Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 188 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Tak já taky prispeju. Za posledni mesic v průměru 39kW denně. Ale to mě jela lednička non-stop 24h/den. Teď už máme novou. emoticon
Jinak jen přímotopy (Kubis 6+1).
12. únor ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
 Aby se z té honby za co nejnižší spotřebou nestala závislost a obtěžující každodenní věc emoticon Dům má sloužit nám a ne abych běhal každý den k hodinám a zkoumal, kolik se "projelo". Každý máme jiné nároky na teplo, jiné spotřebiče a jiný životní styl a porovnávat neporovnatelné, je nesmysl. Nehledě na to, že první rok se stejně člověk s domem seznamuje, zkoumá co a jak.

Mám podobnou zkušenost s kolegy a spotřebou, akorát se jednalo o auta. Také se stále bavili o tom, jak je možné, že jednomu to "žere" 6 litrů a druhému 6,5litru. Kolikrát je život úsměvný emoticon
13. únor v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 333 příspěvků. Má 4 přátele.
 @pavelll12 Máme teplovodní podlahovku a elektrokotel.
13. únor v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1110 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @rdkubis74 Naprosto s vámi souhlasím. Navíc bych ještě dodala, že svou roli hraje i orientace domu ke světovým stranám. Sluníčko dokáže dům krásně vyhřát a zvláště v zimě je to velmi příjemné
13. únor ve 12:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 637 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 636 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @rdkubis74 Máš naprostou pravduemoticon My bydlíme v Nova 101 téměř 6 let, za tu dobu jsme spotřebu nikdy nekontrolovali emoticon Máme elektrokotel, teplovodní podlahovku v kombinaci s radiátory a soláry na ohřev teplé vody. Máme pouze nastaveno, kdy má topení topit více a kdy méně. Často pracuji z domova, takže přes den taky peru, žehlím, vařím a i když je topení trochu utlumené, zima mi tu rozhodně není, protože dům opravdu dobře teplo drží. Máme krbovky, ale v nich topíme pouze "pro atmosféru", maximálně 2x týdně. Měsíční zálohy máme 2350 Kč, vyúčtování budeme mít v březnu, tak pak můžu opět napsat, jakou máme spotřebu emoticon
13. únor ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 420 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 @mariacek pokud má obec ČOV, tak je otázka času než se budete napojovat a proto mi investice do vlastní čov přijde zbytečná...měli jsme 2 roky jímku 9m3, pak obec zprovoznila ČOV, přepojili jsme se, jímku vyčistili a teď je plná vody s čerpadlem na letní zalévání zahrady...vývoz jímky jsme měli 650 kč bez papíru (900 kč s papírem) cca co 1.5-2 měsíce, takže ve finále nás to vyšlo stejně jako stočné co máme teď a k tomu 50tis betonová jímka, kterou teď využijeme
13. únor ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 959 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 959 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @rdkubis74 Tak auta se moc nedají porovnávat, zvláště u dnešních nových aut hraje každý cm na plynu velkou roli a popravdě neřeším, jestli jezdím za 5 či 8. Jezdím jak se mi zachce, někdy i za 15emoticon)))
Já to řešil jen z důvodu, že jsem nechápal, proč všichni zde mají max 1,2 MW, když já nic extra náročného nepoužívám a mám 1,7 MW. Ale když sem napsalo pár lidí co mají stejný typ topení i stejný dům, kolik mají spotřeby, tak vím, že jsem v normálu a neřeším to. Jestli v zimě protopím 2500 nebo 4000 mi je celkem jedno, počítal jsem, že to bude v nějaké podobné relaci.
Nic víc, nic míňemoticon
13. únor ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 67 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 67 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @farka U nas se kanalizace kvuli nevykoupeni pozemku neuskutecnila, resp. dotace propadla, a vyvoz zumpy se behem 2 let zvysil o 100 % (mistni monopol, naplneni kapacity nejblizsi cisticky atd.), takze jsme na 1200,- bez papiru a 1500,- s papirem. Podle poslednich zprav by se cena na jare mela jeste zvysit na 2000,- Kc. Takze pocatecni odhady se mohou zcela lisit od reality po dokonceni stavby. Nejhorsi ovsem je, ze pro starousedliky a chatare je to uz “neunosne” a vypousteji zumpy trativody do okoli nebo rovnou do Sazavy, takze vodu z nasi studny nelze pit. Pro ucely kolaudace jsme si v listopadu (mimo chatarskou sezonu) nechavali delat rozbor vody z nasi studny.
13. únor ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
machyky
Registrovala se 19. dubna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 5 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
machyky
Registrovala se 19. dubna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 5 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo dobrou zkušenost s nějakým krbařem v okolí Praha východ (Říčany, Úvaly a okolí). Moc děkuju za doporučení.
14. únor v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
 @machyky Dobry vecer, mame zkusenost s panem Turynou z Peček.
14. únor v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 120 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 120 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @machyky p.Matejka z krby-praha
14. únor ve 20:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
 @luxik75 tak to je ovsem narez emoticon mam ale za to, ze tazatel psal o obecni cov, ze u nich stoji, jen nenaplni kapacitu tak nejede, coz by se do budoucna mohlo zlepsit pokud se pristehuji novi obyvatele....
14. únor ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 244 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 244 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @farka @luxik75 Čistička v obci stojí, ale je na 100% kapacity, tak nikoho nového nepřipojí.
Nicméně, když jsem obci odeslal vyčíslení, za co budu požadovat slevu, tak když to viděli, raději našli řešení a kanalizaci mít budu, tak jsem fakt rád. emoticon

Moc ale nechápu proces přípravy stavby. Myslel jsem, že si nejprve zjistím, na co všechno se mohu připojit a podle toho si nechám udělat projekt, ale provozovatelé sítí se chtějí vyjadřovat až k hotové projektové dokumentaci. Takže až bude v projektu přípojka vody, třeba zjistím, že budu muset dělat nový projekt na studnu, kvůli nedostatečné kapacitě vodovodu emoticon
15. únor v 00:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @mariacek A nebo nedostanete schváleno napojení v místě, kde projektant (i ja) myslel a tak to bude muset prekreslit. Známe. emoticon
15. únor v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
megan28
Registrovala se 24. dubna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
megan28
Registrovala se 24. dubna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 25 příspěvků. Má 2 přátele.
 Dobrý den, měla jsem s RD Rýmařovem podepsanou SoSB , kde jsem uhradila zálohu na projekt, jelikož jsem se dozvěděla , že firma má problémy s dodržením termínem, tak jsem se rozhodla , že s RD Rýmařovem stavět nebudeme. Tak jsem veškerou věc předala právníkovi, abych mohla od SoSB odstoupit a také , aby nám byla vrácena záloha na projekt. Už dříve jsem se zde ptala ,zda někomu byla vrácena a plno lidí tady psalo, že na ní nárok nemám. Dnes mě právník informoval o dopise s RD Rýmařova, že nám peníze zašlou zpátky na účet. Třeba tato informace někomu pomůže.
15. únor ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @megan28 Pokud jste zaplatila za projekt a v době, než jste ho obdržela, zažádala přes právníka o odstoupení od smlouvy, buďte ráda za výsledek. Pokud už máte projekt v ruce, tak to bylo pouze slušné gesto ze strany Rýmařova, nic je k vrácení částky nezavazovalo. Smlouva je podepsána ze dvou stran svobodně a bez nátlaku. Jen aby se vyplatila částka zpět, když započtu služby právníka.

Obecně je "dnes" stavební boom, a jak tak pročítám MS, čeká se všude ať je to zděná stavba, dřevostavba. Pokud se Vám stavba zjednoduší přes jinou společnost a časově si polepšíte, pak není o čem..
15. únor ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @megan28 tak dejte vědět jestli je na tom někdo líp z hlediska termínů, vím zatím jenom o němcích, že termíny drží a nabízí pořád velmi krátké, české firmy mají problémy s termíny prakticky všechny.
15. únor v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
Registroval se 6. září 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 5 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ondrejctvrtek
Registroval se 6. září 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 5 příspěvků.
 Chtel jsem se zeptat zda nekdo z vas resil pro urcite komponenty v koupelnu jineho dodavatele nez siko. Pripadne zda je mozne si napriklad vanu nebo nabytek sehnat od jineho dodavatele ? Resil nekdo z vas takovouto situaci ?
15. únor v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1453 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1452 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Prosím, kdo máte plastové vchodové dveře, neuslyšíte při plném otevření jako by křupání? Je to zvuk jako by se kroutil a křupal polystyren
15. únor ve 21:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 37 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @ondrejctvrtek Zdravim. Ano, cast veci si resime sami, napr. vanu, cast baterii emoticon
15. únor ve 22:11  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @angus88 / kdokoli Prosim o radu, v tom necasu, nez se podarilo udělat strechu, na stropy nasnezilo s nasledne zbyly snih potal a samozřejmě do stropu natekla voda. Aby vytekla, tak je parozabrana na rade mist nariznuta a nyni se topi a stropy vysichaji, s tim, ze se pak zalepi specialni paskou, je to dostacujici? Po pravde mam obavu, aby parozabrana plnila svoji funkci na 100% emoticon . Ma nekdo zkusenost? Moc dekuji.
15. únor ve 22:16  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @angus88 ted jsem zkousel a nic nekrupe...
15. únor ve 22:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1453 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1452 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @hans21 přesně tak to udělali nám. Nicméně bych si nedělal iluze o nějaké 100% těsnosti parozabrany při stavbě. Netěsnosti budou
15. únor ve 22:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @beam1969 díky, máte je s nějakou skleněnou vyplní? Nebo plné?
15. únor ve 22:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @hans21 Lepení parozábrany páskou je běžný postup, pokud se to udělá pořádně. I ta parozábrana je v rolích, které se vedle sebe lepí
15. únor ve 22:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @mariacek Dekuji. To je mi jasne, ale prijde mi, ze tech rezu je tam az moc, otevrelo se to na cca 25 mistech, ale jak pisu, je to jen muj pocit, treba je to ok emoticon
15. únor ve 22:40  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @angus88 Rozumim. Dekuji. Kdyby to bylo par rezu, tak to neresim, ale prislo mi, ze jich je moc emoticon
15. únor ve 22:44  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @hans21 hlavně si zkontrolovat, že je izolace opravdu suchá než se stropy zaklopí
15. únor ve 22:46  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @beam1969 https://youtu.be/j3IJctHNCLM cca 7 vteřina
15. únor ve 22:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
30
 @angus88 u nás také nic, máme dveře s pruhem skla
15. únor ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš