Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @andrea_s. vchodové dveře podle výběru - cca od 5.000- a více Kč, to ti řeknou u KS - kolik připlatíš za dveře, které si vybereš, zdá se mi malý výběr u plastových.
Zásuvky navíc nejsou podle mě potřeba - protože je jich myslím cca 4 ks na pokoj - takže až dost.
Širší parapety nejsou myslím taková pálka Gabka si kupovala jeden širší (pozor je plastový, ostatní dřev´ěné) na okno šířky 1700 a platila myslím 200 Kč za něho.
Ostatní věci nevím, máme po KS ale čekáme na kalkulaci.
12. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andrea_s.
4
Registrovala se 5. února 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 1 přítele. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
andrea_s.
4
Registrovala se 5. února 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 34 příspěvků. Má 1 přítele. Region Mladá Boleslav.
 @veverka
Děkuji mockrát za odpověď. Snažím se nasčítat nějakou reálnou cenu, na kolik nás Nova 101 přijde. Bohužel stále bilancujeme mezi stavbou Novy 101 a koupí bytu emoticon
12. říj 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @andrea_s. rekuperaci jsme měli za 122tis
12. říj 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
Registrovala se 14. dubna 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 271 příspěvků a 1 album. Má 2 přátele. Region Brno.
  • Již bydlím v domě
 andrea_s. - pokud se rozhodujete mezi bytem a domem kvůli financím, tak vřele doporučuju se vykašlat na všechny příplatkové věci....my jsme toho navíc chtěli docela hodně, ale ke konci jsme vše osekali na minimum a ejhle, vůbec nám to nechybí a bydlí se úžasně i tak.....koneckonců všechny ty věci, co by člověk chtěl, jdou vyměnit, dokoupit, dodělat.....nic na tom baráku nemusí být navždy...kdybych stavěla znovu, tak toho osekám ještě víc a měla bych aspoň míň úvěrů....ale to ví člověk holt až dodatečně, až si to vyzkouší....každopádně bydlení v domě je úžasné, stále máme pocit, že sníme emoticon
12. říj 2010 ve 14:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
 @andrea_s. My už máme po specifikaci a včera nám došlo nacenění, příplatek za jiné dveře než standartní byl cca 3 000 a pak příplatek za dekor, celkem necelých 6 000 Kč. Širší parapety se platí za metr, ale je to snad kolem 150 Kč za metr a ty okna nejsou široké takže to není tak hrozné.
12. říj 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 ahojky, nemáte někdo DVEŘE DUB BĚLENÝ?? ZAJÍMALO KOLIK BY TO BĚLENÍ STÁLO?
12. říj 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @zabrle ahojky, měli jste ještě nějaké nevysvětlitelné příplatky nebo překvapení? emoticon
12. říj 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
 @veverka_ překvapení jsou, máme jiné dveře než jsme vybrali a máme jich méně emoticon tak asi někde nebudeme zavírat. Nejsou započítané parapety, na půdě a v garáži máme připlácet světlo, které je ve standartu. Takže sedíme doma a píšeme poznámky na co se máme zeptat. Moc mi tam nesedí ani topení v zádveří, za které platím plnou cenu (respektive jedinou která je uvedena, protože tam je pouze cena za kus) a to to topení je určitě menší než např. v obýváku atd. Ale doufám že to rychle vychytáme, protože montovat budou od 25. 11. a zatím ani nepřijeli převzít desku tak doufám že se to stihne včas
12. říj 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
 @zabrle My jsme byli na specifikaci 23.9. ale stále nemáme kalkulaci od RD, jen poslali zálohovou fakturu. Co se týká převzetí desky taky čekáme na převzetí a ode dne 24.11.2010 máme montovat první pasiv na Severní Moravě. Už moc těšíme, aby montáž stihli dokončit před Vánoci, pak jen montovat kuchyňskou linku, postavit stromeček, dárky, kapra emoticon
12. říj 2010 ve 20:48  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86

@zabrle ahojky, ty dveře to dáte určitě do kupy - to se dá DOHLEDAT emoticon , bojím se spíš dlažeb, obkladů koupelen a různé ty dozdívačky apod. Jak ale mohli dát méně dveří to teda nechápu. Držím pěsti a napiš prosím, kdybyste měli další poznámky, na co si dát pozor, jo? taky nemáme převzatou desku a montujeme 2.12 emoticon . bojim bojim, máš fotku??
12. říj 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @sm_pasiv to je teda mazec, nestíhaj, že? My montujeme 2.12, to asi nestihnem do vánoc mít hotovo (nemyslím Kuch.linku ale hotový dům?) zkuste je bombardovat, je to dost dlouho ne?
12. říj 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @zabrle k tomu topení, to je v zádveří určitě menší než v obyváku, většinou pokud není změna, tak to v kalkulaci není, nemáte ho třeba zmenšené a zvýrazněné, protože je tam ODPOČET za zmenšení? to je asi utopie, že?
my v těch dveřích budeme mít také hokej. Nedávali jste si náhodou bělení, že?
12. říj 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
 @veverka_ Kontaktoval jsem pana Červeného z RD, ale řekl mi, že mě musí kontaktovat skupina, která dělá přejímky desek. Navíc v našem montážním týdnu se staví dalších nejméně 10 domů na Ostravsku, a tak i RD má toho plnou hlavu, jak se ty jejich domy před koncem roku rozjely. Manželka má optimistický plán se do Vánoc přestěhovat, nevím, zda-li není příliš optimistický.
12. říj 2010 ve 21:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @sm_pasiv držím pěsti!
12. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
 @sm_pasiv nám taky řekli, že desku převezmou cca za 3 týdny od výzvy (minulý týden), protože je toho hodně. 25.11. začníná montáž, 13.12. montáž kuchyně a na vánoce bydlíme emoticon taky máme optimistické plány, asi jsme na té severní moravě nakažení optimistickým virem emoticon.
veverka - Bělení nemáme to si ani nepamatuju že by nám někdo nabízel. Co se týká dlažeb atd. v KS tak jsou tam příplatky za listely, dokonce i když chceš dlažbu na koso tak je příplatek.
12. říj 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
 @zabrle Z fotogalerie je vidět, že kuchyň je plně a dobře plánována. My jsme měli plány, ale u konečné specifikace jsem museli udělat ústupky při zapojení pračky, myčky do jednoho odpadu u dřezu, který dle plánu RD nechceme pod oknem, tudíž plánujeme doma znova. Konečná verze bude až na stavbě dle skutečných rozměrů, výroba kuchyně trvá cca týden až 14 dní, tudíž po dobu stavby stihneme vyrobit a poté namontovat.
13. říj 2010 v 00:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
andrea_s.
4
fotoportrét
fotoportrét
andrea_s.
4
 @macik, @holoubci79, @zabrle: Děkuji Vám mockrát za informaci. My se to snažíme přiblížit co nejvíce standardu, protože částky se potom šplhají do závratných výšinemoticon
13. říj 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
 @andrea_s. pokud nepočítáš kuchyň tak u nás nejvíce cenu zvedlo zádveří, ale to je nadstandart, pokud budete mít model 2011 tak už ho máte v ceně což je super, no a pak geberity a závěsné WC, to jsou šílené pálky. A pak už záleží jak moc si vymýšlíš co se týká obkladů, listel, složitých vzorů při obkládání. Jinak si myslím, že s vybavením co se nabízí je i standart v pohodě a jde si vybrat. Např. my máme v dolní koupelně obklady, které jsou pod standartní cenou a SIKO je nenabízí, ale po domluvě nebyl problém objednat (jsou polské mají je např. v koupelnách JAS). Chce to prostě se ptát a ptát a ptát emoticon
13. říj 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @zabrle přesně tak, my máme v dolní koupelně také obklady, které siko sežene, ale normálně nenabízí. souhlasím s tím, pořád se ptát.
Nám se zvedne kalkulace dost také kvůli vnitřním dveřím - kliky nerez - příplatek, prosklené dveře a pod. To vše pak zvyšuje cenu, pak se nám zvedne cena za podlahové topení, druhý kemper, zvětšování oken (ale to je prostě už jen to, po čem člověk touží a po čem ne), vývod pro pračku ještě nahoře, protože u nás dole není technická místnost, pak samozřejmě krb a vše okolo.
Jediné co být nemusí a oni to dávají do kalkuace - jsou nášlapné tašky ke komínu, příprava staveniště - to lze zařídit mimo RDr a přijde to méně.
Ty geberity jsou pálka, ale koupelna vypadá úplně jinak, ještě máme malinko nad standard baterie.
13. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hanick
10
Registrovala se 13. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
hanick
10
Registrovala se 13. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 24 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 Ahoj všichni,
tak zítra začínáme. Jeřáb už je na místě a ještě dnes budou stavět lešení. Tak nám držte palce emoticon Jak to jen půjde budu vkládat fotky.
13. říj 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @hanick těšíme se!
13. říj 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
 @hanick jééé vy se máte! těšíme se na foto ;o) !!!
13. říj 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @hanick Takže se přijedou připravit už o den dřív? My řešíme, kdy tam připravit stavební rozvaděč, aby tam do stavby vydrželemoticon Chystali jste si vlastní dřevo na půdu? Je to správně dovést to na druhý den montáže? Držíme pěsti a těšíme se na fotoreportáž!emoticon
13. říj 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahudka80
179
Registrovala se 2. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 155 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 68 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jahudka80
179
Registrovala se 2. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 155 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 68 přátel.
 Ahoj zdravím všechny po roce se opět zapojuji do diskuze emoticon před rokem jsme se rozhodli stavět s RDR a začali jsme prodávat byt, teď to vypadá, že bude do konce roku vyřešeno a my náš sice krásný a útulný bytěcek opustíme emoticon a pustíme se do vyřizování povolení.
Je zde někdo kdo se chystá stavět NOVU 77??? emoticon emoticon emoticon
13. říj 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
corazonn
13
Registroval se 13. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků. Má 6 přátel. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
corazonn
13
Registroval se 13. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 8 příspěvků. Má 6 přátel. Region Plzeň.
  • Stavím dům
    Region Plzeň
 Zdravím, uvažujeme o stavbě Novy 101, zajímalo by mě jak je to s vytápěním, ve standardu je elektrokotel, ale nevim jestli je zrovna výhodné topit elektřinou (navíc při rostoucích cenách v příštím roce), topit plynem je určitě levnější, ale jsou zde vícenáklady (dražší kotel + instalace + přípojka), obch. zástupce firmy RDR nám, ale řekl, že vytápění elektr je jen zhruba o 2000Kč ročně dražší než plyn a když se vezmou vícenáklady za plyn (počítam 80.000Kč, ne-li více), tak je návratnost 40let a v tomto případě by tedy plyn neměl smysl. Mě, ale přijde, že topení elektrikou je dražší (i podle kalkulací , které jsem našel na webu RDR). Nemáte prosím někdo s tímto zkušenosti? Příp, jaké jsou výhody a nevýhody elektr x plyn? Je s elektrokotlem v domě příjemně? Díky emoticon
13. říj 2010 ve 22:29  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
 Hanick, drzim palce at vse dobre dopadne a mate krasny domecek. emoticon Jak veliky mate kontejner na odpad?
My zaciname 15.11.a snad budeme na vanoce v novem. Zitra zalivame posledni vrstvu na desce, doufam, ze se zadari.
14. říj 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
macik
8
  • Již bydlím v domě
 corazonn, nám přišlo vytápění elektřinou nejsnazší i proto, že máme obecně (i při jiném typu vytápění) docela velkou spotřebu elektřiny, pracujeme doma a furt tu něco jede, takhle budem mít levnější tarif i na běžnou spotřebu elektřiny, což se dá v našem případě určitě taky považovat za zásadní úsporu...my stavěli s jinou firmou než rdr (taky dřevostavbu) a plyn v domě by nás bez přípojek přišel na sto tisíc, takže jsme ho snadno oželeli (já ještě snáz, v předchozím domě jsem neměla z plynu dobrej pocit, revize byly v pořádku, ale často to zavánělo, nakonec to znervoznilo i manžu a taky je bez plynu spokojenější)
14. říj 2010 v 09:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
Registrovala se 18. srpna 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 400 příspěvků a 1 album. Má 11 přátel.
 @jahudka80
14. říj 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
 @jahudka80 emoticon
14. říj 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
fotoportrét
fotoportrét
stratford
37
 @jahudka80 Ahoj, blbnul mi net, nešly mi psát příspěvky, proto ty prázdné odpovědi emoticon . Novu 77 máme taky vybranou, nechali jsme si udělat kalkulaci s rekuperací a čekáme. Vy jste to hodně překopali ? Kdy budete stavět ?
14. říj 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš