Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

24. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 280 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 280 příspěvků. Region Benešov.
 @mysak124 Věřím zdržení cca půl roku, ale co tady píšete o 1,5 roku, se mi zdá hodně přitažené za vlasy. Pokud má člověk vše připraveno a doloženo, nevěřím zdržení 1,5 roku oproti plánu.
26. čer ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
monis123
Registrovala se 14. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 84 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
monis123
Registrovala se 14. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 84 příspěvků.
 @mysak124
Uvidíme. Doufám, že víc ne emoticon
26. čer ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @mysak124 Píštete "říkali nám". Kdo vám to říkal? Když se ptám lidí z OC nebo i v Rýmařově, říkají, že žádné termíny na 2019 ještě pevně dané nejsou, tudiž řešit posuny není možné (zatím je v SoD jen kvartál).
26. čer v 15:13  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1776 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1776 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @tojojot Když pominu tu nutnost danou úřadem kdy se tomu nedá vyhnout, tak to, že šetříš vodu je de facto omyl...Na vyčištění, dopravení aznovuvyčištění té vody potřebuješ nějakou energii, kterou zaplatíš za 1m3 vody.
Za nádrž a její montáž a provoz platíš taky nějakou energii. A Ty sis tímhle předplatil spotřebu té vody na 30 let.
26. čer v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 350 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @mysak124 Tak já naivně doufám, když letošní harmonogram dodržují, a zároveň mají harmonogram na 2019, že to dodrží. Tady zatím všichni psali, že +/- staví podle plánu... Mohu čerpat hypotéku do března 2020, pak ať si trhnou...
26. čer v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenousak
Registrovala se 1. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
lenousak
Registrovala se 1. července 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 13 příspěvků. Region Hradec Králové.
 @mariacek letošní "krizový" harmonogram už také nedodržují, opět chytají skluz, dle infa od RD by ale v listopadu skluz tohoto roku měli dohnat
26. čer v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 RDR nestíhá, místo 13 domů týdně dělají 5-6 ks, starší lidé odešli do důchodu, někteří odešli ke konkurenci a noví nepřišli. Lidém na dřevostavbu se nechce čekat 2 roky, to znamená pokles objednávek, ČNB také tomu nepomáhá!!!
26. čer ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
Registroval se 14. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 61 příspěvků. Region Ostrava.
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @hadeline Moc dekuji, ale jedna se mi o okno, nebo dvere ve dvevenem obkladu, nejlepe s kastlikem na venkovni zalužie a o tenhle detail. Podle me by tam mela byt horni ukoncovaci-kryci lista, cca 5-6 cm protoze kdyz mam vytazene zaluzie, jsou videt.
U okna vedle, kde obklad neni ti tak je a kdyz si laserem prenesu tento konec, presne to sedi o onech 5-6cm nize. Navic by to navazalo na svislou listu... Nevi nekdo?
26. čer ve 22:33  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava

26. čer ve 22:36  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 90 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @kryton říkali nám to v Praze na OC, když jsme se ptali kvůli prodeji bytu. paní nám řekla ať radši byt ještě neprodáváme, že to nevidí dobře i když nás už posouvali

@rdkubis74 my už teď máme rok jestli nás postaví podle plánu, ale jestli budou ještě dál posouvat tak se na 1,5 roku dostaneme lehce.

@mariacek letošní harmonogram moc nedodržují když tu paní píše že měla Q1/2018 a dům bude mít přinejlepším v září

@lenousak to nám říkali i loni, že naberou lidi a že se to zlepší, zatím se to ale posunuje pořád na druhou stranu. máme nějaké info z Lamontu, pan už byl trochu naštvanej, když jsme mu říkali o dalším odložení, evidentně mu unikají zakázky a tak si pustí pusu víc na špacír. Říkal o tom, že RDR radši pustí lidi než aby pustili chlup.....(takhle doslova) tamfakt v Managementu někdo nemyslí hlavou. Mají zdražit ty domy, zvednou platy pracovníkům a budou stíhat zakázky. Osobně nemáme problém zaplatit třeba o 300tis. víc za včasné dokončení. víceméně máme dům podle dva roky starého ceníku, který už teď je o dost dražší.
26. čer ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 62 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 58 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @mysak124 @lazlo Informace se dost rozcházejí. Tady ve fóru někteří lidé v posledních několika měsících stavěli v souladu s minulý rok posunutými termíny. Někteří nyní uvádějí oproti těmto posunutým termínům 1 až 2 měsíce zpoždění. lazlo zase uvádí, že RDR staví polovičním tempem oproti plánu, což by znamenalo, že to co má být za rok, bude za 2 roky, mysak124 uvádí, že termíny v roce 2019 budou posunuty o 6 měsíců. Je v tom chaos a nikdo neví nic jistě.

PS: V OC Praha jsem se ptal a žádné informace tohoto druhu jsem nedostal.
26. čer ve 22:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @kryton tak se zeptejte že už musíte nutně vědět jestli najisto, kvůli něčemu co má jasný termín(prodej bytu,konec nájmu atd.) najednou se seknou a přestanou si za tím termínem stát. Nám vyloženě řekli, že jetět tak půl roku k posunutému termínu radši, pro jistotu
26. čer ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @mysak124 Takhle napsané to už zní úplně jinak. Upřímně řečeno, souběh 6 měsíců (starý byt/nový dům) bych plánoval tak jako tak, bez ohledu na to, kdo by dům stavěl a jakej termín by sliboval. Plánovat to na krev je sebevražda. To je stavebnictví, ne dovolená. emoticon
27. čer v 00:16  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 350 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @kryton
@mysak124
Tak @lenousek psala, že měla podle SoD mít dům v 1q 2018, ne podle krizového. Podle krizového měla stavět ve 27. týdnu a nyní dostala dopis s 32. týdnem. Takže má skluz 5 týdnů oproti krizovému harmonogramu 2018. Což nepovažuji za problém, pokud to v lidtopadu třeba doženou.

K roku 2019 - nejaké předběžné harmonogramy existují, protože mi na OC Praha řekli, že mě vidí v posledním týdnu listopadu 2019 a budou mi hlídat, aby mě kvůli hypotéce neposunuli...
27. čer v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @mariacek Mohu prosím vědět termín, který jste měli v SoD? Zajímá mě, jaký je ten listopad 2019 posun proti SoD. Předem díky. Taky mám termín v 2019.
27. čer v 00:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @mysak124 Je třeba si uvědomit, že rozhodným datem je KS - tzn. mít stavební připravenost, tu doložit p. Červenému. Nic předtím prostě není, tečka. Je pravda, že v SOD je datum výstavby, nicméně na druhou stranu Rýmařov nemůže čekat na "nestíhače", kteří si vyřizují podklady neúměrně dlouho a "blokovali" by výstavbu někomu, kdo je rychlejší.

Máte stavební připravenost? Máte po KS? Máte základovou desku? Přesto Vás doopravdy posunuli o 1,5 roku, tedy přesněji jak píšete budete možná stavět až v roce 2020?

Náš původní termín byl 4Q/2017 a začínali jsme 4/2018, přesně dle omluvného dopisu (tzn. 4-6 měsíců dle původního plánu). Chápu Vaše naštvání, na druhou stranu stavebnictví poslední rok, dva zažívá neskutečný boom. A vydržte, stojí to za to.

Jinak s člověkem z Lamontu jsem se nedávno bavil, byl u nás na zaměření na skříně a jediné, co říkal, byl problém s náborem nových pracovníků. Zdržení výstavby "stále stejné", cca půl roku.
27. čer v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @rdkubis74 Ahoj, kolik Vás vyjdou ty vestavky jestli se můžu optat? Díky
27. čer v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @kryton Ve SoD mám 4.q 2019. Stavební povolení právě řeším, musím jej doložit do konce února. Desku budu dělat koncem března, ta musí být předaná do června 2019. A v předběžném harmonogramu jsem v listopadu 2019, pokud budu mít vše včas. Jelikož je to 2 roky po podpisu SoSB, tak doufám, že se to dál posouvat nebude - v těch 2 letech by mělo být započítáno zpoždění a vše kolem...

@username Sice to není na mě, ale 2x skříň 130cm a 2x skříň 140 cm nám spočítali na 100 tisíc.
27. čer v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
 @username 80t 2ks, jedná velká druhá menší
27. čer v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 114 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 114 příspěvků. Má 12 přátel. Region Olomouc.
 @hans21 aha. Tak druhy pokus emoticon Nam teda zaluzky vubec nejsou videt, kdyz zajedou.
27. čer v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
nixelka
Registrovala se 2. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 16 příspěvků. Region Praha.
 Tak od vcera leseni a dnes konecne zacinameemoticon
27. čer v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
fotoportrét
fotoportrét
hans21
1
  • Zařizuji dům
    Region Ostrava
 @hadeline Moc děkuji emoticon
27. čer ve 13:44  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
klaina
Registrovala se 7. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků.
 Zdravim, mate nekdo zkusenosti s externi firmou PK store??
27. čer v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 123 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 123 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 @kryton a s kým si v kontaktu? Já se ptám a znám předběžný týden, ve kterém jsme vidět v harmonogramu na příští rok, ve SOD máme 1q2019 a zatím mám přislíbený 18. týden 2019 což je přelom dubna a května...
27. čer ve 20:58  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 Jsem se teď bavil s lidmi z OC Praha a potvrdili mi to, co tady řešíme - že aktuální zpoždění u některých klientů je 4-5 týdnů oproti krizovému harmonogramu, ale do konce roku by se to mohlo srovnat... Co se týče roku 2019, tak jim přijde, že si v RDR fakt pohlídali, kolik podepisovali smluv, tak by to mělo fungovat opět normálně, tedy stavba ve čtvrtletí, co máte ve SoD, pokud vše dodržíte.
27. čer ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zklamanyzakaznik
Registroval se 28. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
zklamanyzakaznik
Registroval se 28. června 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 2 příspěvky. Region Frýdek-Místek.
 Ahoj. Mé zkušenosti s RD Rýmařov jsou přímo katastrofální. SoSB jsme podepsali v únoru roku 2017, kdy nám bylo řečeno, že postaveno bude nejpozději v 1Q roku 2018. Totéž následně uvedeno ve SoD. Poté v dopise posun na 33. týden 2018 (tj. polovina srpna 2018). V červnu tohoto roku jsme tento termín několikrát ověřovali z důvodu ukonční nájemní smlouvy v současném bytě, kdy nám bylo opakovně sděleno, že 33. týden platí. Dnešního dne doručen dopis od RD Rýmařov, že se montáž opět posouvá a to na září roku 2018 bez bližšího určení. Tzn., že od října jsme bezdomovci. Už nikdy bych nestavěl s RD Rýmařov!!!!!!!!!
PS. příplatek za základovou desku 180 000,- Kč.
28. čer ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
zdik18
Registrovala se 9. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 76 příspěvků. Má 1 přítele.
 @zklamanyzakaznik my máme podle krizového plánu 32.týden a zatím jsme žádný dopis neobdrželi...
28. čer ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zklamanyzakaznik
fotoportrét
fotoportrét
zklamanyzakaznik
 @zdik18 možná záleží podle kraje. My jsme Moravskoslezský
28. čer ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
 @zklamanyzakaznik, @zdik18 Jsme na tom úplně stejně ...i doplatek na desce byla pěkná cifra, 33. týden je už obsazen , a jsou informováni lidé i už z 35t , a podle mailu 8t zpoždění ...takže od 1. října jsme taky bezdači .. už scháním zahradní domek emoticon a hodné lidi ...
28. čer ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @zklamanyzakaznik @lenda75 Mohu vědět za co byl ten doplatek na základovou desku? Svažitý terén nebo něco jiného? Věděli jste doplatek na ZD předem nebo to vyplynulo až na místě?
28. čer ve 14:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš