Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @plaintruth No já asi taky ne, udělat drenáž chápu jako vykopat tam v podstatě studnu... Řešil jsem to i s dozorem stavby ZD a ten mi taky řekl že drenáž ne.. Navíc se drenáže prej stejně tím jílem zanesou a pak jen stahují vodu k domu...
10. dub v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 52 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
Registrovala se 19. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 52 příspěvků. Má 1 přítele. Region Ústí nad Labem.
 @karin45 jsme na tom stejne jak vy,zakladovku mame vysokou pres metr a dle schvaleni RDR delame zatepleni desky s drenazi a zbytek az po vystavbe. Pudu mame asi jako vy,nam se ta voda tam drzi dost.. my volali do RDR zda to nemuzeme zateplit rovnou cele a to nam doporuceno nebylo,ze nam to delnici pri vystavbe mohou ponicit..tak to take budeme delat na 2x. Snad jsem pomohla..
10. dub ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Stavel nekdo s tim ze jeste nemel hotove pripojky? Zacina se nam to nejak protahovat a mam strach aby se to stihlo....
10. dub ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
    Libouchec, Region Ústí nad Labem
fotoportrét
fotoportrét
karin45
Registrovala se 18. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 35 příspěvků. Region Ústí nad Labem.
  • Stavím dům
 @spike6, super to jsem potřebovala vědět, moc děkuji za odpověď a přeji ať se dílo daří👍👍.
10. dub v 16:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @kecupek1 já snad taky letos něco pořídím a tašky by byly nejlepší, ale zase bude v obýváku dost stín:( Polykarbonát je rozumná volba, ten kouřový. Ale zase když bude pršet, obávám se, že pod ním bude docela hluk. Máte někdo zkušenosti s někým, kdo umí pěkné terasy a případně pamatujete si i nějaké ceny, za kolik jste pořídili?
10. dub v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 779 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
Registroval se 13. února 2013 na modrastrecha.cz. Přidal 779 příspěvků. Region Brno.
 @pavelll12
Skusenosti su, ale do MB z Brna je to hodne z ruky ;)

Drevena terasa samonosna (t.j. bez kotvenia k domu) z KVH (tusim 14x14 alebo 12x12) o rozmeroch cca 6,5x3,5m zastresena dutinkovym polykarbonatom vysla na cca 65k.
10. dub v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 506 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 506 příspěvků. Má 14 přátel.
 @alexejkl No oni jsou na to nejake kleste, temi to delal manzel a v pohode....
10. dub ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 30 příspěvků. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 Dobry vecer, mate nekdo instalovane vnitrni dvere lamino v dekoru orech a muzete prosim hodit fotku, co prilis nezkresluje, prosim? Porad si nejsem jista, jestli je dekor do tmavecervena nebo tmavehneda. Na strankach Kasardu to maji jednou tak a jednou onak. Potrebujeme naladit do spravneho odstinu namoreni schodiste. Pripadne Strechacci ze Zapadu (Stredu) s timto dekorem - bylo by mozne se osobne cumnout? Moc dekuji! emoticon
10. dub ve 21:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @deto_oesya A co ten dutinkový polykarbonát a déšť? Toho se bojím nejvíc, že to bude dost hlučné. Rodiče ho mají na bazénu a teda nic moc:(
11. dub ve 03:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
fotoportrét
fotoportrét
deto_oesya
 @pavelll12
Ak su zatvorene okna/terasa, tak nie je nic pocut dovnutra. Ak otvorene, tak rozhodne to nie je horsi zvuk bez bubnovanie dazda na stresne okna. Osobne to nijak negativne nevnimam. Ale u nas prsi malo emoticon
11. dub v 05:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalcasl
Registroval se 5. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 22 příspěvků. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
michalcasl
Registroval se 5. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 22 příspěvků. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 Dobré poledne,prosím Vás ohledně faktury po předání domu odečítá RDR těch 250.000 kc zálohu? A když ano je možnost poslat bez toho odečtu kvůli bance?Díky moc
11. dub ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 138 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @nufinka88 my ladili odstin k podlaze a primo dostali jeji vzorek a podle toho namorili. Mohlo by to jit stejne, ma-li kassard vzorky k dispozici...
11. dub ve 12:07  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
 @michalcasl Pokud se nepletu, po předání domu a řádném zaplacení se odečítá za "projekt" a "dopravu". Žádná záloha Kč 250.000,- se neodečítá, ta je přeci součástí ceny díla. Jestli jsem Vás tedy pochopil správně.
11. dub ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @deto_oesya No, obávám se, že nad terasou je ložnice, tak jestli to nebubnuje. A druhá věc, když prší a člověk sedí na terase. Řeším zda dáme pak tašky či nějaký ten polykarbonát, ale u tašek se bojím, že bude dost tma v obýváku a navíc se tam bude držet asi více chlad, než se tašky ohřejou
11. dub ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @rdkubis74 jak neodecita? Z ceny odsouhlasene po ks vam prece musi odecist tech 250 tis,prece je nebudete platit podruhe :D
11. dub ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @margot_ka Asi jde o nedorozumění. Tazatel se ptal na situaci "po předání domu", zřejmě ve verzi s hypotečním úvěrem.

Těch Kč 250.000,- je již dávno započteno a konečná Fa (po předání díla) je již ponížena o všechny zaplacené částky (projekt, tato záloha, doprava, všechny proběhlé platby). Ona je jiná situace (model) při platbě v hotovosti x hypotečním úvěrem.

Jediná vratka je tedy "doprava a projekt". Tyto částky jsou vráceny po předání díla a zaplacení všech vystavených Fa v řádném termínu. Tak tomu rozumím já.
11. dub ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @rdkubis74 ano, ale k te zaplacene zaloze je prece faktura zvlast, takze lze bance dolozit k HU tu. Z ucetniho hlediska si myslim,ze to nejde,aby z konecne faktury neodecetli uhrazene zalohy :(
11. dub v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @michalcasl RDR vám nevystaví fiktivní fakturu na 250 tis., které jste už zaplatil. Do banky dejte zálohovou fakturu na 250 tis. na proplacení. Pokud jste to už udělal, nejde to udělat znovu tak, že se koncová faktura uměle o 250 tis. navýší.

Vratka chodí jen na dopravu - projekt se odečítá. Je ale možné rovnou odečíst i dopravu, to je vhodné pro ty s menší hypotékou
11. dub v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 217 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 217 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Otázka pro ty, kteří stavěli v zimě. Když jste zateplovali sokl, dali jste rovnou i povrchvku (např. marmolit), i když ještě nebyla hotová fasada na domě? Jde mi o to, jestli ten sokl pak nezaprasi... emoticon
11. dub v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @fantomik urcite az ked bude hotova fasada. Ja ten marmolit doteraz nemam, este som totiz stale neurobil chodniky okolo domu a marmolit chcem davat az ked budu hotove aj tie aby sa to neponicilo aj pri tom.
Z tej fasady strieka ta fasadna farba kade-tade takze ten marmolit by urcite skoncil zapraseny.
11. dub ve 20:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @spike6 ještě se chci zeptat, kolik cm zateplení budete dávat do země? 5 cm. Myslím tím, jak je ta deska tlustá. 🙈
11. dub ve 21:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
fotoportrét
fotoportrét
spike6
1
 @karin45 zrovna dneska jsem dokoncili a ceka nas drenaz.. ano,dle projektu se ma davat deska o tloustce 5cm emoticon
11. dub ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 já dával 10cm, máme zateplení domu 15cm a byl by to hrozný schod, tak jsem dal 10cm, ikdyž máme 5cm
12. dub v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
karin45
  • Stavím dům
 @spike6 můžu poprosit o foto? Ať vím jak to má vypadat. Moc děkuji.
12. dub v 07:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @karin45 musíte se podívat a udělat to dle projektu základové desky. My tam měli XPS min. 10 cm (zateplení domu 15 cm).
12. dub v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
 @username my přípojky hotové nemáme. Voda se bude dělat až po dokončení. A elektrika se dělá v průběhu. Elektriku potřebují mít do předání domu udělenou aby se vyzkoušelo jestli vše správně funguje.
12. dub v 10:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @kittyt vodu snad tiez potrebuju kvoli tlakovej skuske, nie?
12. dub v 10:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 Tak deska "prevzata" (stavelo ji Stade) vporadku. Huraaa
12. dub v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @tojojot Dneska jsem to resil, pry kdyz neni voda, delaji tlakovou zkousku vzduchem.
12. dub v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 410 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 410 příspěvků. Má 6 přátel.
 Tak máme asi nějaký problém s vodou - domek nám postavěli na podzim, do teď byla voda z vodovodu stále dobrá - po chuťové stránce, ale teď je hrozně zvláštní (jako bych tam cítila nějaký olej, nebo něco). Ale, je to jen u teplé vody, studená voda je OK. A taky jsme si všimli, že v koupelně je voda "normální", jen v kuchyni má tu zvláštní pachuť. Nevíte, čím to může být? Nedá se to skoro pít - je to cítit i v čaji, apod.
12. dub v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš