Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

14. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rendae
Registroval se 20. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
rendae
Registroval se 20. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 11 příspěvků.
 @pavell123 no ja se dočetl v projektu že by mělo být zatepleno 80cm pod úroveň terénu... ale s jednou řadou ztraceného bednění by se musely základy vyrovnávat sbíječkou, tak zjišťuji jestli je to opravdu třeba a jestli když se to zateplí méně tak s tím rýmařov nebude mít nějaké problémy v budoucnu
3. dub ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
 @rendae mame taky jednu radu ZB a zatepleno cca 45 cm od paty domu k litemu betonu. Vic to nejde.
3. dub v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vypadl
Registroval se 6. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
vypadl
Registroval se 6. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Region Praha.
 RDR nám právě dělá základy a bude určitě zateplovat jednu řadu bednění + tloušťku desky cca 20 cm, jinak by to fakt sbíječkovali, jak píšete...
3. dub v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @rendae měli jsme v projektu desky min. 50 cm, takže jsme dali celé xps desky, ty mají 60 cm. Máme 2 řady ZB.
3. dub v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 237 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 237 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @rendae Máme jednu řadu ZB a cca 45cm od hrany domu máme zbytky betonu z vylívání pásů. Zbytky jsou místy i 30 cm hluboké, takže to jsem opravdu odbourávat nechtěl. Takže jsem to udělal co to šlo hluboko, všude je to min 45 cm od hrany. Měli byste to mít uvedeno v projektu, kolik je třeba zateplovat. My tam měli 50 cm, ale kvůli 5 cm rozdílu se mi s tím trápit nechtělo.
3. dub v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
Registrovala se 11. května 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
Registrovala se 11. května 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
 Dobrý den, prosím, chci se optat, jak velký kontejner je na stavbu třeba? Respektive, jak velký kontejner stačí na celou stavbu (budeme se snažit třídit alespoň dřevo a plasty), aby se nemusel v průběhu stavby vyvážet? Moc děkuji za informace emoticon
3. dub v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Region Benešov.
 @klarka888 Budu davat kontejner 9m3 / 3t. Nevim, jestli budete mit cas tridit, zrejme to bude do kontejneru litat bez ladu a skladu. Zadna lace to ale nebude, jestli tam bude muset byt kontejner celych 17dni, nez nam predaji dum.
3. dub v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
 @klarka888
My jsme udělali ohrádku z palet (2 na šířku, 6 na délku viz foto) a to nám při stavbě plnili (odřezky dřeva dávali na přání zvlášť bokem).
https://photos.app.goo.gl/EEIToHFqlwzMxIgA2
https://photos.app.goo.gl/wtWr4IFiHHTauvv52

Jednou jsem tam skočil, vyházel kartony, které zabírají kvantum místa a ty jsem odvezl do sběrného dvora. Sem tam jsem z vrchu hromady sebral plastové obaly a taky je odvezl. Na konci jsem to vytřídil na stavební suť (zbytky střechy, sádrokarton, kachle apod) do jednoho kontejneru (výška bočnic kontejneru cca 40 cm, takže malý) a ostatní objemný odpad do druhého kontejneru (větší, bočnice cca 80 cm, ten byl plný dost).
Větší kontejner:
https://photos.app.goo.gl/GjUTHtS6BGKAWDx02
3. dub ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 26 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
 Ahoj všem, doporučte prosím, kde v Praze a okolí vybrat vinylovou podlahu od Quick Stepu. Rádi bychom nějaký velký showroom, kde je velké množství vystavených vzorků.
Děkuji za názory a rady emoticon
3. dub ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
 @rdkubis74
@sargic
Moc děkuji za odpověď i fotky! Máme zamluvený 11m3, tak uvidíme, zda vystačí. Vidím, že nejobjemnější jsou opravdu kartony, tak ty určitě můžeme průběžně odvézt také a ulehčit mu tak emoticon
3. dub ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
 @rendae Nám těch 30 cm stanovil přímo projektant od RDR, že si za tím stojí a prý to bohate stačí. No bydlíme už 2 zimy a vše v naprostém pořádku.
3. dub ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 325 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
gustinovi
18
Registrovala se 15. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 325 příspěvků. Má 12 přátel. Zruč nad Sázavou, Region Kutná Hora.
 @rendae my jsme zateplovali na sirku polystyrenu takže 60cm a z toho 30cm jsme nechali nad zemí a potahli marmolitem
3. dub ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @dezavy everel v komořanech
3. dub ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 113 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 113 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @dezavy Praja 4 Modřany
4. dub v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @pavelll12 Zdravim. Podarilo se vam neco najit? Zrovna to taky resim, tak jestli je neco lepsiho nez montazni pena? Dekuji.
4. dub ve 21:48  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 84 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 84 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Dobry vecer, muzete mi, prosim nekdo poradit s elektrickym podlahovym topenim? V prizemi Kubis 632 mame elektricke podlahove topeni (krome pracovny). Jeden okruh, ktery zahrnuje zadveri topi na vyssi teplotu nez je nastavena a druhy okruh, ktery zahrnuje obyvak, kuchynsky kout a chodbicku mezi obyvakem a pokojem pro hosty funguje v obyvaku na nastavenou teplotu, ale v chodbicce netopi vubec. V dome se nebydli, takze teplota je nastavena na 12 stupnu, v zadveri topi ovsem na 22 stupnu. Predem dekuji za rady.
4. dub ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1163 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1163 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @luxik75 to vyzera ze to je nejako zle zapojene, v tom sa moc poradit neda, takto to fungovat nemoze, treba zavolat servis.
mate bmr?
5. dub v 09:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
 Tak dnes byl u nas pan Švehla převzít základovou desku, vše je v pořádku a v pondělí začínáme. emoticon
Optala sem se ho i na pana Šopíka a prý můžeme být klidní, že je to dobrá parta. emoticon
Akorát nám sdělil, že budou potřebovat postavit lešení u souseda na nájezdu, přímo před jeho vchodové dveře. Sem moc zvědavá co nám na to soused řekne emoticon emoticon
5. dub ve 20:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 když jste zateplovali třeba 30 cm do země, to máte tolik ztraceného bednění? My máme dvě řady, pak už jsou základové pásy a pochybuji, že budou odlité tak rovně, že tam ten polystyren půjde dát. Jedině možná po odsekání
5. dub ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 Hezký večer, chci se zeptat. Máme dům od RDR a až na křupajici podlahu celkem spokojenost. Nyní chceme s nimi stavět ještě jeden dům. V poslední době čtu ale dost negativních referencí, tak nejsem uplně rozhodnut. Prosím vás, co jste s nimi stavěli v posledním roce o Vaše názory a doporučení. Jde mi o to, zda se v poslední době nezhorsila kvalita. Děkuji
5. dub ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @pavelll12 myslím,že všichni píšou o centimetrech od hrany domu emoticon
5. dub ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 398 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 398 příspěvků. Má 6 přátel.
 @pavell123 My jsme s nima stavěli na podzim a musím říct, že se nám bydlí parádně. Je pravda, že to třeba nemám s čím srovnat, jiný dům od nich nemáme emoticon Ale, montážní parta byla super! Vyskytly se, samozřejmě, nějaké drobné reklamace, ale servis byl fajn, reagovali vždycky poměrně rychle. Vzhledem k tomu, že jsme stavěli vloni, tak jsem taky nabrali docela slušný skluz, ale stálo to za to emoticon
6. dub v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1497 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1497 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavell123 Nekvalitní konstrukce podlahy je pro mě natolik velké minus, že bych do dalšího domu již nešel :( upřímně se Vám divím, že při problémech s podlahou máte chut stavět další dům touto technologií. Pokud si odmyslím konstrukci podlahy pak je dům naprosto v pohodě (reklamací jsem měl asi 15, většina vyřešena k mé spokojenosti)
6. dub v 07:16  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @pavelll12 Zatepli to jen k těm vylitým pasům. Nic neodsekávej.
6. dub v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 378 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 378 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 No taky budu zateplovat az k pasum a to mam 4rady bedneni kvuli svahu... Ale deska konecne hotova. Kdyz je deska v rezii RDR, ozvou se sami na prevzeti desky?
6. dub v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 54 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
dodoaj
Registrovala se 5. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 54 příspěvků. Má 1 přítele.
 @username Ano ozvou se sami.
6. dub v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
 @pavelll12 My jsme měli pásy vylité docela dost od hrany domu, místy i 20 cm do šířky a někde i 30 cm hluboko. To jsem opravdu odsekávat nechtěl. Takže jsem to zateplil jen po ty výlitky ...
https://photos.app.goo.gl/jXkfiGhASb8uBNu83
Na fotce to je trochu vidět, jak je beton pod polystyrenem rozlitý ...
6. dub v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
 @pavell123
@angus88
nám právě teď staví a z podlah mám docela dobrý pocit (alespoň z těch v patře). Mám pocit, že problém podlah se vyskytuje u domů s teplovodním podlahovým topením. Pokud je klasická konstrukce a např. topné folie, chová se podlaha normálně. (částečně mi to potvrdil i parťák).

mně naopak mizí pachuť z čekání na dům, když vidím, jak chlapi makaj a že vše dělají poměrně poctivě.
6. dub ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @addamec Z části souhlasím. Ta teplovodní podlahovka je v polystyrenových profilech, které mohou mít vliv na podlahu. Ale většina je prostě dána konstrukcí a občas se ozve praskání podlahy. Mám podzření na praskání OSB desek v podlaze (v patře). Dále je podlaha dunivá... Uvidíte sám. Někomu to vůbec nevadí a je pak happy emoticon
6. dub ve 13:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 My podlahové topení nemáme a zatím nemáme sebemenší problém. Bál jsem se toho asi nejvíc, co mě na domu děsilo. Ale ťuk ťuk, zatím dobrýemoticon)) Já osobně bych nad stejným domem už váhal. Jako je bez problémů, ale konstrukce podlah mi taky trošku vadí. Prostě člověk slyší, jak chodí po dutém a po přechodu z paneláku jsem byl dost zklamán. Ale zvykli jsme si. Na co si nemůžu ale zvyknout je praskání schodů, když jdu třeba z noční domů. Každý druhý schod nahlas lupne. Udělá to třeba, když po těch schodech nikdo nejde odhadem třeba půl dne. Ono je to prkotina, ale prostě bych tohle čekal u schodů za pár korun, ale né u schodů z lepeniny. Zatím to neřeším, až budeme řešit trhliny v rozích příští rok, tak tohle nahlásím. Třeba to chce jen povolit a znovu utáhnout. Kdo ví. Možná to vypadá, že vidím samá negativa, ale to tak není, jen prostě dobré věci člověk tak nějak bere samozřejměemoticon Určitě bych se RD domů nebál, jen je škoda, že prostě aspoň spodní podlahy nedělají z toho anhydritu. I kdyby to mělo být za příplatek, hned bych do toho šel. A kdyby to šlo i u stropů v patře, to bych byl spokojen k dokonalosti, protože když běhá dvouletá dcera v patře, tak se mi klepe i projektor na stropě:(
No jo, nic není černé nebo bílé. Na druhou stranu dům komplet s objednávkou atd jsme měli za rok hotový a pár reklamací (blbiny) bylo vyřešeno rychle k naší spokojenosti.
Už by to ale chtělo udělat modernizaci domů a začít stavět nové typy, těch současných už je všude mrtěemoticon))))))))))))) U nás jsme tři na jednom rohuemoticon
6. dub ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš