Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. kvě 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1145 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pajami ta nieje zabudovana, tansa predsa pripaja do zasuviek, vy mate vysavac a nemate k nemu hadicu? Nechapem emoticon
14. kvě ve 21:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 15 příspěvků. Region Praha.
 @lenousak
My mame zacit 27.6., presny termin nam prisel mailem 11.5.
14. kvě ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1455 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 @tojojot nejspíš mají agregát, ale nemají vedení v zemi /stěnách emoticon
14. kvě ve 21:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
pajami
27
Registrovala se 3. ledna 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 117 příspěvků a 1 album. Má 4 přátele.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha - východ
 @tojojot mám vysavač i hadici,kterou si připojím,ale zajímá mě jestli je nějaká možnost,aby ta hadice byla zabudována a jen se vytáhla ze zdi.
14. kvě ve 22:18  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pajami o takom niecom som este nepocul...
14. kvě ve 22:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vitr
Registrovala se 29. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
vitr
Registrovala se 29. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků.
 @username chtěl jsem se zeptat jak dlouho test trval a jestli neomezoval montážníci?Nemám rekuperaci a navíc mám přisávání vzduchu pro krbovky to by se muselo něčím utěsnit nevím jak ten test probíhá.
14. kvě ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @pajami Ten systém od Elektroluxu se jmenuje Vroom. Ale nedělá se to do zdi, ale třeba do spodní skříňky kuchyně. Má to omezenou délku. Ale jinak moc přínos toho systému nevidím... Berte jak máte velkou místnost, jak dlouhou hadici potřebujete. Když byste chtěla do zdi namotat dlouhou hadici, budete mít kolo jak u lanovky.. Navíc by to podle mě při luxování dost překáželo.
14. kvě ve 23:54  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 346 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @vitr Ahoj, test trval cca 15-20minut, ale jen protoze se nenasly zadne zavady. Byl uveden primo ve smlouve o dilo, myslim ze partu zdrzel na par hodin protoze nezaklapeli steny a cekali na vysledek. Veskere prostupy z domu vcetne komina byly utesneny. Zase zalezi jak moc je clovek provadejici test reagovat na aktualni stav vystavby domu. Nam to klaplo akorat....
14. kvě ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
terezakrasne
Registrovala se 12. ledna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 11 příspěvků.
 @pajami Pri specifikaci nam rekli, ze to do drevostavby nejde...ze jsou na to uzke steny...
15. kvě ve 02:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @mariacek o tom viem, ale to nieje plnohodnotna hadica a nieje v stene, to je len zmotana hadica v krabicke ktora sa da do skrinky v kuchyni alebo tak, ale na to sa ani nepripaja klasicka vysavacia hubica, navyse to ma obmedzeny dosah, to je fakt len v ramci kuchyne alebo mensieho miesta, rozhodne to nema 9 metrov ako ta normalna hadica.
15. kvě v 07:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 Jeste jednou otviram tu izolaci soklu. Jsme v jilu - pulka lidi tvrdi drenaz ano a odvodnit, druha pulka zasypat jilem a na drenaz se vykaslat, ze se bude zanaset a nakonec vytvorime vodni prikop...

Druha vec, jak to cely udelat? Nemate nekdo navod pro blbecka jak vsechny ty vrstvy vcetne zatepleni udelat spravne?
15. kvě ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
Registroval se 19. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 23 příspěvků. Má 1 přítele. Region Louny.
 Ahoj všem, prosím o pomoc emoticon
Budeme stavět Largo98 a máme u něj základovou desku zdarma. Můžete mi prosím někdo napsat, co vše jste museli zajistit pro Rýmařov, aby Vám desku nacenil a zároveň postavil?
Museli jste mít výškopis, projekt spodní stavby a případně další dokumenty?
Ptám se proto, že jsem měl s RDR již několik telefonátů a několik emailů a bohužel netuším, co přesně po mě chtějí a kde to mám zajistit. Zkouším tedy získat nějaké informace zde, kde budou jistě lidé, kteří mluví mou řečí a ne řečí ing a jim podobní emoticon.
Děkuji za pomoc emoticon
15. kvě ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 162 příspěvků. Region Benešov.
 @dezavy Ahoj, k zaceneni ZD jsme predavali Rymarovu projekt spodni stavby od projektanta (osazeni domu na pozemku, vyskopis, hydrogeo pruzkum). Ten obsahoval i zpravu od statika, s kterym projektant spolupracoval. To vse se zaslalo panu Trhlikovi a ten zaslal naceneni vicepraci. Snad jsem na nic nezapomnel.
15. kvě ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @dezavy: Musíte mít vlastního projektanta na to, co píše Kubis74. Na OC v Praze nám doporučili konkrétní projektantku, která s nimi dělá často. Využili jsme toho. Stavební povolení jsme si pak vyběhávali sami s projektem od ní (spodní stavba) a od RD Rýmařov (horní stavba). Cena za projekt spodní stavby, zasazení do pozemku, projekt vodovodní přípojky, kanalizační přípojky, elektrické přípojky, zpevněných ploch, zajištění radonového průzkumu a návrh s tím spojených opatření, geodetické práce, technickou zprávu ale bez hydrogeologického posudku (nebyl třeba) byla okolo 30000,-Kč. Kdybychom si od nich nechali vyběhat ohlášení stavby na klíč, stálo by to dalších 16 tisíc. To jsme si ale zajistili sami.
16. kvě v 01:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2096 příspěvků. Má 80 přátel. Region Rakovník.
 @dezavy jak píšou ostatní, jen teda věřím, že to lze i levněji, než za 30k. My jsme za projekt spodní stavby (osazení domu, včetně vodovodní přípojky, elektrické přípojky, vyústění ČOV, hydrogeologického průzkumu kvůli ČOV, projektu ČOV a radonoveho průzkumu, dopracování technické zprávy, požárně bezpečnostního řešení apod.) dali dohromady 16k
16. kvě v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
 Děkuji všem za info. Já už mám projekt na usazení domu hotový. Jen máme již cca půl roku. Teď se ozvali kvůli nacenení základové desky. Z toho, co píšete vy, mi vychází, že projekt na usazení spodní stavby musím rozšířit o projekt základové desky a výškopis. Toto totiž projekt na usazení spodní stavby neobsahuje.
Ještě jednou všem moc děkuji emoticon
16. kvě v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
114
 @dezavy projekt základové desky - nám stačila deska dle zakladniho návrhu RDR (standardní šířka pásu atd.), takže jen stačilo, aby náš projektant napsal, že navržena základová deska je vyhovující.
16. kvě v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1726 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
18
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1726 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @dezavy Od RDR dostaneš obecný návod, jak má deska vypadat a jaké má splňovat parametry. Ale pak musíš jít za svým projektantem, který to přizpůsobí místním podmínkám a udělá ti i projekt k napojení na přípojky atp. A tohle si necháš nacenit.
16. kvě v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
fotoportrét
fotoportrét
dezavy
1
 Tak zde bude ten zásadní problém emoticon
Pan z RDR mi musí dát základní návrh základové desky, který já dám projektantovi. Že já se nezeptal rovnou tady emoticon Ušetřil bych si několik e-mailů a hovorů s RDR emoticon.
Děkuji emoticon
16. kvě v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @dezavy Už je to nějaký pátek, ale pokud si pamatuji, není návrh základní desky součástí zaplacené projektové dokumentace?
16. kvě v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @dezavy Zde jsou požadavky RD Rýmařov pro nacenění víceprací na základové desce (zkopírováno z mailu):

CITUJI:
K docenění Vaší základové desky, oproti standardnímu rozsahu dodávky, bychom potřebovali následující podklady:
projekt spodní stavby
1. osazení domu do terénu (koordinační situace),
2. výškové osazení stavby na pozemku (řezy základů včetně zakótovaného původního terénu), výškopis
3. výkres základu dle místních podmínek na staveništi,
radonový průzkum,
geologický průzkum popř. doložení třídy těžitelnosti zeminy,
foto pozemku,
termín konečné specifikace
informace o zakázce (zaslat naskenovanou smlouvu budoucí)

Podklady zaslat elektronicky ve formatu PDF.
16. kvě ve 12:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 @kryton a právě radon má na cenu více-prací na ZD podstatný vliv. Odvětrání pod zakladovou deskou. Už pokud je zvýšený tak na Largo 98 plus3M je 90t.
16. kvě ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
119
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 757 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @dezavy tu byste meli uz ale mit,pokud mate odsouhlasenou projektovou dokumentaci. Po odsouhlaseni poslou elektronickou verzi-stavebni cast dokumentace a par dalsich veci. Hned na prvni strane je obecny projekf ZD
16. kvě ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
2
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Když jsme u těch desek, nenechávali jste si někdo v okolí Mělníka dělat ZD nějakou místní firmou/živnostníkem, které byste mohli doporučit? Stavebník doporučený RDR mi nacenil desku 108m + garáž 49m i s přípojkama na 590 tisíc... Se mi to zdá už moc... Veškeré přípojky mám na pozemku, jde jen o napojení k domu.
16. kvě v 15:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @lazlo Úroveň radonu dle měření je nízká, střední nebo vysoká. Ochrana proti nízké úrovni je v ceně. U střední úrovně je nutná další izolační vrstva pod základovou deskou. Vychází to tak do 10 tisíc příplatek. Úroveň radonu vysoká znamená nutnost odvětrání celé spodní stavby a tam jsou již náklady vysoké. Pokud je použito podlahové topení alespoň na 50% plochy přízemí, je odvětrání nutné vždy bez ohledu na úroveň radonu.
16. kvě v 15:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @kryton Ano tohle jsem měl já: Úroveň radonu vysoká znamená nutnost odvětrání celé spodní stavby, bez podlahovky....
16. kvě v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @mariacek 590t je opravdu moc, ale tak to dnes chodí, co stalo v roce 2012, 200.0000.- tak teď stojí 2x tolik emoticon
16. kvě v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alesk2
Registroval se 17. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
alesk2
Registroval se 17. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 4 příspěvky. Má 4 přátele.
 @username
domluvil jsem se primo (stranou) s lidmi co nam delali fasadu.
Prijeli dle domluvy za 14 dni pro predani domu. Spokojenost.
16. kvě v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 64 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @mariacek u nás chtějí za 90m2 400k a a místní stavaři tvrdí že to levnějc teď moc nejde. nejsou lidi, není beton, za všechno se připlácí přednostní příplatek pokud to člověk chce dřív než na tak za tři roky v pořadníku.

poměrově mi těch 590k nepřijde tak mimo.
16. kvě ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @lazlo jo kdyby 2x tak je to ještě v pohoemoticon
16. kvě ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš