Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

15. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vypadl
Registroval se 6. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vypadl
Registroval se 6. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Region Praha.
 @fantomik O tom to hlídání je, aby to ve špičce odpojilo topení a nevyletěl jistič. Je jasné, že jde o sporadický a třeba jen velmi krátký stav, výhradně v zimě, ale je dobré to mít vyřešené. Zkusím se o tom ještě s někým poradit.
20. únor ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 201 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @vypadl Ano, však to tu celou dobu vysvětluju. emoticon
Těžko někdo poradí. Až provoz vlastního domu ukáže. Teda myslím, že dokonce dva stejný domy na tom můžou být dost odlišně podle obyvatelů a jejich potřeb. emoticon
20. únor v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vitr
Registrovala se 29. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
vitr
Registrovala se 29. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků.
 @fantomik dobrý den když jste kupoval sklo pod krbová kamna vybral jste sílu 6mm nebo 8mm a bylo součástí dodávky těsnění pod sklo? Budu mít stejný typ kamen se zadním vývodem tak už se na ně těším akorát si budem muset ještě počkat.
20. únor v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @vitr Podle dostupných informací by mělo 6mm stačit. Ale hmotnost kamen i s aku prvky vychází skoro na hraně. A vzhledem k tomu, že mám i díru ve skle pro přisavani, zvolil jsem raději 8mm. emoticon Těsnění součástí dodávky nebylo. Kupoval jsem jinde. Použil jsem samolepicí silikomove (5m).
20. únor ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @cendler hele, já jsem psal projektantovi ohledně umístění trámů a poslal mi to za 15 minut. Jenže tam není nic nového, je to stejná dokumentace, co si obdržel součástí projektuemoticon
21. únor v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
neumtom
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Region Liberec.
fotoportrét
fotoportrét
neumtom
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 16 příspěvků. Region Liberec.
 A nevíte jak daleko od sebe ty tramky ve stěnách jsou? Předpokládám že jsou pouze svisle
22. únor ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
 Dnes venku celkem fouká ledový vzduch. V dolní koupelně se čile točí (vypnutý) ventilátor a padá tudy chladný vzduch. Často i se smradem z komína od sousedů. V horní koupelně sem tam ťukne klapka. Občas se lehce otočí a je klid. Dole v koupelně je pod ventilátorem (nad WC) 18 st. Jinak je všude dost teplo od slunce. Tak přemýšlím, zda máme v tom komínku na střeše nějakou zpětnou klapku. Lézt na střechu se mi tedy nechce. Dá se na to jednoduše přijít? Jindy jsem si toho nevšimla, až dnes. Na střeše u jednoho komínku jsou vidět malé rampouchy, nevím, jestli po odvětrání sprchy. Napadlo mě, jestli tam ta klapka nepřimrzla. V sobotu to budou 2 roky, co bydlíme.
22. únor ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1499 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1497 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @neumtom 60cm střed-střed
22. únor v 15:43  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 Ještě k tomu ventilátoru v koupelně. Ta zpětná klapka se nemontuje na střechu, ale na zadní část větráku. Kdyžtak mě opravte, díky. Dnes je to lepší, ale ne dobrý.
23. únor v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 472 příspěvků. Má 14 přátel.
 @jimika Měli jsme trochu jiný problém - máme celkem blízko vývod odvětrávání kanalizace a vývod větráku. Stávalo se, že větrák nasával vzduch s pachem z odvětrání kanalizace a pokud jsem to dobře pochopila, tak se to vyřešilo namontováním zpětné klapky právě v komínku na střeše - byli tu pánové z RD a montovali to na střeše.
23. únor v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 2 přátele.
 @angus88 A co ty mas v prizemi? Ja vsude dlazbu a ve dvou pokojich koberce (tam je to OK) a v obytne garazi jsem si na fermacel vylil samonivelacku + nalepil lino a taky NO PROBLEM. Kdyby dali i 5mm samonivelacky a na to davali dlazbu ci lamino, tak si myslim, ze je to naprosto vyresene. Ale dat dlazbu na volne se pohybujici se fermacel, mi prijde jako totalni kravina.
Mel jsem tu na posledni reklamaci fachmany, asi nejlepsi partu. A ty tvrdi, ze okolo dlazdic nic neni popraskane a tak nemaji co opravovat. Dunive zvuky pry muze zpusobovat pod fermacelem rozvody apod. To mi prijde jako pitomost, jelikoz to dela az ted cca rok. A hlavne, si maji to duneni vyresit a ne aby v chodbe, kde nejvice chodim mi to dunelo a cekal kdy se tam propadnu :/ A hlavne, kdyz to stalo tolik penez, tak bych cekal jinou kvalitu podlah.
23. únor ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1499 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1497 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @silenoz V zádveří a chodbě mám dlažbu. Souhlasím se vším co si napsal. Bohužel
23. únor ve 13:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @zenny2 Tento problém u nás předvídali chlapi při montáži domu. Odvětrání kanalizace odtáhli jinam. Sice mi to nepatrně ubralo prostoru na stropě, ale nic cítit není. emoticon
23. únor ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
 No my už take nic necitime a je fakt,že říkali,že kdyby to nepomohlo museli by kominky dat od sebe,ale nastesti je to o.k. emoticon
23. únor ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
Registroval se 16. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků. Má 3 přátele. Region Šumperk.
 @jimika máme stejný problém. V kopelně z ventilátoru tahne ledový vzduch, podlahovka jede naplno a teplota 17-18st. Údajne je za ventilátorem klapka, ale nejspíš se zasekla. V pondělí k nám jede servis (i na jinou závadu), tak to budou řešit.
24. únor v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 312 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Neřešili jste někdo klasický vnitřní komín zakončený nad střechou jen nerezovou rourou? Jde to takhle? Máme střechu 45° a komín, když je dál od hřebene tak má snad víc jak 2,5 metru... Vypadá to hrozně, tak bych tam rád dal nerezovou nebo černou rouru...
24. únor v 08:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 314 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 312 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Teda zatím to je na papíře, komín ještě nestojí emoticon
24. únor v 09:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
fotoportrét
fotoportrét
peval
16
 @jimika tak mi to nedalo a sundal jsem ventilátor ze stěny, jsou to jen 4 šroubky. Zezadu má být nasazená menbrána, která se po zapnutí ventilátoru odklopí a pouští vzduch ven, po vypnití se má zase vrátit a průchod uzavřít. Tak tato membrána byla vypadlá a odfouknutá dozadu v potrubí. nasadil jsem to zpět a zdá se problém vyřešen. Vzduch z venku už nefouká.
24. únor ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 114 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 113 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @peval šikulka emoticon
24. únor v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
 Zdravim,
jak u vas ted v tech mrazech jsou okna? Me prijde, ze kdyz polozim na chvili ruku do rohu okna na parapet, ze citim snad i jak fouka zima, nebo sala zima. Prijde mi to dost okolo oken studene. Asi zkusim nekde splasit termokameru.
25. únor v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 239 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 237 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @silenoz U nás okna v pohodě, ale bojujeme s vchodilovýma dveřma. Dneska jsem měl doma zrovna termokameru (a domek mě překvapil, nikde žádné úniky, i zateplený sokl super) a okna byly při -8 stupních venku cca 15-16 stupnů studené. Ale hlavní dveře místy kolem zámku i -4 stupně. Evidentně kolem nich táhne .. už nám to tady byli seřizovat ale nahlásím to znovu a přiložím fotky z termokamery. Pán ze servisu nám sice říkal, že buď to bude těsnit nebo lehce zamykat. Obojí ne. Což se mi nezdá .. Ale zase tvrdil, že se těsnění lehce vymyčká a sedne se časem. Máte někdo zkušenost, jestli ne toto pravda? Děkuji
25. únor v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @sargic Ano, já jsem si na zimu dveře "přitáhl". Jdou hůže dovírat, ale zase kolem nich netáhne. Na jaro to povolím, aby šli lehce zavírat a nemuselo se s nimi bouchat. Možná by bylo řešení nějaké lepší těsnění, nevím... BTW, na reklamaci dveří Vám příjel přímo RDR nebo někdo od výrobce dveří?
25. únor ve 20:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2173 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @angus88 jak si to dotahoval Jirko?
25. únor ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 239 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 237 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @angus88 Psal jsem reklamaci na RDR, takže servisák od nich. Ale zvažuji, jestli nepozvat a zaplatit někoho externího na seřízení, aby to opravdu fungovalo .. Za mě vchodové dveře zatím zklamání ...
25. únor ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina na každý jazýček ve dveřích je štelovatelná západka v rámu dveří. Imbusem se dá oddálit nebo přiblížit, aby jazýček dveří zaskočil lehce či až po přimáčknutí dveří. Jo jinak nám kolem zámku taky dost táhne... Plastové dveře katastrální
25. únor ve 21:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @sargic no právě, z rdr přijede odborník na všechno :(
25. únor ve 21:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2173 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @angus88 dveře obecně se Rýmařovu moc nedaří. Nám šly v lete strašně těžko zavírat, teď, aniž bychom cokoliv dělali, jdou zavírat lehko, ale táhne kolem nich jak blázen.
26. únor v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 Nám zase ve dveřích praská, pokud se otevřou o více jak 30 stupňů. Jako by praskal polystyren uvnitř dveří. Myslím si, že jsou panty ve zdi uchyceny křivě a když se dveře otevírají dochází v nich k pnutí. Už jsem si objednal servis tak s nimi vše ohledně dveří proberu. Štelovat polohy pantů se mi už nechce, když jsem dveře v záruce
26. únor v 08:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
 @angus88 Nezkusil jsi měřit futra? Jak velkou máš díru pro dveře nahoře uprostřed a dole? Já tam mám rozdíl 6mm (poprvé jsem se zděsil), ale po seřízení dveřmi netáhne. Pravda, nejdou úplně lehce zavřít...
26. únor v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @angus88
@sargic
Tady je manuál na údržbu oken a dveří, seřízení dveří kapitola 3.6 a 3.7 - podle typu. Třeba to pomůže....

http://www.windowholding.cz/soubory/601cz.pdf
26. únor v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš