Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

18. čer 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 89 příspěvků. Má 3 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 89 příspěvků. Má 3 přátele. Region Beroun.
 @evanet86 kupelna bez provozu 44% v provozu ku 90%, obyvak kolem45-55%
9. čer ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Region Praha - západ.
 Krasnou neděli všem!
14.6.se konečně rozjede stavba našeho Larga Potvrzeno ze Studankové!
Zároveň nam přisel kontakt na stavbyvedouciho pana Řepku máte někdo zkusenost!😊
Předem dekuji😊
10. čer ve 04:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 360 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 360 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @goethe tady na foru si ho chvalili emoticon
10. čer v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 264 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 264 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @goethe A jak to máte s termíny? Stavíte podle plánu, nebo došlo k nějakým posunům?
10. čer v 09:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 342 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
jimika
1
Registrovala se 12. ledna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 342 příspěvků. Má 4 přátele.
 @evanet86 My to teď máme také tak, ale ono je i venku jak v prádelně. A stále otevřená okna. Bývá to tak 1-2 týdny v této době. Zbytek roku je v pohodě.
10. čer v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 994 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 994 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 My míváme vlhkost okolo 50%. Teď teda pouštíme větrák s mlhou a třeba v pracovně, kde je otevřené okno, rolety dole mám 24 stupňů a 69% vlhkost. Ještě jsem zapomněl upřesnit, v obýváku máme 1000L vody v akvárkuemoticon
10. čer ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 45 příspěvků. Region Praha - západ.
 Po tom prohlašeni RD loni dodrzeli termin takze meme pul roku zkluz😧
10. čer v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 375 příspěvků. Má 6 přátel.
 @evanet86 No, my teď v obýváku máme taky 60%, máme teď teda otevřený fran. okno na zahradu...mě to ale asi nepřijde moc, vlhkost je hlavně venku, divný počasí, no emoticon
10. čer v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1464 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1464 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 nebylo by foto toho akva?
10. čer v 17:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 192 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 192 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @goethe Parta pana Řepky nám stavěla. emoticon Pan Řepka je v poho. Dohodnete se na všem, i sám přijde s nápadem, či možností úpravy... Jeho snahou je spokojenost pana domácího a předání domečku bez závad. emoticon Teď v létě to bude určitě v poho. U nás měli chlapi tvrdé povětrnostní podmínky při začátku stavby, tak se dost honili, aby vše stihli. Chybička se později našla, ale servis funguje, takže nakonec vesele bydlíme. emoticon
10. čer ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 65 příspěvků. Region Praha.
 @evanet86 Nyní tak 30 - 40% víc urcitě ne. V zimě, když se málo větrá je to tak okolo 50%.
10. čer ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1149 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1149 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lazlo Za prve nehovorim o noname klimach z tesca, ja som si nechaval nacenit Sinclair a teraz pozeram cennik Gree a vsetko mi vyslo vyrazne lacnejsie, za druhe primarne som pisal o PRIPRAVE na klimu a tam teda fakt nieje o com, to su medene trubky a cyky kable, to maju vsetci fakt rovnake. Takze trubky a praca co by ma u RDR vysli na 100 tisic tak ma vysli inde na 30.
11. čer v 09:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
 @angus88 https://www.youtube.com/watch?v=eg-yCXXxMuw
11. čer ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 krása, děkuji. Zrovna zvětšuji moře z 250l na 450l emoticon JInak podlaha se nehnula pod těmi 1000l?
11. čer ve 12:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
 @angus88 vůbec, podlaha je pouze Ytong a na tom dlažba, aby se to oddělilo od plovoučky. Není jednodušší zvolit rovnou 840L? emoticon
11. čer ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @pavelll12 mezi ytongem a dlažbou není fermacell?
11. čer v 18:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
31
 @angus88 no vidíš, to asi budeemoticon Já už si to popravdě nepamatuji. Vím, že tam šel Ytong, ale Fermacell netuším. Zkusím zapátrat někde ve fotkách, ale asi tam bude také. Jen jsme to dali na dlažbu, aby plovoučka mohla plovatemoticon))))) Přeci jen to bude mít pomalu 1,5t.
11. čer ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evanet86
Registrovala se 9. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
evanet86
Registrovala se 9. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 3 příspěvky.
 @lazlo O 44% v koupelně (byť bez provozu) se můžu akorát tak nechat zdát emoticon

@jimika My to tak máme ale po celou dobu. Napřed jsme mysleli, že je to normální - že dům potřebuje pořádně "vyschnout" přes léto, ale teď tady máme už kolik týdnů vyloženě sucha - žádná prádelna - a výsledek pořád stejný emoticon Manžel už to dnes řešil, prý se na to přijedou podívat.

@pavelll12 Větrák s mlhou jsem vůbec neznala, díky za rozšíření obzorů emoticon A vlhkost okolo 50% s takovým akvárkem je parádní, já raději vylívám i vodu z konvice a stejně je to zbytečné emoticon

@janaa1 U nás (S Morava) jsou spíš sucha, než že by byla vysoká venkovní vlhkost. Jsme zvědavá, co nám na to řeknou.

@pavell123 Děkuji, alespoň vím, že to, co je u nás, opravdu není standard. Ach jo.
11. čer ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
3
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 82 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
3
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 82 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @mariacek ad klimatizace - mame dve jednotky jednu v obyvaku nad sedackou a druhou v patre na stene u satny ( mame 74 s tocitym schodistem) zatim jsme vice louzivali klimu na topeni v zime. Ted v lete nam zacala casto porouchat. Vzdycky z toho po case vychrstne tak litr vody :( uz tady byl pan na servis asi 4x. Ale kdyz maka je to parada. Nejak to nehrotime a drzime i v tech nejvetsich vedrech 23 stupnu. Jinak je tu okolo 26. Taky jsme nechali dat do celeho domu rolety a do fr. v obyvaku venkovni zaluzie. Za me nejlepsi kombinace.
12. čer v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 19 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
helia
Registrovala se 28. dubna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 19 příspěvků.
 Zdravím, nemáte někdo v poslední době zkušenost s partou pana Maňura? Našla jsem jen příspěvek z roku 2012. Děkuju
13. čer ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 140 příspěvků. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
addamec
5
Registroval se 9. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 140 příspěvků. Region Praha - východ.
 @helia Myslím, že to, že působil ve firmě už v roce 2012, je samo o sobě dobré znamení ;)
13. čer v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
zuvala
Registroval se 8. listopadu 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 44 příspěvků. Region Prostějov.
  • Již bydlím v domě
 @helia
Zdravim my jsme jej meli na stavbe v rijnu. Za nas spokojenost.
13. čer v 18:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
alesk2
Registroval se 17. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
alesk2
Registroval se 17. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 4 přátele.
 @febs
Není nabízen, neboť neměli na něm nenměli tak velkou marži.
Dům máme postaven 2 roky. Až na malé detaily spokojenost.
Pasiv jsme nezvolili z důvodu ceny a papírování. Řekli si o 600 tis. navíc.
Vybrali jsme si ho z těchto důvodů

- neomezující zešikmení v podkroví
- použitelnou půdou (na roddíl od kubis74)
- dostatečně velký pro 5 člennou rodinu (122 m)
- v každé obytné místnosti min. 2 okna (skvělé pro větřání a prosvětlení)
- podlahové vytápění v PP
- rozmístění místností
- lepší izolační vlastnosti

rozdíl mezi pasivem a kubis77 byl minimální.
Z důvodů vzduchotěstnosti jsem si připlatil a v průběhu stavby zajistil blower door test, který splníl
horní hranici pro tesnost passivu ( n50 = 0,54), před položením podlah,stropu. Nyní by měla být lepší.

Rekuperace -
stavěli jsme na Ostravsku, když měním filty nestačím se divit co vše bylo zachyceno.
+ menší prašnost
+ odváděná vlhkost (suché prádlo za půl dne, jinak dva dny)
+ ušetřeni energie
+ není potřeba myslet na větrání (větrání mimo domov), mimo zimu větráme klasicky
- při velkých mrazech a suchu klesne vlhkost v bytě někdy pod 40 procent, dokoupeny zvlhčovače

Tepelné čerpadlo
- připláceli jsme si lepší typ. V základu bylo tepelné čerpadlo (spíše klimatizace) o nízkém výkonu v zimním období bez
možnosti ohřevu teplé užitkové vody.
Zůstal jsem u značky neboť technik bydlí doslova pres kopec a díly jsou vyráběny v Plžni a Brně. Za dva roky nebyli žádné technické problémy.
Za dva roky mam pouze 40 hodin pomocných patrol, jinach vše přes tepelné čerpadlo.

Náklady:
3 osoby, materká dovolená, teploty obyvací pokoj 23, chodby, ložnce 19-20, pouze elektřina (komín zatím nevyužit), předokenní rolety.
Roční spotřeba: Vytápění 2,45 MWh, Ohřev teplé vody 1,2 MWh ( 2450/154=15,9 kw/m2 < 20 pro podporu B2 zelená usporám)
Postavený nízkoenergetický dům na hranici pasivu (dle uživání v passivu).
14. čer v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
febs
Registrovala se 21. května 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
febs
Registrovala se 21. května 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky.
 @alesk2 velice děkuji za vyčerpávající odpověď emoticon
15. čer v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
fotoportrét
fotoportrét
goethe
 @fantomik
4.den stavby nechci to zakriknout ale zatim vse ok bungalov ma strechu
Pan Řepa je muž na svem miste ocenuji pořadek na stavbe
Dnes ve 04:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
fotoportrét
fotoportrét
goethe
 @goethe
Dnes v 05:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš