Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

20. říj 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2269 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 Jsem fakt ráda, že jsme stavěli ve 2016. Poprvé jsme se byli jen že zvědavosti mrknout na dům v 12/2015, to jsme jen zvažovali, zda do toho vůbec jít nebo ne. První vážný kontakt proběhl v 3/2016, na konci března jsme koupili pozemek a schválili studii domu, pak vyřídili papíry a v listopadu přebírali hotový dům. Dneska, když to vidím, bych asi zešedivěla 😁
20. zář v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 106 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @zmrz_lina je to šílený jak málo nám chybělo, my jsme přišli do OC půl roku po vás a stavět budeme o tři roky po vás...
20. zář v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 401 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @mysak124 Ale u vás bylo i nějaké nedodržení termínů z vaší strany, ne?
20. zář v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 107 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 106 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @mariacek ne ne, akorát nám na začátku vůbec neřekli že máme hned podepsat sosb a fixnout termín, tak jsme ho pitomci podepisovali až když jsme měli predbeznej rozpočet a rozjetej projekt. Nikdo nám v oc neřek že maj problémy a máme nejdřív podepsat a pak řešit. V ostatních oc to tak dělali a predbehli nás o dva kvartály
20. zář v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2270 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2269 příspěvků. Má 82 přátel. Region Rakovník.
 @mysak124 vy spadate pod MB? Vždyť pan Pýcha má naprosto luxusně zpracované "jak na to" krok za krokem pro své klienty, OC MB je, troufnu si rict, nejlepší v ČR. Srovnávat se dá podle mě jen OC Praha a zbytek OC je daleko za nima.
20. zář v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 78 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 78 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 U nás platí, že se všemi dosavadními posuny bychom (podle aktuální situace) měli bydlet za 2 roky od SoSB a 22 měsíců od SoD. Celkový skluz 4 měsíce oproti SoSB i SoD. Pokud se to tak udrží, bude to ještě skousnutelné a vejde se to ještě s rezervou do roku 2019.
20. zář v 19:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1235 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1235 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @zmrz_lina vy ste kedy podpisovali zmluvu? si to uz nepamatam, my sme boli ale po vas tiez myslim tak pol roka a postavene sme mali 18.2.2017
20. zář ve 21:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @ookami_hime ake pravidla sa zas maju menit? ja to uz nesledujem teraz...
20. zář ve 21:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
Registrovala se 5. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 943 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
ookami_hime
1
Registrovala se 5. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 943 příspěvků.
 @tojojot budou se povolovat jen stavby do určité hodnoty energetické náročnosti (všude straší tím, že se budou povolovat jen pasivy, ale myslím, že to chtěli do začátku udělat mírnější).
20. zář ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @mariacek a pro ty pripady, kdy uz maji lidicky cast na svem uctu a nemaji postaveno nic krome desky (ktera je dejme tomu zaplacena ze zalohy 250 000), uz bance hypoteku splaci?
20. zář ve 21:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @ookami_hime Aha...
20. zář ve 21:56  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
122
 @tojojot fíha, detaily už si nevybavuju. Sosb v tom březnu, sod nevím.
20. zář ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 401 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 399 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @nufinka88 No zatím splácíte jen úroky. Jistina, tedy dluh je furt stejný. Ta se začne splácet až po ukončení čerpání. Banky mívají poplatky za nedočerpání, případně za změnu smlouvy. Projděte si produktové podmínky k hypotéce nebo hypoteční smlouvu a tam to bude popsáno. Ale jsem si jist, že psychicky i finančně bude pro vás výhodnější počkat a s RDR stavět...
20. zář ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @ookami_hime "budou se povolovat jen stavby do určité hodnoty energetické náročnosti (všude straší tím, že se budou povolovat jen pasivy, ale myslím, že to chtěli do začátku udělat mírnější). "

V maximálních tepelných ztrátách problém nebude, to nebude těžké splnit ani po roce 2020 . Víceméně se to blíží dnešním požadavkům na nízkoenergetické domy (v ČR). Problém bude s vytápěním. V roce 2020 a později už stavební úřad nepovolí domy vytápěné jen elektricky. Neprojde ani kombinace s krbovými kamny. Naštěstí se to týká jen nových domů, kde se bude žádat stavební povolení (ohláška) až v roce 2020.
20. zář ve 23:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @mariacek ano, stavime s RDR. Uz cekame jen na den D, kdy dojde na vrchni stavbu emoticon Desku jsme financovali z vlastnich zdroju. Hypo budeme cerpat az po zahajeni vrchni stavby, nyni by to bylo i s hrazenim najmu bytu nepohodlne... Proto me prekvapilo, ze nekdo ma penize na uctu nyni, kdyz jeste stavet nezacal...
20. zář ve 23:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @kryton a to ma preboha aky vyznam? a co povolia teda?
20. zář ve 23:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @tojojot
@kryton Ta směrnice pokud vím vždy počítala s měrnou spotřebou tepla 40 - 80 kW. To se většinou splňuje už dnes. Co se týče krbových kamen - kde čerpáte informaci, že nebudou povoleny? Pokud vím, tak by měly být... Hlavně jde o to, aby se víc v domech využívala obnovitelná energie.

@nufinka88 No tak ne každý tady má tak velké úspory, aby z nich mohl zaplatit stavbu desky nebo zálohu 250 tis. Kč.

Jinak jsem zapomněl napsat, co jsem se dozvěděl při specifikaci v Siku. Vybral jsem 10mm dlažbu i obklad a řekli mi, že se s RDR dohodli na tom, že by RDR nemělo účtovat příplatky za 10mm dlažbu - jelikož jim Siko prej řeklo, že dnes už skoro všechny dlažby mají 10mm. Každopádně s jednáním na Černém Mostě jsem byl spokojený. Byl jsem tam 3h a to jsem měl skoro vše předvybráno, za což jsem byl pochválen emoticon Vždy se prý diví klientům, kteří plánují investovat několik milionu a žádné obklady před specifikací neviděli emoticon
20. zář ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @mariacek @tojojot Vtip je v tom, že měrná spotřeba tepla je jen jeden sledovaný parametr. Druhý parametr je množství neobnovitelné primární energie, kterou stavba spotřebuje. Je to velmi složité, ale co jsem dohledal, tak za dnešního stavu legislativy a vyhlášek, tak elektřina na topení a ohřev TV projde po 2020 jen v kombinaci s tepelným čerpadlem, kotlem na biomasu nebo solárními panely (kombinace s normálními krbovými kamny na dřevo nebude stačit). Prostě energie spotřebovaná domem bude muset z určitého procenta pocházet z obnovitelných zdrojů. Podrobnější info třeba zde:

https://www.drevoastavby.cz/vse-o-drevostavbach/stavba-drevostavby/vytapeni-a-vzduchotechnika/5211-elektricke-topeni-v-drevostavbe-opravdu-nejlepsi-volba
21. zář v 01:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @kryton to je super, takze preto ze vyrobcovia elektriny ju vyrabaju z vacsej casti uhlia tak ju radsej zakazu pouzivat ludom, miesto toho aby to riesili s nimi, lebo to je zlozitejsie ako dodrbat beznych ludi... Uz sa tesim ako bude urceny maximalny pocet nabijaciek na mobil na cloveka.
Ze by podporili aby si tu elektrinu ludia vyrobili sami to im tiez nenapadlo lebo z toho by zas neboli ziadne dane...
21. zář v 07:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
monis123
Registrovala se 14. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 87 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
monis123
Registrovala se 14. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 86 příspěvků.
 @mariacek Vážně? To by bylo fajn, protože my máme dlažbu 10mm v každé místnosti, kde dlažba bude. Ptala jsem se rdr a prý to není problém, jen to máme uvést při ks. Tak jsem zvědavá, zda bude příplatek.
21. zář v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @monis123 Uvidíme, já teď čekám na vizualizaci od Sika. Zda to tak opravdu je, uvidime až když to spočítá RDR.

@tojojot Kliiiiiid, nehledejte v tom žádné spiklenecké teorie. Při nárustu znečištění a spotřeby energii je třeba s tím něco dělat. A samozřejmě udržitelný rozvoj dopadá dost i na firmy. Musíte si ale uvědomit, že ty firmy to stejně v nákladech přenesou na koncové spotřebitele, takže tak nebo tak ta opatření zaplatíte vy. Teď se prostě řeší i běžná výstavba. Těch opatření je mraky. Kdyby nebyly, tak se tu za chvíli udusime. A ty dotace pro obyčejné lidi tady taky jsou, tak je klidně využijte.
21. zář ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @mariacek radsej nebudeme rozvijat tuto temu, mierne povedane niesom zastancom akychkolvek regulacii a kludne by som stat uplne zrusil emoticon
21. zář ve 12:49  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1787 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1787 příspěvků. Má 5 přátel. Region Hradec Králové.
 @mariacek No, nevím, ale je to podle mě pěkná bejkárna. Návratnost tepelného čerpadla nebo fotovoltaiky je na hranici 10-15 let, u novostavby spíš 15 a tím celá ta energetická bilance jde do háje. Protože to ve skutečnosti znamená, že do toho zařízení musíme investovat tolik energie, že za 15 let se to teprve začne vracet. A že by třeba výroba polovodičů byla nějaká čistá výroba, to se myslím nedá říct....
21. zář ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
47
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2605 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
47
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2605 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @atilius Pokud to vypukne, tak to každý obejde tím, že si do projektu dá jeden solární panel na střechu a je povinnosti učiněno zadost emoticon
21. zář ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
291
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5054 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
291
Registroval se 11. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 5054 příspěvků. Má 35 přátel. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @atilius tady se ale návratnost neřeší, jde o to, že to dům bude mít menší spotřebu, to že pořizovací cena je vyšší je věc jiná.... stejně to je u LED žárovek, elektroaut apod....
21. zář ve 14:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @petrsv1000 to je prave ten nezmysel, ze to nikto neriesi. a nie navratnost ale celkova spotrebovana energia. ci tu elektrinu spalis ty alebo vyrobca ziarovky je z hladiska ekologie uplne jedno
21. zář ve 14:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
fotoportrét
fotoportrét
atilius
23
 @petrsv1000
@tojojot
Přesně tak, ekonomická rozvaha naznačuje i energetickou bilanci. Jednoduše řečeno, za všechnu tu energii musíš nakonec zaplatit, to je ta cena výrobku. A když se ti to vrátí za 15 let, tak začneš tu investovanou energii šetřit po 15 letech.
A to nemluvím o tom, že třeba těžba dřeva bude o dost ekologičtější, z hlediska odpadu, než těžba křemenných písků, výroba a rafinování polovodičů a následná výroba panelů.
21. zář v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
291
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
291
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 nevím, no u rodičů jsme dali TČ stálo po dotacích včetně montáže na klíč 60tis, topí se u nich v podstatě nonstop, kdyby topili elektrokotlem tak se nedoplatí, takže návratnost neřešíme, prostě platí "málo" a mají teplo a to je hlavní emoticon
21. zář v 15:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
291
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
fotoportrét
fotoportrét
petrsv1000
291
  • Již bydlím v domě
    Mnichovo Hradiště
 @atilius jak jsem psal výše, u nás náklady na pořízení "v pohodě" náklady na provoz super, já jsem spokojen... dřevem ani uhlím topit nemůžou, na to již fyzicky nemají... takže investice za TČ je v tomto případě zanedbatelná...
21. zář v 15:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @atilius "ekonomická rozvaha naznačuje i energetickou bilanci"

Z vašeho pohledu ano. Ale jde o to, jestli je energie z OZE nebo není. Pokud odebíráte elektrickou energii, která není OZE, škodíte přírodě dle současné legislativy stejně, jako byste odebíral trojnásobek energie, která je kompletně z OZE. Zjednodušeně. Tady nejde o penženku plátce, ale ochranu přírodních zdrojů.
21. zář v 15:53  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš