Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

26. čer 2019  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 339 příspěvků. Má 26 přátel. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
Registroval se 11. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 339 příspěvků. Má 26 přátel. Region Beroun.
 @beam1969 ano mám to a jde to bez chyby už 18 měsícu...
16. kvě ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 142 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
Registroval se 27. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 142 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @lazlo skvele, diky emoticon co mate za typ?
16. kvě ve 22:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1359 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
tojojot
9
Registroval se 20. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 1359 příspěvků. Má 6 přátel.
  • Již bydlím v domě
 @beam1969 neskusal som, kedze ethernetovych zasuviek mam vsade dost, ale pocul som ze to funguje bez problemov, nieje sa coho bat
16. kvě ve 22:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
 @beam1969 TP-Link TL-PA8010PKIT (TL-PA8010PKIT) celkem 6ks,
16. kvě ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
fotoportrét
fotoportrét
beam1969
25
  • Již bydlím v domě
    Region Praha
 @lazlo nezavisle jsem vybral stejne :D
Diky moc za info, B
16. kvě ve 23:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
fotoportrét
fotoportrét
lazlo
2
 @beam1969 šikula emoticon hlavně až ti to šlape, něky to potřebuješ chtnou na jenu fází, ale pokud budeš mít trpělivost tak to rozvedeš kompletně!
16. kvě ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
124
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 696 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
fotoportrét
fotoportrét
jahooodka
124
Registrovala se 1. srpna 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 696 příspěvků. Má 52 přátel. Region Praha - západ.
 @beam1969
@lazlo Používáme tyto TP-LINK už skoro 6 let a v pohodě, máme jednu na stolní PC a teď nově i na připojení TV k internetuemoticon
17. kvě v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 186 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
mysak124
Registroval se 18. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 186 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 hmm, tak mi rupnul stavební dozor, protože po posledním posunu stavby se to posunulo tam kdy nemůže (nebo nechce, chápu že na začátku července mají všichni dovolenou) teďka člověk aby narychlo sháněl někoho jiného. (zatím teda všechny odpovědi negativní, všichni maj plno na měsíce dopředu). To je taky veselý s těma termínama RDR.
17. kvě ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
Registroval se 16. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
Registroval se 16. listopadu 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 246 příspěvků. Region Pardubice.
 @mariacek Domeček Kubis74, co má zmrz_lina je krásně kompaktní s rozumnou velikostí a bez zbytečností. Proto odhaduji, že TZ domu bude kolem 3 až 3.5 kW. Náklady domu záleží především na TZ domu, spotřebě TUV a klimatické ovlasti. Pokud si chcete spočítat odhad nákladů a případně i spočítat různé varianty vytápění a ohřev TUV, tak doporučuji kalkulačku zde:
https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-teplou-vodu-a-elektrickou-energii-tzb-info
Je to samozřejmě zase jenom odhad, ale věřím, že získáte přesnější výsledek než podobnými dotazy.
Domeček Kubis74 má navíc údajně řízené rekuperační větrání spínané pomocí čidel CO2. To samozřejmě jednak zvyšuje komfort bydlení, ale z hlediska provozních nákladů dokáže snížit TZ větráním o min 50%. Což v tomto případě znamená cca 1 kW.
17. kvě ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2468 příspěvků. Má 83 přátel. Region Rakovník.
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
Registrovala se 21. května 2008 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 2468 příspěvků. Má 83 přátel. Region Rakovník.
 @zubr487 my jsme to větrání na základě diskusi na netu zrušili (prý hlučné, k ničemu, stejně to měli lidí vypnuté), větráme klasicky okny 😊 jinak jestli vás to pobaví (mě to teda nejprve vysokovalo), v papírech pro SU máme 6,5 kw 😂 ale kde na tom byli, to teda nevím (podle mě nějaké chybné ctrl-c + ctrl-v). Bydlíme na Rakovnicku, oblast tedy normální, dům orientován na jih (v zimě super teplotní zisky, v létě horko odstinime díky předokennimu stínění).
17. kvě ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
 Jo a to větrání není rekuperace, ale jen nějaký přetlakový větrání. Vyduchy to má jen v horní chodbě, ale čidlo CO2 v OP/kuchyni. Pouští to do baráku studený vzduch, dá se přitopit, ale údajně to pak žere jako kráva 😂
17. kvě ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
 @zmrz_lina Váš domek nemá zaručeně 6.5kW. Pokud máte PENB, mohu Vám to zkontrolovat a prakticky se mohu vsadit, že budete pod 4kW bez rekuperačního větrání. Mě zmátlo to vychvalování
"inteligentiním systémem řízení vytápění a větrání Synco Living od SIEMENS, který umožňuje automatizaci domácnosti. Teplotu každé místnosti v domě hlídají samostatné regulace, větrání je řízeno čidlem CO2 – mění jen potřebné množství vzduchu a výrazně tak šetří energie potřebné na provoz domácnosti. Systém lze také za příplatek rozšířit o ovládání přes internet a chytrý telefon". Co dodat.
17. kvě ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
 @zubr487 PENB samozřejmě mame. Popravdě mě to je asi sumak, já jsem se tomu zasmála, páč to je nesmysl i pro totálního laika, jako jsem já. Ale díky za nabídku emoticon
Jinak to přetlakové větrání je VEKA a je napojeno na systém Siemens SyncoLiving. Tím, že jsme zrušili větrání a dali elektrické podlahové topení Fénix, jsme měli možnost ovládání buď SyncoLiving, nebo BMR. Šli jsme cestou BMR.
17. kvě ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
 @zmrz_lina Přiznám, že nemám moc zkušenosti s bydlením v dřevostavbách s mizivou akumulací jako je Váš domek. Soused má alespoň akumulační podlahu. Vy máte i podlahu bez akumulace. Nemáte problémy s letními vedry?
17. kvě v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
 @zubr487 ne, vůbec. Máme předokenní stínění (v obýváku směr jih venkovní žaluzie, zbytek domu rolety), takže přes den stinime, večer/v noci pak vetrame. Přiznávám ale, že si to bez toho stínění neumím představit, to by asi bylo horko. Když bylo ale venku dlouhodobě 30+, nám se dařilo držet v obýváku teploty do 25-26 stupňů, nicméně k této teplotě notně přispívá denní vaření a používání trouby při pečení. Když jsme byli jeden víkend pryč, venku 30, celý dům zatemněn, bylo v neděli odpoledne v obyvaku necelých 23.
17. kvě v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
132
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1007 příspěvků a 4 alba. Má 59 přátel. Zlín, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
margot_ka
132
Registrovala se 15. března 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 1007 příspěvků a 4 alba. Má 59 přátel. Zlín, Region Zlín.
 @zubr487 predokenni stineni dela desne moc. Kdyz mame roztazeno,tak slunko dum vyhreje (treba v dubnu,kdy byla jeste zima a svitilo slunko), takze topeni spina az behem noci. Jeden vikend jsme jwli pryc a bali jsme se,aby nebylo v dome vedro,tak jsme zaluzky zatahli a dojeli jsme a byla nam kosa :D takze jsme pustili topeni
18. kvě ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
atilius
32
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1919 příspěvků. Má 6 přátel. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
atilius
32
Registroval se 18. července 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 1919 příspěvků. Má 6 přátel. Region Hradec Králové.
 @zubr487 Ta akumulace je přece nevýhoda na léto. Vše se ohřeje a v nocí topí, takže na vedra je dřevostavba bez akumulace jednoznačně lepší, vyvětráš a vyměníš vzduch a je tam příjemně. Naopak v zimě se to rychleji ochlazuje, ale za sebe můžu říct, že to "rychle" je na mě docela pomalu a problém s tím nemám.
18. kvě ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
 @margot_ka, zmrz_lina, atilus. To samozřejmě vím, ale přiznám se, že moc nevěřím. U nás jsou v létě posledních pár let tak vysoké teploty, že ani v noci moc neklesá pod 20C. Mám velké přesahy střechy, nepatrné TZ a vysokou akumulaci. I přesto občas uvažuji o zabudování klimy. V dřevostavbě s mizivou akumulací se mi moc nezdá, že dokážete udržet příjemnou teplotu jen pomocí stínění.
18. kvě ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 480 příspěvků. Region Benešov.
fotoportrét
fotoportrét
rdkubis74
4
Registroval se 5. prosince 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 480 příspěvků. Region Benešov.
 @zubr487 Sdilim nazor s zmrz_lina. Taktez Kubis74, venkovni rolety. Foto z lonskeho horkeho srpna, kratce po 16hod a teplota paradni necelych 21C v obyvaku, spojeny s kuchyni, kde se vari. Zadna klimatizace, vyvetrano pres noc, rano v cca 6hod zatazeny rolety. Za nas se zateplenim spokojenost.
18. kvě ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 186 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kryton
Registroval se 5. dubna 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 186 příspěvků. Region Praha.
 K té akumulaci: Zatím bydlím v cihlovém činžovním domě, který teplo akumuluje. Hlavní problém jsou letní noci, kdy v bytě přetrvává teplota z horkého dne, zatímco venku je v noci chladněji než uvnitř. V podstatě nelze vyvětrat. Horko v bytě přetrvává i zhruba 2 dny potom, co se venku výrazně ochladí. Nevidím v tom rozhodně žádnou výhodu.
19. kvě v 01:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
fotoportrét
fotoportrét
zubr487
 @kryton Nechci zde rozvádět diskuzi na téma malá/velká akumulace. Obě řešení mají své výhody a nevýhody. V každém případě to není jak píšete, že akumulace nemá žádnou výhodu. To by se nestavěla většina domů minimálně poloakumulačních. V létě, až bude úmorné vedro, tak si udělejte výlet třeba na Karlštejn. Zjistíte, že je tam příjemný chládek i přesto, že izolace stěn je bídná. Okny uvidíte ven na zahrady, protože tam nejsou žádné žaluzie. Není potřeba žádná super elektronika pro řízení.
Nevýhodou je např to, že nemůžete mít v noci třeba 18C a ve dne 22C. Já třeba zatím nemám žádný regulátor.a funguje to.
19. kvě v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
Registrovala se 2. srpna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 1 přítele. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
Registrovala se 2. srpna 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 88 příspěvků. Má 1 přítele. Region Hradec Králové.
  • Stavím dům
    Region Trutnov
 @zmrz_lina ahoj, prosím tě, jaký je cenový rozdíl žaluzie a rolety? Chtěla bych také rolety, ale nelíbí se mi, že je zatáhneš a je tma, tak by se mi do obýváku na jižní stranu taky docela líbily žaluzie, aby se tam dalo přebývat přes den a nesvítit si u toho emoticon
Máte na elektriku nebo ruční pohon? Máte tam i ty sluneční nebo větrný čidla? Děkuji emoticon
19. kvě v 10:37  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
 Ahoj, ještě jednou - chleba potřebuji poradit, neví někdo, jak vypadá barva písková šedá? Jedná se mi o kuchyň, mám nabídku z Lamontu a nechtěla jsem bílou kuchyň, ale ani jsem nevěděla jakou jinou barvu, spíš něco světlejšího v kombinaci se šedou. P. Obručník mi nabídl pískovou šedou, je to ale taková jako krémová a moc se mi nezdá. Nikde nemůžu najít na netu jak to pořádně vypadá. Taky může trochu zkreslovat počítač, prý mají tuto kuchyň zrovna v Olomouci ve studiu, tam se ale nechystám emoticon. Jinak se mi kuchyň líbí, cenově vyšší, ale dobrý jsou k tomu ty vestavěné skříně. Když tak pošlu foto. Děkuji za rady emoticon
19. kvě v 10:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
 @editaw ty tři žaluzie s elektrickým pohonem na jižní okna staly cca 35k bez dph, rolety do zbytku baráku 49k bez DPH (ty máme ruční, ne elektrické)+příplatek za vodící a koncové listy cca 11 bez DPH. Nevím, jestli by to nevyšlo levněji nechat Rýmařov udělat jen přípravu (kastle pod fasádu a ele pro žaluzie) a dořešit si to pak jiným dodavatelem 😉
19. kvě v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
 @zmrz_lina děkuji za odpověď, jak máte, prosím velká ta okna se žaluziemi? Máte tam i nějaká ta čidla? Sluneční nebo větrná?
19. kvě ve 12:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
 @editaw teď tady čtu zpětně ten můj příspěvek, takže ne chleba, ale prosím tam asi mělo být emoticon
19. kvě ve 12:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
febs
Registrovala se 21. května 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
febs
Registrovala se 21. května 2018 na modrastrecha.cz. Přidala 8 příspěvků. Má 1 přítele.
 ahoj, možná se to tady už řešilo, ale co všechno od vás chtěli k projektové dokumentaci? my stavíme se slovenským zastoupením na slovensku, ale teda furt se nějak nemůžem dostat dál, geometrický plán mají, ale že tam chybí výškopis a IS, přičemž projekt na přípojky a osazení nám bude dělat jiný projektant. Myslíte, že fakt nutně potřebují GP s výškopisem a IS? Protože budu muset shánět nového geodeta. Moc díky za zkušenosti.
19. kvě ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 680 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
mariacek
5
Registroval se 12. března 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 680 příspěvků. Má 8 přátel. Region Praha.
 @febs Tady v Čechách po nás nic nechtěli. Projekt řeší jen horní stavbu plus vám RDR dá vzorový projekt desky a až to máte, tak teprve pak řešíte s projektantem spodní stavby umístění a tak... Je ale nutné si předem zjistit, zda vybraný typ domu lze v dané lokalitě postavit.
19. kvě v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
fotoportrét
fotoportrét
zmrz_lina
125
 @editaw mrkněte do alba, je tam foto i půdorysy. Je tam jedno velké francouzské okno, jedno cca metrový fix a pak na výšku klasické, ale širší s fix částí.
19. kvě v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
editaw
1
  • Stavím dům
    Region Trutnov
 @zmrz_lina díky, podívám se emoticon
19. kvě v 15:56  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš