Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

18. srp 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 651 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 651 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @silenoz Vzhledem k tomu, že noci jsou ještě u nás chladné, včera ráno bylo 14, tak to stále jde. Dnes dopoledne v obýváku 20.8, i když nám tam svítí skoro celý den, ale máme venkovní rolety, ty dost pomohou a ty máme přes den skoro dole v celém přízemí, většinou k večeru máme max. 24 . Ráno pořádně vyvětrám a otevřeme okna až po západu...No vloni při déle trvajících vedrech to už taky nebyla žádná sláva, každý rok uvažujeme, že si pořídíme klimatizaci, ale než se rozhodneme, už je zima emoticon
7. čer ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
 @mariacek V patře je určitě více teplo než dole, máme N101 s otevřeným přízemím. Uvažujeme o klimatizaci, která by byla na schodišti a tudíž by, v rámci možností, chladila přízemí i patro...
7. čer ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 318 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 318 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Otázkou je, zda je nahoře větší teplo kvůli střeše nebo kvůli střešním oknům. Ale pokud tedy budu mít dole venkovní žaluzie, tak by problém s přehříváním být neměl..?
Já mám zatím v kalkulaci zálohu 2x 45 tis. bez DPH za 2 jednotky, tak se mi to zdá dost, nečekal jsem vyloženě dvojnásobek. Ale v těchto vedrech přítelkyně nechce nic slyšet o šetření na klimě emoticon Spíš jsem si říkal, zda neudělat jen přípravu a pak až podle situace.. Přece jen je to 100 tisíc..
7. čer ve 14:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1165 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1165 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @mariacek ja mam hore v jednej miestnosti stresne okno a v druhej nie, v oboch je to +- rovnako (aj ked ked svieti priamo do toho stresneho ktore je na zapad tak to je mozno este o nieco horsie)
Ak este mozes tak tu pripravu si nechaj urobit nejakou firmou mimo, firma od RDR za to chce nezmyselne prachy, odomna chceli skoro 100 tisic len za pripravu, nakoniec ma to stalo asi 30-40 ked som si to vybavil mimo. Myslel som ze rdr s tym bude mat problem a nebudu to chciet, ale vobec ziadny problem nebol, dokonca mi trubky na kondenzat spravilo priamo rdr a zvysok ta moja firma. Pripravu si sprav urcite, potom uz sa mozes rozhodnut podla situacie. Kludne to potom mozes robit aj po castiach, ak budes mat dve jednotky tak mozes najprv jednu a potom druhu namontovat.
7. čer v 15:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2174 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2174 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 Máme obývák celý prosklený na jih, předokenní žaluzie, které ale nejsou přes den zavřené, jsou většinou jen lehce přiklopené, a máme tu max. 25. Ani v nejhorším pařáku loni tu nebylo víc, jak 27, pokud večer vyvetram a ráno vše zavřu+zaklopim žaluzie, nejde teplota nad 23. Nahoře je tepleji, v ložnici (okno východ+malé na jih) to jde, ale dětské na západ, tam je teplo. Nicméně zatim nestahujeme přes den rolety, s roletami se to dá v poho regulovat. Za sebe předokenní stínění opravdu doporučuji, nejlepší investice na baráku.
7. čer v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5001 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5001 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @mariacek klima by byla dobrá v lokalitě, kde je více jak měsíc v noci více jak 20st, což u nás nehrozí, tak si myslím, že je zbytečná...
@silenoz pokud je venku na sluníčku 40st, tak 25st v pokoji je krásný ne ? V noci tu včera venku bylo cca 15s, do rána otevřené dveře v obýváku, bylo tu cca 19st´v patře asi 22, pok bude přes den otevříno v pohodě to vyleze na 25st, ale to je podle mě příjemný, když je venku daleko víc...
7. čer v 16:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @zmrz_lina nevím kterej rok to bylo, tuším 2012, to bylo ve stínu 38st, takže doma bylo taky přes 30, v patře ještě víc, i o půlnoci bylo venku 22st, to se dalo spát na matraci na terase emoticon
7. čer v 16:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @petrsv1000 to jsme se smažili v paneláku ještě 😂
7. čer v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @zmrz_lina jojo nějakej ten pátek už to je emoticon
7. čer v 17:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 202 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 202 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 Co se týká tepla v domě. Zrovna tu řešíme jeden zábavný problém. Nahoře máme dva pokojíčky ke sluníčku (Kubis). U těch jediných máme venkovní žaluzie. V jednom pokojíčku je přes den příjemně, ale ve druhém je hnusné vedro. A víte proč??? Protože v tom druhém běží PC a mladej (21let) tam paří hry! emoticon emoticon emoticon

A to stačí na přetopení místnosti a vyvětrání přes den nepomůže! emoticon emoticon emoticon
7. čer v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 352 příspěvků. Má 4 přátele.
 @mariacek Problém vidím ve střešních oknech. Máme předokenní rolety i tam a je tam příjemně. Pokud jsem okno na západ zapomněla zatáhnout, bylo tam večer dusno. Roletami jde slunko dobře regulovat a klimu bych ani nedávala.
7. čer v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 2 přátele.
 @zmrz_lina zvažuji SunStop, taky máte?
7. čer v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @silenoz nee, my máme předokenní stínění - v obýváku na jih venkovni žaluzie a ve zbytku domu venkovní rolety.
7. čer v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 116 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @mariacek Venkovní hlinikové žaluzie přídavná klima, obojí je luxus, venku bylo 31st, testoval jsem a obyvak jsem dostal na 18 st
7. čer ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @tojojot Neni klima jako klima, mužeš koupit za 12 ale i za 90, ten electrolux COL 12 co davají je dobrá volba za rozumný peníz, na vše drží garanci nikdo se v tom nehrabe
7. čer ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @fantomik neteží bitcoiny?
7. čer ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
    Starovice, Region Břeclav
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
Registrovala se 2. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 204 příspěvků a 1 album. Má 7 přátel. Starovice, Region Břeclav.
  • Stavím dům
 My máme předokenní rolety a k tomu jednu klimatizační jednotku umístěnou nad schody, která chladí jak horní tak i spodní patro. dávali jsme radši ze začátku obojí než později řešit zásah do domu. V létě u nás bývají noční teploty přes 30 st.
8. čer v 09:14  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 Díky za názory ke klimě.. Čekám ještě na nacenění základovky a podle toho se uvidí...
8. čer v 09:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1049 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 No jo, v létě je teplo a v zimě zimaemoticon) Teď vážně, my u N101 máme venkovní rolety a dokážou to teplo docela dost odstínit. Jen tedy uvnitř je jak v kopce, chce to nechat aspoň mezery. Jinak teď máme dole pořád 24,5 - 26. Já osobně bych do dole zavřel a pustil větrák s párou, ale manželka to většinou nevydrží a otevře dvě okna pro průvan a dovnitř se žene teplý vzduch.
Každopádně dost pocitově pomůže stojanový větrák, aby se vzduch hýbal a je to v pohodě a nahoře do ložnice doporučuji stropní velký ventilátor (čím větší, tím tišší) a máte relativně klid.
Klima je určitě lepší, ale ne každý ji snese a přece jen to i něco papá. Pokud bych řešil klimu, dal bych ji nahoru někam nad schody, aby to tak nějak chladilo dole i nahoře.
8. čer ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
  • Stavím dům
 @pavelll12 Tak takhle máme přesně vyřešenou klimatizaci my. Nechtěla jsem klimatizaci přímo do místnosti aby chladný vzduch nešel přímo na nás, tak jsme ji umístili nad schody. Chladný vzduch jde krásně do obou pater. Klimatizaci stačí zapnout na půl hodiny a máme doma jak v mrazničce. emoticon
8. čer ve 13:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
32
 @kittyt a kde máte jednotku? Na půdě nebo na baráku?
8. čer ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
288
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @lazlo kdyby měl jednu grafiku tak tam možná ještě vydrží emoticon ale kdyby tam měl rig se šesti grafikami tak tam ani nevydrží emoticon Tam se pak teplota v místnost pohybuje kolem cca 35 až 40st při otevřeném okně emoticon
8. čer ve 13:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
  • Stavím dům
 @pavelll12 předpokládám, že myslíte asi venkovní že? emoticon Ta je umístěná na střeše směrem do dvora. emoticon
8. čer ve 13:51  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
 @zmrz_lina aha, tak toho mate mraky ;) My jen na jih na francouzskych predokenni rolety na el. staly ranec :/ A na zbytek zkusim SunStop.
8. čer ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
120
 @silenoz my máme na el. jen ty žaluzie, zbytek domu jede na ruční pohon 😁
8. čer ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @kittyt V RDR mi taky řekli, že klima stačí do patra, ale moc se mi to nezdálo... Jaký máte výkon, že to v pohodě 101čku vychladí? A kolik vás stála?
8. čer ve 23:27  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
kittyt (25 r.)
7
  • Stavím dům
 @mariacek Stála něco kolem 40 tis. A na výkon se mrknu do papírů to teď z hlavy nevím emoticon
My se proto rozhodli abychom později nemuseli řešit zásah do domu ..Už skrz parozábranu a další věci
9. čer ve 12:25  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evanet86
Registrovala se 9. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
evanet86
Registrovala se 9. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků.
 Přeji krásnou sobotu všem emoticon Nutně bych se chtěla zeptat, jak jste na tom s vlhkostí v domech? Bydlíme cca půl roku a na to, že je léto, tady máme pořád hroznou vlhkost emoticon Nejhorší je to v dětském pokoji, který je vedle koupelny. Jsem na mateřské, takže je tam celý den otevřené okno (východ) a i tak se vlhkost pochybuje kolem 61%. Po noci - spí tam malé dítě - běžně naměříme 70%. A o koupelně ani nemluvím, tam je otevřené okno nonstop - pokud se zrovna nesprchujeme (v tu chvíli zapínáme ventilátor) a děs.
9. čer v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
 Nemáte rozbity vlhkoměr? 61% při otevřeném okně v červnu se mi nezdá, to je příšerně moc.
9. čer ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evanet86
Registrovala se 9. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
evanet86
Registrovala se 9. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 6 příspěvků.
 @pavell123 Leda by byli rozbitý oba dva - schválně jsem tam dala i druhý (jiná značka) z obýváku emoticon Takže to není normální, myslela jsem si to. V pondělí to budeme řešit. emoticon Můžu se zeptat, kolik máte vy, ať mám alespoň nějakou představu o normě?
9. čer ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš