Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

14. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 226 příspěvků. Region Benešov.
 Včera jsme převzali dům - Kubis 74. Předávka trvala zhruba 2,5hodiny. Nedodělky jsou dva - hromosvod a 3ks přechodových lišt. Jinak vše bez problémů. Pán příjemný a celá parta, co stavěla také (postaveno za 14 dní).

Trochu se peru s e-vodníkem. Při přebírce byla nastavena hodnota na 150 litrů studené vody a ráno bylo na displeji jen 20 litrů. Nevíte někdo, kde se hodnota zvedá. Takhle je to otravné. Je pravda, že jsem shazoval jističe a zkoušel vše možné, tak zřejmě došlo k restartu.

Pocit přebírat klíče je parádní. A ještě jednu věc musím zmínit. Investované peníze do světlovodu nad schodištěm v Kubisovi nelituji. Je parádní, jak dokáže "trubka" osvětlit prostor. Vypadá to super. A jednu věc za mě musím pohanit (mé špatné rozhodnutí). Dali jsme venkovní rolety a pouze ve třech francouzských oknech jsme dali elektrické, všude jinde mají ruční ovládání. To jsem udělal chybu, pořád si s těmi elektrickými hraju nahoru - dolů emoticon

Všem, kteří čekají, vydržte. Stojí to za to.

Ještě jednou díky stavební partě pana Vašičky a všem kolem a také pánovi ze včerejší přebírky. Byla to pohoda.
4. kvě v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 378 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 378 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Máte někdo vyboulené dno vodoměrné šachty? Nevím jestli je to spodní voda nebo si sedl písek na kterém je uložená. Nedává mi to smysl, přece pokud by byl takový tlak spodní vody tak ta radji vystoupá nasypanou zeminou okolo, nebo ne?
Je to tak odhadem 1cm uprostřed oproti krajům.

Jinak nám včera postavili lešení, takže už se to asi vážně blíží!!!
4. kvě v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
 @username Dobry den, kdy mate zacit? S jakym predstihem staveli leseni? A volali trosku predem? emoticon dekuji. Taky uz to mame za par, tak sonduju emoticon
4. kvě v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
 @rdkubis74 Gratuluji a nevěš hlavu z rolet. My to máme stejně a je to fajn. A když nám po té vichřici nešel 2 dny proud, bylo fajn mít leccos v manuálu. Mít je zrovna zatažené, tak je 2 dny tma a ani si nerozsvítíš. Mně spíš mrzí u rolet, že se mi nevejde truhlík na kytky, širší venkovní parapet.
4. kvě v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 312 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 312 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @rdkubis74 Tak to gratuluji a trochu závidím emoticon Ale mě teprve čeká řešení stavebního povolení, tak si ještě počkám emoticon Já mám dole jedinou místnost bez oken a to je WC, tak jsem přemýšlel, jak tam dát světlovod, ale jelikož je WC obklopeno jinýma místnostma, tak se bude prostě rozsvícet...

@username Voda může kolem šachty vystoupat, ale i tak bude tlačit na dno a strany... Je to stejné, jako bys tu šachtu ponořil do vody... Ale 1cm není žádná míra, to si spíš jen vše sedlo...

@pavelll12 Ty bys tu podložku ale dával kvůli hluku, ne?
4. kvě v 08:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 237 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 237 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @rdkubis74. A nebyl ten vodník zrovna v tom nočním režimu? Protože standartně je denní hodnota 150 litrů a noční jen 20. Dá se to samozřejmě změnit.
4. kvě v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2171 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @jimika to je zvláštní, máme rolety a truhlík mám před nima úplně v pohodě. Dokonce zatím i bez zábrany a drží i při větru.
4. kvě v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @terezakrasne Zaciname ve ctvrtek pristi tyden.Ale volali z nejake externi firmy ze se jim to hodi prevezt uz ted (pochopil jsem ze normalne nevozi leseni tak moc dopredu).
4. kvě v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @rdkubis74 v kolik hodin to bylo? Evodnik má dva režimy, denní a noční. V nočním režimu je automaticky nastaveno těch 20 litrů (můžeš zvýšit/snížit), v denním 150.
4. kvě v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1497 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1497 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 @sargic Přesně tak, to je asi defaultní nastavení vodníka. Doporučuji si najít návod, připojit vodníka do sítě a přes webové rozhraní si ho nastavit dle svého. Je to super věcička, mám na ni nastaveno několik režimů, napojení na alarm (přepnutí režimu při zakodování objektu). Díky alarmu mohu vodníka ovládat z klávesnice či z mobilu. Stojí to za to se tím zabývat, když už ho v baráku máte emoticon
4. kvě v 08:26  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @zmrz_lina šířka? Já mám 15cm, po zatažení zbývá 10cm. U nás navíc extrémně fouká - podhůří.
4. kvě v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @zmrz_lina Moc děkuji. Bylo to v cca 6hod. Zřejmě to tedy byl noční režim. Musím vše nastudovat.
4. kvě v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @jimika máme 15 cm zateplení a parapety jsou 20ky (je to asi standard k dané šíři zateplení). Také jsme na větrné hůrce.
4. kvě v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
Registrovala se 11. května 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
Registrovala se 11. května 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
 @goethe tak super emoticon a mohu se optat, zda termín souhlasí s krizovým harmonogramem z minulého roku? emoticon
4. kvě v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @zmrz_lina Tak mi to nedalo a zkusila jsem různé truhlíky. Třetina truhlíku je mimo parapet. Bez rolety by byl akorát. Zateplení je standard 10cm a parapety též standard. Měli jsme dát širší ty venkovní. Zapomněla jsem na to. emoticon
4. kvě ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @zmrz_lina Takhle jak to máš na fotce to mám já jen s oknem, když se to zatáhne, tak těch 5 cm chybí.
4. kvě ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @jimika jasně, mně nedošlo, že máme větší zateplení a tedy i širší parapety.
4. kvě ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
mmates22
Registroval se 2. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 63 příspěvků. Má 1 přítele.
 @jimika,@zmrz_lina Ahoj,take resim tema truhliku a parapetu. Mame venkovni zaluzie, sirka parapetu 20 cm,nechce se mi truhliky kazdy vecer sundavat a bez nich si neumim predstavit..Zajima me,zda nekdo neresil zavesit je na nejake drzaky,lze tady vubec vrtat,udrzi to?
4. kvě ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
 @mmates22 Vrtat nevím, ale viděla jsem u někoho (samodomovýroba) držák přímo do těch plastových drážek nad parapetem. Bohužel jsem nenašla něco takového koupit.
4. kvě v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @mmates22 u žaluzií je to něco jiného, ty jsou širší než rolety a tam se truhlík opravdu nevejde. Viděla jsem držák co byl jakoby pod parapetem ve fasádě.
4. kvě v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 651 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 651 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @jimika Asi si myslela tytoemoticon https://www.hobbystore.cz/drzaky/neviditelny-drzak-truhliku-fixpot--2-ks-v-baleni/ My je máme a osvědčily se i ve větším větruemoticon Venkovní rolety ale jdou stáhnout jenom po truhlíky...
4. kvě v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
erik1991
Registroval se 25. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 544 příspěvků. Má 2 přátele. Region Frýdek-Místek.
 @petrsv1000 můžeš mi vyfotit detail terasy jak to máš nalepené k domu? Máš vyřezány obrubník?
4. kvě v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 67 příspěvků. Region Praha - západ.
 @klarka888
Ahoj bohu dík souhlasi prisel mail ze Studankové s terminem a v 6 rano! Tak tomu se snad dá věřit ☺☺☺
5. kvě v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
 @addamec
Ahoj mate to moc krásný a ty obklady jste resili zrejme předem ?
5. kvě v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gababal
Registrovala se 1. února 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 5 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
gababal
 @goethe
Ahoj a mohu se prosim zeptat, kdy mate termín výstavby? Měli jsme stavět 24. týden v červnu, ale pořád nám nic nepřišlo, takže nás asi bohužel posunuli 😞, diky moc.
5. kvě v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @gababal Tak zavolejte na své OC a oni vám sdělí, na který týden jste zařazení.
5. kvě v 09:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 145 příspěvků. Region Praha - východ.
 @goethe ano, resili jsme pri KS
5. kvě v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gababal
fotoportrét
fotoportrét
gababal
 @mariacek
Volali jsme tento tyden, ještě prý nejsme finálně zařazeni do výroby, ale jsme už na řade, tak zjišťuji jestli máme ještě šanci na 24. týden, nebo aspoň na nějaký další týden v červnu.
5. kvě v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @gababal Tak hlavně, že se ty harmonogramy jakž takž dodržují. Pár týdnů posun se dá zvládnout. Lepší, než půl roku.

Nemáte někdo info, zda se povedlo RDR získat nové lidi pro montáže?
5. kvě v 10:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gababal
fotoportrét
fotoportrét
gababal
 @mariacek
Za jiných okolnosti bych to taky neřešila. Ale rozdíl dvou týdnů pro me znamená dvojí stěhování kvůli prodeji bytu a začátkem srpna mám termín porodu 😀.
5. kvě v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš