Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

13. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Nechápu, jaký smysl mají tyhle nádrže pro člověka. Akorát to stojí nervy a prachy. U nás bylo nařízení, že to musí být, tak jsme koupili 8 m3 a ještě musíme udělat další vsakovací jámu. Ale proč tohle budovat na jílovité půdě, kde je pouze cca 30 cm hlíny? Vždyť to jen nateče do vsakovačky a tam se to bude držet, maximálně to tam pak udělá louži, případně sousedovi to poteče od nás na zahradu. Nechápu, proč přepady z retenčky nemůžou normálně jít do kanalizace. To v zimě mám jako čerpat na zahradu nebo natáhnout hadici plotem ven a pouštět na silnici?
18. čer ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
3
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 1 přítele. Region Sokolov.
 @nufinka88 : máme N101 a taky 6m3 a jednou zaprší a je plná, mám teda svedenou celou střechu do ní a opravdu trochu delší déšť je plná, takže přepad je nutností, já ho dělal hned, takže určitě udělat
18. čer ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
293
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5074 příspěvků. Má 36 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
293
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5074 příspěvků. Má 36 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @nufinka88 taky bych volil radši vetší, byť sám ji nemám, nebyli finance, a pak buď hlídat, nebo rovnou vytvořit přepad...
@sargic soused má pod okapem tu 1000l nádrž a od 8.května pršelo jednou a to se mu naplnila z 3/4, takže asi tak.... druhej soused má betonovou, nevím přesně kolik má ale je to víc než 10m3 a je na suchu... stála ho přes 30tis jen samotná nádrž...
18. čer ve 22:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
293
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
293
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @pavelll12 no v zimě kdy dost prší to je nelogický... čerpadlo odpojený a co s vodou emoticon kdybych měl prachy navíc tak bych tam dal 20m3 nádrž a byl by klid, jen bych se asi nedoplatil emoticon to v životě tolik vody neprozalejvám co bych dal za tu nádrž....
18. čer ve 22:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @ nufinka88 Překvapilo mě, že stavební úřad povoluje jen nádrž bez vsaku. Každopádně vsak aspoň do štěrku bych určitě dělal. Z mé střechy co jsem si počítal v těch přívalových deštích by bylo najednou 15 kubíků vody...

@pavelll12 Přínos je v tom, že se nepoužívá vzácná pitná voda na splachování nebo zálivku zahrady ale slouží k tomu voda, která by normálně hned odtekla...
Pokud je k dispozici dešťová kanalizace, tak se voda odvádí do nich, do normální kanalizace samozřejmě nesmí kvůli úplně jinému účelu čističky.

Já teď řeším nádrž i pro splachování a vyjde mě to se vším na asi 80 - 90 tisíc. Asi 40 se mi vrátí na dotaci dešťovka. Když nepočítám el. na provoz čerpadla, tak návratnost je cca 500 kubíků vody, odhadem asi 5 - 10 let..
18. čer ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @mariacek Jak se bude splachovat v období sucha, když dešťovka dojde? To může být klidně i několik měsíců v roce. Ovlivní to i návratnost investice.
19. čer v 05:52  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 440 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @kryton No v ČR se zatím nestalo, že by několik měsíců nepršelo. K naplnění nádrže stačí menší bouřka. To je to, co teď řeším - podle výpočtu by mi měla stačit 5m nádrž. Ale když v období sucha neprší a pak v bouřce jednorázově napadne 15m, tak je škoda to nechat odtéct... Taky je to o tom, nevyplýtvat hned celou nádrž na trávník. Resp. někdo lije kubíky vody na trávník z vodovodu a to je pak pro něj návratnost větší. Já budu mít v nádrži systém na aut. dopouštění když bude sucho, na podzim pak plánuji upouštět bazén do nádrže. Ale vše se budu učit regulovat za pochodu, tak až za 2 - 3 roky napíšu, zda se to vyplatí a tak...
19. čer v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 U nás nesmí být přepad z nádrže ani do dešťové kanalizace, která vede do potoka🤦no a jak to dělají všichni v zimě? Prostě natáhnou hadici do kanálu. Tohle opatření je fakt na hlavu, u splaškové kanalizace to chápu, ale u dešťové fakt ne.
19. čer v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Na ty záchody atd jsme koukali s Cendlerem, stavěli jsme cca stejně, a vykaslali jsme se na to. Zbytečně komplikovaný systém. Návratnost je dle mého velký otazník. Záleží na počtu spláchnutí atd. Navíc nemáš moc jasnotv tom, zda voda v nádrži je ze střechy či jestli ji už automatika dopustila. Navíc je jasné, že tam musí být čerpadla, filtry a ty určitě ani těch deset let nevydrží.
A spoléhat na tu úžasnou dotaci? Je to jeden velký podvod, aby se zas někdo napakoval.
Já se na to vykaslal, koupil za 30tis betonovou 8 m³ a nic řešit kolem toho nebudu. Systém té recyklace je zajímavý, to ano, ale zbytečné kurvítko...
19. čer v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Region Benešov.
 @pavelll12 Od koho máte tu betonovou jímku, Pavle? Právě to řeším a zatím se mi nejvíc pozdává dobrezumpy. Ale reference nikde žádné. Díky
19. čer v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků.
 Zdravím, chci se zeptat, zda se vám někdo ozval před začátkem montáže a nebo prostě v daném termínu ráno dorazili na místo? Děkuji emoticon
19. čer v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @nufinka88 ptát se někoho, zda mu došla voda v jímce na zálivku, na to neexistuje rozumná odpověď. Kromě velikosti jímky záleží na tom, jak velká je zahrada, zda jsou rostřiky na trávník atd... Soused má zahradu 1000m a 3x denně zavlažuje trávník. Tomu by nestačila ani 20m3 jímka. My máme malou zahrádku a naše 5m3 jímka je stále plná.
19. čer v 09:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @klaina Volal jsem si sám na čísla uvedená v dopise, ve kterém byl avizován datum výstavby. Dva dny předem přijel jeřáb a bylo postaveno lešení. Nevím, jakou odpověď očekáváte, ale probůh, vždyť jde o stavbu domu, tak zvednout telefon a zavolat snad nedá tolik práce emoticon
19. čer v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
 Prosím o info , potřebuji si zajistit při stavbě domu svého elektrikáře ? Nebo vše už udělá Rýmařov ?
19. čer v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @lenda75 zajistete si svého, bude potřeba cca 3 den tuším
19. čer v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @rdkubis74 zumpabetonova.cz. Je lepší jim pak zavolat co a jak. Jsou to nádrže z Polska. Ono je to vše asi od jednoho dodavatele. Certifikáty jsou v CZ jazyce, tak by neměl být s kolaudaci problém. Každopádně většina těchto firem není moc schopna říct, kdy přesně přijedou, ale dá se to.
19. čer v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1128 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1128 příspěvků a 7 alb. Má 28 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @lenda75 Proč svého? Elektroinstalace máte přeci v ceně domu. Tak proč platit dalšího. vše podle projektu udělá a myslím, že je s nimi i dohoda a udělá i něco navíc.
19. čer v 10:59  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 432 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @jitule23 @lenda75 Protoze Vas elektrikar by mel pripojit dum na privod od antonicku. Ale zalezi samo na domluve...
19. čer v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
114
  • Již bydlím v domě
 @username Domluva byla
19. čer v 11:28  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @nufinka88 mohu se zeptat, kdy máte termín výstavby ? emoticon
19. čer ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 89 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
 @lenda75 ja bych na domluvu az na miste moc nespolehala, elektrikar od RDR byl velmi arogantni a neochotny. Nekdy loni na podzim jsem tady zverejnila fotku, jak nam pridelal vypinace. Na obhajobu RDR je ovsem nutne dodat, ze po nasi reklamaci to bylo napraveno. Samozrejme zalezi na konkretni parte. My jsme museli na zapojeni domu k antonicku povolat vlastniho elektrikare.
19. čer ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
 Díky všem za rady , matně si pamatuji že něco říkali o 3 dnu , ale zatím nic neposlali a tak čekám na nějaké instrukce , podle plánu 13. srpen , ale nikde nic ..no asi je brzy ...tak uvidíme . Bohužel ten elektrikář nemůže tak rychle jak oni si písknou ...tak to jsem zvědavá ...jak to vše zmáknem . Teď čekám na výkopový práce a přípravu pozemku kolem desky a místa na jeřáb ...a další firma má čas ...a mě dochází nervy .
19. čer ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @luxik75 s elektrikářem jsem si také užil své, nejhorší člověk na stavbě. Na toho bych moc nespolehal
19. čer v 15:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaleilah (30 r.)
1
Registrovala se 16. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 6 přátel. Region Cheb.
  • Sním o domě
    Písková Lhota, Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
kaleilah (30 r.)
1
Registrovala se 16. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 6 přátel. Region Cheb.
  • Sním o domě
 Ahoj všem emoticon mohla bych poprosit o nějakou inspirační fotku těch, co mají Kubis 74 a mají dole otevřený obývák, bez zdí, jen s nosným sloupem? Projekt jsme úplně předělali, že 74 nám vnikl ( zatím na papíře) dům úplně jiný emoticon a já jako ženská nemám absolutně představivost, když vidím jen čáry na papíře. Byli jsme u sousedů v 732, chytá mě panika, že ten spodek máme strašně malý a nevejdeme se do obýváku emoticon
19. čer ve 20:53  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2296 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @kaleilah nějak si neumím představit, jak to máš na mysli...
19. čer ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaleilah (30 r.)
1
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
kaleilah (30 r.)
1
  • Sním o domě
 Horní dětské latroo je super, tam mají velké pokoje..ale máme točité schodiště a místnost dole jako ložnici zvětšenou, naopak zmenšený obývák s kuchyní, a není chodba, jen zádveří. Teď už je pozdě cokoliv měnit a vlastně ani není možné to předělat jinak, jen bych potřebovala vidět, jak by v reálu mohl vypadat ten prostor. Koukám už na sedačky, mám pocit, že se tam nic nevejde a ta 732 byla v reálu asi podobně malá a panikařím
19. čer ve 21:25  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaleilah (30 r.)
1
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
kaleilah (30 r.)
1
  • Sním o domě
 Dala jsem omylem dvě fotky přízemí..a píšu 732 místo 632. No aspoň je vidět, že jsem z toho vážně ve stresu emoticon
19. čer ve 21:27  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Teď už je to jedno, ne? Nějak to dopadne. My jsme řešili hlavně obývák, tam člověk tráví nejvíce času, proto jsem Kubise zavrhli, pro naše potřeby obyvacek prostě malinký...
19. čer ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
Registroval se 19. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Region Praha - západ.
 @klaina
Ahoj nám se ozvali řidiči kamionů den pred a vedouci party jsem asi tri dny před radej kontaktoval sám
20. čer ve 04:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
fotoportrét
fotoportrét
goethe
1
 @cendler a ten prepad je sveden kam? Mam jimku 4m3 a zatim mam v horni casti jen otvor s trubkou
20. čer ve 04:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš