Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

7. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @boratko jj, taky to byl můj sen a téměř celý život, teď jsem situaci přehodnotila a beru ji defacto ženským způsobem emoticon z pohledu úklidu a myslím, že časem bych i na to dřevo musela chodit já emoticon
21. říj 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sycek
8
Registrovala se 19. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou.
  • Stavím dům
    Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou
fotoportrét
fotoportrét
sycek
8
Registrovala se 19. ledna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 15 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou.
  • Stavím dům
    Proseč nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou
 @janhu ahojky, krb je úžasná věc, ten binčus z něho není tak velký jak by se zdálo a když na něj necháte přidělat výměník jako my, tak s ním můžete i topit. Máme zatím komín s tím výměníkem a na krbík si musím tak rok počkat a bude to dlouhý rok emoticon už se těším.
21. říj 2010 v 16:15  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dr
1
Registroval se 14. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 15 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
dr
1
Registroval se 14. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 15 příspěvků.
 Zdravím, déle jsem tu nebyl. Nevíte někdo kontakt na lidi, kteří stavěli 29.9.2010 NOVA 101 PASIV v Horkách nad Jizerou? Rád bych se jich zeptal na několik info k pasivu, PENB apod. Již skoro dva měsíce čeká emoticon m na podklady
pro Zelená úsporám, které mi mají z RDR dodat. Vše mi kvůli tomu stojí, protože nepodepíšu hypotéku dokud
neprověřím na ministerstvu životního prostředí, že splňuji podmínky pro dotace. Nově mám slíbený termín příští týden.
Teď zvažuji i možnost, že jsem vyhodil již cca 60 000,- za projekty a podobné věci z okna
emoticon a že si RDR rozmyslím. POdělte se jestli někdo z Vás má také tak skvělé zkušennosti. Díky dr.
21. říj 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
Registrovala se 18. srpna 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2308 příspěvků. Má 153 přátel.
 Sice nepatřím tdo tématu RDR, ale máme taky dřevostavbu, tak pár vět připíšu.
Kvůli nevhodné orientaci pozemku máme obývák s kuchyní na severovýchod a byla jsem hotová z toho, jaká bude v domě určitě tma.Poslední den jsem ještě chtěla přidávat okno, naštěstí už bylo pozdě.
Okno máme na sever, dveře na terasu na severovýchod a neměnila bych ani náhodou.A to máme tmavý nábytek, okna.Vůbec se mi nepotvrdila má domněnka o té tmě.
Svého času jsme žili v domě, kde byly okna na jih a v bytě na západ komplet a to bylo oboje neobyvatelné po celé léto. emoticon
Topíme podlahovkou v celém domě.Plyn nemáme, takže byla možnost jen toto, či radiátory.Ty jsme zavrhli ihned, jednak z důvodu našeho minidomu a problémů už tak prostor zařídit a pak i teplo z podlahovky je pocitově úplně pro nás jiné, než z radiátorů.Topení nám najíždělo na 22°C 6 hodin a k vypínání není důvod..Každý pokoj má svůj termostat s naprogramovaným programem na celý den,takže nikde netopíme zbytečně či moc, když není třeba.
A jelikož jsme nevěřili původním propočtům, jak málo protopíme a krbovky byly můj sen a podmínka stavby, tak jsme si nechali dát i kamna a komín.
S tím to dopadlo asi tak, že jsme kamna ještě ani po roce nezprovoznili. emoticon Jako záložní zdroj topení fajn,určitě se někdy bude hodit, ale jinak to dnes s odstupem času vidím, jako zcela vyhozených 70 tis.z okna a mít se rozhodovat znova, tak si krbovky určitě nedám.
Používat je na přitopení není důvod,jako hlavní zdroj to při kupování dřeva vychází o dost dráže, než nám nakonec přišel účet za 1.topnou sezonu podlahovkou.A jako čistě náladovku a pocitovku pohledu do ohně jsme si mohli pořídit něco jiného, ne tak nákladného.
21. říj 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @gigi2 Slááááva že tu vidím někoho, se stejným názorem. Moc mě tvůj příspěvek potěšil, jako bys mi to četla z myšlenek emoticon My se rozhodli raději pro saunu než krb, protože i přes to že se nám krb líbí, tak víme že na to nebudeme mít čas a pořídit si krb a komín za 100 tisíc...to je na topení 2x za rok na Vánoce fakt luxus. Už ze srandy jsme si říkali, že kvůli těm plamínkům si snad pořídíme takový ten "umělý", když nám to bude moc chybět. A jak jinak se Vám v dřevostavbě bydlí? Máš pro nás nějaké nápady co a jak? emoticon Taky ráda slyším, že i ty jsi spokojená s podlahovkou, určitě ji budeme dávat na celé přízemí a poslední dobou zvažuji i podkroví, ale ještě si nejsem jistá. V ložnici mám ráda koberec/čky a tak kvůli tomu. I když dětem by se to v pokojíčku asi hodilo emoticon
21. říj 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
 Ahoj, mám dotaz ??? Když jste dělali základovou desku, tak jste ji dělali podle projektu od RDR nebo dle projektanta co usazuje domek do terénu???
Díky za info.
21. říj 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @janulda81 Ahoj, teprve budem dělat a máme projektantku na spodní stavbu
21. říj 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @janhu A můžu se zeptat, jak vám to vyšlo oproti RDR? Nám totiž projektant říkal, že musí být 2x takové emoticon ...že je mají strašně malé a dokonce snad i poddimenzované emoticon ...akorát, že nás ta deska výjde snad 2x tolik emoticon . Vím, že záleží i na podloží. Ale přece by to měli mít nějak v průměru, ne?
21. říj 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
fotoportrét
fotoportrét
gigi2
233
 @janhu nemám problém s tím přiznat, když s něčím šlápnu vedle...A to krbovky holt byly...
My jsme specifický případ tím, že máme domek hlavně jako na víkendy a na letní bydlení, takže i proto máme jen hodně maličkatý.Ale neměnila bych,jsme spokojeni. emoticon
Mám jedinej problém s ním, co mi dost vadí a to je hlučnost.Asi je to i tím, že máme všude dlažbu a zvuky se hodně po ní nesou a pak i ty minimístnůstky tomu moc nepřidají...
S podlahovkou jsem spokojená maximálně,jen ještě musíme vychytat ty termostaty.Je tam tolik programů a možností, co zvolit, že není nad tu nejjednodušší variantu ovladače, tak to jen pro příště.... emoticon
Celkově jsme s domečkem moc spokojeni a je to náš miláček.... emoticon emoticon
21. říj 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @janulda81 Ahoj, úplně přesně nechápu jak to myslíš "2x takové"? pošli mi IP
21. říj 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
Registroval se 29. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 406 příspěvků. Má 11 přátel. Region Bruntál.
 @janulda81
Co já vím, když teď stavbu zařizujeme, tak projekt od RD obsahuje pouze vrchní stavbu. Na usazení domu na pozemek, přípojky atd musí být projekt od projektanta mimo RD. Pokud ovšem někoho v RD znáte, který projekt dovede zpracovat, není určitě problém, standartně asle musí být dva projektanti a dva projekty.
22. říj 2010 v 06:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
fotoportrét
fotoportrét
boratko
7
 @gigi2
odpověď je v IP
22. říj 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @boratko Ano, dva projektanty jsme měli...ale i 2 projekty základů...typový od RDR a pak od projektanta. Jde o to, že máme mít základové pasy š 90 cm a v projektu od RDR jsou 40....tak se mi nehce věřit, že by to měli tak poddimenzované.
22. říj 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @boratko v projektech příjde i typový projekt základů, ale je napsáno v přílohách, že se musí upravit pro daný terén. emoticon
22. říj 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
Registroval se 25. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 230 příspěvků a 1 album. Má 3 přátele.
 @janulda81 já jsem trochu z branže, takže kolem sebe mám spoustu kamarádů stavařů a projektantů, desku jsme stavěli podle projektu RDR, který malinko doupravil pro lokální podmínky právě jeden z mých kamarádů stavařů - nicméně základ 400mm naprosto dostačující (my jsme měnili jen výšku desky nad terénem), šířku základu 900 jsem už dlouho neviděl ani pod zděným domem, ale otázkou je, jaké jsou tam u vás podmínky pro zakládání. RDR to rozhodně nemá poddimenzované, spíš naopak!
22. říj 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @holoubci79 souhlasím, každý kdo viděl naši desku, tak se ptal, jestli na tom budeme stavět panelák, že prej to je betonu emoticon a peníze lítaly!!
22. říj 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @holoubci79 máme jílovité podloží se štěrkem či co... emoticon
22. říj 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @janulda81
Dobrý den,
projekt desky můžou samozřejmě udělet i v RDR, nicméně to není úplně vhodné, optimální je vždy volit projektanta znalého místních poměrů. RDR by vyšlo určitě i dráž než místňák.

Co se týče typového podkladu od RDR k desce, tak bych řekl že je spíše naddimenzovaný (s ohledem k dřevostavbě), tj. toušťka desky 150 (normálně by stačilo 100, nicméně 150 je kvůli kotvení nosných stěn), pasy 400. Zcela nechápu jak Váš projektant mohl přijít s šířkou pasu 900???!!!!! Jediný problém může být kvalita podloží a to je většinou řešeno hloubkou založení stavby p.t (pasy). My to máme v jílu, takže musíme mít založeno min. 1.1m, jinak pastačuje cca 0.8m. Šířka pasů je spojena zejména s nosností, tzn. čím širší pasy tím větší a vyšší dům k danému půdorysu. Když vezmu, že kamárád stavěl klasický cihlák, dvoupatro, a měl pasy 400????? Tak pro dřevostavu navrhovat pasy 900 mi přijde jako holý nesmyls. Můžete úvést nějaké zdůvodnění Vašeho projektanta k tomuto kroku, skladbu podloží apod. Nějak se mi to nezdá a nechal bych si to ověřit, posoudit u jiné odborně způsobilé osoby.

edit: koukám že už jste uvedla jíl s štěrkem?
22. říj 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @holoubci79 náš projektant prý v místě největšího zatížení pasy rozšířil a kde jich bylo hodně a zbytečně-pod příčkama...tam je omezil....no nevím, co z toho nakonec bude za cenu emoticon prý počítat tak nárůst + 30%....ale vzhledem k tomu, že máme desku bez garáže, počítala jsem že to bude levnější. Máme kalkulaci původních rdr základů na 265 tis bez přípojek vč dph a včetně geodeta. Ale jen vytyčení základů...už ne domu.
22. říj 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @janulda81
.......rozšířil v místě nejvyššího zatížení....?????? Jak jsem psal výše, pasy jsou co se týče zatížení (dřevostavba) naprosto dostačující a moc tomu nerozumím. Jediným problémem může být podloží a o tom se dle uvedeného Váš projektant nezmiňuje. Tak nevím?
22. říj 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @sembeth ano jílovito -štěrkové podloží mi bylo řečeno...né moc dobré pro stavby emoticon tak bych pochopila nějaký nárůst ale ta šířka je divná...vrtá mi to hlavou! A komu se to dává na posouzení a co se s tím dá dělat? Máme začít nejpozději 3.11. bagrovat-firma....tak nemáme moc času emoticon
22. říj 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @janulda81
Nedává se nikomu. Jelikož je ale málokdo z nás odborník na stavařinu jsme nuceni důvěřovat zhotoviteli, nicméně jeli nějaká pochybnost, tak je dobré si nechat vždy ověřit nezávislou osobou, tzn. vybrat nějákého jiného projektanta znajícího místní poměry nebo někoho kdo má oprávnění (kulaté razítko - provádění, hondcení staveb, apod.) a nechat ho to posoudit (finančně to bude něco stát, ale není to nic drastického - stovky až první tisíc). A budete mít klid. Nicméně řešit takovýto problém, když máte první kopnutí 3.11., je celkem pozdní.

Nám se jenom tím, že jsme námísto záložení pasů 0.8m museli jít na 1.1m p.t., zvedla cena cca o 50 000Kč. Při pasech 900 namísto 400 to bude zřejmě palba. Není ale problém si samozřejmě přibližně spočítat navýšení za množství betonu, protože délku pasů znáte, hloubku založení také a šířku máme 900. Takže jednoduše si spočtete o kolik dáte víc jenom za beton (nepočítaje, práci, ztracené bd. atd.).
22. říj 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
 @janulda81 projek od RD nám mírně upravil náš projektant, ale jak on tak i zedníci, kteří desk dělali se shodli na tom, že to je atomový kryt. Že takovou desku nedělají ani pod zděný dům. Myslím si, že zvětšovat šířku základových pásů o 50 cm je zbytečné. Spíš bych se klonila k názoru, že se prohloubí a nebudou 80 cm, ale např. 1,1 m. Ale určitě se dá najít projektant, který projekt alespoň zkonzultuje. Nám občas něco upravila i sama firma na stavbě když viděla místní podmínky.
22. říj 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @janulda81 pošli mi do mailu váš projekt od RDR a případně to co navrhnul ten projektant, já tady na to nechám kouknout stavaře se statikem...
22. říj 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
  my jsme měli základy nějak 1,2 m pod obvodovými stěnami, projektant na místě ani nebyl, ale dal za podmínky, že jakmile hrábneme, musí přijet geolog, takže 1200,- kč a pán píchl do země.
Je to hrůůza s tou deskou, peníze lítají. emoticon
22. říj 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @holoubci79 to by bylo super! díky moc. emoticon
22. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @veverka_ a ten geolog tam byl proč? nám nikdo nic neříkal? my jsme dělali akorát hydrogeologický posudek na studnu...na kterou se jako budeme napojovat než bude vodovod.
22. říj 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
fotoportrét
fotoportrét
holoubci79
17
 @janulda81 Ahoj, tak ty předchozí naskenovaný pdf nějak blbnou, ale podařilo se mi vytisknout ten výkres od rýmařova, kde je deska. Kolegyně zkušená statička-stavařka se nerada vyjadřuje bez nějakých konkrétních podkladů (tj. geologický průzkum), ale říkala zhruba toto:

1) jílovité podloží se štěrkem nepatří mezi nějaké výrazně horší podloží pro zakládání
2) pokud projektant navrhuje základy o šířce 900 musí to mít podložené nějakým výpočtem na základě únostosti zeminy - zjistit jaká je to hodnota a já pak můžu nechat ověřit správnost výpočtu, pokud výpočty nemá je to nejspíš proto že:
3) pravděpodobně jste chtěli tisícovku nebo 2 ušetřit za průzkum a projektant se jistí tím, že navrhne maximální základy, protože počítá s nejhorší možnou variantou podloží (takže z úspory je ve finále velký provar)
4) základové pasy šířky 900 by mohli na jílovitém podloží se štěrkem nést cca 3 patrovou zděnou budovu
5) nebo z druhé strany vaše dřevostavba by se základy o šířce 900mm mohla stát v nějaké oblasti s velmi vysokou spodní vodou na nějaké naplavenině velmi nestabilního podloží či co (to už jsem si nestihl zapamatovat)

pokud budeš mít nějaké konkrétnější údaje, tak dej vědět, ale mě připadá, že projektant ulítl, nebo se mu nic nechtělo počítat a jen se kryje za cenu vašich extrémně zvýšených investičních nákladů...
22. říj 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jirixy
Registroval se 28. září 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
jirixy
Registroval se 28. září 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Region České Budějovice.
 Zdravím a chci se zeptat někoho zabydleného, jaké máte náklady na topení ve dřevostavbě a čím topíte. Nejvíce by mě zajímaly náklady v pasivním domě. Díky
22. říj 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janulda81 to chtěl projektant co nám projektoval základovku, ale myslím si, že to chtěl proto, že na pozemku ani nebyl, tak aby se jistil emoticon
22. říj 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš