Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

14. lis 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1254 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 servisny login na bmr tu myslim niekto raz pisal, maju to vsade rovnako emoticon ale verejne to tu nebudem pisat, keby to niekto potreboval tak mozem poslat cez spravu emoticon
12. říj v 15:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 437 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @pavelcent
@zmrz_lina
presne emoticon Plus faktor ze nekdo neco nejak CHCE a pak je mu ekonomicka cast tak nejak jedno... Krbovy kamna se taky nikdy nevyplati a pulka lidi v tom zatopi jednou za rok aby vyhnali pavouky a stejne je maji emoticon
12. říj v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 441 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @username Tak my všichni bychom mohli bydlet na vesnici v paneláku, s tchýni, ale neeee, my musíme mít baráky emoticon To se taky nikdy nevrátíemoticon
12. říj v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 95 příspěvků. Region Praha.
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @username "Krbovy kamna se taky nikdy nevyplati"

Ale ano. Až bude někdy v lednu týdenní blackout. emoticon
12. říj v 17:35  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 892 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @angus88 Jirko,prosim te,jak silne mas.Led pasky v tech schodech?
Manzel ted donesl pry nejslabsi led pasek a sviti to jak prase :D
12. říj ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1639 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @margot_ka bohužel mám stejnou zkušenost. Je třeba je tlumit. Jedu je na 10%, jinak to svítí jako prase. Taky mám nejslabší, cca 5w/m
12. říj ve 21:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1105 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 Jen se zeptám, když jste dělali sokl, lepili jste perlinku na flexibilní lepidlo? Já na doporučení koupil Weber 700 a teď jsem koukal, že je na EPS polystyren a na XPS je nevhodný, protože není lepidlo flexibilní.
12. říj ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Prosím vás, nemáte nějaké nášlapy na schodech?
13. říj v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 437 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 435 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 @pavelll12 jo, pouzil sem https://www.weber-terranova.cz/zateplovaci-systemy/vyrobky/lepici-a-sterkove-hmoty-pro-etics/webertherm-elastik.html

U 700 je vylozene napsano, ze je pro sokly nevhodny
13. říj v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @username no jo, mě ho na sokl doporučili, tak jsem jim věřil. Snad ho aspoň použiji na terasu z boku na ztracené bednění, než tam půjde marmolit. Jo a natahoval si ho zubatým či hladkým hkadítkem? Nikdy jsem to nedělal, tak se radši ptám
13. říj v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @pavelll12 hladkym, taky jsem to nikdy nedelal, ale zas tak strasne to nedopadlo... Uvidim kolik toho opada do jara emoticon
13. říj v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 @username tak uvidíme, jak to dopadne emoticon
13. říj ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 506 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 506 příspěvků. Má 14 přátel.
 Tak včera přišlo vyúčtování za elektřinu. 24tis/rok,Kubis 632 běžná domacnost 2 pracujici dospělí, 3 mensi děti, susicka,pracka,myčka,indukce,trouba,tv,počítač atd,topime přímotopy. (nepretapime,ale take nemrzneme)Spokojenost,ač papundekl obaleny igelitem,přesto náš a máme ho radi emoticon emoticon emoticon .
13. říj v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 Chci se zeptat těch, kteří již mají hotovou alespoň ZD na umístění vodorovné hydroizolace. V dokumentaci je umístěná na SPODNÍ straně ZD, ale četl jsem tady dříve, že někdo ji má na HORNÍ straně desky. Řešili jste to nebo jste to nechali na firmě co dělala ZD.

Jde mi o to, že pokud bych se řídil dokumentací RD, tak by vodorovná hydroizolace by byla na kótě -28cm, ale terasa by byla na kótě -20cm, takže by z terasy teoreticky mohlo zatékat nad vodorovnou hydroizolaci. Pokud by vodorovná hydroizolace byla na HORNÍ straně ZD, tak by byla nad terasou. S ohledem na dostupné zdroje se většinou vodorovná hydrolizace dělá nad ZD. Předem díky za info.
14. říj ve 12:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 351 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 351 příspěvků. Region Benešov.
 @kryton Pri usazovani domu se vrtaji zelezne profily do desky, takze izolace je “uvnitr” desky. V opacnem pripade by se provrtala.
14. říj ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 @rdkubis74 Děkuji za odpověď. To dává smysl. Přemýšlel jsem, proč u většiny zděných staveb je to jinak a tohle je patrně ten klíčový rozdíl u dřevostavby.
14. říj ve 12:39  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
libas
Registroval se 8. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
libas
Registroval se 8. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Region Jihlava.
 Včera začali stavět náš domeček, původní plán březen 2018. Parta vynikající, práce jim jde od ruky jedna paráda.
16. říj v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 892 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
123
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 890 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @libas a kde mame fotooo? ;) Chceme se pokochat emoticon
16. říj v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @libas Tak to máte relativně malé zpoždění... 7 měsíců. Těším se jak malý kluk, až sem napíšu totéž...
16. říj v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 122 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @libas původní plán březen 2018 jako SOD nebo SOSB? my měli původní plán duben 2018, deska je hotová a dům pořád v nedohlednu
16. říj ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
fotoportrét
fotoportrét
kryton
  • Stavím dům
    Bílichov, Region Kladno
 Chtěl bych poprosit o odpověď na následující otázku, ve které stále nemám jasno. Našel jsem v historii fóra rozdílné přístupy. Jak jste řešili přesah vodorovné hydroizolace přes boční okraj základové desky (tedy cca 10 až 15 cm):
a) Přesah celý odříznout
b) Ohnout jako límec dolu (pod budoucí zateplení soklu EPS deskami)
c) Ohnout jako límec nahoru (pod budoucí zateplení soklu EPS deskami)

Komplikované je to v tom, že je to izolace nejen proti vodě, ale i proti radonu. Předem díky.
17. říj ve 14:50  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
Registrovala se 2. července 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 428 příspěvků. Má 10 přátel. Region Brno.
 Tak sice dle slov p. Ďáska je záruka na dlažbu a obklady 36m, ale dle emailu vedoucího reklamačního je to 24m. Vymění nám ji za 360,- na hodinu práce a 15,- za kilometr doprava. Ale to, že jim někde (ze stolu na stůl) leží už rok reklamace podlahy v kuchyni je naprosto v pohodě. Trochu postrádá smysl jim platit dopravu, když sem stejně pojedou opravovat podlahu emoticon Ale asi ne letos, protože odpověď na email přišla po týdnu (ne do 3 dnů jak uvádí) a to jen potvrzení přijetí reklamace, ale kdy dojedou??? Mno takže se obrníme trpělivostí ještě víc emoticon
17. říj v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
 Ještě jeden poznatek ke kotli. Provedl jsem z určitého důvodu reset kotle popsaný zde
https://www.gienger.cz/wp-content/uploads/2015/04/CosmoTHERM_E-navod-2013.pdf
a od té doby kotel ukazuje výkonový nesmysl, kde max výkon je 15kw a i toplné spirály ukazují jinak.
Po kontaktování dovozce firmy Brano, mi bylo řečeno, že reset kotle se nesmí dělat a že je potřeba povolat technika, aby znovu nastavil výkonové parametry, jelikož díky resetu se vymažou údaje displeje a ten ukazuje svoje maximální hodnoty.
Takže asi takemoticon Když to vidím, radši bych si připlatil za značkový Junkers apod, protože tento zázrak skoro nikdo nechce ani servisovat, co mají v seznamu.
17. říj v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
  • Již bydlím v domě
 @farka ak to pridu robit naraz tak by som apeloval na zdravy rozum a vyhadal si tu cenu za dopravu... Myslim ze to by snad mali uznat a neuctovat to. Len treba byt neodbytny.
17. říj v 15:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @farka a proč jste to nechali zajít tak daleko? Rok čekáte na reklamaci? Proč?
17. říj v 16:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
 @farka Já bych rok nečekal. Dal bych jim 30 dnů a pokud by se neozvali a nekomunikovali, "odstoupil" bych od smlouvy, at mi peníze za podlahu vrátí a udělal bych si ji sám. Určitě by je to donutilo k reakci.
17. říj v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
  • Již bydlím v domě
 @mariacek přesně
17. říj v 16:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
libas
fotoportrét
fotoportrét
libas
 Termín podle SOD. Moc jsme se těšili a konečně dočkali. Foto dám co nejdříve. Partu máme p. Vašečky.
Skvělá parta. Každý ví co má dělat. Příští týden nám ho už budou předávat emoticon
17. říj v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
fotoportrét
fotoportrét
farka
34
 @angus88
@mariacek vážně si myslíte, že jsme je neurgovali? že jsem nevolala? vždy to dopadlo stejně, dám to na stůl šéfovi, dám to na vedení, ti se musí vyjádřit...a jak udělat samy? jako když je podlaha v záruce, tak si pozvat cizího na rozebrání kuchyně a podlahy s Fénixem? a pak doufat, že to RDR proplatí zpětně???
17. říj v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
 @libas Je to nejspis p. Vasicka. Take nam staveli. Pohodova a rychla parta.
17. říj ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš