Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.

@ladislavz ahojky, jak jste s Novou spokojeni a pokud jste bydleli přes zimu, jaká byla spotřeba (máte elektro nebo plyn?) Díky moc.
Ráda bych ti odpověděla, ale teprve budeme stavět! emoticon
15. zář 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @veverka_ Verčo my podepisovali smlouvu před vánocema 2009 a specifikace byly hotové 1.7.2010 emoticon takže vidíš jasnou Váhu emoticon ale bylo to tím, že na jaře nebyl čas, vyřizovali jsme povolení a do toho jsem se učila na zkoušky, no ale nakonec to tak tak vyšlo. jako vždy u mě, na poslední chvíli emoticon

nášlapné tášky ke komínu máme, bylo nám řečeno že můžem mít i vlastní, ale kominík, že je bude požadovat. akorát nechápu proč dovezli 3 a na střeše máme dané jen 2 emoticon tu jednu nám nechali "navíc" zabalenou, takže je zaplacená, ale co s ní, žejo... a takhle tahal manžel z kontejneru ještě plno věcí... tmely, lepidla - a to několik celých, nových balení!!! nechápu, že Rýmařov tak plýtvá materiálem. mohli by více šetřit a dát domky levněji emoticon

u komína nám počítali oplechování, ytongy, ty nášlapné tašky a nevím co ještě.. emoticon a navíc nám udělali špatně dvířka - ty vnější, přes jejichž spodní rám nejddou otevřít komínové emoticon ... dlouho jsem uvažovali jestli neušetřit a být bez kamen, ale zas ta romantika, žejo emoticon a další zdroj tepla se taky hodí. komín jako takový nás vyšel na 34tis (plus teda položky Rýmařovu) a čekáme na kamna, objednali jsme tyto: http://www.romotop.cz/krbova-kamna-romotop/lugo-01-keramika
no a soláry jsme si nechali udělat přípravu, bylo to něco kolem 20tis, tuším, a překvapilo mě, že to jsou jen trubky... dokonce jsme si museli kupovat sami YTONG aby byla zpevněná podlaha v TM, když tam později dáme velký kotel na vodu. to jsem teda čekala, že bude v ceně.

terasu budem řešit později, ted hlavně zeteplení desky a schody.
15. zář 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @gabka32 gabi, my váhy jsme takoví chudáci a co teprve naši protějšky, ten můj už se mě nemá vlasy, než já se rozhodnu, tak on trpí!
15. zář 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 gabka32 od které firmy mátekomín, dělali jste si ho sami nebo firma dík emoticon
15. zář 2010 v 19:44  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 726 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @veverka_ manžel je šikovný, ale desku dělal poprvé ( a snad i naposled). pomohl mu radami kamarád, který taky stavěl s Rýmařovem. Sami bychom se v tom dost plácali.
15. zář 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @ladislavz Dnes jsme se o tomhle zrovna bavili s kolegou , co stavěl dům (ne dřevostavbu), nicméně říkal, že pokud není od počátku napojeno na dům s pořádnými základy, je lepší pokud by měla mít betonové podloží dát mezi ni a dům např. polystiren, tak aby až zem bude pracovat (zvedání půdy zmrzlé půdy v zimě), aby to nepracovalo i s domem. Obdobně doporučoval řešit vše co by mělo přiléhat k domu. My jsme si pro jistotu nechali udělat základ pro schody už při kopání základů na desku, aby bylo kompaktní a nepracovalo to zvlášť. Určitě ale jsou i jiné varianty.
15. zář 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @dracula i tak je šikovný! měj se krásně!
16. zář 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 My jsme včera přebírali, protáhlo se nám to na 25 dní. Teď čekáme na kuchyň a za 2 týdny se stěhujeme emoticon
16. zář 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @holoubci79 Ahoj, jakto, že se Vám to takhle protáhlo? To jako na straně Rýmařova? Máme montáž za 1,5 měsíce a plánujeme co a jak, tak se ptám, protože počítáme s 16 dny. Montovali i o víkendu, nebo měli pauzy? Díky za info.
16. zář 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
Registrovala se 17. dubna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 520 příspěvků. Má 27 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
Registrovala se 17. dubna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 520 příspěvků. Má 27 přátel.
 Mame ponuku na kúpu rozostavanej drevostavby,mna ale odradza fakt že je rozostavana už 1,5 roka ak nie viac,nema strechu,okna len foliu.Myslite že to nejak narušilo "kvalitu stavby????Inak je to uplne hola stavba nie je tam nič len ten obvod. Nema niekto kontakt na niekoho kto by mi poradil?Dakujem
17. zář 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @veverka_ nj MM je blíženec, to je taky něco jako Váha v bleděmodrém tak s naším rozhodováním je to hrůza!
třeba do koupelny jsem trefila "správné" zrcadlo až napotřetí, jedno už jsem vrátila, snad i druhé vezmou v pohodě zpět.
@dracula taky obdivuji manžela šikulu, super, že jsme zvládli vše sami.
@petovi my máme základy pod schody taky součástí ZD včetně armovacích košů, navíc jakousi kluznou spáru, takže v případě otřesů by to němělo dům tak poškodit, ale přesně se v tom nevyznám, dodělávali jsme až během stavby na radu st.dozoru.
a nám Rýmařov měl dle plánu stavět 15dní, ale první víkend jeli domů, durhý už pracovali, takže se předávalo 18.tý den od zahájení montáže emoticon

@womenne to je těžko radit emoticon já bych do toho asi nešla. zkus nějakého statika nebo odborníka, sama ale kontakt nemám emoticon
17. zář 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 ještě mám prosbu... byli jsme se ptát na koulaudaci a na stavebním úřadu po nás požadují doklad od požárních hlásičů... že to prostě není žádný "made in vietnam" ale nic takového nemůžem najít. máme plno dokladů z RDR od všecho možného, ale toto jsme nenašli. pokud někdo máte, mohli byste mi naskenovat a poslat? gabi32@email.cz

a měli jste ke kolaudaci hasící přístroje? podle požární zprávy by měl být jak v domě, tak v garáži...

ještě to bude asi nadlouho, sice úřad moc neprudí, ale z něčeho neuhne a kdyby nám řekli předem, jaké potvrzení budem potřebovat, tak zařídíme během stavby, tedko to bude horší.... třeba nahánět firmu, co dělala ZD se nám nechce pro ty všechny problémy co s nimi byly, ale budem muset, achjo.
17. zář 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @gabka32 gabi co chtějí od základové desky za papíry?
17. zář 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 @veverka_ chtějí po nás jednak písemně od firmy, co provozuje kanalizaci, že jsme napojení správně - přitom na připojení se podívat byli, souhlasili, že je to dobře, ale nic nám nedali,. páín z úřadu, co se měl taky jet podívat řekl, že nikam nepojede, když to firmě odsouhlasila, no a ted to budem muset mít i písemně, achjo, že to neřekli dříve!!

a taky chtějí prohlášení stavybvedoucího, že je dům zajištěn proti důlním vlivům podle požadavků bánského úřadu, které nám posílali z kraje v rácmi stav.ohlášení. to, že napsal st.dozor do deníku, že je stavba podle projektu, prý nestačí emoticon
17. zář 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
 @gabka32 dík vo vedlajšom meste stavají drevostavbu asi sa tam pojdeme spytat. Mna odradza ten fakt že to vyše roka "stojí" už sme ho raz odmietli ale ozval sa znova emoticon
17. zář 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
 a ještě dotaz na ty, kteří mají obklad kolem krbu... je třeba nějaké zpevnění? nebo stačí nalepit na tu otapetovanou zeď??
17. zář 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 gabka32: my už obklad máme a má to být pouze na fermacel - tapeta prý musí dolu. Nám udělali obklad hned a zeď kolem komína netapetovali.
17. zář 2010 ve 12:04  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
Registrovala se 20. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 202 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele. Hanušovice, Region Šumperk.
 Asi je každý úřad jiný. Ke kolaudaci chtěli jen revize - komín, hromosvod. Tlakové zkoušky - stačily ty od RDR a potvrzení o shodě - to jsme jim dala, co jsme měli. Hasící přístroje jsou v zákoně, tak ty jsme měli - 1+1 G. Terasu budeme řešit jen beton -+ dlažba. Nejsme moc vysoko nad terénem a dřevěná terasa proto u nás nepřipadá v úvahu (bydlíme v horách, musíme počítat se sněhem a dřevo by tím pádem moc trpělo). emoticon
17. zář 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
fotoportrét
fotoportrét
sorka77 (38 r.)
14
 vevrka: Bydlí se nám dobře. Jen bojujeme s topením, manžel to řeší. Nechce topit v patře, zatím je to zbytečné a nějak to neumíme vypnout. Prý je to v grafech, tak snad někdo z RDR brzo přijede. emoticon emoticon
17. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @petovi montovali nepřetržitě i o víkendech, asi záleží na partě, ale pokud si plánujete stěhování, tak si tam určitě nechte rezervu, nám třeba při předání nefungoval kotel vytápění a chtěli mi napsat do protokolu, že závada bude odstraněna do měsíce, což jsem trochu nerozdejchal (stěhujeme se s manželkou a s mimčem za 2 týdny). Takže jsem trval na tom, že to bude opraveno do té doby jinak dům nepřevezmu (protože se jedná o vadu, která brání v užívání domu). Snad to všechno klapne.
17. zář 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @womenne pokud ty stěny byly s izolacema, bez střechy a třeba špatně zakryté, tak bych do toho nešel, ty izolace jak jednou nasáknou vodu, už nikdy nebudou mít takové vlastnosti jako dřív, to máš jako když poprvé vypereš spacák emoticon
17. zář 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
 @holoubci79 a keby neboli?myslim že tam nieje vata ale iba sadroš,no skusime sa ist spytat na tu druhu stavbu či by tam veduci s nammi nezašiel na obhlídku.Mužovi to stále vrta v hlave neda pokoja emoticon
17. zář 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @womenne mě se to nějak nezdá, co by tam tedy bylo, když by to bylo bez izolací, ono se to dost často totiž staví už s izolacema, ale je možné že je to stavěné postupně, nebo ty izolace byly už tak nacucané, že je vyházeli, doporučuji vzít si k sobě na obhlídku pana Ing.Šimka, odborník se v tomto případě vyplatí, já ho měl při stavbě domku a nelituji.
http://www.nezavisly-stavebni-dozor.cz/ tel. 608 608 263
17. zář 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @holoubci79 Díky Holoubkovi i Gabce za info. To s tím kotlem je dobré překvápko, ale dobře jste udělali, že jste to nepřevzali. JE to určitě dobrý námět na to, jak donutit RDR (když už ne peněžitým zádržným) jak dodělat co mají.
Jinak u nás deska opravená - železa, chemická malta na opravu nosných konstrukcí a příští týden se chystáme na návštěvu z RDRemoticon
17. zář 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
fotoportrét
fotoportrét
womenne
45
 @holoubci79 dík za rady,aby som zase niečo netreskla emoticon napišem ti viac ked sa tam pojdeme pozriet,známy ktory stavia drevostavby nám prislubil konzultacie je na dovče ked pride ,pojde tam osobne tak som zvedava čo povie.
18. zář 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 Zdravím všechny majitele domečků a příznivce RDR, můžete mi prosím poradit a pomoct? Chtěli bychom stavět NOVU 101 a jsme před otázkou vytápění. Máme možnost jak plyn tak samozřejmě elektrokotel. V přízemí podlahovka (rohož nebo teplovodní podle kotle, v patře radiátory). Můžete mi poradit, kdo již bydlíte nebo stavíte jak jste se rozhodli a co máte za druh vytápění a zda máte i rekuperaci? popř. jaké jsou roční náklady, vaše zkušenosti názory ap.Všem moc díky emoticon emoticon
19. zář 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @janhu Ahoj, čekáme na montáž a tohle jsme taky hodně řešili. Nakonec jsme se rozhodli pro elektrokotel - plyn nemáme přímo na pozemku, kopání přípojky 100 m a investice do kotle by se nám prodražili + nutné pravidelné revize. Plyn a elektřina si stejně udržují stále stejný odstup a pokud roste cena jednoho, roste i druhé. Investovali jsme místo toho do nejslabšího článku domu, tj. do oken, navíc tam máte soláry, které také hodně pomůžou. Ptali jsme se majitelů, kteří mají obdobné domky přímo od RDR bez solárů - rodinka, matka na mateřské s malými dětmi - cca 12tis ročně za teplo - to není tak strašné - na počátku jsme dokonce zvažovali tepelné čerpadlo, ale pro tak malou spotřebu se ta investice opravdu nevyplatí. Podlahovku jsme zrušili kvůli ceně a uvařeném psoviemoticon doporučuje se stejně hlavně pro temperaci, pokud budete potřebovat rychle zatopit (a to se může stát velmi snadno, protože dům sám o sobě teplo neakumuluje), budete muset zatopit ještě nekde jinde (kamna, radiátory) - podlahovka nabíhá velmi pomalu (topí na nízkou teplotu a než se prohřeje podlaha může to trvat i do druhého dne) - obdobně pomalu se pak zastavuje. To nám nepřišlo do dřevostavby, která reaguje strašně rychle, moc vhodné. Elektrická rohož v koupelně nás radiátorů také nezbavila - pry to nestačí, je to jen pro komfort.
Rekuperace je určitě do dřevostavby velice dobrá věc a hodně doporučovaná kvůli zajištění pasivního větrání, které se postará o likvidaci vlhkosti. Na tu nás i jiní nezávislí lidé upozorňovali hodně. Dům nedýchá, je proto potřeba hodně větrat. Hodně zdaru a pěknou neděliemoticon
19. zář 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @petovi ahojky pořád mě zaráží to topení v koupelně, my máme žebřík 75 cm x 180 asi a topení mít nemusíme, tak to mi hlava nebere, jaktože někdo musí a někdo ne.
19. zář 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 veverka: pro koupelnu musí být buď klasický radiátor nebo žebřík, elektrická topná rohož je jako doplněk, který vyhřívá jen podlahu. A je samozřejmě za příplatek. My také máme žebříky a k tomu tuto rohož. DNes už je i funkční. U nás už se finišuje a zítra by nám měli dům předávat. Takže dnes už máme i vnitřní dveře, podlahové krytiny - v našem případě koberce, umyvadla, pověšená WC, zkrátka jako ve funkčním domě.
19. zář 2010 v 15:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzilinka (23 r.)
Registrovala se 16. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 44 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
zuzilinka (23 r.)
Registrovala se 16. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 44 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pardubice.
 Na kolik zhruba vychazi ta rekuperace?
19. zář 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš