Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

5. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @vasek1538 já nemám sekvenční vrata emoticon mám výklopná emoticon
2. zář 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 ahojky mám dvě otázky: je tu někdo, kdo předával desku na dvakrát v vícekrát?
pak jsem se chtěla zeptat, od koho máte kuchyně - kromě Lamontu? nějakej tip ? (nejlépe brněnsko emoticon

díky a dobrou!
2. zář 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 ahojte mám dotaz na ty co už staví či postavili, jak jste řešili stavební přípojku. Myslím tím, kde jste měli zabudovanou bednu. Tam kde má být napořád podle projektu nebo u sloupku co vlastní EON, tem máme na hranici pozemku a hodiny budou cca před vchodem. díky za info. Kuchyň máme od Oresi.
5. zář 2010 v 18:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
Registrovala se 26. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 113 příspěvků. Má 10 přátel.
 Měla bych taky dotaz ke staveništní přípojce - dali jste si 3x25 nebo 3x32 A? Mám pocit, že někde v papírech od RD Rýmařov chtěli 3x32A, ale zas jsem někde na diskuzi kdysi četla, že stačí 3x25A...
5. zář 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 Dle názoru EONu je nejlepší toto řešení:
Z antoníčku EONu se připojit ke svému rozvaděči (nejlépe již natrvalo zabudovanému, tj. třeba součást plotu apod.). Toto napojení Vám musí provést autorizovaná firma a musíte na ni mít revizní zprávu. Poté k Vám EON přijede a pouze osadí Váš rozvaděč hodinami. Během stavby si dejte jednoduchý tarif, myslím D01D. Až budete mít dostaveno, tak stačí u EONu přehlásit na tarif, kde se účtuje denní a noční proud. Pro stavbu je nutné z Vašeho rozvaděče vyvést tzv. staveništní rozvaděč, což není nic jiného než např. deska s několika zásuvkama 230V a 380V, na které se přpojují dělníci během stavby. Pro stavbu i bydlení stačí 3 x 25A.
PS: kuchyni budeme mít od známého stolaře emoticon
5. zář 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 ahojky, můžu se zeptat ohledně základové desky? všichni jste dělali první desku 8 cm, druhou 15cm?
5. zář 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
 @veverka_ mazanina 5cm + deska 15cm
6. zář 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sycek
8
Registrovala se 19. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou.
  • Stavím dům
    Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou
fotoportrét
fotoportrét
sycek
8
Registrovala se 19. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou.
  • Stavím dům
    Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou
 @gabka32 Já ze své zkušenosti mohu říci: Rýmařov po nás chtěl také zaplatit dopravu i slevu dopředu, s tím,že ji vrátí při poslední faktuře. Bohužel tak velký úvěr nám banka nemohla poskytnout, tak se manžel domluvil přímo s účetní v Rýmařově a zaplatili jsme už poníženou cenu, ale před zasláním konečné faktury. Ta hodná paní účetní nám zaslala již pak fakturu poníženou a nemusela nám nic vracet. emoticon
7. zář 2010 ve 13:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
 @sycek To by mě zajímalo, která banka uvolní několik miliónu jen tak bez faktury. A já sám bych rozhodně nikomu neposlal jen tak několik milionů s tím, že nám na to potom vystaví fakturu. Nám banka (KB) navrhla ještě navíc překlenovací úvěr který splatíme prodejem bytu po nastěhování (úvěr by byl na 70 % odhadní ceny bytu a bez zástavy! splatnost max 6 měsíců) Možná by tento překlenovací úvěr šel použít na tyto "akce zdarma".
7. zář 2010 ve 14:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Zdravím všechny. Dnes stavíme 6. den. Hotová je střecha, máme garážová vrata a dveře z kotelny ven, jsou hotové rozvody topení, vody, podbíjejí stropy sádrokartonem, někde jsou už i na stropě tapety, začínají dělat podlahy v přízemí. no uprašuje to pěkně. Vzhledem k tomu, že stavíme uprostřed vsi, tak mají sousedé pořádné kino, i když teď se dělá hlavně ve vnitřku. Ale ty první dny to kolem vypadalo na nějakém představení. Parta montážníků je výborná, případné nejasnosti řešíme hned, vždy se najde řešení. Vy co teprve začnete, tak se těště, je to nádhera, jak to rychle přibývá. Když bychom měli stavět zděný, tak by to takhle rychle určitě nešlo.
7. zář 2010 ve 21:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 ahojte stavebníci emoticon
@veverka_ bydlí se fajně, velká změna oproti paneláku emoticon jsme už úplně přestěhovaní, sice vybalování ještě hafo, ale super emoticon akorát si nemůžem zvyknout na všechny ty zvuky v domě, hlavně v noci, asi nám tam řádí duchové emoticon
my předávali desku na 3x, podrobnosti znáš, a zdaleka nejsme jediní, kdo předával těsně před zahájením montáže.

@maviska stačilo 3x25, ověřovali jsme si na více místech. ale při stavbě v zimě s tím může prý být problém, pokud si dělníci více přitápí, tak nevim emoticon

@jarinisko po nás HB faktury nechtěla, jen jejich technik přišel obhlídnout a vypočítat, jakou má dům hodnotu a podle toho uvolnili peníze.

nakonec jsme stihli zaplatit fakturu v termínu, poslední den, ufff! o tom, že sleva jde odečíst z poslední faktury (po dohodě samozřejmě) jsem četla, ale bylo mi to blbé se ozývat, když jsem si enbyla jistá, zda stihnem termín. rovnou jsme dali bance i tu zbytkovou fakturu, takže nám přijde sleva zvlášt, ale penízky použijem až na povrch.úpravy, takže to moc nespěchá.

ještě ke kontejnerům - my zaplatili za 2 kontenery CELKEM 960kč včetně DPH, takže oproti 20tis z RDR pořádná úspora! sice chtěl stavbyvedoucí ještě jeden kontejner, ale řekl to až předposlední den montáže, tak jsme zbytek odpadu odvezli sami emoticon

kubuskovi a jituli gratulace k domečkům, ty první dny je to fičák, co? někteří sousedi nebo i lidi z okolí, co tam pár dní nebyli, se nestačili divit. naproti staví 1patrovou dřevostavbu už skoro půl roku a není zdaleka hotovo... nikdo nám nevěřil, když jsme v květnu (před výkopem desky) tvrdili, že v září se stěhujem a nakonec bydlíme už od srpna emoticon
8. zář 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zoule (29 r.)
1
Registrovala se 5. dubna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 7 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
zoule (29 r.)
1
Registrovala se 5. dubna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 7 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
  • Sním o domě
    Region Praha - východ
 Gabko,, za jak dlouho jste tedy bydleli, počítám-li jenom vlastní stavbu domečku???
8. zář 2010 ve 12:24  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 gabi, moc gratuluju! a co ti duchové?jako vrzání dřeva? My už makáme taky pořádně, deska fičí, lítám okolo kuchyně, oken, koupelen, 7.10.máme kon.specifikaci.

Ozvi se zase, rádi si počteme!!!!
8. zář 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @zoule 29.7. předána deska, 3.-20.8. montáž domečku, od 20.8. tam přespával manžel (hlídal,abychom nedopadli jako vykradení neštastníci z okolí) a postupně jsme stěhovali, co se do aut vešlo emoticon od 26.8. bydlíme všichni emoticon

@veverka_ vrzání dřeva nás neděsí. ale prostě v noci slyšíme třeba jakoby drápky od psa dole na plovoučce nebo že vedle chodí dcerka po pokoji a ona přitom v klidu spí a pejska taky spokojeně oddechuje mezi námi na polštáři emoticon
ale to se mi stávalo i v paneláku, že jsem psa, co už nebyl, slyšela hodně dlouho chodit a otvírat dveře..... kolem nás zatím nikdo nebydlí, v noci vypnou lampy, kolem mlha,... aspon už ale jsou žaluzie, tak jsem klidnější.
a jak jste na tom s deskou? už finišujete? emoticon
8. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 kdo jste si dodával vlastní okna, dalo se s rýmařovem nějak řešit to, že firma si tím pádem neúčtuje 10 % ale 20 % DPH (jakože je to jen dodávka oken, protože montáž provádí Rýmařov?)
8. zář 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 My zvuky v domě nemáme, ale když prší - nebo spíše lije - tak to jde hrozně slyšet. Nevím, jestli je to rýnama nebo něčím jiným, ale je to rachot, že mě to klidně i zbudí. To zatím asi jediné negativum ze života v dřevostavbě. emoticon emoticon
8. zář 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
 @gabka32 taktéž gratuluji k novému domu. Už jsem se lekl, že slyšíte praskání a vrzání konstrukce, ale vidím že je to spíše psychického rázu. Já jsem na tom ale podobně, taky jsem slyšel doma kočku, ikdyž byla na hlídání u rodičů emoticon
My zřejmě uzavřeme hypotéku s KB a ta uvolní peníze jen na základě faktury. Ale nyní jsem zjistil, že HB faktury nepožaduje, takže to asi možné je.
Toho bydlení "na samotě" se také trošku obávám. Chceme začít hned jak dodělají sítě a ještě stavět tak rychle... To budeme tak rok až dva osamoceni. Jezdím asi kilometr od domu Webgena a je krásně vidět jak si trůní sám mezi prázdnýma parcelama.
8. zář 2010 ve 13:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 gabi, máme první desku , teď IPa, pak druhá boooooožžžeee to je proces! emoticon
8. zář 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @jarinisko jj spíše psychika emoticon nejsme zvyklí na takové ticho emoticon na smaotě úplně nejsme, ale poslední na kopečku ve slepé ulici a sice dole už 3domky obydlené jsou, ale vedle nás je prázdný pozemek a lesík, z druhé strany taky nic a sousedi se snad nastěhují v listopadu, tak bude veseleji.

HB opravdu faktury nechtěla, dokonce zbytek peněz (po zaplacení faktur RDR) mi poslali na účet emoticon
8. zář 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
Registroval se 14. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 28 příspěvků a 3 alba.
  • Stavím dům
    Předboj, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
  • Stavím dům
 Ahoj stavitelé, dlouho čtu se zájem toto fórum a nyní se konečně můžu připojit. Dostali jsme první návrhy ze SIKA (v galerii). Líbí se vám? Změnili byste něco? Spodní mi přijde krásná, ale na horní mi něco nesedí. Nevím. Jinak bych se chtěl zeptat. Ve vzrovoném domě jsme v horní koupelně viděli i podél rohové vany "mezizídku", kam by se dali odkládat mýdla, šampóny a tak, ale ve vizualizaci není. Měli jste to stejně? Byla pak ve skutečnosti?
8. zář 2010 v 18:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 my jdeme na vizualizace zítra, já bych na tu zídku radši upozornila, aby ses ujistila, že je to tak, jak si přejete.
Ahojky!
8. zář 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
fotoportrét
fotoportrét
maviska
44
 @mrtnv S barvami jste se v obou koupelnách trefili do našeho výběruemoticon Zatím ale ještě vizualizace nemáme. Ta spodní mi přijde super (můžeš napsat kolik cca připlácíte za obklady?) Na té horní mi moc nesedí ta žlutá. Dala bych jen kombinaci hnědé a bílé (nebo spíš takové té přírodní, ne čistě bílou). A spíš bych dala více hnědé než bílé..
8. zář 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
mrtnv
11
  • Stavím dům
 @maviska Cenovou kalkulaci nám prý řeknou až potom, co schválíme vizualizace. Nicméně spodní koupelna by mohla být +- ve standardu. Navíc tam je závěsné WC a ta mozaika. Ta horní měla být oranžová, ale není to moc vidět.
9. zář 2010 v 07:30  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzilinka (23 r.)
Registrovala se 16. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 44 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
zuzilinka (23 r.)
Registrovala se 16. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 44 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pardubice.
 Kolik kontejneru jste v prubehu stavby potrebovali? Chci se zeptat na cenu u nas v obci, tak at mam konkretni dotaz. Kdyz vidim, jak je to ve vetsine pripadu mnohonasobne levnejsi, tak uvazuji, ze bychom si to zaridili taky sami.
9. zář 2010 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david10
Registroval se 26. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
david10
 Mám dotaz na ty co už mají postaveno a mají elektrokotel.
Co všechno se musí udělat pro to aby po předání domu bylo funkční topení.
Stačí zajít na ČEZ a tam zažádat o změnu tarifu na D45?
Nebo se musí ještě potom co ČEZ provede tuto změnu a změní osazení elektroměru něco provést uvnitř v domě (v pojistné skříni)?

díky
9. zář 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 ahojky všichni! kdo máte zvětšenou garáž, platili jste příplatek za atyp 10.000,- bez DPH? emoticon
9. zář 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
 @david10 Pro změnu tarifu na D45d je potřeba elektro revize od RDR, potvrzení od elektroinstalační firmy (která má na to razítko) , že spotřebiče jsou připraveny na dvojí sazbu/ strukturu odběru/ typ blokování apod. (formulář od EONu) + žádost o změnu tarifu. EON potom vymění elektroměr
9. zář 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david10
fotoportrét
fotoportrét
david10
 @webgen dík. To všechno mám a včera jsem provedl změnu na ČEZu. Takže se nemusí už nic přepojovat v pojistkové skříni v domě?
9. zář 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 @zuzilinka Stavěli jsme NOVA 101 a kontejner se během stavby 2x vyvážel, jednou zhruba uprostřed montáže a potom na závěr
9. zář 2010 v 10:29  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
 @david10 Ne v domě se nic nemění
9. zář 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš