Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
Registroval se 27. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 57 příspěvků a 3 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
 @zuzilinka Kontejner jsme měli 10 m3 a vyvážel se jenom jednou
9. zář 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david10
Registroval se 26. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
david10
Registroval se 26. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků.
 @webgen dík
9. zář 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
fotoportrét
fotoportrét
kubusek
1
Registrovala se 9. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků.
  • Již bydlím v domě
    Region Nymburk
 kontejner doplnění: my měli 7m3
9. zář 2010 v 11:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanick
10
Registrovala se 13. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
hanick
10
Registrovala se 13. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @veverka_ máme garáž zvětšenou o 60cm do šířky a příplatek 10tis. nám počítali emoticon
9. zář 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Kontejner jsme vyváželi 2x. Velikost nevím. A k 2 tarifu, nám bylo řečeno od RDR, že se pak musí vytlačit nejaká krytka a přepojit dráty. Udělal nám to náš elektrikář při přepojení přímo do skříně s elektroměrem. Moc tomu nerozumím, tak snad je to k pochopení. emoticon
9. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 hanick - díky emoticon
9. zář 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 Chtěl jsem se zeptat, ty kontejnery jste měli z technických služeb zapůjčené a ceny, které tu padly, tj. v setkorunách, max tisíc, byly i s přivezením kontejneru a odvozem odpadu?
9. zář 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
fotoportrét
fotoportrét
webgen
22
 @boratko kontejner 10m3 80,-Kč/den, 30Kč/km, manipulace 300,-Kč, 400Kč/tunu odpadu. Konkrétně cca 6000,- Kč s jedním odvozem a 2,4 tuny odpadu
9. zář 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evik48
Registrovala se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
fotoportrét
fotoportrét
evik48
Registrovala se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 1 příspěvek.
 Zdravím všechny!
S přítelem se nám líbí dům Nova 101 a chci se Vás zeptat, zda je tady někdo, kdo stavil tuto dřevostavbu svépomocí? Také by mě zajímalo, co všechno v takovém případě udělá firma a co už si můžeme dělat sami? A kolik v tomto případě bude dům stát? Děkuji za odpověď
9. zář 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sycek
8
Registrovala se 19. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou.
  • Stavím dům
    Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou
fotoportrét
fotoportrét
sycek
8
Registrovala se 19. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou.
  • Stavím dům
    Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou
 @jarinisko Nemusíte se bát emoticon. Na každou platbu Vám Rýmařov fakturu pošle - kdyžtak zálohovou. Tady vzniká jen problém, že chtějí zaplatit něco co vám pak vrátí. Hodně lidí nedostane o tuto vrácenou částku tak velký úvěr. Jen jsem chtěla napsat, že to jde domluvit s Rýmařovem i jinak a tím toto vyřešit.( Někdo tady psal, že to vrací až nakonci a musí se to zaplatit.) My totiž patřili též do kategorie lidiček, co jsem tyto peníze navíc neměli. emoticon Jinak všem přeji úspěšné stavění. My bydlíme od února a zatím jsme spokojeni. emoticon
10. zář 2010 v 11:27  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanick
10
fotoportrét
fotoportrét
hanick
10
 Chtěla jsem se zeptat těch, co už mají postaveno, jak jste řešili zabezpečovačku? Nechávali jste si přípravu od RDR nebo jste to řešili až při stavbě? Při konečné specifikaci nám bylo řečeno, že nám nemusí stavbyvedoucí povolit, aby nám náš člověk natahal kabely ve stěnách...Máte někdo zkušenost?
10. zář 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
Registroval se 12. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 71 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Region Kroměříž.
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
 @sycek Moc děkuji za upřesnění. Pokud pošlou zálohovou fakturu, tak to bude v bance OK. Jen mě teď zase napadlo, že asi bude problém se zástavou pro banku, protože bude dům stále patřit RDR do konečné faktury. Budu se na to muset v bance ještě důkladně poptat. Neradi bychom přišli o slevu... A přeji Vám ať jste s bydlením spokojeni i nadále emoticon
10. zář 2010 ve 12:32  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @jarinisko se zástavou žádný problém není, pozemek je váš a vy jste stavitel, takže si na katastr bez problému necháte zapsat rozestavěnou stavbu a banka vám po kontrole dá zbytek peněz (v případě že budete stejně jako my čerpat na 2x) jen je dobré si nechat geometrák udělat dřív než začne RDR montovat, abyste pak ty 3 týdny co to schvalujou na katastru nečekali zbytečně...
10. zář 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @sycek my jsme se domluvili přímo s paní účetní, slevu jsme dostali rovnou (nemuseli jsme čekat až nám to po zaplacení pošlou zpět) jen jsme ty peníze museli poslat ještě před vystavením poslední faktury...
10. zář 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
fotoportrét
fotoportrét
jarinisko
7
  • Stavím dům
    Region Kroměříž
 @holoubci79 Já se po zkušenostech při jednání s bankama kdy slyším jen samé "ale..." raději 3× ptám. To zapsaní rozestavěné stavby znám, ale pomůže mi to v případě RDR, kdy se majitelem stávám až po kolaudaci? Můžu opravdu ručit rozestavěnou stavbou? (pozemkem a deskou samozřejmě ano)
10. zář 2010 v 15:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radunk.a
21
Registrovala se 7. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 124 příspěvků a 2 alba. Má 12 přátel.
  • Stavím dům
    Region Tábor
fotoportrét
fotoportrét
radunk.a
21
Registrovala se 7. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 124 příspěvků a 2 alba. Má 12 přátel.
  • Stavím dům
    Region Tábor
 @jarinisko omlouvám se, že vstupuju do diskuze, sice nestavíme s rýmařovem, ovšem máme také dřevostavbu a čerstvé zkušenosti se zástavbou v bance emoticon hypotéku máme u GE money bank a měli jsem velké problémy ohledně vlastnictví, jelikož ve smlouvě o dílo jsme měli uvedeno, že dům je až do zaplacení celé částky vlastnictví stavební firmy.. což byl pro banku v oblasti zástavby velký problém a hypotéku nám nechtěli schválit, dokud nepředložíme dodatek, že vlastníky jsme od začátku my (což mi přijde víc než padlé na hlavu, jak můžu vlastnit něco, za co jsme ještě nezaplatila? emoticon ) Nicméně, nakonec jsme to vyřešili dodatkem o ZRUŠENÍ předešlého článku o vlastnictví firmy.. naštěstí to stačilo a nechtěli výslovně napsat, že vlastníky budeme my.. emoticon
10. zář 2010 v 17:05  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @gabka32 Ahoj Gabko, prosím o kolik vám rozměrově neseděla deska? v podmínkách je tolerance 0 až + 15 mm. Řešíme slušný sek v rozměrech o 1-6 cm. emoticon To asi nemá cenu RDR ani zvát.
10. zář 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
 to Jaranisko- my jsme si nechali udelat odhad pozemku a projektove dokumentace a na zaklade toho nam nase banka pujci 80% z odhadu, samozrejme oboji zastavime te bance . Penize daji az posle RDR fakturu. emoticon

Veverko, taky stavime desku svepomoci, vcera jsme zacali, snad se zadari. emoticon
11. zář 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 hancaku: pevné nervy a pořád tam buďte, měřte a měřte. Cizí ti na to vždycky nebude tak dávat pozor, a nikdo nevěří, že je rýmařov schopen desku kvůli "PÁR CENTIMETRŮM " NEPŘEVZÍT.
dÁVEJ FOTKY NA BLOG. TĚŠÍM SE. AHOJKY VEVE
11. zář 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
  Veverko, vam to pekne roste, sledujeme nove fotky emoticon . Jsme absolutni amateri, ale kdyz tady ctu, co kolikrat udelaji firmy, jak to nektere odflaknou (napr. u Gabky) Vcera se u nas bagrovalo a dnes se budou zalevat pasy, no asi uz je hotovo v tuto dobu. Ve ctvrtek jsme byli na konecne specifikaci a tam nam pan ukazoval jak bude merit desku, emoticon No udelalo se nam spatne emoticon My jsme si sehnali laserove meridla, vodovahy atd. a on nam rekl, ze jsou z hlediska presnosti daleko horsi, nez normalni meridla emoticon , tak uvidime, jak to dopadne emoticon . taky se tesim na vase nove fotky a drzim palce emoticon cauky
11. zář 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @veverka_ Ještě k příplatku za garáž - ve spojení se zástupkyní brněnského OC, je mi jasné na co naražíš - příplatech za "atyp" jsme v prvních kalkulacích také neměli...zapomnělo se něj. V poslední kalkulaci byl pro jistotu napočítaný ještě jednou navíc, a k tomu další drobné "novinky", o kterých jsme neměli tucha. Na rozpočet po konečce ještě čekáme, faktury ale už od RDR mámeemoticon, dovolání se k poslednímu rozpočtu cca přes 3 lidi z RDR, tak uvidíme, jestli nám jej vůbec dajíemoticon ... v některých ohledech mě tato firma dost překvapuje.
11. zář 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @sycek K platbě dopravy - odečet dopravy v poslední faktuře nám v podstatě nabízeli taky - ale nelíbí se mi, že budou mít celý dům zaplacený, ještě před montáží. Přecejen, když něco zůstane jako záloha - stačí i 50tis, tak má člověk hned větší jistotu s řešením jakýchkoli reklamací.
11. zář 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @petovi záleží jestli máte rozměr v plusu nebo minusu. nám někde deska neseděla o pár cm navíc, tak to museli ořezat, šlo to, ale někde to odflákli, tak to vypadá hrozně, jak otesaný kámen emoticon a v jedné uhlopříčce takt tak byla O, naštestí nad garáží, že nebylo méně, jinak bychom museli desku předělávat emoticon

a kdo se ptal na kontejnery, tak měli jsme asi ten menší a nevím kolim m3, vyvezly se 2, ale stavbyved.chtěl ještě třetí, tak to jsme už nenechali dovézt, toho odpadu bylo málo, tak jsme to poodváželi autem. a cena byla 400bez daně za 1kontejner včetne přívozu odvozu,. neúčtovali nic za hmotnost, no prostě super, za 960 celkem místo nějakých 20tis od RDR emoticon
11. zář 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @petovi vy neplatíte dům přes hypotéku? pokud totiž ano, tak peníze stačí až po předání domu. akorát nám obě faktury - ta na 90% a i ta zbytková přišli dříve než začli montovat emoticon takže jsme je dali obě bance k proplacení, naštestí nebyl problém se zástavou domu, uvolnili 80% z původního odhadu, i když odhad po montáži byl cca o 300tis větší emoticon
a to máme problém s pozemkem, který zastavit nemůžem, jelikož je stále obce a bude náš až po kolaudaci domu a doplacení druhé poloviny ceny pozemku. takže s tímto měli banky velký problém a jedině HB na to nepožadovala předhypoteční úvěr, stačí jim prozatím zástava domu, samozřejmě s dodatkem, že pak zastavíme i pozemek.

a kontejner ještě k upřesnění jsme zařizovali přes obec, cena je jednorázová a je jedno jak dlouho kontejner využíváme o kolik odpadu se odveze emoticon sousedi ho tam mají všichni skoro svůj a to staví pomalu zděné domky emoticon

Hancaku držíme palečky s deskou, to měření jsem taky koukala trvalo to minim.2hodiny při každém přeměřování.
a to náš dozor taky tvrdil, že je blbost chtít milimetrovou přesnost... tak hlavně že se bydlí emoticon
11. zář 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 Ahoj všem, chtěla bych se zeptat jestli si někdo nechával zvětšovat domeček popř. přidávat např. třetí štít atd. (u domů NOVA). Zajímalo by mě kolik to cca stojí?
11. zář 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @mrtnv k té zídce - my jsme ji doplnili už v Siku a ani nám to nezapočítali jako další vizualizaci, i když už to byla druhá oprava (ale jednalo se nám jen o tu zídku) každopádně s námi koupelny řešili důkladně na stavbě, a to opakovaně, hned se ptali, jak ty "montážky" jak to nazývali z RDR chceme, nakonec jsme tu vedle vany zrušili, ubrala by dost prostoru a zase jsme rozšířili u umyvadla. emoticon takže oproti vizualizaco nejsou pak problém, ptali se i na přesné rozmístění ozdobných kachliček, listel apod. emoticon akorát by měl být člověk pořád k dispozici
11. zář 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Mohu potvrdit, že přebírání desky bylo velmi precizní, pán desku přeměřoval po stranách, po uhlopříčkách, uložení odpadů, přívod vody no a samozřejmě výšku, Tu snad na 60 bodech na desce. Celý proces trval téměř 2 hodiny. Ani my jsme kontejner přes RDR neobjednávali. Máme na stavbě valník, kam se vše hází. Máme ale dobrou partu, takže jsme se domluvili, ať tam nehází dřevo, to si pak spálíme, průběžně odebíráme plasty (hlavně igelity) a papír a házíme to do tříděného odpadu. Barevné kontejnery máme kousek od stavby. Takže doufám, že bude na celou stavbu stačit jeden valník.
11. zář 2010 ve 21:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @gabka32 Díky za info ohl. měření desky. Máme to samozřejmě v minusu. Stavebník se ale po dnešním přeměřování tváří, že naddělávat desku je jednodušší než ji zmenšovat, jsme na to dost zvědaví. Příští týden by ji měl přijet převzít Rýmařov...
11. zář 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
 Zdravím všechny příznivce NOVY 101.
Staví někdo NOVA 101 PASIV, nebo jsme jediní. Začali jsme před týdnem se základovou deskou a stavba domu je plánována na konec listopadu.
11. zář 2010 ve 23:00  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @evik48 myslím, že to postaví jen Rýmařov, není to jako u jiných firem , že ti postaví hrubou stavbu a ty to doděláš, můžeš max. obložit obklady, dlažby, dát si svůj kotel, ale toje vše s minimálními odpočty emoticon
12. zář 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš