RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

17 hod48875
  • @editaw  Ak je to len elektricky rebrik tak ta voda sa tam naleje na zaciatku a unikat nema kam, takze to je nafurt 🙂 Dolievat netreba

• @tojojot  To neni pravda, ten zebrik ma pretlakovy ventil kama to jde pryc... My pred kazdou zimou dolivame docela dost. Je to poznat ze horni cast zebriku kde uz voda neni, je mnohem min tepla nez zbytek...

• @username  To se bude dít každou zimu a záleží na jakou teplotu se žebřík ohřívá a kolik je tam vody. Nárůst objemu bude tak 3%. Při plném žebříku o obsahu vody 5l se vytlačí asi 150 cm3. Když žebřík nenaplníte celý vznikne prostor pro dilataci vody a žebřík můžete uzavřít poj. ventilem. Žebřík by se neměl plnit tvrdou vodou, minimálně převařenou lépe destilovanou někdo dává olej. Když necháte žebří otevřený tak se voda bude odpařovat.

• Sponzor fóra
  • @username  tak ak je toto pretlakovy ventil tak ja som turecky papez...
    @wpavel  jj ked hrozi ze by niekedy mohlo v miestnosti mrznut, napr. na chate tak je lepsie tam naliat nemrznucu zmes, predava sa nieco aj specialne do tych rebrikov, ja som to tam lial na chate. Doma je to stvrty rok tak ako to namontoval RDR a nieje s tym problem.

• Máme el. žebříky Thermal Trend. Od výrobce jsou naplněné nemrznoucí směsí a nahoře uzavřené pevnými zátkami viz foto výše. Ani na stránkách výrobce jsem nic o doplnování nečetl. Jestli je žebřík naplněný z výroby, tak je asi bezúdržbový a výrobce s rozpínáním kapaliny vlivem změn teplot určitě počítal.

• @tojojot  Jo tak RDR asi dava ruzne typy zebriku 🙂

• Zkusí poslední zoufalý pokus 🙂 má tu prosím někdo v přízemí teplovodní podlahovku a na tom vinyl podlahu? Děkuji

• @vypadl   Musí tam být nějaký prostor kde je vzduch tam se potom ta směs může roztáhnout. Jasně když to není trvale obytné tak dát nemrzku.

• @tojojot  @username  ahoj, děkuju. Mám jenom elektrickej, vršek právě netopí. Takže doleju tam vodu a občas ovzdušnit. Maximálně ta voda vyteče vedle sebe když nepůjde dovnitř 😁

• @tojojot  @username  bez toho sebe, nevím že ten telefon si vždycky něco dopíše.
    Prostě, pokusím se dolít vodu a maximálně to vyteče ven. Zničit to asi nemůžu, ne?

• @editaw  nie, znicit by si nemala nic

• @angus88  já to mám. Copak?

• @michalnico  mohl bych se prosím zeptat, zda máte pod vinylem nějakou podložku nebo to máte položeno přímo na fermacell? Jak dlouho podlahu máte? Děkuji

• @angus88  přímo na fermacel

• @editaw  Ahoj, pokud je jenom elektrický, tak jej moc neodvzdušníš, není v něm žádný tlak. Taky tam musí zůstat vzduchová kapsa kvůli tepelné roztažnosti vody.

• Sponzor fóra
  • @angus88  i my to máme přímo na Fermacell u , čeká nás oprava celé podlahy a chtěla bych se domluvit s RD že si tu podložku koupíme a dáme ji tam, protože ten vinyl bez ní je fakt otřes, to nemluvím o tom, že máme vlny jak na rozbouřeném moři to je zas jiná kapitola.

• @matever  mohu se zeptat proč oprava? Co máte za problém s podlahou? (já to řeším 4 roky)

• @mariacek  ahoj, diky za info. Nebudu tedy dělat nic 😁, ani dolejvat vodu ani odvzdušňovat.

• Ahoj, mám dotaz. Neopravoval tady někdo praskliny v domě? Máme N101 a uvnitř spousty prasklin, hlavně v rozích. Chci to opravit, ale nevim jak na to. Třeba nějaký tip na video návod.....

• @angus88  my máme podlahu neskutečně křivou. Nejhorší je centrální místnost otevřený obývací pokoj s kuchyní. Pro 2m vodováhou nemáte v podstatě šanci najít rovné místo asi špatně udělaný podklad v kombinaci s teplovodní topením a vinylem jedná velká katastrofa. Podložka by schovala spoje na Fermacellu co se vykreslují, to jak je podlaha křivá by neschovalo nic

• @matever  tak to udělali asi špatné hned na začátku. Naše parta lezla s vodováhou po místnostech, kdybych to neviděl na vlastní oči neuvěřím, a hledala jakoukoliv nerovnost. A nenašli. Asi je to o lidech opravdu. Ale já je tam měl zase dva měsíce na baráku...

• @matever  mohu se zeptat, jak dlouho bydlíte prosím? Nemáte problém s vinylem, že jsou dilce jakoby vypukle a je to cítit, když se na ně šlape? Dekuji

• Ahoj, chtěla bych se zeptat, stavěl a bydlí někdo v Kubis 632? 🙂

• @lucie_gavelczikova_pusova  Noooo, je tady 1631 stránek, myslíte, že jste (budete) první? 🤔 Určitě se dočkáte odpovědi .. a nebo na facebooku je skupina na 632 😉

• @sargic  no já pár stránek tady poctivé četla a moc nenašla, ani na fb 🤔 nemůžete mi do zprávy poslat odkaz nebo tak 🙂

• @angus88  ty dílce vypouklé jsem měl při předávce,. To způsobilo to mě to, že barák byl chladný a pak se po 14 dnech pustila podlahovka na hodně a to teplo ten vinyl zvedlo, a to dost. Muselo se

• Muselo se to 14 dní nechat a každý den přidávat půl stupně nahoru. Hodne to pomohlo, nicméně stejně dva dílce na trech místech musely pryč.

• @angus88  bydlíme necelé dva roky. Vypouklý vinyl byl u terasového okna, hned jak tam zasvítilo první sluníčko po předávce, nechali jsme opravit obratem. Jinak teď jak je podlaha křivá, tak jsou cca dva dílce které pruží obzvláště jak se topí podlahovou, v létě to bylo v pohodě.

• @michalnico  ano je to špatně od začátku jen používáním je to víc a víc horší a teď už je to fakt neúnosné. Bohužel je to o lidech a my měli fakt špatnou partu co mohli to p.... se jim nepovedlo

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat