Menu Forum

RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

8. pro 2016  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
Registrovala se 19. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 997 příspěvků a 7 alb. Má 25 přátel.
  • Již bydlím v domě
 naprosto souhlasím s janhu, pan Luboš byl byl na modré střeše už dávno a stále jen hledá negativa, ale ještě nezačal stavět. Zatímco my zvolili RDR a už bydlíme. Je pravda, že drobnosti se objevili, ale byly ze strany dodavatele okamžitě odstraněny. Zatím bydlíme spokojeně, možná se časem objeví drobné problémy, ale ty se dají jistě vyřešit. Vy co se rozhodujete o stavbě, tak se snažte používat hlavu, porovnejte všechna pro i proti a pak se rozhodněte. Zbytečně žádnou paniku.
21. lis 2010 ve 14:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
Registroval se 15. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 174 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @janhu
jj souhlasím, mě rozhodně ale nikdo radost zkazit nemůže či nějak znervoznit. Své rozhodnutí mám podloženo studiem velkého množství dat, navštěvou dvou veletrhů dřevostaveb a vyhodnocením nabídek celké řády firem, namátkou např. LIGNIA, ELK, MS-HAUS, BAHAL, ALFAHAUS, Drestav, OKAL, ATRIUM, BABOR, CELET, Haas Fertigbau, CANABA a dalších. Pro mé požadavky jednoznačně nejlépe vyšel RDR i přesto, že samozřejmě není nic na sto procent, nějaké mušky se vždy najdou, pár věcí bych chtěl jinak, něco se mi nelíbí, ale život je holt o kopromisech. O jiné firmě, která by dodala obdobný pasiv v dané velikosti a ceně, zatím nevím.

Mno a takto to samozřejmě má každý znás s nějakým svým dodavatele, kterého si vyhodnotil jako optimálního ke svým požadavkům.

Takže diskuze na toto téma jsou v podstatě zbytečné, nicméně jak jsem již psal, jakákoliv negace je určitě dobrá k tomu, že je člověk více ve střehu, více pátrá, řeší, koumá atd, což mu napomůže předejít možným problémům a to já osobně velice vítám.

21. lis 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jc
Registroval se 25. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 50 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
jc
 K tem lepsim oknum - neslysel jsem, ze by s nimi byly takove problemy (krouceni a nasledne serizovani) a ve standardu ma treba ten Elk trojskla s Uw = 0.82 (cele okno). Allstav ma ve standardu "jen" lepsi dvojskla. Specialne na okna jsem se ve firmach ptal, protoze jsme meli moznost vzit okna vyhodneji od vzdaleneho znameho (i kdyz z toho nakonec seslo).

Proc jsme si vybrali (uplne) jinou firmu? Na prvni pohled a precteni casti diskuze mne odradila obchodni politika RDR. Pak jsme chteli vlastni dum (z typacu jsme si nevybrali). A v neposledni rade jsem chtel beton v podlaze (zadne vrzani nebo pruhyb a navic tepelne akumulacni hmota v drevostavbe jinak chybejici). Navic z RDR mam (ciste subjektivni) pocit, ze jsou az moc zamereni na rychlost vystavby / kvantitu.

Firmu jsme vybirali asi 2 mesice a krome informaci z netu jsme prosli jarni vystavu drevostaveb, objeli par vzorovych domu + vystaviste v Brne. Ten cas povazuju za nejdulezitejsi cast stavby. Mel jsem uz prilezitost to posoudit - pri reseni detailu pred stavbou nebo ve chvili, kdyz jsme pri stavbe narazili na problemy. Krom toho nas technicky dozor je velmi narocny a troufam si rict, ze nemale procento firem by u nas ani nedostavelo. Az to za par tydnu prevezmeme (uz se tmeli a brousi), velmi rad se pochlubim se zkusenostmi. Ostatne uz ted mame na netu verejne pristupny opis podrobneho stavebniho deniku - jen zatim neroztrubuju adresu.

Doufam ze nezapadnu do skatulky negativistu, ktera se tu utvari emoticon
21. lis 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jc
fotoportrét
fotoportrét
jc
 sembeth dokazal bys zhodnotit co se ti libilo nebo nelibilo u tech firem? Klidne i privatne. Zajimalo by mne, jestli jsme vypozorovali aspon podobne veci emoticon Skoda ze jsem si na jare nepsal poznamky, bylo toho docela hodne.
21. lis 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
Registrovala se 11. září 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 252 příspěvků a 4 alba. Má 3 přátele.
 @sembeth Já jsem také pro negativní informace, to je v podstatě důvod proč jsem začla brouzdat po podobných diskuzích. Možná že jsem se špatně vyjádřila, zaplať pán bůh za poznatky a negativa od uživatelů domů, bez toho bychom se asi v dosti případech opakovali. Mých pár posledních příspěvků mělo poukázat na to, co tu od včerejšího dne bylo rozebíráno a jakou formou, včera jsem byla dost vyděšená některými reakcemi a informacemi (ať už okna, vlhkost a plísně) až jsem v pozdních nočních hodinách zjistila, kde to všechno vzniklo...viz. má poslední reakce pro pana Luboska, nemám ráda takové nefér jednání a přijde mi to velmi jednostranně zaujaté.Jeho příspěvky dosti vyděsily některé jiné uživatele/ky co jsou před montáží a upřímně....zbytečně, protože po načtení jeho příspěvků (celou sobotní noc) jsem si udělala obrázek. ... takže opakuju znovu. Díky všem za jejich rady, poznatky a zkušenosti ať už dobré či špatné. emoticon
JC: určitě do žádné škatulky nezapadáte emoticon emoticon takto to ani myšleno nebylo! emoticon
21. lis 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
fotoportrét
fotoportrét
jitule23
106
  • Již bydlím v domě
 Souhlasím , že negativa mohou být přínosem. Zejména proto, aby všichni zákazníci byli ve střehu, raději se ptali a zjišťovali, než něco odsouhlasí.
21. lis 2010 v 15:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
fotoportrét
fotoportrét
sembeth
12
 @jc
joj tak to bude trochu problém. Pro RDR jsme se definitivně rozhodli někdy v půlce dubna 2010 a veškeré materály k ostatním firmám vč. prospektů šlo na recyklaci. Byla toho fakt hormada (+ věci k TČ, rekuperace, kuchyně, krby, kamna, koupleny, atd.) a nebylo to v našem malém podnájmu kde skladovat. Nicméně projdu co zbylo a provětrám paměť a něco napíšu.
21. lis 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
Registrovala se 1. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 196 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 Hezké odpoledne, mám jen jeden poznatek k rosení oken. Bydlíme ve zděné, 30let staré bytovce. Topíme na 21 a občas se nám stává, že v ložnici, kde téměř netopíme, dochází k rosení oken cca 2cm při doloním okraji.Vtěrám 1xdenně. Stačí zapnout topení a rosení je pryč. Upozorňuju, že v celém bytě máme stejná okna a ani v koupelně a a ni v kuchyni k rosení nedochází. Takže bych řekla, že velký podíl na tomto problému má nízká teplota v místnosti.
21. lis 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
Registroval se 16. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 377 příspěvků. Má 2 přátele.
 @jitule23 Za to, že ještě nebydlíme v RD, může nekorektní jednání managementu RDR, na který jsme se obrátili v domění, že předchozí nekorektní jednání ze strany jejich OC (což nás taky zdrželo o cca měsíc) je výjimkou, a nikoliv výrazem specifické "obchodní kultury". Až poté, co to vše zaštítil osobně i jeden z majoritních spoluvlastníků a jednatel RDR, na něhož jsme se ve finále obrátili v domění, že to celé přeci musí být nějaké nedorozumění či ojedinělá série selhání, jsme se tak naplno pustili do hledání alternativ.

S kopírováním příspěvků z diskuse na www-stránkách OC MB do této diskuse jsem přitom nezačal já, nýbrž Veverka (viz strana 157 této diskuse), která rozhodně do klubu negativistů nepatří. Já se tak do této diskuse zapojil až na straně 160 příspěvkem s postřehy založenými mj. i na poznatcích, jež jsme nabyli mj. i díky zdržení způsobenému RDR. K bližší zmínce o našich zkušenostech s RDR a alternativními dodavateli mě tak zase jednou vyprovokovaly až tvrzení @janhu o tom, jakže je Nova 101 užasně výhodná (rozuměj - jak na ní RDR vlastně prodělává) a jak "poctivá" je "příplatková" politika RDR (což jsou oblíbené tvrzení mladoboleslavského obchodního zástupce RDR, jehož tímto zdravímemoticon).

Neboť ani jedno, ani druhé prostě není pravda. Stačí si dát dohromady informace o využitých levnějších technologiích (viz mé příspěvky výše) i s jejich neeoddiskutovatelnými fyzikálními limity potvrzenými praktickými zkušenostmi prvních uživatelů Nova 101 (a poněkud paradoxně i reakcí OC MB na něemoticon), aktuální cenovou politikou RDR v případě RD Nova 101 i ostatních domů z jejich nabídky a v neposlední řadě též účetní uzávěrkou RDR za rok 2009 dostupnou ve Sbírce listin (kdy už větší část jejich prodejů tvořila Nova 101), to vše porovnat s aktuální nabídkou na trhu - a je zřejmé, že Nova 101 je komerčně velmi úspěšný, avšak dnes již rozhodně nikoliv "bezkonkurenční" projekt.
21. lis 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
fotoportrét
fotoportrét
zli05
2
Registrovala se 13. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků a 1 album.
  • Stavím dům
    Region Zlín
 veverka obavu z toho ,že nestihnete namontovat kuchyň mít nemusíš, podle toho co píšeš máte montovat 2.12. u Brna, naši "stavaři" už 2.12. montují někde u Brna asi Vaši Novu, to začali 9.11. (8. jim propršelo), jsou fakt šikovní ajde jim to od ruky, tak hodně zdaru, hlavně počasí ať se umoudří, zítra mají dělat fasádu emoticon emoticon
21. lis 2010 v 18:12  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
Registrovala se 2. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 581 příspěvků a 5 alb. Má 5 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
suzeraine
24
Registrovala se 2. března 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 581 příspěvků a 5 alb. Má 5 přátel.
 Zdravímemoticon,
chtěla bych také přispět svou trošku k diskuzi o vlhkosti v domě – z pohledu těch, kdo s ní zatím žádnou zkušenost nemají.

Máme typový dům Nova 78, model 2009 (= dvojí opláštění: 12,5 mm sádrokarton (žádné OSB desky!) a 12,5 mm desky Fermacell místo současných 15 mm desky Fermacell – to jen pro upřesnění předchozího nepřesného výkladu), s teplovzdušným vytápěním a nuceným větráním s rekuperací tepla a vlastními dřevěnými okny s trojskly a celkovým Uw = 0,69 W/m2.K.

Dům nám předali v dubnu 2010 a až do října 2010 se v něm ani nebydlelo, ani netopilo, pouze okna byla nastavena na mikroventilaci. Ze začátku období dlouhých dešťů a minimálně tři týdny v září jsme však nevětrali vůbec. Cca v polovině října nám zkompletovali a zprovoznili topný systém, a tak jsme vzhledem k horšícímu se počasí začali „topit“ a tedy i „strojově“ větrat. Teplota je stále nastavena na 16° a tepelné čerpadlo musí pro její udržení spínat jen minimálně – obvykle tehdy, když delší dobu necháme např. kvůli přenášení věcí otevřené dveře. Za celou tu dobu jsme v domě nikdy neměli ani jedno zamlžené či orosené okno, ani jsme nikdy neměli pocit nadměrné vlhkosti. Více však budu moci říci až po dlouhodobějším bydlení, nepředpokládáme však, že se na současném stavu něco změní emoticon

Jak zde již bylo řečeno, s vlhkostí v domech s difúzně uzavřenou konstrukcí je třeba již z principu počítat a adekvátně ji řešit. Tento typ konstrukce obsahuje parozábranu, jejíž funkcí je zabránit průniku vlhkosti z interiéru – vlhkost tedy nemá logicky kudy unikat a je třeba se jí „zbavit“ jinak – vyvětrat klasicky okny (dočasně účinné, ale neekonomické) nebo „strojově“ nuceným větráním s rekuperací tepla (účinné, bezobslužné = pohodlné, ale je třeba počítat s nemalými pořizovacími náklady).
21. lis 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
Registrovala se 24. září 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 421 příspěvků a 1 album. Má 1 přítele. Region Trutnov.
 Tady se ale rozpoutala diskuze emoticon
Nemyslím si, že RDR není dobrá firma...kromě oken a dveří zatím žádný problémemoticon Takže ve výsledku by to pro mě znamenalo - firma RDR + vlastní dodavatel oken a vchodových dveří...

Chystáme se, až bude tedy opravdu zima, nechat udělat snímky termokamerou, takže potom budeme moct také objektivně říct, jak je na tom náš dům a jestli třeba nejsou okna a dveře horší / lepší než jsme mysleli (aspoň tepelně)
21. lis 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
fotoportrét
fotoportrét
bakin
22
Registroval se 21. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidal 213 příspěvků a 5 alb. Má 8 přátel. Liberecko, Česká republika.
 Ahoj,dnes jsme navštívili známé,kteří bydlí v Nově 101 cca měsíc.Uvažujeme o ní také,ale to co je tam za okna...
Horší otevírání a větračky,to by se dalo snést,ale to že nemají mikroventilaci-to nechápu.Nedávno nám je "centrálně měnili v paneláku a na otázku ,zda tam je mikroventilace jsem byl za blázna a říkali že to je snad u všech firem standart a třeba v kuchyních je to prý dle nějakých norem i povinné.Jestli do domu půjdeme,tak jedině s okny v nadstandartu s mikroventilací(jestli je to možné),nebo s vlastnímy.Myslím že mikroventilace může rosení velmi snížin,nebo úplně zamezit-naše vlasní zkušenosti.
21. lis 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
Registrovala se 5. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 7 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
vilemina12
36
Registrovala se 5. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 51 příspěvků. Má 7 přátel.
 Ahoj, nakukuji po dlouhé době, tak jenom napíši naši zkušenost. Bydlíme od července a čeká nás první zima ve 101. Máme předstěnu a rekuperaci, topení na elektriku a krb. Větráme minimálně, tedy teď vůbec, a je to vpohodě. Okna se nám nemlží a topení máme nastaveno na 21°C. Zapíná se ráno, když vstáváme a pak jej máme nastaveno na příchod domů. O víkendech je to samo jinak. Vytopí se nám hezky dole i nahoře,(jen v pracovně a chodbě jej máme staženo) a když vařím, tak se teplota zvedne až o jeden stupeň. Když zatopíme v krbu, za hodinu máme až 25°C. Je to super věc ten krb emoticon .
Jinak zařizování jde pomalu, ale už jsme docela zabydlení (jen jsem zvědavá na účet elektřiny...)

Jinak já za sebe musím RDR jen pochválit, všechny problémy, co se vyskytli, hned řešili, komunikace bezproblémová. Uvedu například, protékala sprcha, měnilo se WC, kapala rekuperace, protékala voda na půdu díky anténní tašce, trochu se nám prohla plastová okna, my je trochu při stěhování odřeli emoticon , vše vyřešili...takže obrovské plus...
21. lis 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 726 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 726 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 Reagovala jsem na oficiálních stránkách Mladé Boleslavi a nyní svou reakci přidám i sem. Stavbu jsme převzali vloni v prosinci. Od února bydlíme. Neustále musíme seřizovat naše plastová okna (trojskla). Buď drhnou při použití ventilačky nebo při úplném otevírání. Toto mě štve. Prý plastová okna vždy se musí neustále seřizovat byla oficiální odpově´d člověka z výroby oken. Což mě teda rozčílilo, poněvadž neznám nikoho, kdo by měl nová okna a neustále je seřizoval. Tím neustále myslím při každé změně počasí. Co se týká vlhkosti, tak ta je neustále v normě. Kolem 50-60%, ale čekala jsem to taky menší. Okna se nám rosí jen pokud je venku mráz a vevnitř topíme. Pakliže žaluzii nespustím až dolu, okna se neorosí. Rosí se jen ve spodní části pod žaluziemi. Větráme 2x denně. Na všech oknech máme mikroventilaci. Zatím nic jako plíseň v domě nepozoruji. Ale nikdy jsem plíseň neměla v bytě, ačkoliv je to třetí novostavba, ve které bydlím. První dvě byly zděné. Každopádně , kdybych byla znova na počátku, tak si dám okna od jiné firmy.
21. lis 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
Registrovala se 24. února 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 575 příspěvků. Má 84 přátel.
 @janhu ahojky! Já jen chci říct, že ty příspěvky jsem sem zkopírovala já, protože mi přišlo dobré, abychom o tom my, co opravdu stavíme s rdr věděli, co to rozpoutá, to jsem nevěděla, i když jsem ráda, že jsem to udělala. emoticon
21. lis 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @veverka_ Ahoj, Veru buď v klidu o tom co jsi okopírovala ty to nebylo, neboj. To už ten dotyčný pouze kope kolem sebe, nenech si tím pokazit den. Každá iniciativa se počítá, o tom ty diskuze jsou. Takže v pohodě a neber to vůbec osobně, jak říkám....už jen kope, protože neví.....ale my víme viď? emoticon emoticon
21. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @zli05 ahojky, tak to díky moc! A jaká je partička? OK? Klidně napiš do IP emoticon
21. lis 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @lubosk já jsem ráda, že jsem to sem dala, já nevypichuji negativa, já se bavím o plusech a i mínusech a toto je jedno z prvních mínus, které řeším. Jsem v jiné pozici než ty, který sem přišel po x stránkách a to jen proto, že je NĚJAKÝ PROBLÉM TAK HURÁ DO TOHO.
Ale to naštěstí všichni, kdo tady diskutujeme víme.
21. lis 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
fotoportrét
fotoportrét
lubosk
1
 @veverka_ No, já se chtěl nejdříve podělit o naše praktické zkušenosti s likvidací a prevencí plísní, ale když narazím na tvrzení, jak jsou omezené odpočty RDR za vlastní dodávku namísto "standardního" ultra low-costu (ale zato s maximálními maržemiemoticon) vlastně O.K., vaří se ve mě krev. Ale když to někomu nevadí... Možná ale bude přeci jen někoho zajímat, že nám námi aktuálně favorizovaný dodavatel nabídnul příplatek za trojskla oproti dvojsklům na necelých 7.000,- Kč za všechna okna (včetně oken do obytného prostoru nad garáží, přisvětlovacích okýnek do garáže a pěti segmentů francouzských oken zimní zahrady emoticon).
21. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
Registrovala se 29. července 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 246 příspěvků. Má 19 přátel. Region Brno.
 @haassinka Jen poznámka k topení - ještě teda nebydlíme, ale topení jsem pochopila tak, že je termostat v obýváku a snímá teplotu tam a ještě nejak porovává s čidlem, které je venku. Tzn. když je v obýváku teplo, topit to přestane - na chodbách proto můžeš mít chladněji. Od toho jsou pak ovládací vntily na každým topení, abys si zregulovala dle potřeby - tzn. někde pustila víc, někde míň. Ve středu máme předávku, tak jestli na to nezapomenu, zeptám se, jak regulovat teplo, pokud máš v obýváku tepleji než jinde v domě.
P.S. pro všechyn - domeček je nádhernej, všechno vymazlený, zatím stále maximální spokojenost.
21. lis 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @petovi to jsem ráda, že jste šťastní!
Luci, až budete mít chuť na čmuchaly, napiš a my přijedeme se pokochat, jo? emoticon
21. lis 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @janhu Souhlasím, do RDR jsme šli přesto, že jsme věděli, že je dražší. Upřednostnili jsme všeobecnou spokojenost s kvalitou domečků a bydlení v nich. Jednání osob je vždy o konkrétním člověku - ve všech firmách člověk narazí na lidi vstřícnější a lidi na přizabití. Čerpáme nejen z internetu, ale i z osobně dodaných nezávislých referencí a nyní pomalu již i z osobní zkušenosti.
21. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
fotoportrét
fotoportrét
petovi
93
 @veverka_ Jasně! tento týden to bude hukot, ale příští se určitě zastavteemoticon To už bychom mohli mít i kuchyňemoticon
21. lis 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
fotoportrét
fotoportrét
veverka_
86
 @petovi tak super, byli bychom rádi, stačí říct kdy můžete emoticon
21. lis 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
fotoportrét
fotoportrét
janhu
5
 @petovi Úžasný, tak držím palce ať to klapne až do konce a jsem jen a jen spokojení!! emoticon
21. lis 2010 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mitote
314
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3006 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mitote
314
Registrovala se 11. října 2009 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 3006 příspěvků. Má 137 přátel. Region Brno.
 @dracula to je dost vtipne, ja mam v byte nova okna od lonskeho zari a jeste ani jednou jsme je nemuseli teda serizovat emoticon jinak znacku mame deceuninck a jsem maximalne spokojena, do domecku je budu chtit taky...
22. lis 2010 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
fotoportrét
fotoportrét
haassinka
10
 petovi: my tedy o žádném venkovnm čidlu nevíme emoticon to je standartně?? pokud ano, tak tedy nevím kde a nikdo nás neinformoval....s tím topením by mě zajímalo, zda by to šlo nastavit jinak, tak zkus zjistitemoticon

dracula: Přesně tak! Také nám řekli, že se musí neustále seřizovat...a že se rosit "prostě budou", což mě naštvalo úplně nejvíc...Tvrzení - Prostě se s tím nedá nic dělat....hodně dobrá odpověď emoticon a už vůbec nechápu to mlžení kolem toho odkud ta okna jsou a že to vlastně nikdo na stavbě neví...
No nic, okna budou prostě slabá stránka domku...

Ale jinak se bydlí dobře emoticon až na neustálé větrání a topení emoticon teď jede kotel skoro neustále, jak větráme víc, aby jsme tu neshnili emoticon
22. lis 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
hancaku
22
Registrovala se 6. března 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 33 příspěvků a 4 alba. Má 9 přátel. Region Mělník.
 @haassinka my ted zrovna stavime a taky mame venkovni cidlo, nam rekli, ze je to novinka, ze drive davali jine kotle.
22. lis 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
fotoportrét
fotoportrét
luji
26
 @haassinka Já teda nevím - ale zdá se mi divné, že by bylo potřeba pořád tak moc větrat.....pokud by to bylo skutečně vysokou vlhkostí v domě, tak by to nebyl problém jednotlivců, ale všech uživatelů dřevostaveb......
Můj strejda má zděný domek, bydlí tam 5 let a s okny mají také neustále problém - hodně se jim rosí. A to stavěl svépomocí.....a dům nechal tzv. vymrznout.
22. lis 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš