RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, stavíte někdo s RD Rýmařov? Případně jaké máte zkušenosti atd. atd. :)
Odpovědět
Dobry den, ahoj, mame termin vystavby bohuzel v listopadu. Vysusovali jste, kdyz jste staveli na podzim/zimu? Zmokla nebo navlhla vam stavba v prvnich dnech? Nebo vam vysla objednavka dobreho pocasi a stacilo zakryti plachtou na noc? Dekuji:-)
Odpovědět
@silenoz zkuste se ozvat pani s nickem seniorka:-)
Odpovědět
@nufinka88 zakryli, zmokli, navlhli, vysušovali... platili (20tis. ) Lepší nezmoknout :(
Odpovědět
Profilova fotka
@nufinka88 :-D Jéé! Tomu by jste nevěřili! My měli termín prosinec a můžu vám tu odpřísáhnout, že týden před stavbou bylo krásné počasí -i večer před stavbou sluníčko. Pak první dva dny stavby (tedy než to dostali pod střechu) chumelenice jako prase. A po těchto dvou dnech už zase bylo krásně. Tomu se říká mít štěstí! :-D Montážníci to dali do kupy, přivezli jsme jim pytle pilin, co měli nestačilo. A vysoušelo se. No a jak píše angus88, spotřeba za celou stavbu byla poněkud vyšší.
Odpovědět
Nemate nekdo plastova okna fixni v trojsklu v sirce nad 140 cm ? Na obchodnim zastoupeni me tvrdili ze veci sire je uz u trojskla problem a musel by tam byt sloupek. Mate nekdo jinou zkusenost ?
Odpovědět
@margot_ka Tak to Vám vážně nevěřim. Veškere zvuky typu dupani, chození v tvrdší obuvi nebo posouvání čehokoliv po zemi jdou dole extremne, ale extremne slyšet.
Odpovědět
@pavell123 bohužel je to tak...
Odpovědět
Profilova fotka
Když jste dostali projekt, tak jen v papírové podobě? Žádné CD/DVD k tomu nebylo?
Odpovědět
@mariacek nene, jen papírově :)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavell123 tak si neverte, rikam svuj pocit,kdyz jsme to dupani zkouseli u kamaradu,kdyz jsme se sami rozhodovali jestli RDR a drevostavbu ano nebo ne ;) Neprislo mi to o nic horsi nez ve zdenem baraku nasich rodicu nebobted v panelaku ;) Mozna realita bude jina, to budu schopna posoudit az ten dum bude stat. Ja ted hodnotim tu zkusenost,kterou jsme pri rozhodovani meli
Odpovědět
@nufinka88 Kvuli posunu terminu nam take staveli v listopadu..S obavami jsme neustale sledovali pocasi a modlili se,nastesti vse ok. Prselo obcas a az kdyz bylo pod strechou. Nema asi cenu se takto dopredu stresovat,ikdyz u nas to nebylo jine :-) Nezbyva nez si prat,ze to vyjde.
Odpovědět
@nufinka88 Dobrý den, mohu se zeptat jestli jste již dostali od RDR nějaký oficiální příslib termínu na listopad nebo je to zatím orientační, že budete stavět v listopadu. Taky nás to čeká , zatím máme jen OC info, že bychom měli stavět v 4q, tak mě zajímá jestli už třeba RDR něco začíná rozesílat oficiálně. Moc děkuji za reakci ! Veronika
Odpovědět
Článek se načítá
Potvrzuji, že chůze nahoře, je dost slyšet, natož dupání. Už se mi párkrát stalo, že jsem zakřičela na kluky nahoru, aby nedupali jak sloni :-D a manžel na mě zase zařval, že nedupali, že jen normálně šli z jednoho pokoje do druhého. Když fakt běhají a dupou jak koně, mám pocit, že mi propadnou dolů a skončí mi na hlavě. Prostě asi vlastnost dřevostavby a je to o zvyku. To samý jako když nám nyní dělají zamkovku a mají venku pustene rádio, přes veškeré zavřené okna je to slyšet.
Odpovědět
@matever Pokud se nepletu, předběžný hmg byl vytvořen v listopadu 2017 na leden - prosinec 2018 pro klienty, kteří splnili kompletní stavební připravenost nebo podepsali SOD. Oficiální termín Vám dojde cca 7 týdnů před vlastní stavbou, teď je ještě hodně brzy. U nás předběžný termín splnil Rýmařov na 100%, v 10/2017 nám poslali předběžný hmg (omluvný dopis) na 16.týden 2018 a na konci února 2018 nám přišel dopis s výstavbou 16.týden 2018.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavcik jezisi,to jako fakt? No potes koste :( nam to prislo v pohode,tak jaktoze? :( maji normalne barak od rdr ve standardu a nahore vinyl a bylo to cajk. No to je parada teda :(
Odpovědět
@margot_ka Ja bych to tak nedramatizoval :-) Byli jsme ve trech vzorovych domech, slyset to je. On nekdo dupe jak slon i kdyz rika, ja jen naslapuji :-D Zrejme chodim jak lvi psouk, protoze zena v prizemi ve vzorovych domech nic strasneho nerikala. Je jasne, ze armada deti je schopna zlikvidovat cokoli, pokud k tomu maji prostor. Jestlize se zaberou do hry, pak jde vsechno stranou..
Odpovědět
@margot_ka Take jsme se byli podivat na ukazkovych domech a jako extremni hlucnost to urcite nevnimam. Proste je to jiny typ stavby nez zdena a podle toho se ke stavbe chovat. Na druhou stranu, bydlime ve zdenem dome a soused pod nami si tu a tam stezuje, ze nase kocka dupe, kdyz lita jak splasena po byte ;-)
Odpovědět
@fantomik ...verili :-D My meli termin loni v lednu - celou dobu nic, jeste v nedeli pred stavbou byl na desce jenompoprasek a v noci pred realizaci napadlo 20 cm a zacalo fucet a celkem slusna zima... Natesti bez chumelenice. Nicmene faktura za teplomety byla, ze jsem cekal kdy u nas udela policie razii ze pestujeme neco zelenyho :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zeptám se nedávali jste někdo jako poslední vrstvu základové desky nivelák ?
Odpovědět
S tym hlukom z poschodia to asi kazdy vnima inac, ale mne sa tiez nezda ze by to bolo horsie ako v panelaku. Mozno v klasickom zdenom dome je to lepsie a preto ti co maju skusenosti s domom tak sa im to zda hlucne...
Odpovědět
@rdkubis74 děkuji za reakci, budeme věřit, že termín dodrží. Já bych chtěla všechno vědět nejlíp hned a tohle vyčkávání až něco přijde a kdo ví jestli ,je něco na mé nervy :-)
Odpovědět
Ahoj všem, také máte tak šikovné úřednice, jako my ? Pro pobavení koukněte do mého blogu - stačí od datumu 23.10.2017 https://www.modrastrecha.cz/blog/deza...
Odpovědět
Profilova fotka
@margot_ka Odpověděla sis sama - vinyl... Jakmile dáš nahoru vinyl, neduní to jako laminát...
Odpovědět
@margot_ka jako fakt je to dost, ale je asi potřeba si zvyknout. Prostě tento typ domu má svy vlastnosti a ty se musí respektovat. Nahoru naštěstí chodíme jen spát, takže to dupání těch pár minut se přežije. Ale samotnou mě to překvapilo.
Odpovědět
@dezavy pobavilo! :) úředníci jsou fajn a na sú sedí jen ti nejlepší :) díky Bohu, že už to mám za sebou
Odpovědět
Profilova fotka
K hlučnosti, pokud máte laminát a máte pocit, že slyšíte vše, jakou máte podložku pod podlahou v patře? Mám zkušenost ze zděného domu, děti v patře si hráli s legem a já měla pocit, že mi dům spadne na hlavu, v OC jsme zkoušely v patře dupat a chodit v podpadcích a za mě lepší než ve zděném domě :-) Ale postaveno zatím nemáme, jen teorie :-)
Odpovědět
@dezavy šikovný možná ne, ale kecaj naprosto do všeho. patrně je bude zajímat i to jaký si dáme před barák kytky
Odpovědět
@mysak124 tak to je realita v zemi na západ od ČR, kde zijeme, na vlastní zahradě lze vysadit pouze keře a stromy z výběru 12 druhů schválených obcí, důvodem je pravděpodobně pár tůněk v blízkosti chráněných Natura 2000 ... takže to v ČR není ještě tak špatné :) btw na vydání stavebního povolení jsme čekali 8 měsíců, před vydáním musela být hotová komplet infrastruktura nového části obce, včetně osvětlení, silnice, chodníků a předaná obci, původní majitel pozemků musel převést část svých pozemků na dětské hřiště a obecní zeleň předtím, než mohl pozemky převést na budoucí stavebníky.
Odpovědět
@matever Včera nám došel mail z OC v Mladé Boleslavi , kde je harmonogram výstavby na celý rok 2018, každé obchodní centrum by mělo takto informovat své klienty , je to po měsících a jménech jak bude výstavba probíhat v daném regionu ( nesmí se sdílet). Pokud Vám mail nedorazil a nemáte určený týden výstavby tak bych nevěřila, že budete ve 4. kvartálu roku 2018. U nás je to už 2. mail jelikož stavíme už v srpnu proti smlouvě o 5 měsíců posunuté měli jsme 1. kvartál 2018.
Odpovědět
@lenda75 dobry den, dekuji za info. Dneska dosel konecne i dopis ...predbezny termin vystavby 50.tyden ...no to jsem zvedava jak to delaji, jestli to stihnou do Vanoc nebo na svatky daji stop stav a pak to prijdou dodelat. Uvidime jak to naplanuji s Lamontem ...To bude napinave az do posledni chvilky. Jinak taky patrime pod MB.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?