Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

12. pro 2018  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1283 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1283 příspěvků. Má 5 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @rdkubis74 Ono to funguje tak ze samotny ventil ktory to uzatvara je vlastne az vovnutri v dome v stene a ked zavries kohutik tak voda z celeho potrubia od ventilu vytecie takze nema co zamrznut. Ventil uz zamrznut nemoze, resp. jedine keby si mal aj v dome minusovu teplotu emoticon
Takze vlastne to funguje tak ako pises ze si to robil, len to robi automaticky pri kazdom zavreti.
18. lis v 10:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
10
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
10
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 250 příspěvků. Má 3 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 @vitr Tak už máme u garáže i zámkovku. Barvu fasády garáže jsme odhadovali a nedopadlo to špatně! To byl větší rozdíl mezi vzorníkem a finální fasádou domu od RDR, emoticon
Adresa je http://www.garazesomitkou.cz/ -ačkoli stránky české, firma je to polská. I kontakt je na poláka, který ovšem umí velmi dobře česky. emoticon
18. lis v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 332 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 332 příspěvků. Má 2 přátele.
 @fantomik Moc pěkné. Mohu se zeptat, co stojí taková garáž?
19. lis ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
fantomik
10
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
10
 @silenoz Plechové garáže začínají na nějakých 30tis. Ale konkrétně tento "model" je zateplená garáž s omítkou, sedlovou střechou (to taky dost naskočí), zateplenými vraty i zateplenými zadními dveřmi Hormann, rozměr 5485x4500x2350/3650 (délka x šířka x výška stěn/štít)... Cena s montáží 150-190tis (ale bez základů). emoticon
19. lis ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
 K jímkám přidám moji zkušenost.
Před lety jsem dlouho řešil jaké zvolit (z domu + dešťovka). Zaujalo mě též Polsko.
Alespoň u dešťovky ušetřit. Prolezl jsem diskuze + stránky poláků
https://www.ibetonove-jimky.cz/betonove-jimky
http://www.betonovyseptik.eu/index.php/cs/nabidka
http://septic-betonovejimky.cz/#portfolio
A když jsem viděl ty tenké stěny (kvalitní české jsou asi 2x silnější) a díry v betonu, tak jsem od toho upustil.
Ještě jsem jim zkusil zavolat a polákovi se to nějak moc vézt až k Plzni nechtělo a řekl ještě vyšší cenu za dopravu než uvedených 7.500,-
Takže mi pak rozdíl mezi českou ak polskou u dovu jímek vycházel "jen" na cca 15.000 - 20.000,-.
Proto doporučuji opravdu českou, dobrou zkušenost mám s TrialStav. http://www.trialstav.cz/betonove-jimky-a-septiky
Plastovou jsem do jílovitého a buližníkového podloží s údajně i spodní vodou nebral. On když se připočte beton k zasypání okolo plastové, tak to vyjde na skoro stejnou cenu. K tomu pár zkušeností s okolí, že jim buď praskla, vyplavala apod.

Co mě to stálo a co mohlo stát (zde uvádím pro jednu jímku):
JÍMKA ČESKÁ BETONOVÁ:
Jímka, doprava, instalace ...45.000,-
Výkopy, zahrabání, štěrk ... 15.000,- (pikovalo se kvůli buližníku, jinak by to bylo za polovinu)
CELKEM: 60.000,-

JÍMKA OD POLÁKA CO UMÍ DOBŘE ČESKY:
Jímka ...23.000,-
Doprava ...7.500,- (do telefonu chtěl více až k Plzni)
Výkopy, zahrabání, štěrk ... 15.000,-
CELKEM: 45.500,-

Ušetřil bych: 14.500,- !!!
Ale starosti, zda nerupne hned od zahrabaného kamene co tlačí na jímku, či od tlaku spodní vody....

POKUD JÍMKA PRASKNE a splašky půjdou k sousedovi, nedej bože do studny, tak:

Výkop, složité vytáhnutí, rozmlácení, odvezní bůhví kam ...cca 6.000,- (asi i více)
Jímka (CZ), doprava, instalace ...45.000,-
Zahrabání ...1.000,-
CELKEM: 52.000,-

Pak mě to celkově vyjde na: 45.500,- + 52.000,- = 97.500,-
Neštřil jsem 14.500,- ale dal navíc 37.500,- !!!

Toť moje zkušenost...

PS: viz foto, díry (od bublin?) a tenké stěny... a moje jímky
19. lis ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 467 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 466 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @silenoz Díky za pěkné porovnání, je krásně vidět, proč jsou poláci levnější. Obdobně to je s materiálem a konstrukcí u plastových jímek.

@fantomik Neuvažoval jsi za tu cenu o betonové garáží?
20. lis v 05:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 464 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Jak mate nasazene ventilatory v koupelnach na potrubi. My je mame vsunute do potrubi, rozhodne to neni vzduchotesny spoj...
20. lis ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 Jinak aktualne polaci chcou resit jimku opravou... To jsem zvedav, jak to chteji delat...
20. lis ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1091 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
Registroval se 19. srpna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1091 příspěvků a 1 album. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @username ..zamatlaj asfaltem...
20. lis v 16:48  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
fotoportrét
fotoportrét
username
1
 @plaintruth Vzhledem k tomu, ze s tim chci zalivat zahradu tak je s tim poslu dohaje...

Jeste dalsi dotaz, kdo mate primotopy pres Synco, primotop je na slunicku a ovlada ho Synco, ale pokud stocim termostat na Primotopu na min, tak ho ani Synco nezapne?
20. lis v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 517 příspěvků. Má 14 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zenny2
5
Registrovala se 20. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 517 příspěvků. Má 14 přátel.
 @username jojo,alespoň u nás to takto funguje emoticon
20. lis v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
Registroval se 11. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
thebusdriver
Registroval se 11. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků.
 @username Přesně tak. Termostat na přímotopech je samostatný, takže když se stáhne na minimum, Synco sice sepne, ale termostat ne, takže topit nezačne. Pokud to má správně fungovat přes Synco, termostat na přímotopech na sluníčko a na maximum, pak si to reguluje Synco.
Nevím, jaké máte přímotopy, ale třeba na EcoFlex jsou zezadu takové čudlíky, výlisky, kterými se dají zafixovat jak kolečko, tak přepínač, aby s tím třeba děti netočily, pak se člověk diví, že netopí a ony si s tím hrály děti.
20. lis v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
Registroval se 9. května 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 52 příspěvků. Má 1 přítele. Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Frenštát, Region Nový Jičín
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
Registroval se 9. května 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 52 příspěvků. Má 1 přítele. Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
 Tak dneska jsem dostal zprávu měsíce (není to sarkasmus emoticon ). Ještě zhruba před šesti týdny jsem se ptal na realistický termín montáže našeho domu a bylo mi řečeno, že mám počítat s polovinou dubna. Dneska jsem ale dostal oznámení, že montáž začne už 23. ledna. Pecka! Takže po Silvestru abych začal řešit zpevněné stání pro jeřáb emoticon
21. lis v 10:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 911 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 911 příspěvků a 4 alba. Má 56 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @konvickovi2015 tak paráda, gratuluju emoticon
21. lis v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 467 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
4
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 466 příspěvků. Má 4 přátele. Region Praha.
 @konvickovi2015 No tak to je super! Furt říkám, že je lepší lidem psát do smluv raději pozdější termíny a pak je potěšit, než naopak... Kdy jste podepisovali SoD a s jakým termínem?
21. lis v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
fotoportrét
fotoportrét
plaintruth
6
  • Již bydlím v domě
    Region Mladá Boleslav
 @konvickovi2015 ..teď už jen, jestli jsi se nepřehlédl v tom, jaký rok mají na mysli... emoticon
21. lis v 11:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
  • Stavím dům
 @mariacek No, jsem v práci a nemám to u sebe, takže nevím přesně, ale SoSB jsme podepisovali někdy v lednu 2017. Tehdy byl předběžný/očekávaný termín montáže leden 2018, protože jsme ale dodali stavební povolení s nemalým zpožděním, ve SoD už figuroval Q4 2018. Tím pádem se skoro ani nedostanou do prodlení.

Můj tip je, že jim někdo vypadl a že se přednostně chtějí věnovat domům se starým cenovým modelem, aby se zbytečně neprodražily. To je ale jen spekulace.
21. lis v 11:47  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1328 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
pavelcent
46
Registroval se 7. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 1328 příspěvků. Má 16 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Kdyby měl někdo zájem. Speciálně @pavell123
https://www.magmarelax.cz/termokamera?s=banner_seznam_nativni-inzerat_magmarelax_v=14
21. lis ve 12:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1128 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
pavelll12
33
Registroval se 2. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1128 příspěvků. Má 3 přátele. Region Mladá Boleslav.
 @silenoz rozdíl opravdu znatelný. Pokud to člověk chce na jímku, tak bych nad polskou ani nepřemýšlel. My ji máme pouze na dešťovku, tak jsem vzal tu, ale rozhodně neměla v sobě takové bubliny a hrůzy co zde na fotkách byly.
21. lis v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1697 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
21
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1697 příspěvků. Má 10 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
 Prosím, za měsíc budeme mít Nova 101 dva roky. Aktuálně řeším opět podlahy. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost, že Vám lupne podlaha (zvuk jde jako by od stěn) v patře, pokud jste v místnosti delší dobu (třeba přes noc) nebyli? Když jdu ráno za klukem já nebo paní do pokojíčku, zvuk je velmi nepříjemný. Podle mě to jde přímo z konstrukce (KVH). Nemá někdo podobnou zkušenost?
21. lis v 19:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 32 příspěvků. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 @margot_ka Asi na to nemate ted cas, ale presto prosime o aktualni fotky k pokochani, at se také mame na co tesit emoticon Dekuji.
21. lis ve 20:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
 @nufinka88 zitra prihodim a treba uzbude pokrok vic videt. Mam tu fotky jen ze vcerejska a to tam extra pokrok videt neni, delali podlahy a brousili sadrose emoticon
Jinak jsem za pomalejsi tempo rada, muzeme aspon pripadne nejasnoati doladit. Napr nam posunuli vyvod kominku nad strechu,takze trubka vybocuje z planovaneho smeru vedeni. Tak jsme se dnes s chlapi dohodli,ze nad wc udelaji niku (jsem zvedava,jestli zitra uz bude ;)
No predani mame planovane 3/12 tak jsem zvedava emoticon
21. lis ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
10
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
10
 @mariacek Betonové garáže mě nějak nezaujaly. Nehledal jsem všechny firmy, ale mé představy moc nesplnily...
21. lis ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 420 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 420 příspěvků. Má 6 přátel.
 @margot_ka To je krása! Úplně vzpomínám, jak jsme to takto před rokem měli my... emoticon
21. lis ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 208 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
pavell123
Registroval se 31. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 208 příspěvků. Region Praha.
 @janaa1 Co je na tom prosim vás krásného?? Když to vidím, jimá mě hrůza...
22. lis v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonnyboy
Registroval se 1. listopadu 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 30 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
sonnyboy
Registroval se 1. listopadu 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 30 příspěvků. Region Praha.
 @pavell123 Krásné je na tom to, že už jsou ve finále a jejich představy se začínají zhmotňovat a za krátkou dobu už budou mít postavený svůj dům.
22. lis v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
david_kubis631
Registroval se 22. listopadu 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
david_kubis631
Registroval se 22. listopadu 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 1 příspěvek. Region Praha - východ.
 Zdravím diskutující. Také patříme ke spokojeným majitelům domu od Rýmařova. Nechali jsme postavit dům Kubis 631 a přidali jsme jeden modul navíc. Díky čemuž je možné mít v patře tři plnohodnotné pokoje. Ložnici a dva dětské pokoje. S výstavbou a kvalitou jsme spokojeni. Cena byla ještě v době podpisu naší smlouvy pro nás přijatelná. Nyní po aktualizaci ceníku je to již o poznání dražší.
22. lis v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
124
 @janaa1
@sonnyboy díky emoticon
22. lis ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonnyboy
fotoportrét
fotoportrét
sonnyboy
 No za málo, hrozně vám to závidím a přeju emoticon my zatím pořád ladíme předprojektovou dokumentaci... No všechno má svoje postupy a svůj časemoticon
22. lis ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 123 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 123 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @konvickovi2015 každopádně obří závistemoticon tohle potkat nás, tak skáču ke stropu. zatím jsme na tom byli podobně, podepisovali jsme 2 měsíce po vás, stavět zatím máme v červnu. Ale nečekám, že se u nás nějak zblázní.
22. lis v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš