Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

18. čer 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
71macek
Registroval se 3. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
71macek
Registroval se 3. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků.
 @michalcasl
5. čer ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 173 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 173 příspěvků. Region Benešov.
 Já musel mít zase něco extra, u mě byl kabel CYKY 5x16 + 3Cx1,5 emoticon Měl jsem to od Antoníčka cca 30m a projektant to takto navrhl.. Byla to palba za kabel.
5. čer ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 360 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 360 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @michalcasl mame 3x25A a privod na doporuceni elektrikare dosmrti cyky 4x16...
5. čer ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
michalcasl
Registroval se 5. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 19 příspěvků. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
michalcasl
Registroval se 5. června 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 19 příspěvků. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 @rdkubis74 no my to taky máme cca 30m a elektrikář říkal 4#10 a 3#1,5 má to rdr nějak dané nebo záleží na elektrikáři jen?
5. čer ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4932 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 4932 příspěvků. Má 34 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @michalcasl Cyky 4x10 je min průřez pro rodinný dům, na tvoji vzdálenost je tedy plně dostačujicí...
@rdkubis74 odpověděl sis sám emoticon zbytečně vyhozené peníze emoticon
@username to samé... emoticon
5. čer v 15:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @michalcasl My máme v projektu elektroinstalace od RDR uvedeno (hlavní jistič 32A) CYKY J 4x10mm2 + CYKY J 3x1,5mm2
5. čer v 15:17  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 264 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 264 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @hadeline A to vam ten ostruvek nijak neujizdi, kdyz se treba o nej oprete?
5. čer v 15:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @petrsv1000 Čert vem peníze, ale příště, ať se to nestane emoticon

Jinak Petře, jaký je rozdíl mezi CYKY 3x1,5 a CYKY-J 3x1,5?
5. čer v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @rdkubis74 no jo no projektanti... emoticon
To první značení není v podstatě nic, to druhé je správné a uvádí, že kabel má tři dráty o průřezu 1,5mm a barevně hnědý, modrý a zelenožlutý, starší značení bylo CYKY-C 3x1,5 tam byl černý drát...
5. čer v 15:36  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @petrsv1000 Děkuji, průřez a počet drátů mi byl jasný, jednom to označení J jsem nevěděl. Díky
5. čer v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
285
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @rdkubis74 kdyby si se chtěl vzdělávat emoticon
5. čer v 16:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
3
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 82 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
3
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 82 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @mariacek nee je to tezky jak prase emoticon
5. čer v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @helia BACL40028, klasicky kastan svetly - vinyl
5. čer ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @helia Predani, posbiral jsem to tady na foru...

1. Řádně si v předávacích protokolech přečtěte vše, co podepíšete. Zkontrolovat ze zápisů ve stavebním deníku, zda byly provedeny tlakové zkoušky vodovodu a kanalizace.
2. Zkontrolovat veškeré předané doklady, zda jsou ke všemu návody k používání (zpravidla se vyhazují do kontejneru). Co bude chybět, požadovat doplnit.
3. Než podepíšete převzetí zbylého materiálu (především obklady, střešní tašky apod.) zkontrolovat, zda to odpovídá skutečnosti.
4. Ze střešního výlezu zkontrolovat správné položení tašek na střeše a hřebenáčů (musí být do sebe řádně zaklaplé). Stejně tak zkontrolovat i oplechování na střeše a okapy.
5. Zkontrolovat funkčnost všech světel a zásuvek, vč. jejich počtu a umístění.
6. Zkontrolovat, zda komínová dvířka navazují na otvor z komína a nejsou tedy o kus vedle.
7. Kontrola zavírání a těsnosti oken a dveří.
8. Zkusit, jak odtéká voda z vany a sprchové vaničky. Zjistit, zda je přístupný montážní otvor v přizdívce vany (zde by měla být odnímatelná obkladačka). Pokud voda bude odtékat mizerně, prověřit, zda je v pořádku spád potrubí (umějí to totiž udělat i v opačném spádu )
9. Zkontrolovat dotazem, zda máte osazen čistící kus na kanalizaci, a to 1 m nad podlahou v přízemí, ne někde pod stropem
10. Koukněte na pohledové trámy, které máte mezi kuchyní a obývákem a v místnosti nad garáží – nepraskají někde? Nejsou viditelně spravované tmelem?
11. Co se týče sem tam nějakého škrábanečku či šmouhy, to berte s úsměvem, protože stavba bez jediné chyby neexistuje. A Rýmařovské domky těch chyb mají fakt relativně málo. Držím palce!
12. jsem kontroloval zapojení zásuvek (fáze vlevo a aby nebyla na kolíku)
13. rovinnost podlahy +/- 2mm na 2m lati

12. Kontrola podlah/oken - do 14ti dnu od prevzeti

- Rovinnost stěn a pravé úhly při montáží hrubé stavby
- Položení obkladů a dlažby (doporučuji v den dokončení části vždy důkladně projít a následně nechat opravit, nemusí se vysekávat jako např. po pár dnech)
- Rovinnost podlahových dílců
- Dilatační spáry při pokládání podlahy a lepení dlažby (zvláště při použití podlahovky)
- Začištění spodní části zateplení před natažení fasády (hlavně rohy boduvy, které se dodělávají)
- Co největší kontrola parozábrany (hlavně u zásuvek)
- V případě KASARD kontrola průhybu dodaných dveří
- Usazení schodiště (kontrola rovinosti schodu)
- V případě zmoknutí kontrola vysušený izolační vaty ve stropech
5. čer ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 212 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @kryton Nevím přes jakou rekuperační jednotku by tak měl hmyz prolétat, když žádnou nemáme. Rovnotlaké větrání jsme zrušili. Ventilátory jsou přímo na střechu, kde jsou zakončeny komínkem, do kterého mouchy klidně můžou vletět ...
Vyústění externího přisávání vzduchu mám zatím omotané potravinářskou folií, aby mi tam děcky naházely bordel. Dnes jsem zavřel v koupelně okno abych eliminoval, že mouchy nalétavají jinudmi. A v zavřené koupelně bylo hejno much a jinde v domě nic. Takže buď ventilátor nebo proplavali sifonem v záchodě ...
@angus88 Myslím, že ve ventilátrou klapku nemáme, resp. ve větrných dnech tam nic neklapalo jako např. klapka u digestoře.

Dnes jsem vylezl na střechu, sundal komínky které jsou z jednotlivých vyústění ventilátorů. Koupil jsem hadivovou sponu (průměr 140/160mm) , doma jsem měl síť proti hmyzu, kterou jsem chtěl použít na něco jiného. Ze sítě jsem vystřihl čtverec cca 30x30cm,nasadil jsem ho na komínek a stáhl jsem ho tou hadicovou sponou .Tak uvidím jestli se to osvědčí ...Zatím jako provizorka ..
5. čer ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
117
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2108 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
117
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2108 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @sargic nejste jediní, na FB ve skupině 631/632 se to řešilo dost, byl tam problém právě v tom, že se mouchy dostávaly přes ventilátory v koupelnách. Mrkněte tam, myslím, že tam psali i řešení.
5. čer ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
 @zmrz_lina Zkusím jestli bude fungovat ta síťka na střeše. Když ne, budu to řešit jinak ... Díky, věděl jsem, že jsem o tom někde četl, ale FB mě zrovna nenapadl ...
5. čer ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
 @sargic Zkuste projít po čichu všechny místnosti, jestli někde v dutinách ve zdech nemáte nějakého uhynuleho hlodavce nebo třeba kunu. Známí mají dřevostavbu a dost s tím bojují. Loni jim tam kuna nosila své kořisti, které tlely ve stropě. To je riziko mít dřevostavbu třeba někde u lesa. Je to holt samá dutina a to tuhle havěť láká.
5. čer ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @pavell123 Tak já doufám, že ti známí nemají dřevostavbu od RDR emoticon Asi by bylo něco špatně, kdyby byly do domu takové díry, že se do nich dostane kuna...
6. čer v 05:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 @mariacek Myslím, že nejde o to, kdo dřevostavbu stavěl. Kuna se dokáže prokousat jak dřevem, tak farmacelem. Když jsem to viděl, také se mi tomu nechtělo věřit. ....
6. čer v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
 Jim se tam ale dostala krovem garáže, pak se z garáže prokousala do dutin nad stropem v přízemí a bylo zle.
6. čer v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 994 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 994 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @username na tohle aby sis pozval pomalu odborníka emoticon
6. čer ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
 @mariacek kuna si vždycky najde cestu, bohužel...
6. čer ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
 Má tu někdo z vás krbovou vložku s teplovodním výměníkem ? Popřípadě jakou, a jste spokojení ? Děkuji emoticon
6. čer ve 13:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 19 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 19 příspěvků.
 @username Velké Děkuji za poznámky!
6. čer ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Region Plzeň.
  • Sním o domě
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 7 příspěvků. Region Plzeň.
  • Sním o domě
    Region Plzeň
 dobry den vsem, prosim o info, jak dlouho u vas trvala stavba desky (zajistovana spolecne s domem od RDR)? Na co si dat pozor? Dekuji.
7. čer v 11:06  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků.
 @nufinka88 zalezi asi na velikosti domu (desky), u nas largo98 3 dny.
7. čer ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 289 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 289 příspěvků. Má 2 přátele.
 Jaké teploty máte teď v domě?
Já cca 25C dole v pracovně :(
V ložnici v patře i 27C :( Asi koupím SunStopy...vyvětrání před spaním moc nepomůže :/
7. čer ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @silenoz A máte nějak chráněna okna, nebo vůbec? Zajímalo by mě, jaké to v těch domech ve vedrech je, protože řeším, zda dát klimu jen do patra nebo i dolů - zda je to potřeba. Na oknech budou venkovní žaluzie a na střešních sítě, které mají zachytit 70% tepla...

Máte tu někdo klimu s 2 vnitřními jednotkami?
7. čer ve 13:40  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1149 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1149 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @mariacek velmi zalezi na polohe izby. Napriklad u nas na poschodi je spalna a kupelna na sever a tam je aj cez den relativne OK, ked sa otvori okno, ale dalsie dve izby ktore su planovane ako detske a su zatial prazdne tak tam je cez den na nevydrzanie, s otvorenymi oknami je to trochu lepsie ale aj tak nic moc. Na prizemi mam v pracovni okno na zapad a cez den dobre, ale zas vecer ked sem zacne svietit tak zacne byt teplo. V obyvacke ktora je na vychod a na juh je to relativne ok lebo tam ked sa otvoria velke dvere na terasu tak to celkom prefukuje. Ak teda von nieje 35, to uz je teplo vsade emoticon
Ja mam spravenu pripravu na 5 vnutornych jednotiek, pracovna, obyvacka a hore tie tri izby. Teraz si bucham hlavu ze som nedal aj do technickej miestnosti lebo tam ked sa zapne susicka tak je tam 50 stupnov, musia byt otvorene dvere takze to huci na celu chodbu emoticon Plus tam mam este ten moj rack so servrom takze tam je otvorene prakticky stale. Stale ma nenapada ako to rozumne vyriesit bez vrtania do fasady, ale asi nijako.
Riesit tu klimu by som chcel do buduceho leta, toto uz nejako vydrzim. Pocitam s cenou tak +- 130-150 tisic, malo by to byt dokopy okolo 14 kW
7. čer ve 14:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš