Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
dalif
1
Registrovala se 28. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dalif
1
Registrovala se 28. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele.
 Předokenní rolety jsme chtěli od RDR, pak vlastní dodávku a nakonec nevzali žádné, kvůli ceně a velikosti kastlíku. Abychom se vyhnuli tepelným mostům, tak jsme chtěli ovládání motorem a ještě dálkově - to bylo drahý jako pes. Navíc ta schránka má šířku 15-20cm, naše zeď 26cm. Ale pokud zvažujete fasádní (kastlík na fasádě), tak RDR vám udělá i přípravu. Nám se líbí posuvné okenice, takové jako mají v Brněnském OC - tak snad jednou...
18. srp 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
fotoportrét
fotoportrét
volki
1
Registroval se 16. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 60 příspěvků a 1 album.
 máme klasické žaluzie od RD a mě se líbí dost. venkovní jsou fakt předražený.

pro dobrý pocit, když je člověk sám doma myslím stačí bezpečnostní folie na sklo.

Okenice na Kubis snad taky jednou dáme, ale spíš klasiku než posuvné

zuzilinka: uzemnění hromosvodu v projektu být nemusí, my to řešili až při stavbě desky. dali jsme si to pro jistotu do každého rohu (stojí to pár korun, je to pár metrů zemnícího drátu) - ale ve finále jsou třeba pouze 2 vývody - v místě boudoucího hromosvodu tedy ve 2 rozích proti sobě.
18. srp 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 Na kolik vás vyšlo zateplení základové desky. Díky
19. srp 2010 ve 12:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
 Díky moc za odpovědi. Já si myslím, že žaluzie vnitřní stačí ale přítel je nadšený z předokenních rolet u kterých mi cena přijde dost vysoká. No a ty co se dávají dodatečně, že kastlík je viditelný se mi moc nelíbí. Spočítali vám na kolik by ty venkovní rolety přišly? tuším že říkali kolem 10 tisíc za okno ale určitě je rozdíl mezi manuálním ovládáním a pak tím elektro. A máte někdo kuchyň od jiné firmy než od Lamontu?
19. srp 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Podle nové normy musí být 3 vývody hromosvodu, jinak neprojde revizí. Také jsme to řešili až při stavbě základovky.
19. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @zabrle My si nechavame delat kuchyn na miru od soukromnika. Kdyz jsem videla "akcni" lamont a nasi mega kuchyn v nove 101,radej jsme se rozhodli jit vlastni cestou. Zkouseli jsme mrknout i do Oresi, ale kvalita vystavenych kousku se nam nezdala valna, navic se da najit spousta ne prilis poyitivnich referenci. Zitra si jeste jdeme pro zpracovany navrh do Gabonu. Maji velmi kvalitni kuchyne, bezproblemove jednani a servis, tak porovname a vybereme si. Lamont dela krasne kuchyne, urcite i servis, ale neco to stoji.
19. srp 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 gabi, s čím jste měli problém, že vám převzali desku až na 3. pokus? díky veve
19. srp 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @veverka_ Verčo, prostě jsme měli špatnou ruku při výběru firmy. Nevyhovovalo snad nic emoticon jednak zapomněli na izolaci, na to naštestí přišel manžel (ani stavební dozor si toho nevšiml emoticon emoticon ) ale to ještě spravili na vlastní náklady. poprvé se prohlídka opakovala proto, že nás stavitel ujistil, že bude deska připravená k prohlídce, sám se na termínu domlouval s RDR a když technik přijel, tak byl beton ještě měkký emoticon a nemohl tedy měřit.
podruhé jednak neseděly kanalizace (opět nás dozor ujištoval že je to ok emoticon ), vývod prostupek pro elekttřinu, rozměry desky (většinou větší,kde stačilo ořezat,ale na straně garáže tak tak, že jsme nemuseli předělávat a zvětšovat) a samozřejmě rovinnost. při třetí kontrole už byla jen malá odchalka v rovinnosti, naštestí byli z RDR tak hodní, že si zajeli na oběd a mezitím to stavebník upravil. musím poděkovat p.Ďáskovi z RDR za ochotu a trpělivost, být tam možná někdo jiný, tak nemáme předáno dodnes emoticon
jediné co nás může "těšit" že to opravdu byla dobrá cena, tak jsme něco ušetřili a "vydělali" na penále z prodlení. opakované kontroly Rýmařovu samozřejmě hradil stavitel desky.
20. srp 2010 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @veverka_ jo a poměřila jsem ti ten parapet - normální mají tak 10cm a zvětšený asi 18-19cm emoticon orchidejky si to zalouží aby byly vidět emoticon dneska pofotím, odpoledne nám domeček předávají. vypadá suprovně emoticon
20. srp 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
 @gabka32 koukám, že řešíte parapety emoticon ...ty rozměry jsou vnitřní nebo vnější? A ten rozšířený parapet je s předstěnou nebo i bez? My budeme mít předstěnu. A jako milovnice kytek a orchideí je to pro mě docela důležitá informace emoticon ...zděsila jsem se, když jsem u nás na OC viděla vnitřní parapet cca 5 cm emoticon ...tak už jsem se s tím, že na parapetech nebudou kytky smířila emoticon
20. srp 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 gabi, díky moc za všechny informace, moc si to cením. emoticon emoticon
20. srp 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 Ráda bych se zeptala těch, co již mají postaveno - jakým způsobem jste po postavení domu zateplovali desku a zhruba na kolik vás to přišlo? Předem děkuji za jakekoli info.
21. srp 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 zateplení budem řešit v nejbližší době, pak dám vědět.

a dotaz na ty co mají postaveno a zatepleno emoticon na RDR jsme četli, že zákl.deska musí být 30cm nad terénem, ale stavbyvedoucí nám tvrdí, že se to týká jen zateplení a že klidně můžeme mít dlažbu kolem celého domu a ponechat jen 5cm desky nad terén. zajímalo by mne, jak ste třeba řešili vchod do garáže, schody apod. díky za info emoticon
21. srp 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
 @petovi zatepleni domu 8cmx60cm, garaz 2cmx60cm, dělala firma co dělala fasádu - 20tis

@gabka32 těch 30 cm by mělo být všude kromě dveří/terasy, je to podmínka záruky na stěny od RDR
22. srp 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
 Zdravím, mohl by mi někdo poradit - zrovna se snažím vyplnit formulář ČEZu - žádost o připojení el. zařízení (http://www.cezdistribuce.cz/edee/content/file-other/distribuce/formulare/formd2010_06_01_zadostopripojenielzarizenikdsnn_web.pdf). Budeme topit elektrikou - tudíž bych do kolonky přímotopné topení (připojované el. spotřebiče) dala 9 kW. Když jsem se ale byla na ČEZu před časem informovat, bylo mi řečeno, že musím mít rozdělen příkon na topení a ohřívače vody. Nějak si tedy nevím rady, kde tyhle údaje sehnat. Mohl by mi někdo poradit, jaké údaje jste do tohoto formuláře u Novy 101 vyplňovali? A kolik kW jste dávali třeba na Přípravu pokrmů nebo Ostatní? Díky
22. srp 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9228 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
Registrovala se 19. dubna 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 9228 příspěvků, 2 alba a 1 článek. Má 179 přátel. Region Malacky.
  • Již bydlím v domě
 @maviska Dobrý deň, v projekte elektro to nemáte rozpísané? Podľa nárokov na odber sa robili rozvody elektro, aj v žiadosti o vyjadrenie elektrární ku stav. povoleniu sme museli uviesť, že pôjde o plne elektrifikovanú domácnosť - aby nám vôbec dovolili sa napojiť. Skúste pohľadať, či to nemáte v techn. správe projektu elektro.
22. srp 2010 v 16:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
 @blacksr Samostatný projekt elektra nemáme - přípojku máme na hranici pozemku, takže elekto máme řešeno v rámci projektu osazení domu na pozemku, a tam žádné takové hodnoty nejsou. Zatím ještě od ČEZ žádné vyjádření nemáme - předpokládala jsem, že nám nějaké dají na základě tohoto formuláře emoticon Asi tam budu muset zajít znovu. Mám v tom trochu zmatek emoticon
22. srp 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 lidi, museli jste někdo kontrolovat desku - myslím šířku, pravovúhlost apod? není na to nějaký přístroj? jak to tak vidím, raději bych si to u nás zkontrolovala.
22. srp 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
blacksr
  • Již bydlím v domě
 @veverka_ Premerať strany a uhlopriečky a na overenie použiť Pytagorovu vetu. My sme sa s našou uhlopriečkou "sekli" o 1,5-2 cm, čo je zanedbateľné.
22. srp 2010 ve 22:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 veverka: kontrola přesnosti je na místě. Jak to zkontrolovat nevím, myslím, že je důležité "Dvakrát měř, jednou řež". Nám dělala desku firma a ti si to ohlídali. Jinak na přesnost si u RDR dávají pozor. Přeměřují délky, uhlopříčky a stejnoměrnou výšku (pozor - tolerance max. 1,5 cm)
23. srp 2010 v 06:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 Ke stavbě domu jste museli mít v projektu i elektro. A je to tam rozepsané. Bojler je cca 2 kw a topení 6 kw - máme ale předstěnu a rekuperaci a lepší okna. Dále si zjisti ze spotřebičů příkon a ten se tam také uvádí. Pokud žádáš o připojení na stavbu domu je to celkem jedno - hlavně si zadej správně jističe. Stejně nedostanete sazbu 20+4, ale pouze běžnou a po převzetí revizní správy se musíš jít přehlásit na jinou sazbu (D45).
23. srp 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 K desce je opravdu nejlepší změřit stěny a úhlopříčky, jestli vše sedí, měla by být deska rozměrově v pořádku. Rovinatost si sami změříte jedině nivelačním přístrojem, pokud máte možnost si ho někde sami zapůjčit.
23. srp 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 ahojky, díky, počítala jsem úhlopříčky všechny, které šly. Ta deska není žádná sranda, ať už je konec emoticon
23. srp 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 prosím vás neofotil jste si někdo, nebo nemáte nějaké poznámky, co se všechno řeší při konečené specifikaci? díky VEVE
23. srp 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 veverka: topení-radiátory, kotel, topné žebříky, topné rohože....
elektro - zásuvky, vypínače - poloha, TV rozvody, PC rozvody, světla - umístění, termostaty....
střešní krytina - typ, barva, okapy
fasáda - barva, struktura
vnitřní stěny - typ tapet, výmalba
dvěře - barva, typ prosklení, typ skla, kliky
okna - barva, sítě, žaluzie, kličky, otvírání ..........
podlahy - typ krytiny, barva, dlažba .............
koupelny - dle návrhů Siko (měli jsme s sebou)
schodiště - barva, typ zábradlí, uspořádání latěk v zábradlí .........
kuchyň - podlaha, umístění digestoře, vývodů vody a odpady
garáž - vrata - typ. způsob otvírání,............
to je ve stručnosti na co jsem si vzpomněla, vše se vybírá buď z katalogů nebo podle vzorků, které je možné si prohlédnout i na světle, venku, osahat
23. srp 2010 v 11:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @webgen díky za odpověd. ještě se teda raději pozeptám na tu výšku desky nad terénem v RDR emoticon

řešili jste někdo reklamace po předání? až další den po ptřevzetí jsme si všimli, že nám blbě natřeli fasádu - teda je to jen estetická vada nejspíš, ale každopádně tam jdou vidět 4 pruhy, v místech, kde bylo lešení emoticon
achjo. jinak jsme zatím na moc vad nepřišli, jen poškrábané okna trošičku a franc.okno, tak tam je rýha větší, to by měli vyměnit.

a žádost na ČEZ jsem si vytiskla a vyplnila jen hlavičku, se zbytkem mi pomohli na zákaznickém centru, ale projekt jsem měla sebou.
23. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 jity, moc díky za vyčerpávající informace. Měli jste něco už dopředu vybrané?
23. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @veverka_ jitule to napsala skoro vše, mě ještě napadly parapety - barva, šířka... a barva krovů.
my jsme si ke specifikaci předem vybrali dveře - typ, prosklení, barvu, pak otvírání, stejně tak jsme doma řešili otvírání oken (na kterou stranu), jasno jsme měli v barvě oken, parapetů, kliček, struktuře tapety, barvě výmalby...
- dále jsme si připravili poznámky k topení (třeba jsme si dali topení v chodbě mezi schody a TM, jinak je standardně na druhé straně, pak jsme nechtěli v kuchyni, tak zvětšili jedno v obýváku...
- měli jsme už vyřešené kde chcem zásuvku navíc, kam umístit venkovní ventil
- barvu střechy a přibližnou barvu domku, garáž..

takže jsme celkem ušetřili času, na OC jsme vybírali podlahy, vstupní dveře, přechodové lišty, barvu fasády, nejvíc jsme strávili výběrem klik emoticon
23. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 gabi, díky moc, píšu si to, protože já jsem váha váhavá, takže já musím zasednout také dříve, aby mě přítel nepřeválcoval.
Gabi a co DOMEČEEEEK!! JAK SE SPALO?
23. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 veverka: i my jsme měli některé věci rozmyšlené předem - hlavně zásuvky, radiátory, typy dveří, přibližně i barvu fasády, koupelny jsme měli hotové ze sika, barvu oken
23. srp 2010 ve 14:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš