Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

25. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 355 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 355 příspěvků. Má 4 přátele.
 @tojojot Nezapomínám, naopak, když vím, že jsem doma sama a budu někde zalezlá, tak si zamknu i přes den automaticky. Klíč nechávám povytažený. Na noc vždy zamknuto a klíč pootočený. Často i když jsem venku a vím, že bych nemusela slyšet, zamknu. Pokud jsem v obýváku nebo kuchyni, mám přehled a mám odemčeno. Okna máme v obýváku na všechny strany. Pocit mám dobrý. Navíc přes zdi jsou projíždějící auta a štěkající psi spolehlivě slyšet. Za kliku jsem ráda. Pořád se courá tam a sem.
9. únor v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @atilius 5s pro zloděje, já bych měla zábavu na půl dne a lehčí peněženku. emoticon
9. únor v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 148 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 147 příspěvků. Region Praha - východ.
 @karin45 už jsem to tu v minulosti zmiňoval, větší tepelné ztráty jsou u domu okny než stěnami. My si nechávali dávat lepší okna za +/- stejné peníze jako za silnější zateplení.
Tepelná ztráta okna (rám+sklo), když jsme vybírali, byla 1,0W/m2K u standardních a cca 0,7W/m2K u lepších oken.

U zdí je standardní ztráta cca 0,148W/m2K a s lepším zateplením bude uvažujme 0,123W/m2K
(0,12W/m2K mají pasívní domy EVO s tlustší instalační předstěnou).

Při ploše oken (u našeho Kubise 74) 22m2 máme tepelnou ztrátu menší o 6,6W/K, kdežto lepším zateplením by ztráta byla menší jen o 4,3W/K (obálka budovy bez oken je 172m2).
naceněné cca na 30tis, okna vyšla na 40tis. Z hlediska úspory vychází okna lépe.

Investice do jednoho nebo druhého má návratnost cca 30 let, takže se tak jako tak nevyplatí emoticon
9. únor v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 280 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 280 příspěvků. Region Benešov.
 Každý máme hranici klidu někde jinde. Vím, že když se zaberu do práce, byť bych měl sebelepší výhled kamkoli, můžu přehlédnout jak nic. Takže koule to opět jistí. Ještě zřejmě dáme na dveře doorito pro lepší pocit (používáme na autě trackito a nemůžeme si vynachválit). Kontrola a zamknutí z mobilu nebo PC a za pár Kč další klid. Asi jsem nějak ujetej, na to, mít nad svým majetkem větší přehled emoticon
9. únor v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1776 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1776 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @jimika Jo, to já taky emoticon
9. únor v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1065 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1065 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @angus88 jo, když ho máš na tech 26, tak topí tedy skoro furt, protože teploty nedosáhne a místnosti tedy přiškrcuješ podle potřeby?
9. únor v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @angus88 Když přitápíš krbem, tak teploty stahuješ pokojovým termostatem?
9. únor v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5021 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5021 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @helia pokud máte po konečné specifikaci a vše ostatní vyřízené a podepsané tak cca 3 měsíce.
9. únor v 11:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @pavelll12 jo, na termostatu nastaveno 22, aktuální teplota 22 a kotel frčí
9. únor ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1540 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1535 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 @pavelll12 No já mám pokojové termostaty všechny na maximum (v budoucnu je zdruším) a potřebu tepla v místnosti mám nastavenu v rozvaděči pomocí průtkoměrů k podlahovce. Díky ekvitermu mám pak stálou teplotu v pokoji celou zimu. Pokud topím v krbu tak termostat v obýváku vypnu a nebo ke krbu otevřu ventilačku.... Až bude kluk větší tak budu obývák pouze temperovat na 21C a topit hlavně krbem. S mimčem je to ted trochu jiné
9. únor ve 12:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1213 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1213 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @jimika tak my to prakticky neodomykame lebo vacsinou chodime autom cez garaz, ide o to ze raz zabudnes a akurat vtedy si daky zlodej vsimne ze mas klucku a skusi to...
9. únor ve 13:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @petrdor zvenku koule, jsme poslední rohový dům u pole, ze zahrady není vidět před dům a stejně tak z obýváku, kdokoliv jde se psem se tu může stavit a ze zahrady bychom to nezjistili...máme průchozí do garáže, takže na zahradu chodím zadem a jinak jsme si velice rychle zvykli nosit klíče, když jsme si den po předání domu zabouchli a museli měnit zámek průchozích dveří emoticon naši mají kliku, ale dveře jsou za rohem a hned u okna pokoje, takže hned vědí, kdo jde..
9. únor ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @angus88 škoda, že sem nikdo nepřispěje s radiátory. To jsou jen rohože a nebo podlahovka emoticon
Ale mělo by to fungovat jako u tebe, jen že zvolit vyšší křivku, třeba č. 3.
9. únor ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
 @addamec Moc děkuji za info, nejde mi o návratnost, spíš bych byla ráda, aby v zimě bylo v domě teplo a v létě, aby bylo v domě příjemně. Kvůli letním pařákům jsme dali venkovní rolety, ale ta izolace by mohla taky udělat své.
9. únor v 15:03  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 6 přátel.
 @pavelll12 Co se děje??? My máme radioátory...nějaký dotazy??? emoticon
9. únor v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
richid
Registrovala se 1. září 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků. Region Vyškov.
  • Stavím dům
 @janaa1 tak hned využívám, my budeme dávat přímotopy (ještě nebydlíme) a uvažuju nad tím, že do koupelen + zádveří dáme podlahovku, je to z důvodu využití místa třeba pro skříňku. Nevíte zda je to možné, teda abychom nemuseli dělat vyšší izolaci u ZD?
9. únor v 15:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @janaa1
@janaa1 zajímá mě, kdo na kolik topí, kde a na kolik mají termostat a jakou mate měsíční spotřebu
9. únor v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1124 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1124 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Radiátory máme, ale topíme plynem, máme jeden termostat a křivky nemusíme řešit. Takže můj příspěvek do diskuse není přínosem
9. únor v 16:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @richid pokud budete mít přímotopy, tzn nebudete mít elektrokotel, tak těžko můžete dát podlahovku, pokud tedy nemyslíš elektrickou ? emoticon My máme v koupelně a kuchyni teplovodní a je super, ale i žebříky v koupelně jako radiátor emoticon
9. únor v 16:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
290
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @pavelll12 termostat je v ložnici na cca 22st, po cca šesté už se netopí, v obýváku jsou radiátory zavřené, topím kamny, teplota tam šplhá dle venkovní zimy od 22 - 29st, to už pak nic nedělám emoticon na chodbě je 24 a je tam pak zima emoticon měsíční celková spotřeba cca 1000 - 1200KWh ( denně se vaří myje, sučička, boiler, Tv plazma... )
9. únor v 16:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
 @richid Nooo, my máme normální radiátory, ne přímotopy...to je taky rozdíl. Podlahovku máme jen v koupelně...

@pavelll12 My máme na termostatu nastavený různý režimy - ráno vytápíme dům na 21,5 stupně, pak odcházíme a jednotlivý dny jsou nastavený podle toho, kdo kdy přijde. Když tu nejsme, termostat máme nastavený na 19,5 stupně, jinak těch 21,5. V koupelně máme žebřík a teplovodní podlahovku.

Kolik protopíme...no, to zatím nevím úplně přesně. Zatím topíme stále na "stavební" tarif, ale když jsme se dívali na spotřebu, tak to vychází na 4 000,- Kč měsíčně za stavební tarif a až budeme mít klasické připojení trvalé, tak to bude zhruba půlka, takže počítej tak 2000 - 2500,- Kč měsíčně za elektřinu. V kWh ti to asi neřeknu, jsem ženská, chápeš emoticon
9. únor v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
 Dotaz - nechávali jste si někdo dodělávat dodatečně venkovní žaluzie? Nemáme ani přípravu, tak uvažuju, jak moc "drastický" zásah do domu by to byl??? emoticon
9. únor v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @janaa1 tak my máme proud už levný a 1700 kWh za měsíc, což je asi 50kwh denně, což mi přijde moc
9. únor v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1048 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1048 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 a jaký mají ty vaše baráky tepelný ztráty?
9. únor v 18:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @plaintruth prý 6-6,5 kw
9. únor v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 to je nějak moc ne? já mám nějakých 7,38 a spotřebu mám teda menší, ale zase mám TČ, v obýváku máme 26-27 což je pro mě utrpení, když zrovna nepodpálím 4 polínka v krbu, jako dneska, to je tu 30.. emoticon jinde je kolem 23-24.. což podle přítelkyně a její babky je strašná zima.. no když člověk přejde z 27 do 23, tak je to sakra znát ..ale jen 10 vteřin, pak je taky teplo.. emoticon
9. únor v 19:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @plaintruth aspoň to tak píšou. Možná třeba utíká teplo tím, že není zateplený sokl. Nevím. Neřeším peníze, ale řeším, čím to je, že ostatní mají o třetinu nižší spotřebu.
9. únor v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @pavelll12 tak tím soklem trochu uteče, ale zase si nemyslím že tolik, zvlášť když máte radiátory a ne podlahovku, já myslím, že to časem nějak bude lepší ..i u mě.. každej to nějak napřed zkouší a šteluje, aby to vyhovolao a tím ta spotřeba roste možná ještě víc, než kdyby to člověk nechal být.. emoticon
9. únor v 19:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @plaintruth Prostě nijak neexperimentuju. Dal jsem na termostat 22, což nám vyhovuje, termostat doprostřed domu (na schody), protože v obýváku těch 22 - 23 je furt, tak by to ve zbytku domu netopilo, nastavil průměrnou ekvitermní křivku č. 5 a pak tady čtu, jak všichni mají spotřebu do 1 Mwh a mi 1,7. Jak jsem již psal, mohl být problém v zaplém radiátoru v garáži, kde furt topil a bylo tam stejně tak 8 stupňů, protože není zateplený strop.
9. únor v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
petrdor
Registroval se 6. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Region Benešov.
 @tojojot kdyz pouzivate na splachovani wc tak je voda nejakym zpusobem citit? Od toho nas zrazovali.

Jinak vsem mockrat dekuji za nazory emoticon .
Daval jste nekdo okapy v cerne barve misto pozinkovanych, ktere maji ve standartu? A cena?
9. únor ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš