Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1288 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1288 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12
Dal jsem vatu mezi trámy, pak difuzní fólii a zaklopil sádrokartonem. Stěny zateplené.
http://tadyjetonase.rajce.idnes.cz/Garaz_9_2012/
22. kvě v 18:50  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1053 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1051 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @angus88 Byl by, ale už nemám chuť se s tím mordovat sám, navíc pak zase bude vše zasviněné od broušení atd. No, nejspíš to možná nechám tak jak to je a příští rok uvidím, jak tam přes zimu bylo. Max dotěsním nějaké ty skuliny.
22. kvě ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1053 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1051 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @pavelcent Díky za foto, hned na to mrknu emoticon
22. kvě ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @pavelcent Jen se ještě zeptám, jak máte v garáži zavěšená ta kola na auto? To mě docela zajímá. Díky
22. kvě ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
289
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5005 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
289
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5001 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @pavelll12 tak pokud ti nevadí design dřeva tak tam můžeš dát ty desky, zda s drážkou či bez je otázka... ze sádroše je sice bordel, ale ve výsledku to vypadá líp emoticon pokud máš zateplené stěny tak by tam těch 10st mohlo být v pohodě...
23. kvě ve 12:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12
Nejsem si jist na co se přesně ptáš, ale zkusím to takto. Před zaklopením stropu sádrokartonem jsem si na svislé stěny u stropu poznačil kde jsou stropní trámy. Následně jsem koupil jackl, tuším 40x15mm, do něj vyvrtal díry na vruty, kterými jsem jej chtěl přichytit do trámů. Vzhledem k tomu, že nemám svářečku, jsem mohl jen montovat. Koupil jsem háky se závitem a po naměření podle kol vyvrtal díry do jacklu. Zhora i ze spodu jsem na závit háku dal matky, aby byl fixován. Po namontování háků jsem celý bazmek přiložil na strop a přichytil vruty, označil jsem ve stropě místa kde budou vrchní matky háků, bazmek sundal a vykružovákem udělal do sádroše díry na ony matky. Pak již se celý bazmek mohl napevno přichytit silnými vruty do stropních trámů napevno - a je to emoticon . Samozřejmě tomu ještě předcházelo natření barvou. No a pak již jen závitová tyč se závitovým okem na konci na druhý konec, mezi dvě destičky dát kolo, fixované opět matkama a může se věšet emoticon
23. kvě v 16:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @pavelcent Děkuji, musel jsem si to přečíst dvakrát, abych pochopil co a jak, ale zadařilo seemoticon Díky za tip, to bych mohl aplikovat i u nás emoticon
23. kvě ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12
Ono je to super, že ti kola nikde nezavazí a je vyuzitý prostor nad vraty, ale je rozdíl, jestli tam věšíš kola 14" nebo 16", to už je fuška, ale dá se to. Pokud máš třeba 18" nebo i více .... no, celkem dřina je tam zavěsit emoticon . Přeci jen kolo musíš zvednout nad hlavu a já používal stoličku pod nohy, přes kolo na hák nevidíš musíš to dělat po paměti, nacvičit si grif a to všechno 2x v roce s 8ks kol - máme 2 auta emoticon .
23. kvě ve 22:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @pavelcent To věřím. Máme 15, 16 i 17" a zatím jsem je odtáhl i na půdu nad garáží po žebříku, ale to byla fakt prdelemoticon)))))) Něco takového udělám, ten prostor nad vraty by se aspoň slušně využil
24. kvě ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 319 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 319 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @pavelcent Jak máte vyřešenou tu druhou vodu? Vidím, že potrubí nemáte fyzicky odděleno - je nějaký technický způsob, jak to mít legálně propojeno?
24. kvě v 17:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
45
  • Již bydlím v domě
 @mariacek
emoticon
24. kvě ve 20:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 Jinak chci upozornit, že na facebooku chodí teď nějaké video z RD Rýmařov, já to chtěl přehrát, stáhlo to nějaký free download manager a kamarád mi psal, co mu to posílám, že pod tím odkazem jsou nějaké prasárnyemoticon Tak bacha, asi nějaký vir...
25. kvě ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Ahoj, máte někdo u 45° střechy dvě střešní okna vedle sebe? Zajímalo by mě, jak je tlustá ta překážka mezi okny...?
26. kvě ve 20:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 243 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 242 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 Měl bych prosbu na ty, kteří dodatečně dodělávali krbové kamna. Máme vnitřní komín a je komplet obložen farmacelem. V místě, kde bude napojení kouřovodu, nám chlapi navrtali šroubek abychom to pak nehledali. A teď ten dotaz. Jak jste farmacel v prosotru napojení vyřezávali, aby šel kouřovod napojit? Děkuji
26. kvě ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 @sargic
Na vrtacce vykruzovadlem...pokud neni vykruzovadlo tak vrtacka a platek z pilky na zelezo. Je to drbacka ale taky to jde
26. kvě ve 21:44  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 243 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 242 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @zuvala A myslíš vykružovadlo průměru 150/160 mm? Nebo prostě menším a vykružovat jednu díru vedle druhé?
26. kvě ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
  • Již bydlím v domě
 Zalezi jaky budes mit kourovod ke kamnum. Pokud 160mm tak 160mm diru. Stejne na spoji kourovod-farmacel bude ruzice takze pripadna nerovnost rezu se schova
26. kvě ve 22:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 41 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 Dobrý den. Chci se zeptat na změny projektu provedené po podepsání SoD, ale před KS. Účtoval někomu z vás RDR poplatek za změnu projektové dokumentace? Dodatečně chceme rekuperaci a RDR bude chtít, kromě ceny rekuperace i příplatek za dodatečnou změnu dokumentace (jeho výši zatím nevíme). Máte s tím někdo zkušenost? Zajímalo by mě kolik jste platily příplatek za změnu dokumentace vy (pokud jste byli v podobné situaci). Předem děkuji.
26. kvě ve 23:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 117 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 117 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @sargic už jsem to měl z výroby
27. kvě v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @kryton co vím, zatím to bylo gratis, ale časy se mění ......
27. kvě v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @kryton Bohužel, budeš mít změnu projektové dokumentace (ne konečné specifikace). Půjdeme-li do detailu, měl bys pak nahlásit i změnu projektové dokumentace na stavebním úřadě, pokud už máš povolení... emoticon
27. kvě ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 85 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 85 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 Dobre odpoledne, dnes jsme po tydnu uzivani domu zjistili, ze nam chybi napojeni domu na zumpu. Z domu trci kus trubky, ktera byla zaslepena kusem igelitu a voda z odpadu tekla samospadem do zumpy. Kdo mel udelat napojeni na zumpu, Rymarov nebo nas vodar? Dekuji moc za odpovedi.
27. kvě ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
fotoportrét
fotoportrét
sargic
11
 @luxik75 Pokud jste na tomhle nebyli s RDR domluveni, tak tohle normálně nedělají. Napojení na sítě je Vaše starost. Taky jsem to po předávce domu dopojoval do žumpy sám ... Ale je divné, že Vám tohle došlo po týdnu užívání domu ...Člověk té odpadní vody vyprodukuje denně poměrně dost ..
27. kvě ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
 @sargic Dekuji za odpoved, trubka byla zahrnuta, takze to nebylo na prvni pohled zjevne a jak jsem psala, voda tekla samospadem. Sokl uz mame zatepleny davno.
27. kvě ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 86 příspěvků.
 @luxik75 Píšete, že trubka byla zahrnuta a ještě zaslepena kusem igelitu a hned na to, že "voda" odtékala samospadem do žumpy... To mi nejde moc do hlavy... Každopádně je na odběrateli si to buď domluvit s RDR nebo s někým jiným... V našem případě to zajistila firma realizující základovou desku a jímku.
27. kvě v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 399 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 399 příspěvků. Má 6 přátel.
 @luxik75 Napojení na sítě jsme taky už dělali sami, to není v dodávce domu...
27. kvě v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
 @pepa101 To, ze trubka byla zaslepena igelitem jsme zjistili az kdyz jsme odhrnuli hlinu v miste, kde nam tekla, resp. vyverala voda. Po odhrnuti hliny jsme hrabli do trubky cnejici z domu, z niz vytekáa voda a vytahli z ni igelitovy pytel, o nemz mame za to, ze byl pouzity pravdepodobne k zaslepeni. Behem vystavby jsme nemohli byt pritomni po celou dobu vystavby (zijeme v zahranici a diky zpozdeni montaze to jiz neslo zaridit jinak) naseho vodare jsme dle pokynu Rymarova zavolali na stavbu, aby zapojil vodu, proto jsem prekvapena, ze mu nikdo na stavbe nerekl, ze ma zapojit i odpad. Manzela pri predavani domu upozornili jen na povinnost zatepleni soklu. To probihalo opet bez nasi pritomnosti, delala to mistni stavebni firma, kterou jsme melo objednanou tak, aby bylo zatepleni provedeno ve stanovene dobe. Ted uz nezjistim, zda trubku zahrnul Rymarov nebo stavebni firma, co delala zatepleni soklu. Kazdopadne, kdyz nam delali zakladovou desku (Stade), tak jsme se ptali, co musime zajistit my a o odpadu nepadlo ani slovo.
27. kvě v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @luxik75 Rýmařov dělá napojení svisle do desky, resp. vše to, co je od povrchu desky nahoru. Ale vy jste asi měli desku od RDR, v tom případě si sítě jako el. voda a kanalizace řešíte sami.
Nechápu, jak k tomu mohlo dojít, že jste zapomněli na kanalizaci?
27. kvě v 17:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků.
 Dobre rano, vy co mate kuchyn od Lamontu, kdy jste se dozvedeli termin montaze kuchyne? Nebo to uplne plynule navazovalo na dokonceni domu? Dekuji za info
28. kvě v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 381 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 381 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @klaina plusminus tyden pred zacatkem stavby domu emoticon Meli dva dny rezervu po predani..
28. kvě v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš