Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. črc 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 211 příspěvků. Region Benešov.
 @monis123 Neni jiz u Kubise pouze pergola? Pro rok 2016/2017 bylo jeste garazove stani, nyni je mozna v ramci uspor pouze pergola. Potom by cena odpovidala.
26. čer v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
monis123
Registrovala se 14. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 47 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
monis123
 @rdkubis74
Pozeptám se jak to je. Ale v katalogu jak je výpis domu i s cenami je pro náš rok psaný kubis 74+gar.stání.
26. čer v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @monis123 Jaky mate modelovy rok?
26. čer v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
monis123
fotoportrét
fotoportrét
monis123
 @rdkubis74
2020
26. čer v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @monis123 Nekde na strankach Rymarova jsem videl, ze nyni je brana pergola jako garazove stani emoticon Ta cena zrejme odpovida
26. čer v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2146 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
118
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2141 příspěvků. Má 81 přátel. Region Rakovník.
 @monis123 tak to už máte nejspíš jen pergolu, pak je odpočet ok (už model 2018 měl nekryté stání). Za "garáž"v předchozích modelech byl odecet 60 tis. bez DPH.
26. čer v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @monis123 Jak jste na tom s termínem? Máte podepsanou SoSB? Zajímá mě, zda se už termíny z těch 2 let zkracují nebo ještě ne...
26. čer v 07:22  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
monis123
fotoportrét
fotoportrét
monis123
 @monis123
@zmrz_lina
Děkuji emoticon

@mariacek
Teď ji řešíme. Zatím psáný předpokládaný termín nejpozději 1.pololetí 2020..
26. čer v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 287 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @monis123 Asi myslíš 1. čtvrtletí? No je vidět, že se situace zklidňuje, asi omezení hypoték zabralo...
26. čer v 07:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
monis123
fotoportrét
fotoportrét
monis123
 @mariacek
Pololetí emoticon
26. čer v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
mariacek (34 r.)
3
  • Stavím dům
    Kly, Region Mělník
 @monis123 Takže RDR začal psát do smluv pololetí místo kvartálu? Zajímavé... emoticon
26. čer v 07:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
Registrovala se 16. srpna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
Registrovala se 16. srpna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků. Region Přerov.
 @hadeline dívám se na Vaše fotky a máte to pěkné! Akorát se chci zeptat, jestli po obvodu domu není povinné kvůli reklamaci nechat 30 cm soklu bez zahrnutí zeminy? Četla jsem právě, že potom nějak může dělat Rýmařov problém s reklamací. Je jasné, že zepředu u vjezdu do garáže těch 30cm neplatí. Právě už teď se snažíme vymyslet jak to udělat a tohle by bylo pro nás nejlepší řešení.
26. čer v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 101 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @michaelazabranska diky. Vim o tom a v mistech kde to slo jsme vysku soklu nechali 35 cm. Mame vchod do domu z druhe strany ne primo u cesty a protoze byl chodnik spojeny s garazi ani to jinak udelat neslo. Premerovali to tady snad cely den, aby to vypadalo nejak normalne.
26. čer v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
 @michaelazabranska jinak sokl ma asi 90 cm a je zatepleny
26. čer v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 225 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 225 příspěvků. Má 6 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @michaelazabranska A neplatí těch 30 cm pro rostlý terén? Nemám teďkom projekt u sebe, ale myslím, že to tam takhle nějak psali.
26. čer v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1156 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @mariacek
@pavelll12
ako ste tu riesili minuly tyzden tie nadrze a splachovanie a prepad, ja mam 10 kubikovu nadrz s cerpadlom a v dome dvojity rozvod vody takze nou splachujem, plus je napojena na zahradny ventil a este na automaticke zavlazovanie co som akurat nedavno dorobil, prepad mam do vsakovacky kde mam naspodku niekolko kubikov strku a az potom tu vsakovacku, tiez je u nas jilovita poda takze aspon o nieco viac sa tam vojde ked je naspodku este strk, kym to nebolo uplne zasypane tak minuly rok ked boli take intenzivne dazde tak sa mi stalo ze prepad nestihal a uz to vytekalo cez dekel nadrze a spravilo sa tam jazero, ale odtedy zatial v pohode, ani naposledy minuly tyzden ci kedy ked prsalo viac tak to nepretieklo, kazdopadne ked to zacne pretekat tak to tym vodovodnym kohutom na zahrade alebo v garazi budem musiet vypustat niekam (v najhorsom nacierno do odpadu, alebo natiahnem hadicu za plot kde je dazdova kanalizacia), ale ked zacnem pouzivat to zalievanie tak v lete skor bude nedostatok vody ako by to pretekalo. Mam spravene aj dopustanie vody z vodovodu ked je jej tam malo.
A inac nadrz stala s prislusenstvom nieco pod 50 tisic, cerpadlo myslim 8, tlakova nadrz ktoru mam v technickej miestnosti asi 1000, plus tie rozvody co sa v zakladovej doske robili, to neviem vycislit ale nebolo to vela, plus dvojity rozvod vody od RDR, to tiez teraz neviem presne ale to bolo malo, par tisic maximalne. Aha a este to dopustanie vody, na to je zas daky elektronicky device ktory riadi ten ventil a to bolo asi za 4-5 tisic (keby som nebol lenivy to spravit sam tak to spravim za tisicku mozno emoticon
26. čer v 11:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @sargic Ja som si teda nechal natiahnut v tej chranicke kabel na ten videotelefon (ale ak mas prazdnu chranicku tak to mas v podstate to iste, len si tam ten kabel natiahnes sam) a mam to teda dost dlhe, od zvonceku pri vchode na pozemok to je do technickej miestnosti dobrych 30 metrov dokopy snad a potom este z technickej to je prepojene k tomu samotnemu videotelefonu co je dalsich par metrov, 5-10, a funguje to v pohode, obraz je o nieco velmi malo horsi ako ked to je napojene kratko ale na videotelefon HD obraz nepotrebujem, fakt to je nepostrehnutelne ak to neporovnavas vedla seba. Mam to napojene obycajnym UTPckom. Keby sa tam dal nejaky kabel s vacsim priemerom tak by to bolo asi uplne HD emoticon
26. čer v 11:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @pavcik u nas ta voda je obcas citit ale nie ze by to nejako smrdelo velmi. Napriklad ked lieta kadejaky pel a s dazdovou vodou sa to tam splachne tak to citit, kym sa to zas usadi alebo vyleje, ale to fakt treba k tomu blizko cuchat aby to bolo citit, inac nie. Za rok a pol som nejaky vacsi smrad nezaznamenal, to tam fakt musi nieco hnit, ja by som to cele odcerpal a pozrel ci tam nieco nieje, pripadne to vycistil poriadne
26. čer v 11:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
20
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1748 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @tojojot No, nevím, ale příjde mi to jako ekonomický i ekologický nesmysl.

Takže jsi dal 80t za nádrž, ročně na tom ušetříš kolik? My máme spotřebu cca 120m3, tak čtvrtinu? 30m3/rok při ceně 80Kč, tj cca 2500Kč/rok A návratnost je někde kolem 30 let. To prostě nedává smysl.

A že se šetří vodu....pokud bude mít každý jednodruhový trávník vyhoblovaný na 1cm, obehnaný tůjema, tak aby to udržel zelené, musí pravidelně kropit a plýtvat vodou.
Pokud by i na zahradě byl normální trávník, normální keře a remízky, tak nemusíš tu vodu zadržovat v nádrži, protože si s tím zahrada poradí sama. Stejně jako louky, které nikdo nezalévá. A jen v dobách největšího sucha by člověk zalil stromy, ovocné keře atp.
26. čer v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
fotoportrét
fotoportrét
sargic
10
 @tojojot No já právě mám v základové desce prázdných chrániček dost, ale končí mi v podlaze pod rozvaděčem a další přípravu nemám. Takže dostat kabel od plotu k rozvaděči je v pohodě, ale jak dál po domě? Resp. Mohl bych videotelefon udělat v zádveří, ale chtěl bych ho dostat asi někam blíže a nevím, jestli to bude možné ...
26. čer ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @sargic Aha, no tak to je problem, ja som si prave preto nechal vsade po dome spravit tie TP zasuvky, prave pre taketo pripady, takze tu co mam v miestnosti pod schodami som vyuzil prave na toto, v technickej je ten kabel prepojeny na kabel ktory vedie pod schody a tam som to len zo zasuvky vyviedol a cez stenu na druhu stranu kde je zaveseny ten videotelefon. Inac to jedine nejako nenapadne natiahnut ten kabel ak by to u vas nejako slo. Alebo potom mozno ten bezdrotovy system nejaky ale to vobec neviem, tie som neskumal
26. čer ve 12:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @atilius ja som to ani nedaval kvoli tomu aby som usetril, nepocital som kolko usetrim alebo neusetrim. Nadrz na dazdovu vodu bola podmienka stavebneho uradu takze nejaku som tam dat musel, keby som tam dal mini nadrz ktora by mi po kazdom dazdi pretekala a ani by som tu vodu neminal na splachovanie tak mam este vacsi problem. A okrem toho splachovat pitnou vodou mi pride uchylne takze mam aspon dobry pocit ze splachujem dazdovou. Ci usetrim alebo nie mi je v zasade jedno.
A na polievanie zahrady sa tiez hodi dazdova, ked je k dispozicii. A ak by vydrzala ta voda na zalievanie (pripadne by sa dopustala vodovodna voda len obcas) tak by to aj usetrilo dost.
26. čer ve 12:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
monis123
fotoportrét
fotoportrét
monis123
 @mariacek
Tak jako tak jsou to pořád 2 roky emoticon

Teď řešíme věci kolem a spousta firem je vytížená na půl rok dopředu. Takže omezení hypoték asi nezabírá. Naopak podle mě lidé blázní, dokud to ještě jde. Od října totiž další omezení..
26. čer ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
 @monis123 tak to je dobrej mazec!🤤🤤🤤
26. čer ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
 @sargic a to jste vyčetl přímo v projektu? Můžete poradit kde? Je možné, že jsem to přehlídla.
26. čer ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 42 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
 @mysak124 s tím počítám , přesněji řečeno to budou drobné asi 15-20t ...a doufám, že v zaří bydlíme emoticon
26. čer ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
4
 @hans21 staci to takto? emoticon
26. čer ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 77 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @atilius tak ekonomický nesmysl to sice je, ale je dost míst, kde je to podmínka udělení stavebka...třeba u nás. máme v regulativech předepsanou nádrž pro zadržování dešťovky. takže jsme těch nějakých 60k utratit museli.
26. čer ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @monis123 tak to ještě jestli to fakt stavět budou. 2 roky by bylo ještě v pohodě. ale budou to tak tři.
26. čer ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @mariacek hlavně to opět podstřelují, co mi tak řikali na OC, tak Q3 a Q4/2019 nemaj šanci už teď stihnout v roce 2019. bude se to posouvat zase o půl roku minimálně. máme teď Q1/2019 už posunutý z Q2/2018 a i tak nám říkali ať s tím moc nepočítáme, že spíš v létě nebo na podzim. Celkový posunutí bude tak o 1,5 roku.
26. čer ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš