Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

21. srp 2019  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
136
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1030 příspěvků a 4 alba. Má 59 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
136
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1030 příspěvků a 4 alba. Má 59 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @matever urcite,ale musite ho na stavbu dodat sami. Dostanou i kabely presne dle projektu s minimalni rezervou
15. únor ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matever
Registrovala se 27. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 71 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
matever
Registrovala se 27. dubna 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 71 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
  • Již bydlím v domě
 @angus88 super dekuji za reakci
16. únor v 05:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matever
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
matever
  • Již bydlím v domě
 @margot_ka dekuji za info, kabel jim dame to neni vubec problem, celkem sem si oddechla. Jsme si rikali jak jsme vsechno osefovali a pak takovej zkrat emoticon
16. únor v 05:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
matever
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
matever
  • Již bydlím v domě
 Jeste bychbzkusene poprosila o radu. Zeptam se asi ja idiot, ale fakt elektrice nerozumim. Mame od vrat k domu datovy kabel pro zvonek. Vzhledem k vzdalenosti vrat od branky chceme dat video zvonek. Ma ten kabel byt od vrat primo az do video zvonku nebo od vrat k jisticum a odtud pak pujde dalsi kabel primo k video zvonku?nejak mi to cele nestimuje. Moc dekuji za radu.
16. únor v 05:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 2044 příspěvků. Má 12 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 2044 příspěvků. Má 12 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @matever tohle je naprosto skvělý dotaz, není to tak jednoduché jak se zdá. Záleží jaký videotelefon budete mít. Já ho mám v obýváku na zdi. Z něj vedou kabely do rozvaděče v technické místnosti (síťový na přenos dat + napájecí). Z technické mi pak vede další síťový kabel přes desku k plotu. V té technické mám pak propojovací krabičku.

Ono se to totiž dělá tak, že kabely skrz desku konci všechny pod rozvaděčem a teprve odtud vedou dále do baráku. Asi nejlepší řešení
16. únor v 07:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
 @matever a ještě doplním, že jsem narazil na dva druhy videotelefonu. Jeden má napajeny monitor a z něj se pak napájí kamera venku (to mám já) ale pak jsou typy, které mají napájení v kameře venku a LCD jednotka je jen připojena.

A nezapomenout na kabely k brance a pojezdové bráně pro auto, většina videotelefonu umožňuje otevírání zámku branky a spínání motoru brány emoticon
16. únor v 07:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
matever
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
matever
  • Již bydlím v domě
 @angus88 moc dekuji za reakci. Muzu se zeptat co mate za videozvonek, snazim se v tom nejak zorientovat a neco vybrat. My mame k vratum kabel Teckfle a pak cyky 3x25. Bude to stacit na el.pozed vrat a pripadne odemykani tim videotelefonem? Netusim jestli se da na jeden kabel pripojit toho vic, nejak to jako rozdelit??? Na zacatku mi to prislo strasne jednoduchy, ale pak jak se clovek zacne zamyslet uz jsem z toho uplne jelen. Tajne doufam ze by mi ten video zvonek pripojilo rdr az budou delat rozvody po dome, ale vlastne nevim co bych jim mela vsechno koupit za kabely, od technicke mistnosti bude videozvonek v dome.kousek max 3m kdyby se to tahlo treba podlahou.
16. únor ve 14:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
Registroval se 23. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 121 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @hadeline Zdá se mi to, nebo si "kluci od Lamontu" moc nedělali hlavu s tím, že nad a pod zásuvkou by se nemělo vrtat/šroubovat do stěny kvůli kabelu za fermacellem?
16. únor v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 364 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
Registroval se 21. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 364 příspěvků. Má 7 přátel. Lesonice, Region Znojmo.
 @pepa101 Pokud už pod zásuvkou z obrázku nic není, kabel do zásuvky půjde z vrchu (od stropu) a tudíž by pod zásuvkou neměl být problém něco navrtat.
16. únor v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
cendler
4
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 300 příspěvků. Má 2 přátele. Region Sokolov.
fotoportrét
fotoportrét
cendler
4
Registroval se 28. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 300 příspěvků. Má 2 přátele. Region Sokolov.
 všechna elektrika u RDR jde z vrchu, nic nejde od podlahy
16. únor ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
 @pepa101 mě spíš pobavilo to čmárání na zeď a díry bez vrutů :D ale tak pokud telka visí a je rovně tak proč hledat chyby
16. únor ve 21:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
fotoportrét
fotoportrét
pepa101
 @sargic @cendler Asi na tom něco bude, ale nám při předávce bylo kladeno na srdce, že nemáme vrtat ani nad, ani pod zásuvky/vypínače.
16. únor ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
136
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
136
 @pepa101 je to jednoduche- v prizemi nevrtat nad,v patre pod ;)
16. únor ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 426 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 426 příspěvků. Má 6 přátel.
 A je to tady :D
Manželka si vzpoměla, že by si ráda přestěhovala svoje piano :D
Do patra asi není šance na Fermacell, že?
Ale co přízemí? Nemáte jej někdo? Myslím, že podlaha to asi nedá. Mám dlažbu.
Piano co jsem vygooglil, váží cca 200 - 250 kg :/
18. únor v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
 @silenoz 250kg na kolika nožičkách? Pokud třeba na 5ech tak máš 45kg na nožičku, neviděl bych v tom problém. Možná bych pod nožičky dal podložku, nevím jak je ta nožička velká. Třeba takový bojler má taky 200kg jak nic a je na 3 malinkých nožíčkách. To je tlak na dlažbu jako blázen.

Do patra bych se už bál, ale záleží jak jsou daleko od sebe nožičky a kolik jich je, aby se váha roznesla
18. únor v 07:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
nitro
24
Registrovala se 12. března 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 427 příspěvků. Má 1 přítele.
  • Stavím dům
    Králův Dvůr, Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
nitro
24
Registrovala se 12. března 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 427 příspěvků. Má 1 přítele.
  • Stavím dům
    Králův Dvůr, Region Beroun
 @silenoz sice nemáme RDR, ale skladbu podlahy máme stejnou. Máme na podlaze trezor co má cca 250-300kg a nic se zatím nestalo. Už jsme ho 2x stěhovali na vhodnější místo
18. únor v 08:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 138 příspěvků. Má 13 přátel. Region Olomouc.
fotoportrét
fotoportrét
hadeline
7
Registrovala se 28. srpna 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 138 příspěvků. Má 13 přátel. Region Olomouc.
 @pepa101 nevim, ale predpokladam, ze kdyz se zivi realizaci kuchyni v domech RD Rymarov (tedy za den tech der udelaji xy), tak vi co delaji. Na rozdil od nas co si o tom akorat pisem :D jsou tam pouzity roztahovaci hmozdinky a televize je v miste kde kolem ni je z kazde strany okno.
18. únor v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
 Rozmer ma cca 145 x 70 cm. nozicky tusim 4. Vahu presne nevim, ale mene nez 200 a vice nez 300 kg mit nebude.
Urcite neco pod nozicky dam, diky moc za info. Snad to bude cajk ;)
18. únor v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
fotoportrét
fotoportrét
sargic
14
 @silenoz A nebo si v patře namysli takové místo, že když by se měl propadnout stropem, ať dopadne tam, kde nebude moc zavázet emoticon To byl samozřejmě žert.
Ale něco málo k nosnosti podlahy je třeba zde ..
http://plzen.rdrymarov.cz/poradna/nosnost-podlahy
18. únor v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
 :D jj
No spise to prizemi, dame ho do obyvaku. Zkusim to dohledat na RD.
18. únor v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
 @sargic Ano, je to 150kg/m2 emoticon
18. únor v 11:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 225 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 225 příspěvků. Region Praha.
 150kg/m2 pro užitné zatížení stropů je doporučená hodnota pro obytné prostory (kategorie A) dle ČSN EN 1991-1-1. Viz zde: http://fast10.vsb.cz/sera/Stale%20+%20Uzitne.pdf (tabulka 2). Jiná nonost je pro schodiště a balkony.
18. únor ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
23
  • Již bydlím v domě
 @kryton jasně, mě by zajímalo kolik ty stropy unesou zatížení bez jakéhokoliv průhybu či poškození. Ne tedy tabulkové, ale reálné. Když barák stavěli tak nad obývákem v horním pokoji ležela paleta plná sádrokartonu. Dle mého odhadu to pár set kg mělo emoticon určitě se nic neprohnulo ani nepoškodilo
18. únor ve 14:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
fotoportrét
fotoportrét
kryton
 Před časem jsem kvůli velkému akváriu (600l) zjišťoval nosnost podlah v bytě v činžáku. Nakonec jsem mluvil s někým s Kloknerova ústavu. emoticon Reálná nosnost se bude lišit podle vzdálenosti od nosné stěny (překladu). Podél stěn bude výrazně vyšší mež uprostřed velkého pokoje. Jeden člověk ve 100 let starém domě s dřevěnými stropy měl údajně v pokoji akária v několika patrech podél všech obvodových stěn. Podlaha se sice torchu prověsila směrem ke svému středu, ale jinak se nic nestalo. emoticon Je třeba to ovšem brát s rezervou

Jediné číslo, které mi byl kdokoliv ochoten potvrdit bylo těch 150kg/m2. Jinak by prý statik musel udělat do podlahy sondu. Akvárium jsem tam pak 2 roky měl (600kg na m2 u nosného překladu). Pořád jsem to sledoval a nic se ani nehlo.
18. únor v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 139 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
caarodejka
22
Registrovala se 21. dubna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 139 příspěvků. Má 5 přátel. Region Praha.
 @silenoz Máme piano v patře, zatím se nepropadlo emoticon.
18. únor ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 71 příspěvků. Region Plzeň.
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
Registrovala se 12. března 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 71 příspěvků. Region Plzeň.
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
 Prosim o radu s vyrezem pro okapnicku na plastovych oknech. Je toto provedeni a ze je vyrezavano na miste spravne? Je mi jasne, ze na to prijde krytka... Dekuji.
18. únor ve 21:52  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
11
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 333 příspěvků. Má 4 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
fantomik
11
Registroval se 4. června 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 333 příspěvků. Má 4 přátele. Nová Paka, Region Jičín.
 RDR bude stále tvrdit 150kg/m2. Je to logické a pro ně 100% jistota. Nemají zapotřebí se pak dohadovat. emoticon Podlahy snesou víc, ale kolik, to si nikdo netroufne ofiko říct. Já mám akvárko, které vychází cca 220kg/m2. Bez problémů. Ovšem akvárko s 500kg/m2 už má nachystanou podlahu v přízemí jinou. emoticon

Ono je totiž také rozdíl 150kg v jednom bodě, i když jen v jednom bodě na m2, oproti 150kg plošně na m2.
18. únor ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
fotoportrét
fotoportrét
nufinka88
  • Již bydlím v domě
    Region Plzeň
 pardon, odtokového kanálku
18. únor ve 21:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (35 r.)
2
 Děkuji všem za info.
Přesně jak píšeš, je to rozdíl v jednom bodě a na větší ploše. Pod nožičky dám asi překližku a pod něj filc, ať se to co nejlépe rozloží.
Já měl jen dotaz kvůli tomu, jak tu všem loupou, kroutí se podlahy. Mám dlažbu a na hodně místech dutý zvuk (RD nechce řešit, prý tam vedou trubky /a ikdyby mají to snad mít VYŘEŠENÝ u 23.000 domů!/, přitom tam vede jen jedna a duní to třeba na 2 metrech v chodbě), takže to moc nepřidává na bytelnosti v porovnání s váhou piana :DD
19. únor v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
Registrovala se 16. srpna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 25 příspěvků. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
michaelazabranska
Registrovala se 16. srpna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 25 příspěvků. Region Přerov.
 @margot_ka mohla bych poprosit taky o kontakt na krbare? dekuji emoticon
19. únor v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš