Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22. kvě 2019  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
Registrovala se 25. ledna 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 119 příspěvků. Má 1 přítele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Benešov
 @jitule23 @jimika @lazlo dekuji za odpoved, trochu jste me uklidnili, presto mi vrta hlavou, proc u druhe kuchyne (mnohem drazsi) nemame zadne odvetravani, desku mam zapustenou do poloostruvku a z jedne strany mam supliky a z druhe strany skrinky, ani u znamych s drahymi kuchynemi jsem nic podobneho nevidela ani nas v kuchynskych studiich pri vyberu drazsi kuchyne nikdo na nutnost odvetravani indukcni desky neupozornoval.
23. dub v 00:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
  • Již bydlím v domě
    Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
  • Již bydlím v domě
    Region Benešov
 @angus88 dekuji za odpoved, vim, ze to uz resite delsi dobu, mate pripadne kontakt na nejakeho znalce? Myslite, ze je to vahou kuchynske linky? Jsem z toho otravena, dum neni temer vyuzivan, takze zatezi to byt nemuze, navic nedostatky se mnozi ... obvodove listy vynilu i plovoucky (v patre) jsou v rozich uz rozlezle a to jsme pri velmi sporadickem vyuzivani domu vytirali parkrat emoticon neni proste mistnost, kde by se neco nevyskytlo
23. dub v 00:11  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1963 příspěvků. Má 12 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Jirny, Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1961 příspěvků. Má 12 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @luxik75 zatím to neřeším, nemám na to mentální kapacitu, řeším bazén na zahradě a tak jde dům mimo mě. Ale po létě to řešit budu. Ano, myslím si, že je to váhou linky, která tlačí podlahu o pár mm níže a pak vznikne v určitých místech lavor. Např mezi lednici a ostrůvkem (nás případ). Vinyl pak nepříjemně klape, protože je vlastně o 1-2mm nadzvednuty. On se ani rdr netají tím, že jejich podlaha po zatížení pruží o 2-3mm!. Každý si může vyzkoušet, když stojí na podlaze a někdo kolem něj v blízkosti projde tak uciti jak se podlaha ještě více promacknet. Je to prostě hnus a já lituji, že jsem neměl více zkušeností a vůbec do RDR s touto podlahou šel
23. dub v 07:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1963 příspěvků. Má 12 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 1961 příspěvků. Má 12 přátel. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
 @adaste taky si na sluníčku občas trochu pobrečím :D
23. dub v 08:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 634 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 633 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha.
 @angus88 My jsme u KS řešili, že pod krbem nebo am. lednici je lepší dát Ytong, kvůli váze... Takže budoucím zákazníkům bych asi doporučil dát Ytong i pod linku...
23. dub v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (32 r.)
18
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 142 příspěvků. Má 3 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (32 r.)
18
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 142 příspěvků. Má 3 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
  • Stavím dům
    Plaňany, Region Kolín
 Tak pro dnešek máme hotovo, nástup ráno v 6, trochu fouká, po obědě horší a horší, nahoru zvládli dát jen 2 stěny, pak to odpískali protože foukalo jako blázen... Zítra pokračování, předávat by měli v pátek 10. tak doufám emoticon
23. dub v 16:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 412 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
Registroval se 7. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 412 příspěvků. Má 6 přátel.
 Ja se divim, ze RD proste nezacne vylevat podlahu samonivelackou ci necim podobnym, kdyz s tim za:
1. maji stale problemy jak tu ctu
2. to doporucuje Fermacell
Ja stale resim dunici podlahu (mam dlazbu) v prizemi. Dle RD je to v poradku :DDD Proc to nenapisi na stranky, dunici podlaha standardni vybava domu? :D Nikdo mi predem na to neupozornil a az po stavbe se dozvim, jak jsem udelal dobre, ze jsem dal do patra koberce :D , jelikoz s vinylem problem, v prizemi problem... Co mi z toho vychazi, tak ideal je lino a nebo koberec, jinak podlaha proste problem :/

Az budu jednou stavet nasi male, tak na podlahu i do patra jedine BETON!!!
23. dub v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @silenoz lino Vám nedají, mají s tím problém, protože jsou na světle vidět obrysy fermacellu :D museli by je tmelit a brousit, ale to by rdr stálo čas a to oni nechtějí. Rychle postavit a předat nešťastníkovi
23. dub v 17:22  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
 @angus88 jj lino jsem si dodelaval v obytne garazi (v mini dilne). Dal jsem samonivelacku cca 3mm a za 3 roky parada ;) A schne fakt rychle, takze by to slo :D
23. dub v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @silenoz já v létě udělám nivelackou celý obývák!
23. dub v 18:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
fotoportrét
fotoportrét
silenoz (34 r.)
2
 @angus88 Zdokumentuj to pls a jak cenove to bude narocne. Ty vinyl alespon rozeberes ze? Ja dlazbu bohuzel ne :(
23. dub v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 519 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
username
1
Registroval se 1. září 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 519 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Nevite nekdo kdo mate venkovni zaluzie s tlacitkem, co tam je za motor?
24. dub ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků. Region Praha.
 Chci se těch, co už mají alespoň ZD, zeptat na geodetické vyměření základové desky. Stačí mít vyměřenou výšku "0" a čtyři rohy obdélníkové desky nebo je nutno vyměřit i výběžek ZD před vchodovými dveřmi do domu (pod přesahem střechy)? Předpokládám, že toto si již firma dělající ZD odvodí sama. Je to tak?
24. dub v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 634 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 633 příspěvků. Má 7 přátel. Region Praha.
 @kryton Nevím, zda máš výběžek jako já, tedy celé zádveří mimo dům? Každopádně bych nechal geodeta vytýčit všechno. Mě stejně účtoval paušál za vytýčení x bodů. Teprve nad určitý počet se připlácelo...
24. dub v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
fotoportrét
fotoportrét
kryton
 @mariacek Mám tam obdélníkový výběžek ZD pro zápraží 110x285cm. Má být o 15cm výškově níže než zbytek ZD. Geodet tam již byl a vyměřil jen čtyři rohy obdélníkové ZD, zápraží nikoliv. Teď jde o to, jestli ho tam mám znovu hnát. Neuvědomil jsem si to včas.
24. dub v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 336 příspěvků. Má 24 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 336 příspěvků. Má 24 přátel. Region Beroun.
 @username Somfy J4 WT
24. dub ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
 @kryton Zápraží, neboli po našemu podest budu taky dělat, ale až se zateplí a odizoluje deska (po postavení domu) a určitě to bude jen z obrubníků a ne do nezámrzné hloubky.
Proč to dáváš 15cm níže než desku? To pak budeš mít 30cm pod úrovní podlahy? Teda pokud na to nebudeš dávat dlažbu na terče a tak...
25. dub v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
fotoportrét
fotoportrét
kryton
 @mariacek Je to tak přímo v dokumentaci od RDR (Largo 85). Viz obrázek.
25. dub v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
 @kryton Tak už to chápu... Tohle bych vytýčit nechal, ale třeba to stavebník zvládne dopočítat. RDR by případné nepřesnosti v rozměrech mohl tolerovat, když tam bude pouze ta stojka..
25. dub v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
Registroval se 9. května 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 69 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nový Jičín.
  • Již bydlím v domě
    Frenštát, Region Nový Jičín
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
Registroval se 9. května 2015 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 69 příspěvků. Má 1 přítele. Region Nový Jičín.
  • Již bydlím v domě
 Ahoj emoticon Máme v domě klasické plastové dveře od VP Trend a mám podezření, že jsou blbě seštelované. Špatně se zavírají (musí se na ně hodně zatlačit, aby zapadly) a ještě hůř se klíčem otevírají. Zatímco odemykání jde bez problému, samotné otevření klíčem je někdy dost náročné a manželce se několikrát stalo, že se sama do domu nedostala.

Nechce se mi sem kvůli tomu volat někoho z RDR, protože to nejspíš bude práce na pět minut. Tušíte někdo, jak dveře seštelovat? tipnul bych, že moc tlačí na protější (levou) část rámu, ale není mi jasné, čím to regulovat. Tušíte někdo, jak na to?

Dům máme asi měsíc nový, takže to ještě nikdy nebylo správně seštelované.
26. dub ve 21:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adaste
Registroval se 25. března 2019 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
adaste
Registroval se 25. března 2019 na modrastrecha.cz. Přidal 9 příspěvků. Region Praha.
 @konvickovi2015 Dobrý večer, zřejmě nečtete pozorně toto fórum. Jinak byste věděli, že vchodove dveře zlobí skoro každého emoticon
Já s tím bojuju už 3 roky. Celé se to kroutí v zavislosti na teplotě a vlhkosti. Budete muset seřizovat 2x ročně. Když to dobře seřídí na zimu, tak to nefunguje v létě a zase obráceně emoticon
26. dub ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
  • Již bydlím v domě
 @adaste O tom vím, chodím sem už přes dva roky emoticon je mi jasné, že to bude potřeba pravidelně seřizovat, nevím ale jak.
27. dub v 07:53  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
 @konvickovi2015 U nás v paneláku jsme objednávali firmu na seřízení oken a vchodových dveří. Nevzpomenu si na název, ale udělali vše výborně. Asi nejlepší je si poprvé pozvat profíky, kteří to seřizují denně, už přesně ví jak na to a buď to od nich odkoukat nebo si tu údržbu vždy zaplatit.
Jo, myslím že to byla fa "doktor oken".
27. dub v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @konvickovi2015 sežente si profiky (nevolejte rdr) a oni vysvětlí, seřídí. Já jsem si dveře seřídil tak, že jsou ok v létě i v zimě. Návod je na netu.
27. dub v 08:21  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @konvickovi2015 ten spodní bowden ladí zdvih dveří, ten z boku ladí posuv k/od futer a pak je tam ještě jeden, který ladí přítlak dveří na rám. Úplně si to nepamatuji, zkuste Google, je to klasický mechanismus plastových dveří
27. dub v 08:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @konvickovi2015 zde úplně dole https://www.oknostyl.cz/navod-k-obsluze-udrzbe-a-serizeni-oken-a-dveri-z-pvc/

Podle toho to seridite tip top emoticon
27. dub v 08:25  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
  • Již bydlím v domě
    Region Benešov
fotoportrét
fotoportrét
luxik75
  • Již bydlím v domě
    Region Benešov
 @angus88 dekuji za odpoved,tento tyden jsme meli v dome servis od RDR (prijeli na jine opravy) ukazala jsem jim i problem s podlahou a vlnicim se vinylem. Sdelili mi, ze vinyl je moc na tesno, nema se kam roztahovat a proto se zvlnil, ze by melo pomoct jeho proriznuti pod soklem linky. Delali to i u Vas?
27. dub v 09:40  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
konvickovi2015
1
  • Již bydlím v domě
 @angus88 Děkuju, to je přesně ono emoticon Už to mám hotové, paráda
27. dub v 10:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
angus88
22
  • Již bydlím v domě
 @luxik75 ano, nepomohlo. Problém není v rozpínání vinylu, ale v PRUHYBU podlahy. Bohužel jsem jim to nevysvětlil. Přijde mi, že mají svých pár postupu a vůbec neposlouchají další názory. Možná Vám to pomůže, pokud je opravdu problém s diletací. U mě je problém jiný
27. dub v 11:20  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
 @angus88 Tak složení podlahy je věc Fermacellu, zkus kontaktovat je, třeba ti poradí co může být špatně..
27. dub v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš