Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

14. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2297 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @nufinka88 detaily hypotéky závisí na podepsané hypoteční smlouvě. Nám byla banka ochotná poslat skoro milion už po podpisu a vkladu zástavního práva na katastr 😉 (my nevyužili, vyčerpali jsme jednorázově po dostavbě domu a použili na úhradu posledních dvou faktur).
20. zář v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 674 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
123
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 674 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @yvonnek Já být vámi, tak si to opravdu dobře rozmyslím. Jestli si myslíte, že někde budete mít postavený dům dřív, tak abyste pak nebyli zklamaní a nakonec to neměli později, než v tom posunutém termínu od RDR... Řešilo se to tady před časem, je to všude stejné, firmy na začátku slibují a nakonec se termíny posouvají. U RDR je to daň za to, že je o jejich domy zájem a tím pádem mají hodně zakázek. Druhá věc je, že je asi samotné velká poptávka překvapila a nedokáží na rovinu říct, jak se věci mají...
20. zář v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @jahooodka Neomluvitelné je, že je situace překvapila před více jak rokem a dnes jsou stále "překvapeni" :D Já jsem domek měl předaný přesně 10 měsíců od první návštěvy RDR. Čekat na něj dva roky mi přijde fakt úlet
20. zář v 08:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 351 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 351 příspěvků. Region Benešov.
 @angus88 Nechci nějak RDR bránit, nicméně každá mince má dvě strany. Ano, nepoučili se a stále nabírají nové klienty. Jenže, co v této chvíli dělat? Říct novým klientům "sorry", nestíháme, až se uvolní kapacity, opět začneme přijímat objednávky? Zkuste to někde jinde. To žádný obchodník nikdy neudělá. Druhá věc je, pravdivě informovat o termínech výstavby. Pokud se to opět neděje, je to špatně.

V květnu nám předávali dům a když jsem se bavil s montážní partou, tak není kde brát. Mladí nechtějí makat, každý chce služební auto, notebook, mobil a dělat z domova. Ano, to klienta nemusí zajímat, jenže kde nic není, ani smrt nebere.

On je dnes problém sehnat kohokoli z "řemesla". Potřeboval jsem lehce srovnat terén. Místní udělá, jenže jsem čekal přes měsíc (práce na tři hodinky). Má tak plno, že by se musel rozpůlit, jak říká. To samé revize na elektro. Ano uděláme, jenže opět čekám.

Na "blbé" auto jsem čekal 6 (šest)! měsíců, a to je běžný model. A to je lhůta ještě poměrně krátká.

Ano, lze nadávat na RDR, nicméně si jinde nepomůžete. Není to omluva, to vůbec ne. Jenže věřit v zázrak, že si dnes zavolám do jakékoli stavební společnosti (myslím tím s dobrým jménem, za což RDR považuji) a budu stavět téměř okamžitě je nesmysl.

Jestliže má paní smlouvu (SOSB nebo SOD?) z roku 2017 a má termín až ve 2020, mi přijde divné. Já mám smlouvu ze 2017 a od května bydlím.
20. zář v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @rdkubis74 ale notak. O tom, o čem píšete to vůbec není. Nemusí říkat, že mají plno ať jdou zákazníci jinam. Je to o tom, situaci zhodnotit a nabídnout zákazníkům REÁLNÉ termíny, které jsou schopni dodržet. Mají vysokou poptávku? Ať zdraží, ubude zákazníků, uvolní se kapacity, zvýší se zisk z postavených domů. Je to přeci jen business.
Já vím, že to není takto jednoduché jak my tady občas píšeme, do firmy nikdy z nás nevidí. Nicméně stále nechápu, proč RDR nezačne nabízet reálné termíny výstavby místo slibů a posouvání
20. zář v 09:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @angus88 Pokud “zdrazit”, tak je to z meho pohledu skoro to same, jako rict bezte jinam. Mas pravdu v tom (psal to i v mem prispevku), ze neinformovat je proste spatne. Tady ma Rymarov doopravdy co dohanet.

Ona se situace castecne zlepsi se zprisnenim ziskavani hypotek. Kdyz se kouknu kolem sebe, tak je doopravdy uplne “silenstvi” vlastnit dum. Vsichni kolem stavi. Vzdyt i stavebniny byly letos “na suchu” a cekalo se na material.
20. zář v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @rdkubis74 Naprosto souhlasím. Také jsem letos něco málo stavěl a dost jsem musel čekat. Soused chtěl letos postavit hrubou stavbu, ale už měsíce čeká na cihly emoticon

Já jsem si vybral RDR z důvodu, že drží své závazky a to jak cenové, tak časově. Bral jsem to jako největší plus. Z mého pohledu již toto neplatí. Je to škoda
20. zář v 10:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @nufinka88 Já mohu vyčerpat 50% hypotéky hned po zápisu zástavního práva (Raiffeisen bank). Další čerpání je vázáno na hodnotu prostavěnosti.
20. zář v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @angus88 Bohužel, termíny se stále nedaří.. Jinak cenový závazek bez navýšení bez problému a vše, co je podepsáno, to platí.

Čekání je strašné a kolikrát i nemilé překvapení při zařazení do hmg. Nicméně pocit se stěhovat za 14-20 dní do čistého a voňavého, bez toho, aby člověk musel v puse kousat cement a prach, je k nezaplacení.
20. zář v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 Veškeré posuny výstavby individuálních RD jsou dané developerskými projekty, kterých se RD Rýmařov účastní a které váží významnou část pracovní síly, kterou má firma k dispozici. Poslední posun je opět daný tím, že developerské projekty, které již měly skončit stále běží (z objektivních důvodů) a očekávaná výrobní kapacita tak nebyla uvolněna pro výstavbu běžných RD. Developerská výroba má zřejmě pro firmu vyšší prioritu. Pro ilustraci přikládám několik výňatků z výroční zprávy RD Rýmařov za minulý rok (zpráva je z června 2018). Dobrá zpráva je, že již další developerské projekty nechtějí rozjíždět.
20. zář v 11:26  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @kryton Rozumím tomu, že je pro jakoukoli spol. výhodnější dodávat velký počet typizovaných domů na jedno místo (jednomu developerovi) a sekat to jak "Baťa cvičky". Na druhou stranu, běžní klienti jsou takto "odstrkováni" na "neurčito", což není moc fér.

Jak čtu výroční zprávu a vidím zmínku o spol. GP Plus, musím se jen usmívat. Měl jsem tu čest a stačilo...
20. zář v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
Registrovala se 5. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 943 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 Zdravím, můžu se zeptat jak řešíte posunutí datum stavby na 2020+? Stavíte domy, které určitě projdou i podle nových pravidel nebo se to nakonec bude brát podle data stavebního povolení?
20. zář ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
48
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2639 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
48
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2639 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @rdkubis74
"Nicméně pocit se stěhovat za 14-20 dní do čistého a voňavého, bez toho, aby člověk musel v puse kousat cement a prach, je k nezaplacení.".. při tak dlouhých termínech tohle plus ztrácí trochu smysl. Nám postavili zděný za 10 měsíců, uklidili tak, že jsme se stěhovali taky hned a bez cementu a zpoždění měli měsíc (díky povětrnostním vlivům). Co mi je platný, že dokončí stavbu 14 dní od začátku, když na to 2 roky čekám? emoticon
20. zář ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @slabici Pokud se Vám povedlo postavit zděný dům na "klíč" v takto krátkém termínu včetně vyřízení "papírů", gratuluji. A to myslím upřímně. U nás to bylo s RDR cca 16. měsíců (2017/2018) včetně vyběhání "papírů" (nejvíce zabrala hygiena) a kolaudace. Dnes jsou tyto lhůty nereálné a dle mého je jedno, koho oslovíte (tedy pokud to nebude parta všechno umíme, všude jsme byli a zrovna máme na Vás čas).
20. zář ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @slabici jenom na dodávku oken se dnes běžně čeká tři čtvrtě roku, takže i zděné mají bohužel problém s lhůtou emoticon za 10 od začátku stavby nebo včetně veškerého papírování?
20. zář ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @ookami_hime Domy se posuzují podle norem platných k datu stavebního povolení. To znamená, že pokud se dům postaví v roce (třeba) 2021 a stavební povolení bude z roku 2019, platí normy a pravidla roku 2019 a ne 2021. Zpoždění výstavby tedy v tomto ohledu není rizikové.
20. zář ve 13:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 @ookami_hime to nevím teda kde. Oboje sousedi objednávali okna v červenci a jedni už je mají od pondělí a druzí je budou mít příští týden.
20. zář ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @kryton tak my dostávali letos na jaře stavební povolení a je na něm platnost až do jara 2021
20. zář ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @zmrz_lina Vekra, Otherm a spol. nám už začátkem roku řekli, že +- půl roku (jenom čekací lhůta na technika byla cca 2 měsíce), reálně bylo hotovo v půlce června při objednávce začátkem ledna (Vekra). Kalkulace co jsme si nechávali dělat asi před měsícem u dalších firem už mají lhůtu půl roku - 3/4. Možná teď jsou to nadhodnocené lhůty, aby nemuseli řešit stížnosti, těžko říct.
20. zář ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @slabici
@angus88 kde máte pořád ty dva roky? kdybych čekal dva roky tak už bydlímemoticon ony jsou to teď spíš tři roky
20. zář ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @kryton díky za informaci. Někde jsem právě zahlédla informaci, že by to posuzovali podle reálného započetí stavby, což mi přišlo šílené (ale dávalo by to smysl v kontextu s původní EU směrnicí). Je fajn, že je to aspoň takhle.
20. zář ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
123
 @ookami_hime tak zrovna vekru mají (soude dle dodávky, co tu stala) ti, co uz okna maji, taky.
20. zář ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @zmrz_lina pokud jim všechno vyšlo, tím líp. My jsme s Vekrou měli obrovské problémy letos a dodací lhůta byla to nejmenší.
20. zář ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
yvonnek
Registrovala se 5. března 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3 příspěvky. Má 4 přátele. Region Hodonín.
fotoportrét
fotoportrét
yvonnek
Registrovala se 5. března 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3 příspěvky. Má 4 přátele. Region Hodonín.
 Tady jde o to, že než jsem podepisovala SOD, tak mi bylo řečeno, že je to poslední posunutí stavby. Paní dokonce slíbila, že i kdyby si měla jít sama oblect montérky, tak na vánoce budeme bydlet. Asi jsem se měla zeptat na které emoticon. No nevadí. Co se týče odstoupení od smlouvy, tak bych se dostala na mínus 100 tisíc za vše ,co jsem zaplatila ohledně stavby. A to mi uz nikdo nevrati.Týká se to jen papíru. RDR Rýmařov jsem vybrala jen proto,že má od nich postavené ségra i sestřenice. Tenkrát to bylo ok. Je to 5 let zpět. Teď už vím, že bych u nich nenechala postavit ani kůlničku na dříví, jak moc jsem zklamaná.
20. zář ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @rdkubis74 je to tak, zpoždění chytají prakticky všechny české firmy, kdo chce dneska stavět rychle musí se obrátit do zahraničí. Já byl v kontaktu s německýma firmama a primární problém tam je hodně malá flexibilita projektu. Oni vám nabídnou dům se vším všudy komplet zařízený, ale vybíráte si maximálně barvu na stěny. Změny v projektu jsou problém, tedy musíte najít dům který vám typově přesně sedí a zároveň spadá do regulativů místa kde chcete bydlet. To se nám bohužel nepovedlo. Na druhou stranu ty termíny mají neuvěřitelné, kolega s nima nakonec stavěl a stěhoval se tři měsíce po nabytí pm stavebka. Oni ani nedávali termín, poslali projekt, podepsali smlouvy a pak jen dejte vědět až bude stavebko, když tady českému zastoupení poslal stavebko, přišel mu dopis, že tak za šest týdnů přijedou. Cenově to vyšlo prakticky stejně, ale holt nemůžete si vybrat ani pomalu ani dlaždičky v koupelně(dali mu na výběr tři barevné kombinace(stejného vzoru) a nic víc, umyvadlo,záchod všechno jenom jeden a tečka).
20. zář ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
 @yvonnek jojo, taky se když nám posunovali termín SOD o tři kvartály proti SOSB a my jsme se dohadovali ať to posunou alespoň jenom o dva, tak nám paní řekla, že nám nemůže dát termín kterým si absolutně není jistá a tím co jsme v SOD podepsali si už absolutně jistá je. no...tak nic. Jako co mi přijde u RDR strašný je ten alibismus, na OC neustále mluví o to jak "oni"v Rýmařově způsobují zopždění, rozpočtář z Rýmařova vám řekne, že "oni" na centrále to zvorali a na centrále vám řeknou, že "oni" na OC vzali zakázky přes čáru. Nikdo se vám neomluví do očí, všichni jen poukážou na tajemného viníka kdesi tam daleko.
Já jim to teda moc v OC nezávidím, sice asi budou teď víc peněz z provizí, ale ten stres z toho, kdo mě zase přijde do práce seřvat, tam brečej matky s malýma dětma před nima. (a nijak nehraně, prostě je to malá rodinná tragédie chytit přes rok zpoždění, děti to odnesou, nemají vlastní pokoj, musí měnit školku,2x se stěhovat atd., moje žena už má za sebou pár psychických zhroucení způsobených každým dalším zpožděním RDR)
20. zář ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 Jinak jsem byl včera na For Archu a na stánku Rýmařova byl mj. sám pan ředitel (minimálně včera odpoledne), takže kdo chce info přímo od pramene, má možnost. emoticon
20. zář ve 14:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
48
fotoportrét
fotoportrét
slabici
48
 @rdkubis74
@ookami_hime
I s papírováním to byl rok a něco. Papíry projektant začal vyrábět někdy v červenci 2015 a dům byl hotový 9/2016, kopli do země poprvé na konci října 2015. A to tam ještě měli zásek, protože projektantovi nějak nedošlo, že střechu od garáže nejde udělat tak, jak to namaloval..
A pokud si to firma dobře zorganizuje, nemusí čekat na okna ani na nic jinýho. Většinou po nás chtěli tyhle věci 3-4 měsíce dopředu (barvu oken, dlaždic atd.)
Když se tím ta firma živí, tak předpokládám, že se pak nevymluví, že "čekáme na okna, protože jsme je objednali těsně předtím, než jsme je chtěli namontovat a světe div se, ony jsou tam dodací lhůty v řádu měsíců" emoticon
20. zář v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matever
Registrovala se 27. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
matever
Registrovala se 27. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @kryton byl tam i dneska, ale popravde jsem nemala silu poslouchat nejake alibisticke reci. Stejne bych se nedozvedela kdy nam dum postavi a jestli je posunuti na brezen 2019 posledni ci nikoliv a to abych poslouchala jak to maji tezke ze nemaji lidi atd. to slyset nepotrebuji, to uz vime ze.
20. zář v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
 @slabici "A pokud si to firma dobře zorganizuje, nemusí čekat na okna ani na nic jinýho. Většinou po nás chtěli tyhle věci 3-4 měsíce dopředu (barvu oken, dlaždic atd.)" // Ty firmy stejně čekají na tunu dalších věcí, běžná čekací lhůta je v současné době cca 9 - 12 měsíců na první kopnutí od začátku prací (pokud nebereme extrémy jako RDR), takže okna jsou stejně ve výsledku hotová dřív. Ty detaily stejně dřív než při prvním kontaktu nevyspecifikuješ. A ta dodací lhůta není kvůli tomu, že by se objednali pozdě. Jak říkám, v lednu jsme objednávali (zcela konkrétně, nic dalšího se nespecifikovalo) a dostali jsme to až cca v červnu.

Ono to není až tak dávno co šlo mít hotovou dřevostavbu i s nákupem pozemku a žádostí o hypo za cca rok/něco málo přes, takže ta výhoda tam furt je (jen ne u takových extrémů jako třeba RDR). Teď mnohdy nestíhají ani banky, prostě každý staví a každá druhá firma (je v zásadě jedno jestli oknaři, kuchyňáři nebo samotná stavební firma) ti řeknou, že nemají problém to udělat, ale rychle to nebude. Začít teď stavět cihlák, tak je to hotové taky cca za 2 - 2,5 roku, u dřevostavby se furt lze obecně dostat pod 1,5 roku (ne s RDR).

Jinak termíny jste měli suprové, kéž by všem to takhle relativně hladce vycházelo emoticon
20. zář v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš