Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @goethe
Málo světla tam skutečně není. Dokonce je to uděláno tak dobře emoticon , aniž by to bylo záměrem, prostě to tak vyšlo, že v zimě, kdy je slunce nízko, tak na dveře slunce svítí a jsou z toho tepelné zisky. Naopak v létě kdy je slunce vysoko a zisky jsou nežádouci se slunce zastaví na spodním rámu dveří a do skel nesvítí. Co se týká světla je to naprosto bez problémů. Nad dveřmi je střecha dlouhá 2 metry jinak je 4 metry.
Svislé hranoly ke stěně jen přiléhají a vodorovný je přichycen do stropních trámků.
14. dub v 07:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 My mame tiez strechu nad terasou, len my ju mame normalne predlzenu od rdr, tiez sme sa bali o to svetlo ale vobec nieje problem.
14. dub v 08:30  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @pavelcent pěkné, jsem zvědavej, na kolik nás terasa vyjde. Dole budou dvě řady ztraceného bednění, základy a dáme také tašky
14. dub ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
 @tojojot na přípojky emoticon
14. dub ve 23:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 Přidávám pro inspiraci, dřevěná terasa pro NOVA 101 emoticon
16. dub v 08:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @angus88 kraaaaaasa! my budeme mít do soboty základy okolo emoticon kde jsi kupoval prkna?
16. dub v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @angus88 Moc pěkně se to rýsuje. My taky chceme letos minimálně terasu udělat, ale rádi bychom komplet i se střechou a přemýšlím, zda udělat spodek zděný se zámkovou, klasické základy atd a nebo zabetonovat pylíře a podlahu mít ze dřeva. Myslím, že když je konstrukce takhle otevřená, tak asi hniloba moc nehrozí
16. dub v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 Já mám vykopané a vybetonované dva základové pasy do nezámrzné hloubky a na to pak mám patky. Možná pro dřevěnou terasu zbytečné. Celé to přijde ještě zastřešit, u pasů mám vylité i betonové kvádry 50x50cm pro umístění patek na stojny pergoly.

Je to sibiřský modřín a pokud se člověk smíří s tím, že to občas musí naolejovat tak si myslím, že výdrž bude min těch 15-20let. Navíc když bude nad terasou pergola tak jsem v klidu emoticon
16. dub v 09:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina Kupoval jsem kousek od nás u Prahy. Vyhrála cena prken a také cena za dopravu. 4m prkna autem neodvezu a bylo jich celkem dost emoticon
16. dub v 09:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @angus88 To si to děláš komplet sám nebo něco firma něco ty? Já se k tomu pořád nemůžu dokopat. Hlavně tak nějak ani nevím, kde pořádně začítemoticon)))
16. dub v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 359 příspěvků. Má 4 přátele.
 @angus88 Budeš to mít pěkné. My to pro jednoduchost necháme nezastřešené, nechce se mi shánět a obíhat zase sousedy a SÚ kvůli souhlasům. Prkna pak budeš natírat asi jen shora, že?
16. dub v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @jimika Prkna jsou už natřeny ze spoda i z boku. Teď je montuji a až bude terasa hotová, budu je olejovat zeshora emoticon Raději jsem je vzal i zespoda, ale je pravda, že všude se natírají jen zeshora emoticon
16. dub v 10:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @angus88 u nás právě v drevospektru je už nemají v ceníku a když jsem koukala na netu, cena byla 3x vyšší (téměř rovnající se dřevoplynu), než měli v ceníku tady emoticon
16. dub v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @angus88 kolko stalo to drevo za m2?

My sme akurat riesili z coho urobime terasu, povodna verzia bola drevoplast ale ked som spocital ze len za material by som dal 40 tisic a plus by to bolo treba vybetonovat (alebo pouzit tie vysunovacie nastavce co by bolo este ovela drahsie), potom sme pozerali drevo, co sme nechceli to najlacnejsie a tie exoticke sa uz blizili cenou tomu drevoplastu a nakoniec sme sa rozhodli ze kasleme na to a urobime to normalne z betonovych dlazdic, konkretne asi toto: https://www.csbeton.cz/cs/csb-concept-3, dve palety stoja do 9 tisic a je to normalna zamkova dlazba takze ani betonovat pod to netreba, staci obrubniky. A rozmyslam ze z toho rovno spravime aj okapovy chodnik okolo domu ktory tiez stale nemame.
16. dub v 11:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 Inac ked sme boli pozerat dlazby tak sme videli vystavene aj toto: http://diton.cz/prkna-imitace-smrk a toto http://diton.cz/prkna-imitace-dub a vyzeralo to tak verne ze mi manzelka neverila ze to je beton a nie drevo aj ked sme stali pri tom. Vyzera to fakt dobre aj nazivo, len skoda ze to je tiez dost drahe, cenovo to vychadza asi ako to exoticke original drevo ak som to spravne pocital.
16. dub v 11:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @tojojot m2 stál 550kč. K tomu se musí připočíst podkladové hranoly, nerez spojovací materiál, olej... celkově mě vyšla terasa na 40tis, je to 30m2.

WPC jsem také zpočátku uvažoval, ale vzhledově je to pořád plast. Nenašel jsem žádný typ, který by vypadal přírodně (náhodné suky, letokruhy..). Navíc pokud nějaký alespoň trošku připomínal dřevo tak cena za m2 byla kolem 1500kč/m. Navíc WPC se nedá opravovat broušením. Nakonec jsem vybral sibiřský modřín a uvidíme za pár let
16. dub ve 13:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 no ano, my sme prave mali jeden lacnejsi vybraty ale ked sme to videli nazivo tak to bolo fakt hnusne. Ta betonova dlazba sa nam zas naopak celkom pacila aj ked stoji vyrazne menej. Na vyplne plotu ale urcite budeme davat wpc, lebo natierat to kazdy rok alebo dva sa mi fakt nechce emoticon
16. dub ve 13:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 @tojojot u nás měli právě ještě loni sibiřský modřín za 490/m2, ještě jsme si o tom s Jirkou @angus88 psali. A teď už není v ceníku a na netu přes 1000/m2. Budu tam muset zajet, ale to až asi v květnu, až budou základy, srovnána zem a zaseta tráva.
16. dub ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @angus88 Pozor na nátěr terasy. Po prvním větším dešti může barva ze dřeva potřísnit fasádu...
16. dub ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @mariacek Díky za tip. Terasu olejuji a plánuji, že prvních několik dní nechám mezi terasou a fasádou nějakou izolaci. Předpokládám, že po 3dnech bude olej ve dřevě dostatečně suchý, aby nepocákal fasádu
16. dub ve 14:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Fakt divnej pocit, kdyz Vam zavola Lamont datum kdy bude montovat kuchyni a na pozemku je blato a zakladova deska bez pripojek emoticon
16. dub v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @username Ber to pozitivně, alespoň víš předpokládané datum předání domu (montáž kuchyně probíhá až po předání domu) emoticon
16. dub v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @angus88 No známí si právě koupili hotová prkna, která jim ošetřila firma nějakou odolnou barvou a stejně intenzivní déšť to propláchl a poničil fasádu... Po nátěru bych to postříkal zahradní hadicí, ať víte, zda to něco udělá...

@username Nám volali z Lamontu minulý týden, že budeme řešit návrh kuchyně - stavět máme v posledním kvartálu příštího roku, tak teď na rychlo řešíme nějaké barvy do interiéru, nad kterými jsme fakt rok a tři čtvrtě před stavbou neuvažovali emoticon

Dotaz pro všechny - je nutné mít hotovou kanalizaci při montáži domu? Vodu mít budu, ale tlakovou kanalizaci mi zprovozní až po dodání revize el. přípojky z domu k čerpací jímce...
16. dub v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
klaina
 @username a muzu se zeptat kdy mate termin vystavby a na kdy vam dal termin Lamont? Dekuji emoticon
16. dub v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
 @mariacek tlakovku jsme zprovozňovali až poslední den stavby. Myslím, že není potřeba, vypustí cca 100l vody.
16. dub v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @mariacek nie, tlakovu kanalizaciu zapojenu mat nemusis, my sme to tiez tak mali. len im to treba povedat, aby tam nepustali vodu. ked tam na test par litrov cistej vody pustia tak sa nic nedeje (ak uz tu jimku budete mat, ale bez cerpadla) ale keby ju celu zaplnili spinavou vodou tak sa to tomu kto bude montovat to cerpadlo pacit nebude a museli by ste ju dat najprv vycerpat
16. dub v 17:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
 Uz nam na pozemek dnes privezli Toi Toi emoticon Prvni vlastovka, hura. Mame obrovskou radost. Ve ctvrtek 19.4. zacinaji, 6.5. predani domu a 10.5. Lamont. Noc ze stredy na ctvrtek bude krusna 😂
16. dub v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @klaina Ahoj, stavba vychazi na 17dni (stavi i o vikendu) a Lamont prijede 2dny po predani.
17. dub v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaina
fotoportrét
fotoportrét
klaina
 @username ahoj, myslela jsem jestli uz vite termin vystavby domu, kdyz se ozvali z Lamontu?
17. dub v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @klaina Jo tak, zaciname 10.5.
17. dub v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš