Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

9. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 i když musím oznámit, že moje okénka v obyváku jsem přece jen strouhla co do velikosti, protože BYCHOM NEMĚLI KAM DÁT TELKU emoticon , takže hlásím že máme okna v obyváku 2000x 1550 (pod ním bude topení), 2400x2160, 1300x2100. Nemám žádné zdi, protože je tam ještě krb, ale co je lepší než výhled do zahrady, že?:
20. říj 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 Co se týče komínu, my ho neměli přes RDR a cena byla přibližně 40 000,- Takže je asi jedno, kdo ho udělá, protože to vyjde stejně.
boratko: My jsme okno do obýváku přidali a jsem rádi, protože by tam asi světlo chybělo, možná toho až to uvidíte budete trochu litovat.
Ještě ke konečné ceně jak píše veverka. My jsme si také kontrolovali cenu pospecifikaci a s tímto jevem jsme se nesetkali. Ale je asi lépe si vše zkontrolovat.
20. říj 2010 v 10:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @jitule23 jste šikulové, že jste to přepočítávali, dobře, že to máte v pořádku - my měli opravdu na vaně navíc 1000,- Kč, na obou záchodech po 1300,- a 1300,- Kč, na vaně cca 1500,- kč, více metrů obkladů, schody Lusso zvětšení nad domem ok, nad garáží ve stejné ceně jako nad domem ale tam jde jen o poklop a né o poklop se schody, ale neříkám, že by to bylo tak hrozné, jen je potřeba to připomenout a vyřešit to s rdr. emoticon
20. říj 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @jitule23
já zase vycházím z toho, že dříve si nikdo nemohl u 101 vybrat, jestli chce větší okna nebo někde ještě nějaké přidat. Toto možné nebylo a nezmám ty, kterým už 101 stojí v původních verzích, že by je to nějak mrzelo. Na druhou stranu, v letních měsících jsme často venku, mi o dům a u aktivit. V zimě to aspoň nebude slabé místo, kudy uniká teplo. a slunce by tam stejně svítilo jen západní. To už večer asi budeme možná topit v Krbu. Každopádně, hodně jsem o tom přemýšlel, ale vzhledemk tomu, že chcem další věci, které jsou za příplatek, tak už nechci nikde o nic navyšovat...A navíc, jak to, že tam okno bude, tak i opak má vyrovnané pro i proti, takže vlastně i kdyby na to bylo, tak se velmi rozhoduju, jestli dát nebo ne.
20. říj 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @boratko jasně, to jsou každého důvody emoticon . Já bych si rozhodně západní sluníčko nechala svítit do obyváku, jasně u nás bude v létě hic v zimě třeba unikat, ale já miluju, když jsem doma ( a hlavně jaro, podzim), že je uvnitř světlo a nemusím svítit, lehnu si na sedačku - číst si a tak. My příplácíme sice 30.000,- kč za okna, ale kdyby sis zvětšil jen trošku kuchyň a dal metrové do obyváku z boku, bude to pár korun a už to myslím stačí, má to gabka tady z blogu v domečku a je to paráda. byla jsem tam na vlastní oči jsem to viděla emoticon

Lidi, co mají postaveno už tady moc nechodí, proto ani není moc info. Třeba by řekli, dejte si okno.

Jen pozor ještě, když se řekne 90 cm, tak to je stavební otvor, takže okno je ještě užší, ale o to nejde, mě spíš u rýmařova trošku vadí, že jsou to okénka jak do chaloupky, oni jsou totiž o hodně nižší než klasická, u rodičů v paneláku je na výšku st. otvor pro okno 1600 a tady 1275, je to samozřejmě dáno i tím, že v Nově jsou nižší stropy - myslím 2500 ne?
20. říj 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
Registroval se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
Registroval se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků.
 @boratko ad okna - stavíme Novu 101, zahradu máme na sever. Jedno franc. okno jsme vyměnili za normální dvoukřídlé a na západní stranu přidali to malé standardní okno. Pokud ještě máte možnost, přidejte si na západní stranu velké dvojkřídlé okno. Nebo přidejte malé okno plus jednokřídlé francouzské. My to podcenili a již během stavby jsme poptávali přidání okna. Bohužel RDR neumí okno dodat tak rychle, takže je jedno, jestli se objedná během stavby nebo půl roku po dokončení. Dům tedy postavíme jen s malým přidaným oknem a příští rok budeme (asi) dodělávat jednokřídlé franc. dveře na západní stranu. Cena přidaného okna bude prý cca 20.tis...
@veverka_ - můžu se zeptat na zvětšení otvoru na půdu v garáži? Nám také účtovali stejnou částku jako při zvětšení otvoru v domě... Kolik máte příplatek za větší otvor v garáži? S cenami po KS máme bohužel stejnou zkušenost...
20. říj 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
obla
1040
Registrovala se 31. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 1586 příspěvků a 2 alba. Má 166 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
obla
1040
Registrovala se 31. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 1586 příspěvků a 2 alba. Má 166 přátel.
 @janulda81 Děkuji moc.. snad relativně brzy emoticon

@veverka_ Díky moc.. to mi pomohlo.
20. říj 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
obla
1040
fotoportrét
fotoportrét
obla
1040
 "Náš" nudlopozemek .. to žlutooranžové je "náš" pozemek, to druhé (bílé) je pozemek a dům rodičů.
20. říj 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 Ahoj, prosím napište více o zvětšení otvoru na půdu...to nám vůbec nikdo nenabídl - a dodatečně myslím, že je to docela dobrý nápad, aby tam člověk mohl vytáhnout i objemější věci - o kolik jsou schopni ten otvor zvětšit?
20. říj 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @petovi otvor na půdu máme zvětšený na 70x1200, ale příplatek je samozřejmě dle rýmařovského ceníku!!
20. říj 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @veverka_ a normálně je to - 70x 80cm? v projektu zadne rozmery nejsouemoticon
20. říj 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @petovi víš, že nevím?? když jsme v Nově byli se podívat, tak tam přítel nemohl dobře prolézt natož s krabicemi, řekli jsme zvětšit prostě a 70x1200 jsme měli i v minulém domečku, takže to víme, že bylo OK. emoticon

A copak před montáží, jak je?
20. říj 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @duan Ono je to samozřejmě možné, ale v teoretické rovině, protože máme svah z kopce dolů. tj. od cesty směrem dolů bude domek. Vstup a vjezd musí být na co nejvyšším bodě. Na délku domu je to cca 2 metry rozdílu, co se svahu týče. Takže na spodní straně domku chceme mít terasu na kůlech. Z kopce dlů je pěkný pohled, ale je to severní strana, bohužel. Když bych dal jedno okno na západ, tak už by se mi ten domek nelíbil a navíc bych musel terasu dát i "za roh". Když už, tak bych uvažoval o prostém oknu navíc, ale nevím, nevím. Už se dělá projekt a já to zatím dal bez okna a asi to tak zůstane. Na jednu stranu mě to mezí, ale nejsem schopen se pořád rozhodnout a najít víc pro. Na čtení knížek, jak píše veverka nenímám doma ani pomyšlení, toho času tolik nemám, bez urážky... Ale to, že bude v místnosti málo světla, obavu mám. Vůbec si nedokážu představit, jak to může u pouze severních oken vypadat se světlem, ale znovu opakuji, jak jsme byli v některých 101, tak všechny měly pouze ty dvoje velkeé francouzské dveře a nic víc a nikdo si nestěžoval na nedostatek světla.
21. říj 2010 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @veverka_ Jak velký je ten příplatek? My si ten otvor taky nechali zvětšit. ale jen u půdy nad domem. U půdy v garáži jsme nechali dát aspoň poklop.
21. říj 2010 v 06:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 Původní poklop má 60 x 80 cm, ale protože můj muž tam také neprolez, tak i my jsme zvěšovali na 70 x 120 cm. A je to velmi pohodlné, už jsme tamtudy nosili nějaké věci a jde to v pohodě. Příplatek přesně nevím, ale doma se podívám a dám vědět. Změtšili jsme i otvor nad garáží a udělali jen vlez, ale při stavbě jsme ho zdrušili a budeme nad garáží dělat šatnu. Máme totiž garáž s kotelnou a ten prosto je tam dost velký.
21. říj 2010 v 08:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzilinka (23 r.)
Registrovala se 16. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 44 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
zuzilinka (23 r.)
Registrovala se 16. června 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 44 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pardubice.
 My jsme dole jedno francouzske okno zrusili - ty mame taky na sever a pridali jsme jedno 1700 na vychod. Chceme dat ke stene velkou rohovou sedacku a nechceme, aby nam primo zboku svitilo z okna na tv. Nemyslim si, ze by tam byla tma, zase tak velka ta mistnost neni.
My jsme takovy pozemek, kde bychom meli terasu na sever vybirali zamerne. Nasi maji terasu na jih a grilovat se tam ve slunecnem pocasi da az po 21h, pokud se clovek nechce sam upect.
21. říj 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 Příplatek za ten zvětšený poklop jsme měli asi 4500,- Kč.
21. říj 2010 v 08:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kantom
12
Registroval se 8. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
kantom
12
Registroval se 8. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 20 příspěvků a 2 alba. Má 4 přátele.
 Posílám pár fotek ještě nedodělané terasy u NOVA 101 ve svahu.
21. říj 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @kantom
to je přesně, co taky jednou plánuju, ale po jedné straně pouze, nikoliv rohovou terasu. Posílám IP s dalšími dotazy.
21. říj 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @boratko 3600 bez DPH
21. říj 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @boratko ahojky neválím se s knížkama to ne, jen ráda čtu emoticon a to budu dělat v obyváku. Navíc teď půjdu na mateřskou takže asi je to utopie s tím čtením, že? emoticon emoticon emoticon

Fakt bych si tam dala to prosté okno, mě se zdá, že to může stát cca 5000 bez DPH?

21. říj 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 Ahoj, lidičky Vám všem přijde že je v Nově 101 málo světla? emoticon Na každé jednání chodíme do vzorového domu, což je tak 2x do měsíce a upřímně dost zvažuju, zdali na tu stěnu kde je okno do kuchyně ještě přidávat další okno. Samozřejmě že záleží na světových stranách, ale nepřijde mi tam málo světla a ani malá okna,snad s vyjímkou kuchyně, to si taky necháme zvětšit. Mít dost oken je sice hezká věc, ale kam s nábytkem, TV a nehledě na to, že když si chci postavit NED, tak je to proti logice věci mít na každé straně pokoje několik oken. Zajímalo by mě, kam jste se dostali v energetickém štítku po přidání tolika oken nebo jejich zvětšení... emoticon
21. říj 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @veverka_ díky, je to za zvětšení otvoru nebo za poklop v garáži?
21. říj 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @janhu
jsem rád, že mě někdo také podal názor z druhé strany. Nevím, jak je situovaná vzorová 101, kam chodíte. Jsou terasová okna na sever? Já mám obavu na jednu stranu z toho, že tam nebude svítit sluníčko, a bude taedy i málo světla, na druhou stranu přesně, co říkám i já a to, že každým dalším oknem se zhoršují tepelné vlastnosti domku. Chtě nechtě je okno slabé místo. Na druhou stranu ad absurdum bych taky mohl říct, že stačí úplně 1 okno do každého pokoje a bylo by to ještě lepší, ale původní standartní 101 se mi líbí a nemám potřebu přidávat nebo ubírat okna. Už vůbec bych to neměl, kdyby byla terasová okna na jinou stranu než sever, ale právě proto, že je na sever, tak mi přijde ten pokoj studený a tmavý. Resp, bojím se, aby mi tak nepřišel.
21. říj 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @boratko myslím, že mají terasu na severo-západ, ale ověřím to při další návštěvě. Co se týká toho světla, nechala bych si to přímo projektantem RDR spočítat, je to stejné jak s topením v místnosti. určitě by vám měli poradit. Co se týká pocitu tepla, to oknama stejně moc nedoladíte, stačí mít podlahovku nebo koberec a doladit interiér a budete mít pocit tepla i při jednom malém okně emoticon spíše to pološero je nepříjemné, ale ta dvě francouzská okna jsou podle mě dostatečná, vždyť zaplňují v podstatě polovinu stěny. Navíc kolik času přes den, kdy je normální světlo tam budete trávit? Většina lidí v produktivním věku jen o víkendu a navíc přes zimu, kdy se nedá jít na terasu a to je stejně tma od 16 hodin. My budeme mít terasu na východ a okno kuchyně na jih, takže pravděpodobně si to doma prosadím a nebudeme další okna přidávat ani zvětšovat (snad kromě kuchyňského a to spíše z estetického důvodu) Moje osobní zkušenost z rodinného domu, sever sice není výhra ale pro mě je to příjemnější než okna na západ, západní slunce do obyváku je naprosto šílená záležitost, hlavně v létě. Navíc jak jsem se tu dočetla, asi není problém dodatečně okno přidělat, ovšem zrušit to už asi tak snadné nebude....toť můj názor
21. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @janhu
Právě projektant , který zpracovával studii mi sdělil, že by tam okno dal, protože mu připadalo ne moc vhodné, aby na jedné straně domu byla jen 3 okna., z toho dvě nahoře, jedno dole. Jiný důvod neřekl a dále řekl,ž e právě západní slunce by mohlo tím navíc přidaným oknem domek prosvětlit a oteplit, ale je tam i to riziko, jak říkáš ohledně toho slunce a např. televize, protože zrovna na protější stěně toho nově přidaného okna bychom měli televizi. On to není přesný západ, ale západo, západojih a terasová okna jsou na severo,severozápad. Kdyby tam bylo celkově málo světla, tak by asi těžko ten dům mohl být schválen, že...
S tou podlahovkou bych ale až tak nesouhlasil, protože než se nahřeje, tak člověk jde spát. My budeme mít klasické radiátory a myslím, že to je do dřevostavby nejlepší volba. Už to tu někdo psal. Dřevostavba hodně nabere teplo, takže nevím, proč to tlumit podlahovkou... Ale to je jen můj názor. Navíc s partnerkou máme studený odchov, takže zrovna teplo nepotřebujeme, resp. rozhodně ne nějaké dusno...
21. říj 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @boratko S tím jedním oknem na západ to nebude tak hrozné, já myslela spíš že je to nepříjemné když je terasa na západ a přes všechna okna jde západní slunce. pokud to doporučil projektant a ne jen z estetického dojmu, tak bych to okno přidělala. Navíc pokud víte co a kde bude přesně v místnosti rozmístěné, tak není problém. Ale jak říkáš, kdyby to nestačilo, neschválili by to emoticon Podlahovku budeme mít určitě v celém přízemí, sice se nahřívá 2 dny, ale potom už je stále teplá, bylo by nelogické ji vypínat a zase zapínat až člověk přijde domů, k tomu stejně není určená. Máme s ní jen a jen výborné zkušenosti, až na tu pořizovací cenu emoticon v patře budou radiátory, ty jsou podle mě do pokojů dětí a ložnice nejrozumnější. Topení je dost o pocitu a potřebě, myslím že žádná volba v dnešní době a v kombinaci s NED není špatná a nebo horší emoticon
21. říj 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @boratko Jedině snad co nepovažuji za dobrou volbu je krb emoticon obdivuju lidi, co si ho za nemalé peníze pořídí a pak v něm topí ve čtvrtek a v dubnu emoticon emoticon a ten úklid...můj bože, ani zadarmo bych ho nechtěla emoticon
21. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
evulet
8
Registrovala se 15. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 66 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
evulet
8
Registrovala se 15. května 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 66 příspěvků.
 Ahoj, zdravím všechny,

moc často tady už nechodím, ale nedá mi to, abych nepřihodila poznatek k tolik diskutovaným oknům ...

Máme téměř rok postavenu první akční varantu NOVY 101 a bydlíme v ní skoro 3/4 roku. Nemohli jsme v ní dělat žádné změny, čili ani měnit nebo přidávat okna a musím říct, že jsem spokojená tak, jak to je. Je pravda, že francouzská okna jsou orientována na J - JZ a kuchyňské okno na Z, takže světla je tam spousta. Myslím, že i kdybych mohla, tak bych žádné okno nepřidávala, už by jich tam bylo moc. I tak jsme v létě měli v obýváku poměrně hodně horko. A určitě ani vzhledově nevadí, že jsou na boční straně domu tři okna, domeček je i tak moc hezký.

Tak hezky vybírejte, ať se vám dobře bydlí emoticon

Kantom:
Máte moc hezkou terasu. Máme podobný "svah", tak jsme dlouho přemýšleli, jak to vyřešit a nakonec jsme to tak nějak zapracovali s terénem. Dělali jste si ji sami nebou firmou?

21. říj 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @janhu pravda, ale o krbu jsem vždy snil a nedovedu si představit, že bych postavil dům a krb v něm nebyl jako dominanta nebo jak jinak to nazvat. Každopádně možný zdroj tepla. i když to není prvotní zdroj tepla.... Prostě tak jsem si to vysnil a nemím to měnit, protože krb je nádherná věc. Doma u rodičů je a je to něco úžasného. Pravdou je, že s tím je něaká práce a úklid... Ale to mi zase až tak nevadí.
Nicméně naprosto respektuju to, že krb někomu nemusí nic říkat, od toho jsou všichni lidé každý jiný emoticon
Takže tak....
21. říj 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš