Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

3. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
Registrovala se 23. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 49 příspěvků a 6 alb. Má 5 přátel.
 @michalamat příplatek za vstupní dveře zevnitř bílé a zvenku hnědé byl u nás cca 6 000, ale záleží jaký typ dveří si člověk vybere. Zadní dveře do garáže by měly být součástí dodávky a tam je jedno jestli bílé nebo hnědé.
31. říj 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
fotoportrét
fotoportrét
michalamat
31
Registrovala se 31. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 69 příspěvků. Má 89 přátel. Region Kutná Hora.
 O.k díky moc za bleskovou odpověď, někde jsem vyčetla že gar. dveře nejsou součástí dodávky tak asi nějaká chyba tím lépe.. emoticon Ještě se teda zeptám jestli jste platili příplatek za venk. rolety hnědé nebo je stejná cena jako u bílých cca 40tis. za celý dům? Díky
31. říj 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @veverka_ Veve, my máme taky pana Lejska a všichni jsou super!
31. říj 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @petovi jé, tak to je super, myslíš, že mají mezi váma a náma ještě někoho? vy budete končit někdy okolo 20 .listopadu a my začínáme 2.prosince, to by mě teda zajímalo emoticon ale to asi ne, protože to by se zbláznili
31. říj 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 Kdyby někdo chtěl skoro nový stavební rozvadeč - Brno a okolí - rádi prodáme. Je to rozvadeč s 1 zásuvkou na 380V (5kolík, 32A) a 2 na 220V s integrovaným proudovým chráničem - 2000Kč. Koupili jsme zcela nový, využili jsme ho akorát první 2 dny na stavbě, než se rozvedla elektřina a už jej nepotřebujeme. Fotku dáme do fotoblogu. emoticon
31. říj 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
 @michalamat jj ty garážové dveře jsou chyba emoticon v dodávce jsou a je jedno jestli bílé nebo hnědé (ale hnědá je jen jedna tmavá, jiný výběr není). Venkovní rolety nemáme, jen žaluzie. Myslím si že si člověk vybere ze vzorníku a barva nebude rozhodovat, ale pro předokenní rolety jsme se nakonec kvůli ceny nerozhodli.
Veverko, jak jste zjistili kdo bude Váš stavbyvedoucí? My začínáme stavět 25.11. a zatím si nepřevzali ani desku.
31. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @veverka_ To si piš, nejsou tam všichni po celou dobu, ale různě se střídají podle řemesel a objíždějí několik staveb naráz. Mají prý vždy po 10 dnech volno. Jednak by si zavazeli, náročné na počet rukou jsou hlavně první 2 dny, a pak toho teď mají asi fakt hodně. Mám pocit, že se na Moravě akorát staví ty Kubisy v Heršpicích + spousta domků pro domkaře, jako jsme my. Pozitivní ale je, že Novu znají jako své boty - prý jedou jednu za druhouemoticon
31. říj 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @zabrle ahojky, ptala jsem se na centrále a pak se spojila s pánem po telefonu (dali mi mobil). emoticon
31. říj 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
Registrovala se 6. srpna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 199 příspěvků a 6 alb. Má 26 přátel.
 @veverka_ jojo zítra máme den D...den K.S. emoticon ...bojím bojím emoticon ...připadá mi, že pořád nic nevíme emoticon
Hlavně teda jsou problém interiér. dveře; plovoučky a vstup. dveře. Se známým jsme se nedomluvili, tak budeme mít přes RDR vše....A nevím jaký mají výběr :o(
1. lis 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janulda81 tak se mrkni na stránky Kasardu, ať si uděláš alespoň obrázek o cenách a typech dveří. to nám celkem trvalo. A podlahy jsou taky dost problém, ale hlavně proto, že přítel nechtěl nikde buk a schodiště je bukové, tak to pak sladit je problém, no mám hrůzu jak to bude vypadat.
1. lis 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @veverka_ no to je u mě taky problém...to sladění s bukem emoticon ...jedině volit nějakou šmouhatou, kde jsou různé odstíny dřeva a doufat, že se to stratí emoticon ...něco jako je ten teak bengálský...ale na stránkách RDR jsem ho nenašla, tak nevím. Já bych ale chtěla dubová prkna - podlahu...tu co má Duan...se mi líbí ;o) a asi dáme i dubové interiér dveře, to není tak moc příplatek 200,-/ks...bez skla! zato ty prosklené...to jsou pálky :o(...už jsem se na kasard dívala...a fakt nevím, co vybereme!
1. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janulda81 přesně to sladění je snad nejhorší, to zítra jen tak nevymyslíš, promýšlej už dneska. Dub je také pěkný. Jo ty prosklený jsou masakr, ale vypadají zase pěkně, tak jsme je dali.
Jo a pokud dáte sklo, tak tam je příplatek také - takže se mrkni v katalogu kasardu jaké se ti líbí sklo a za to je také příplatek, teď už nevím kolik.
Teak bengálský mají v K-keramice, to není od Quiqstepu, ale ti mají opravdu pěkné podlahy.
1. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
fotoportrét
fotoportrét
janulda81
58
 @veverka_ kdo má pěkné podlahy...K- keramika nebo QS emoticon ?
1. lis 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janulda81 jako oboje, ale quiqstep je pro vás asi lepší, to nahlédnete přímo na OC při KS
1. lis 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
obla
1037
Registrovala se 31. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 1586 příspěvků a 2 alba. Má 166 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
obla
1037
Registrovala se 31. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 1586 příspěvků a 2 alba. Má 166 přátel.
 Já vím, že jsem asi úplně jeblá .. ale nějak to nemůžu najít.. Co všechno si musíme/můžeme vzít od Rýmařova?
Je třeba možno vzít si okna, dvěře .. a tak dále jinde? emoticon Zkrátka si nechat udělat "hrubou" stavbu (nechat udělat hotové zdivo, vylít podlahy) s tím, že si dodáme dveře, okna, veškerou sanitu, obklady, podlahy .. ?
1. lis 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
Registroval se 29. června 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 354 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 Řešili jste někdo přes RDR dřevěnou podlahu(neplést s laminátem)popř.cena? Dále se pak stavitel základní desky podivuje tomu, že je izolace mezi vrstvami betonu nikoliv až nahoře...????
1. lis 2010 v 17:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
obla
1037
fotoportrét
fotoportrét
obla
1037
 @djgas Dřevěnou podlahu chci do patra .. a do pracovny dole .. a cena za měkký masiv - borovici severskou (Borovicová prkenná podlaha patří k cenově nejdostupnějším masivním podlahám. Na rozdíl od smrkových prken je menší výskyt suků a intenzivnější vůně. Jedná se o měkkou dřevinu, je proto nutné počítat postupem času s oděrkami a škrábanci. Životnost materiálu dokážou zvýšit kvalitní laky a oleje a díky tloušťce materiálu se dá podlaha renovovat po staletí.) je cca 600,-Kč (ne od Rýmařova) Dub, Modřín, Jilm, Olše, Smrk, Jasan, Akát - cca. 800 - 1200 kč. Exotické jsou už v cenách od 1500 - 4000,- kč
1. lis 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
 @obla pokud stavíte akční Novu tak nejde udělat jen hrubou stavbu, ale musíte vzít komplet. Jde dodat vlastní okna, dveře, tuším snad i dlažbu, ale nejsou 100 % odpočty, takže je otázka jestli se to vyplatí. A nevím jestli se na to pak vztahuje záruka od RDR.
1. lis 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
fotoportrét
fotoportrét
zabrle
17
 @djgas RDR nabízí od Quickstepu i dřevěnou plovoučku, ale cenu nevím ta by byla podle ceníku QS. U nás se téhle izolaci nikdo nedivil emoticon je to normální. Pak se dává tuším ještě pás izolace přímo pod stěny, ale to už dává RDR
1. lis 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @zabrle šlo mu o to, že tou mezivrstvou z izolace de facto drží dům pouze na te tenké vrstvě z betonu, která není přímo slita se zbytkem...
1. lis 2010 ve 20:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
13
Registrovala se 7. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2178 příspěvků. Má 28 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
13
Registrovala se 7. listopadu 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 2178 příspěvků. Má 28 přátel.
 @djgas. Podobně se to dělá běžně i u zděných staveb. Na základovou desku přijde izolace a na ní třeba cca jen 5 cm ochranného potěru, který tuto izolaci kryje. Zdivo se staví na tento potěr. Zděný dům tedy ale znamená větší zatížení než montovaný... emoticon Možná má tedy stavitel obavu z poměrně malého zatížení spodní stavby (respektive menší váhy vrchní stavby).
1. lis 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
sm_pasiv
8
Registroval se 9. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 12 příspěvků a 3 alba. Frýdek-Místek, Region Frýdek-Místek.
  • Stavím dům
    Region Frýdek-Místek
 @djgas My máme naplánovanou dřevěnou podlahu Q-Step VIL1365 v obývací místnosti 102 -příplatek bez DPH činí cca 28 tis. Kč. Cena za m2 vychází asi 1300 Kč bez DPH.
1. lis 2010 ve 21:33  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @zdenkaj Asi ano,tak nevím zda se obrátit na RDR s dotazem či úpravou,ale zase stojí tahle konfigurace v mnoha provedeních...
1. lis 2010 ve 21:42  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
13
fotoportrét
fotoportrét
zdenkaj
13
 @djgas no, jak to jinak vyřešit?. Myslím, že horní dřevostavba se do té vrchní vrstvy betonu asi nějak kotví, ne? Proto je ta horní vrstav asi tak vysoká - aby se do ní dalo smysluplně kotvit.
Patrně nechtějí těmi spoji narušit hydro a radon izolaci. Taky možná, že by těmito spoji navrtanými pod hydroizolaci mohly být v budoucnu spojené nějaké problémy. Vzlínání vlhkosti, či co já vím co ještě. Aby to mělo splnilo maximální účel, musela by horní stavba být spojená nějakými kotvami do základů. Běžný zděný dům je vlastně taky vystavěn "na lepence". V jeho prospěch hraje jeho váha.
Takže z logiky věci si myslím, že řešení ukotvit dům do řekněme cca 10 cm (pevné těžké) vrstvy betonu , který je izolován proti vlhkosti je u dřevostavby asi dobré řešení. Vše vychází samozřejmě z předpokladu, že ten dům se skutečně do toho betonu kotví emoticon
1. lis 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
djgas
20
  • Již bydlím v domě
    Česká republika
 @zdenkaj jj,asi máš pravdu,jinak kotvy tam jsou....
2. lis 2010 v 06:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
fotoportrét
fotoportrét
gabka32
75
Registrovala se 7. listopadu 2005 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 517 příspěvků a 15 alb. Má 48 přátel. Stonava, Region Karviná.
 @obla pokud stavíš akční dům, tak si musíš vzít od Rýmařova vše. odpočty udělají, ale jen 40% ceny, tak záleží, jestli se ti to pak vyplatí a určitě na to záruku RDR nedá.

@janulda81 tak jak jste dopadli u KS? my dali bukovou plovoučku nahoře a dole je panga a vůbec to nevypadá špatně, dveře máme taky v buku, nahoře a do obýváku prosklené, už tak to byly pálky za to sklo emoticon

a někdo se ptal na příplatek za venkovní dveře, ten jsme měli přes 7tis. a máme plastové bílé. je to opravdu o tom, co si ze vzorníku vyberete emoticon
2. lis 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @veverka_ Ahoj Veve, prosím tě jak to bylo u vás při KS? Mohla sis rozmyslet zařizováky předem, nebo až přímo na specifikace? Já mám problém s OC u nás, že mi nejsou moc schopní říct co vše můžem nebo nemůžem mít a od koho,ne že by byli neochotní ale prostě nemají ucelený seznam atd. atd. emoticon emoticon A já si myslím, že není možné to vše namyslet a vybrat až při KS, tak aby to ladilo a mělo trochu hlavu a patu. Jak to bylo u Vás? Mohla sis to předem naplánovat (krom podlah, ty prodávají skoro všude)? emoticon
2. lis 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @janhu ahojky, NE MOHLA ALE MUSÍŠ SI TO NAPLÁNOVAT DOPŘEDU, JINAK ZBLÁZNÍŠ! no já bych řekla, na KS nic nenechávat, trvalo to asi 9 hodin, a to jsme měli vše vybrané-kromě vstupních dveří - protože jsme neviděli - z čeho vybírat, jinak od střechy, fasády, klik, koupelen, podlah, vnitřních dveří apod. jsme měli vše dopředu, proto je lepší mít vše sepsané a jen diktovat, jinak se zblázníte.

Koupelny musíš mít stejně hotové, takže tím vyřešíš obklady, zařizovací předměty apod. můžeš si vybrat vše co nabízí SIKO (takže toje ok).
u nás byla možnost ještě v K-Keramice (a tam měli i podlahy).

Jinak vše od podlah vybereš od Quiqstepu (to mají buď vystaveno na OC) nebo si najdi obchod ve vašem městě a mrkni tam. Nebo na netu.

klidně se ptej, když budu vědět, pomůžu. Máme to měsíc za sebou a bylo to opravdu hodně náročné. Ale opravdu vše vyber dopředu.

Vnitřní dveře jsou pouze od Kasardu (zase budď je mají vystavené na OC) nebo si musíš najít obchod a jít se tam podívat. Nebo na netu.

2. lis 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
Registroval se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
duan
16
Registroval se 12. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 43 příspěvků.
 Poznatek ze stavby - pochvala pro centrálu RDR emoticon Chyběly nám věci ze Siko (asi špatně napočítané - např. obklady i dlažba musí být i za vanou). Dokoupil jsem je sám, fakturu zaslal na RDR a tato faktura mi bude odečtena z ceny domu.
2. lis 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @veverka_ no dyť přesně toto si myslím, a už mě s tím rozčilují, protože asi na třetí pokus jsem z nich vytáhla z jakých vstupních dveří můžu vybírat ap. emoticon podlahy máme vybrané, prodejnu inter. dveří mají taky nedaleko od nás, ale chtěla jsem po nich právě vědět ty vstupní a fasádu a střechu a třeba jestli kromě SIKA máme jinou možnost....no hrůza. Pořád mě odkazují na KS, na to jim kašlu. Já jsem docela náročná na interiér a rozhodně to nebudu nechávat až na poslední chvílku u KS. Děkuju ti za rady, budu ráda o další poznatky a zkušenosti, protože vidím, že když se člověk nepostará sám, tak má smůlu emoticon No nic, ještě že jsem huba prořízlá emoticon emoticon
2. lis 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš