Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

12. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @klarka888 jojo, všichni máme svůj příběh. pro RDR jsou to jenom nějaký čísla v posunech termínů, ale za tím je hromada lidských problémů. My už měli bydlet, teď nás čeká další léto v malým bytě se dvěma dětma. Ponorka funguje, žena mi neustále vyčítá jakto že nemáme dům(výber byl vzhledem k porodu a následnému vytížení manželky víceméně plně v mých rukou a já blbec tenkrát vybral RDR, kde mi mazali med kolem huby jak budu do roka bydlet... )
nejhorší je, že nevíme ani jestli nám to postaví v SOD termínu, taky víme jak nás OC zbytečně nazačátku nezapsalo, a pořád řešili naprosto nepodastatné detaily, u kterých se pak při konečné specifikaci zjistilo, že to bylo úplně zbytečný protože cena bude stejně jiná, zbytečně jsme ztratili kvartál už na začátku. Teď jenom čekáme, RDR naprosto nekomunikuje, OC taky ne. Jenom vždycky odpoví, že všechno je v pořádku, stíhají bez problémů, termíny se plní(což je v naprostém rozporu s tím co čtu na netu.)
13. kvě ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
Registrovala se 11. května 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 17 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
Registrovala se 11. května 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 17 příspěvků. Má 3 přátele. Region Pardubice.
 @mysak124 Plně ti rozumím, ani u nás tyhle naprosto zbytečné problémy zrovna nepřispívají ke klidnému chodu domácnosti. Ani my ještě termín stoprocentně nevíme, bylo mi sděleno něco, co je prý na 99%, tak už několik dní nespím z toho, jestli převáží to 1% a bude to opět zase jinak :( Kéž by alespoň nyní byla informace v pořádku a už konečně šlo všechno tak, jak by mělo od začátku. Každopádně proti SOD už máme posun o dva kvartály.
Držím pěsti a přeju hodně sil!
13. kvě ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 887 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @username na kolik ten BDT vyjde?
14. kvě v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
 @mysak124
@klarka888

Chápu Vás, to čekání je strašné. My si tím také prošli, 14. měsíců jsme žili v pronajatém 1+kk, ale nikdy nenastala žádná ponorka. Před necelými dvěma týdny jsme převzali dům a stále říkám, nelituji rozhodnutí. Měli jsme také stavět ve 4Q/2017.

Když vidím, jak se dům zařizuje, minulý týden dělal Lamont kuchyň, osazuji světla v celém domě, montujeme se ženou obývací stěnu, je to relax, paráda.

Nechci Rýmařov hájit, komunikace občas vázla, ale je stavební boom. Soused vedle mě naletěl Ekonomickým stavbám, přišel o dost peněz a začíná od nuly. Já již bydlím, on nemá ani kopnuto. Druhý soused minulý týden začal se základy a čeká měsíc!! na ztracené bednění a na cihly prý bude čekat až čtyři měsíce!!. Rýmařov po omluvném dopise dodržel to, co slíbil. Přesně na týden. A když jsem viděl všechny na stavbě (partu, pokrývače, klempíře a všechny kolem), jak makají, pochopil jsem, že dělají maximum a rozhodně nic nezdržují. Holt jsme si na stavbu vybrali nejhorší dobu. Jak říkám, 14.měsíců jsme to vydrželi v malém krcálku a nyní si opět užíváme a to přesto, že nás čeká moře práce na zahradě a kolem domu.

Vydržte, nevěste hlavu. Ono pokud už teď máte ponorku, jak to chcete řešit, až bude postaveno? Té práce a problémů bude ještě tolik, že to jinak, než se pousmát ani nejde.
14. kvě v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
 @rdkubis74 Jenže nám Rýmařov po omluvném dopise nedodržel to, co slíbil. V tom je asi ten největší rozdíl a zklamání. Já všechno pochopila, že situaci nezvládli, že toho měli moc. Ale když je člověk následující půl rok ujišťován v tom, že termín z omluvného dopisu dodrží a najednou tomu tak není, jen pousmát se nad tím opravdu nejde.
14. kvě v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 182 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @rdkubis74 Pěkně napsáno, ano máš pravdu, stavební bom, málo lidí, ale to čekání za to stojí, už bych za byt neměnil emoticon
14. kvě v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @klarka888 Pokud si pamatuji, my jsme neměli v omluvném dopise přesný termín. Byl to pouze předpokládaný (orientační) termín výstavby.

Chápu Vás, komunikujte s OC (my měli Mladou Boleslav a na pana Pýchu byl spoleh). Nejste v tom sami, nás zdržení stálo cca 80.000,- za pronájem bytu. Také jsme byli naštvaní.

Soused navozil písek a materiál a čeká na ZB a cihly emoticon Prostě není ve stavebninách materiál. A ta práce s tím. Druhá po nezdařené akci s ES hledá, kdo mu postaví zděný dům. A má zatím smůlu, všichni schopní jsou obsazeni na hodně dlouho.

U nás za 14 dní a šli jsme do čistého!! Vydržte. Stojí to za to.
14. kvě v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @margot_ka
cca 5tisic, pak zalezi odkud k Vam ta firma jede...
@mysak124
@klarka888
Presne jak pise rdkubis74. S postupujici stavbou mam vetsi a vetsi radost, ze jsme si vybrali RDR... Po montaznicich se nam bude snad i styskat emoticon Je s nema sranda a makaji jak sroubci, na vsem se domluvime, je zajimavy poslouchat pribehy i z jejich strany.. Vsichni jsou jenom lidi....
14. kvě v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
 @rdkubis74 Byl tam daný týden, který mi x měsíců vždy potvrzovali. Psala jsem nebo volala každý měsíc. Také spadáme pod MB a s panem Pýchou komunikuji, jak jsem psala výše, ten je skvělý a snaží se.
14. kvě v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @username Jak píšeš, i u nás byla parta super a byť jsem tvrdej chlap, když nám předali, sedli do auta a odjížděli, doopravdy jsem měl divnej pocit, že je už neuvidím. Za těch 14 dní jsme si na ně zvykli. Zní to divně, ale je to tak emoticon
14. kvě v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @klarka888 Jaké zdržení je tedy oproti dopisu?
14. kvě v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
fotoportrét
fotoportrét
klarka888
2
 @rdkubis74 to zatím stopro nevíme. Snad v pátek nebo příští týden, tak podám info.
14. kvě v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1323 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @username
@rdkubis74
Jsem rád, že to co zde říkám cca sedm let, o tom že to za to stojí a na zděných stavbách je daleko více problémů, platí i po těch letech a stavební party jsou stále, povětšinou, chváleny. Není to jednoduché rozhodnutí v dnešní době, ale i přes veškeré problémy, které se nakonec ukáží "malicherné" ve srovnání s ostatními firmami a zděnými stavbami, je RDR stále dobrou volbou. Hodně štěstí a co nejméně problémů s termíny všem.
14. kvě v 09:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @pajos není to pan Dubský a Jurníček ? :D
14. kvě v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
  • Již bydlím v domě
 @mysak124
@klarka888
Chce to víc než pevné nervy, obrnit se proti problémům a uvidíte, že to nakonec bude stát za to. Věřte těm co už mají postaveno a nebo právě staví, nikdo z nich si nemá důvod vymýšlet, taky si tím prošli a spíše by mohli varovat, ale sami tu čtete, že se všichni, hlavně na stavbách fakt snaží.
14. kvě v 09:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 150 příspěvků. Region Praha - východ.
 @margot_ka my měli zajištěno přímo přes RDR a platili jsme 9090Kč bez DPH za dva blower door testy
14. kvě v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
 @rdkubis74 Měli jsme úplně stejné pocity. Měli jsme super partu, s chlapama byla skvělá komunikace a já sněma byla každý den na stavbě. Když jsem šla další den do domu nemohla jsem si zvyknout, že tam nejsou emoticon
14. kvě v 10:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @rdkubis74 jasně, je to teď pekelný i jinde, zděná stavba je teď úplně pro normální lidi nemožná, jenom mě mrzí, že zrovna tu alternativu co jsem měl, tak ti stíhají.
14. kvě ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků.
 Dobry den, chtela bych se zeptat, kolik lidi zhruba je v uvodni parte? Pristi pondeli zaciname, tak chceme neco uvarit emoticon Diky za odpoved
14. kvě v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @terezakrasne No ja tipuju tak 8-12 ale hodne jich prijelo a byli tam treba 2h a zase odjeli a prijeli jini...
14. kvě v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 279 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @terezakrasne U nás stálá parta 4 lidí, pak podle řemesla: dva elektrikáři, tři pokrývači, jeden klempíř, jeden na EZS, jeden vodař, nakonec myslím 3 fasádníci ..
Ale první den počítejte cca 5-8 lidí ..teda alespoň u nás to tak nějak bylo ...
14. kvě v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @terezakrasne u nás stala parta 6 chlapů, k tomu se tam střídaly jiné profese - elektrikáři 2, pokrývači 3, jeřábník s pomocníkem, 2 fasadnici...
14. kvě v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenousak
Registrovala se 1. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 16 příspěvků. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
lenousak
Registrovala se 1. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 16 příspěvků. Region Hradec Králové.
 Mohu se zeptat - kdo z Vás aktuálně staví (nebo zrovna dostavěl) - jak dlouho Vám dali dopředu pevný termín kdy začne výstavba? emoticon Byli jsme v Q1 2018, teď podle "krizového plánu" jsme v Q3 2018, tak ať víme, jak dlouho z nás budou bezdomovci emoticon
14. kvě v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helen78
48
Registrovala se 29. července 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2 příspěvky. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
helen78
48
Registrovala se 29. července 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2 příspěvky. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Dobrý den, chci se zeptat, zda jste někdo neřešil montáž předokenních rolet nebo žaluzií do již postaveného domu? Díky
14. kvě v 18:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků.
 @lenousak mame zacinat 25.6. a termin jsme se dozvedeli minuly tyden ve ctvrtek.
14. kvě v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 4-6 chlapů, plus jeřábník. Kamioňaky nepočítám...
14. kvě v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 118 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 118 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 Ahoj máme centrální vysavač (nova77), ale nemáme zabudovanou hadici. Lze ji zabudovat dodatečně? Nemá s tím někdo zkušenost? Děkuji
14. kvě v 19:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pajami Aku zabudovanu hadicu?
14. kvě ve 20:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @tojojot tu hadici na vysavač,kterou se luxuje.
14. kvě ve 20:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš