únor v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
 @mariacek Urcite rada Kubis ma drevene obklady v cene. My, z duvodu okna navic, priplaceli jestli 4tis. kc. Jinak pouze vybrat odstin.
8. únor v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @atilius Děkuji za hodnocení. Nicméně důvod pro to samozřejmě máme
8. únor ve 12:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků.
 Nevíte někdo, jak dlouho trvá výroba domu po zadání do montáže?
8. únor ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @angus88 To není hodnocení, to je konstatování ;) A jinak si samozřejmě topte na kolik chcete/potřebujete ;)
8. únor ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
 @showme_a, ahoj to větší zateplení 15 cm vám někdo doporučil? Byl to velký příplatek?
8. únor ve 13:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 278 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
47
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 278 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @karin45 bylo to něco kolem 20 - 25 tisíc cca. My jsme si to doporučili emoticon Má to tady spoustu lidí z diskuze.
8. únor ve 13:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 Aha, tak to asi taky poopravíme, jsme v lokalitě těsně pod Krušnými horami, tak to bude lepší dát silnější izolaci. Škoda, že při KS nám ti nikdo nenabídl, ale máme čas to ještě změnitemoticon.
8. únor ve 13:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 85 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
lissie
Registrovala se 2. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 85 příspěvků. Má 1 přítele.
 @mariacek Rohe 101 (tj. Nova s rovnou střechou). V té době to bylo ve standartu, aspoň myslím. Jak je to teď, to bohužel nevím. Jako jo, je to fakt pěkné, jak je to srovnané s tou fasádou. Ten kámen je tedy slušná pálka, ale asi se to dá čekat. Jak je to vyřešené s ním, zda to nějak trčí nebo je také do fasády, to nevím. Ta barva je ale také pěkná, když se to hezky sladí, ale samozřejmě obklady jsou jiná liga. Akorát ta cena, no... Jen tedy, já bych to nechtěla, já se bojím pavoukůemoticon. Já musím celou fasádu (máme bílou) obhlédnout na jeden pohled, jestli tam nějaký nečíháemoticon. Ten obklad ze dřeva je mezi horními a spodními okny, tak tam už to kontrolovat nepotřebujuemoticon. Ale jako to je zase jedna z mých úchylekemoticon.
8. únor ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 120 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 120 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @lissie skvele ze tu ma taky nekdo dalsi Rohe101 (y)
8. únor ve 14:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
35
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 81 příspěvků. Má 12 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
moncicak86
35
Registrovala se 5. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 81 příspěvků. Má 12 přátel.
 @farka No tak to jsem na to zvědavá jak jim to bude teda trvat.😎
8. únor v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @moncicak86 nas na to v rijnu upozornoval, ze maji ke konci roku naval a nestihaji, ani nas to neprekvapilo emoticon
8. únor v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
 Zdravím, máte někdo v domě cirkulaci nebo je to dle Vašeho názoru zbytečnost? A dvojí rozvod vody? Chtěli jsme na splachování wc. U venkovních dveří máte zvenku kliku nebo kouli, co je podle Vás lepší? Moc děkuji za reakce.
8. únor ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 967 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 967 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @angus88 Ještě mě napadá, jestli to nedělá ta křivka. Protože termostat to celkem ignoruje. Jinak fakt nevím. Asi ji zkusím na týden vypnout a pak zase zapnout a porovnat, pokud budou podobné teploty.
8. únor ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petrdor mame cirkulaciu aj dvojity rozvod vody, splachujeme dazdovou vodou. cirkulacia je super, bez nej to hlavne v hornej kupelni trva skoro minutu kym zacne tiect tepla. Je to na ukor toho ze sa musi stale ta voda dohrievat ale stoji to za to. Ale mozno v mensich domoch to nieje taky problem, to neviem.
Na vchodovych dverach mame von iba madlo, asi to je lepsie, clovek nemusi zamykat vzdy...
8. únor ve 22:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @petrdor Jako cirkulaci vody? To jsme zavrhli. Prislo nam to zbytecne. Dvoji vodu mame. Zatim jen pripravu, treba jednou napojime. Dodelat to v dome uz dost dobre nejde. emoticon A u venkovnich dveri mame kouli. Nedokazu si predstavit, ze bych deti naucil zamykat. emoticon
8. únor ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @petrdor Cirkulaci máme (nova 101) a je to výborná věc, obzvláště do horní koupelny. Máme nastavené určité časy, kdy cirkulace jede. Rozvod máme jen jeden. U vchodových dveří máme kouli, u zadních dveří z garáže kliku.
9. únor v 06:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @petrdor Tak my teda cirkulaci nemáme a necítím, že by nás to obtěžovalo. Náš záměr byl, co nejjednodušší dům, takže čím méně dílů na výměnu, tím lépe.

Co se týče dveří, máme kliku z venku. Mít tam kouli, tak bychom museli na zahradu pořád tahat klíče, děti k sousedům nebo by neustále zvonily.
Museli jsme si jen zvyknout na noc zamykat, ale to je věc dvou, tří dní.
9. únor v 06:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
 @petrdor Cirkulaci nemáme, rozvody u nás nejsou tak dlouhé a než si dám pastu na kartáček, teplá už teče i v patře. Vchodové dveře máme klika-klika, abychom na zahradu nemuseli nosit na krku klíče a děti stále nezvonily. Určitě bych si jednoui zaboucla dveře. Rozvod vody jeden. Dešťovku bych jednou chtěla na zahradu a mytí auta.
9. únor v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 křivka určitě spotřebu nezvedá, pokud nemáš nějakou extrémně vysokou křivku. Spíše větší zlo je ten přenosný termostat, který dává kotli povel zapnout /vypnout. Už jsem to tu popisoval, já to mám tak, že na přenosném termostatu mám cílovou teplotu asi 26C a díky tomu kotel topí nonstop. Ekviterm mám nastavený na co nejmenší hodnotu (křivka č. 2 a posuv 22C) kdy mi to stačí pro vytopení domu. Takto mi kotel spíná na max 1,5kWh a pouze dotápí vodu na hodnotu dané křivkou. Kotel pak nemusí honit výkyvy po delší době nečinnosti a natápět třeba 6kW. Mám sice podlahovku, ale podobně by mohli fungovat i radiátory
9. únor v 07:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @petrdor Já teda za sebe musím říct, že dneska bych šel nejspíš do přímotopů a vykašlal se na kotel a rozvody vody. Ten dům má takovou teplotní setrvačnost, že výpadky topení, když je zrovna VT se nepoznají. Zabere to méně místa a celkově mi to příjde jednodušší a efektivnější systém.
9. únor v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @angus88 Já mám křivku č. 5 a ten posuv také na 22. Já spíš nechápu, proč když je na termostatu třeba 22,5, teplota nastavena na 22 a občas kotel topí. Já myslím, že u podlahovky to bude trochu jiné, ale možná jen v té křivce.
Jinak včera mě napadla jedna možná příčina. V částečně zateplené garáži je teď asi 8 stupňů a máme tam radiátor, který byl otevřen na trojku. Tam by mohl být zakopaný pes. Včera jsem ho dal na *, tak by snad teď už topit neměl.
Jinak nám kotel spíná všelijak, ale nejčastěji vidím 6kw.
9. únor v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 Cirkulaci také nemáme, při KS jsme ji se specifikátorem zavrhli (cena byla vysoká a návratnost v nedohlednu). V minulém domě jsme jí měli a za 7 let nezapnuli (jestli odtočení vody trvalo 5s, bylo to hodně). Je pravda, že v Kubisu 74 bude bojler hned vedle horní koupelny a i spodní koupelna a kuchyň hned pod, takže žádné dlouhé rozvody).

U vchodových dveří budeme mít kouli. Nechtěli jsme pořád zamykat a představa, že budeme vzadu na zahradě, zapomeneme zamknout a někdo z "roznašečů" úžasných nabídek a věcí nám otevře (byť bude plot), nás děsila. Na noc pro jistotu zamykám už od mala i když byla koule nebo klika emoticon
9. únor v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @rdkubis74 Abych tu kliku upřesnila, my nemáme vchodové dveře do ulice. Kdybych na ně ze zahrady neviděla, tak bych asi volila spíš kouli.
9. únor v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lissie
fotoportrét
fotoportrét
lissie
 @beam1969 Jj, jako nemusí se to s tím množstvím stejných domů přehánět, ale taky jsem moc ráda, že nejsem samaemoticon.
9. únor v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @rdkubis74 @petrdor
My máme kliku do ulice a nemáme plot. emoticon) Ale my jsme na konci vesnice a je tam pár domů, ze zahrady je hned vidět, že někdo jde, letáky nám nikdo nenosí, takže to je na posouzení té které konkrétní situace, co je lepší.

Ale pokud bych dělal plot, tak bych udělal raději zamykací branku a kliku na dveře.
9. únor v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 když je na termostatu třeba 22,5, teplota nastavena na 22 a občas kotel topí.... To by nemělo.
9. únor v 08:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @jimika
@atilius
ked mate von klucku tak na noc je nutnost zamykat, ak raz clovek zabudne tak uz je sanca ze niekto preskoci plot a ma volny pristup do domu, minimalne pocit to je zly. Ja teda zamykam na noc aj ked klucku nemame ale ked nahodou zabudnem tak sa v zasade nic nedeje.
9. únor v 08:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
 @tojojot Tak je pravda, že než jsme si zvykli, tak jsem ráno vstal a v předsíni byly celou noc pootevřené dveře ven. emoticon) Ale teď to máme v zásadě tak, že když jsou klíče v zámku, je zamčeno.
Jen zabouchnuto je pro trošku šikovného člověka překážka na 5s.
9. únor v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš