Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. zář 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zvanzvon
Registroval se 28. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
zvanzvon
Registroval se 28. října 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Region Praha.
 @rdkubis74 to je nejpozdější termín předaní ZD. Jinak být to všechno OK tak to mají podle mě hotové tak za týden.
15. srp v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tommmek
Registroval se 14. srpna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
tommmek
Registroval se 14. srpna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků.
 @showme_a Myslite, ze byste mi mohla udelat foto toho sitka? emoticon) Moc dekuji
15. srp v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 345 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 342 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @zvanzvon Tak RDR Praha doporučují pouze jednu firmu, co vím. By me zajímalo, zda je to ona...
15. srp ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 255 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 255 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @zvanzvon Jste asi jediní co jsem zde zaregistroval, kteří staví ZD a nemají potvrzenou cenu za vícepráce na ZD. Zatím všichni co jsem se dočetl, měli cenu zaslanou a odsouhlasenou předem a až následné jim byla postavena ZD.
Je to nějaké divoké .. ale když to jde ...
15. srp ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
luckadedkova
Registrovala se 3. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 2 přátele. Region Trutnov.
 @sargic @zvanzvon napaldo mě to samé, jak může stavební dozor hlídat ceny za více- práce, když je nemáte odsouhlasené? Základovka se dělá podle projektu spodní stavby na konkrétním pozemku a jak už jsem se v několika diskusích dočetla, tak projektanti velmi často tyto nároky na desku předimenzují a cena za doplatky pak lítá i přes 100 tisíc. Nám stavěli desku chlapíci ze Stade a vše proběhlo v pořádku a rychle, deska přebraná od RDR bez problému. Bála bych se co mi přijde za fakturu emoticon
15. srp ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
Registrovala se 21. srpna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 45 příspěvků. Má 3 přátele. Region Jičín.
 Zdravim, mám dotaz , teď jsme bylla objednávat kamna Romotop u místní firmy a měli na mě dotaz zda tam máme certifikovaný prostup pro komín .... ukázsali mi i co myslí . Ale nevím zda to Rýmařov dělá a prý mají špatné zkusšenosti že tento prostup nedělají ... Děkuji za Vaši odpověď.
15. srp v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
9
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 203 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @lenda75 RDR provede prostup kouřovodu zcela dle platné legislativy (alespoň u nás) a dostanete i revizní zprávu. Po připojení kamen (taky Romotop) jsme si nechali udělat revizi novou (je nutná) od zdejšího revizáka a bez problémů. emoticon
15. srp v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1204 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1204 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @username no tak to je slusna zlodejina, jedine ze by boli pozlatene tie zaluzie emoticon
15. srp v 17:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 54 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 51 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @mariacek Taky patřím pod OC Praha a ZD nám bude dělat firma Almini. Nemyslím, že má OC něco společného s výběrem dodavatele ZD. My o tom komunikujeme přímo s panem Trhlíkem z RDR. Příplatek za ZD (cca 45 tisíc) nám poslali předem, ale pokud se na místě zjistí něco, co nešlo předvídat, tak si myslím, že se příplatek může i navýšit.
15. srp ve 23:46  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 345 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 342 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @kryton Ano, když máš ZD v ceně domu, tak to tak je. A když není v ceně, tak doporučují pro realizaci svého člověka, který na OC přímo sídlí. Já ale nakonec, jak už jsdm tu psal, šel do jiné firmy, kterou tu lidé dost vychvalovali, tak uvidíme příští rok...
16. srp v 05:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1772 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
21
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1772 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @fantomik
@lenda75
Řešil jsem s RD prostup na komín od kamen, protože kominík a revizák v jednom byl velmi nespokojený, jak to je. Jde o to, že RD dá revizi na komín, ale vy pak potřebujete novou revizi na celou spalinovou cestu. Ta revize na komín je v podstatě k ničemu a ten, kdo ji podepíše se de facto k ničemu nezavazuje, protože provozovat komín bez kamen je trochu blbost.

Zkrátka, u nás byl kominík nespokojený s tím, jak je mezera mezi komínem a fermacellem, a že to je špatně a málo vyplněno izolací. Takže prvně udělal otvor pro rouru od kamen, doplnil nějakou izolaci, do fermacellu vsadil vyřezané mezikruží z nějakého nehořlavého materiálu (už nevím, co přesně to bylo) a protáhl trubku od kamen do komína.
16. srp v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
fotoportrét
fotoportrét
lenda75
1
 @atilius, @fantomik Přesně takto mi to ukazovali ve firmě , která bude montovat kamna. Pošlou tam svého technika a ten si ověří prostup a vše kolem toho . Budou mi dělat i další revize . No myslela jsem si, že už i toto mají v Rýmařově vychatané , ale bohužel ne . Zkusím jim napsat zda mi to tak připraví , jinak se to bude muset dodělat ...kominíkem a firmou co bude montovat kamna . Děkuji za odpověď .
16. srp v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
49
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 281 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
showme_a
49
Registrovala se 22. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 281 příspěvků. Má 23 přátel. Region Praha - východ.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @sargic to je asi pravda, ale kdyby jsme měli číst všechny návody co v životě do rukou dostaneme, tak asi nechodíme do práce a jen je čteme, podle mě by se na to při předávce mělo upozornit emoticon my ho samozřejmě čistili, ale určitě ne každý měsíc, dokonce jsme si před conel nechali udělat další filtr na hrubší nečistoty, nic nepomohlo, conel prostě tlak sráží téměř na nulu emoticon
16. srp v 07:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zvanzvon
fotoportrét
fotoportrét
zvanzvon
 @sargic Zdravim, cenu za vícepráce(27t) jsme samozřejmě měli odsouhlasenou před zahájením prací na ZD, ale asi se při oceňování dívali na jiný projekt osazení nebo nevim, protože v projektu je upravený terén až na úroveň bednění, ale ve skutečnosti je to momentálně utopeno v terénu viz. foto. Nevím jak to bude dál, ale myslím si, že kdyby dodrželi projekt osazení do terénu tak to bude vypadat jinak. Dám vědět jak to bude pokračovat dál, ale dokud není hotovo tak nechci nikoho jmenovat nebo si moc stěžovat, že to a to je špatně když tomu nerozumim. Od toho máme ten dozor a ten si myslim, moc nadšený není.
16. srp v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 280 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 275 příspěvků. Region Benešov.
 @zvanzvon Zalezi na situaci, ale osobne bych sel kvuli vode o radu, dve vyse nez odhrabavat.
16. srp v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
zvanzvon
fotoportrét
fotoportrét
zvanzvon
 @rdkubis74 no já si myslím, že to tak dopadne.
16. srp v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
1
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 149 příspěvků. Má 4 přátele. Region Beroun.
 @zvanzvon Tohle bude peklo na srovnání terénu kolem domu, ve finále to bude stát více než jedna nebo dvě řady bednění navíc.
16. srp v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 280 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 275 příspěvků. Region Benešov.
 Peklo na srovnani to bude, u me to bylo cca 45 plnych tater hliny 😂. Ale da se...
16. srp v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
 @showme_a Já Vás chápu, já si ten návod taky jen tak rychle proletěl, ale to jen proto, že mě na to p. Vágner při předávce upozornil a dokonce myslím i ukazoval, jak se ten filtr čistí. Takže proto jsem se na to po předávce ještě mrknul. Ale tím pádem, když je to v návodu, jsem zvědavý, jestli to projde reklamací, protože tímhle si myslím, že bude RDR kryto. To, že jste návod nečeli, není problém RDR.
16. srp v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @sargic Nam bylo take ukazano, jak se cisti. Ale v te euforii pri prebirani noveho domu to clovek muze zapomenout.

RDR bude kryto, podepisuje se pakl dokumentu, co clovek prebira.
16. srp v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
 @atilius @lenda75 U nás tedy prostup do komína byl dle revizáka v pořádku. Vyplněný izolací (takovou bílou) byl údajně dostatečně. Pak nasadili dílec viz foto (https://photos.app.goo.gl/ZGQvxBWewfswSjcb6) a přes to krycí růžici. Takže u nás problém s tímhle žádný nebyl ...
16. srp v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
fotoportrét
fotoportrét
sargic
12
 @rdkubis74 To samozřejmě chápu, taky jsem měl hlavu jak pátrací balon (přebírka domu, EZS, všechno vysvětlit jak funguje) ... do toho euforie, radost ... ale tohle dle mě RDR v potaz brát nebude ... Ale třeba se mýlím ...
16. srp v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @sargic Myslim si to same..
16. srp v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1048 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1047 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 vy nedostavate k domu manual na všechno pro blbečky?.. emoticon
16. srp v 11:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @plaintruth RDR jako solidni firma da vse k domu emoticon

Nemusime pak jako blbecci volat a ptat se na “blbosti” buhvi kam a komu. Vetsinou jiz na neexistujici cisla a maily emoticon
16. srp ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @lazlo @zvanzvon Já naopak jdu o půl metru s deskou níž, než mám v projektu. A to kvůli tomu, abych nemusel pod barákem budovat opěrné zídky na terasu apod. Líp je ubrat... Ale záleží, kde bude terasa a taky zda nehrozí voda zpolí...
16. srp ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1048 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1047 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @rdkubis74 ..no to musí být super dostat 150 návodů a přečti si to.. emoticon
16. srp ve 12:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @plaintruth Porad lepsi, nez po vecerech u strejdy gugla lovit a hledat emoticon

Vse potrebne je pri predavce vysvetleno.
16. srp ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
121
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 817 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 Prosim, stalo se vam nekomu,ze jste v dobe horni stavby nemeli vodovodni pripojku? Je to velky problem? Diky
16. srp ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @rdkubis74 pořád nevim o čem mluvíš, já ještě před předáním domu dostal manuál k domu, kde je vše přehledně popsáno, je tam údržba a všechno to co potřebuješ, aby to fungovalo, jestli musíš googlit po večerech a volat na neexistující čísla, tak je mi tě líto emoticon
16. srp ve 12:23  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš