RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

1 den48849
  • Nemáte tušení jak se dostat do podomítkové rolety nad terasavým oknem. Roleta nám začala drhnout a někde asi drolí polystyren. Nerady bych to celé ulomila. Na jiných oknech je taková plastová pojítka, ale tady nic. Nemáte zkušenosti prosím?

• @matever  a co tam chcete dávat za podložku mezi vinyl a Fermacell? Ať vím co kdyžtak mám hledat?

• @matever  Jak se dostat do podomítkové rolety nevím. Ale u nás to určitě vědí mouchy. 😃 Na zimu se tam usadí, a pak když v zimně odtočím, tak jich vypadne cca 20. A to nekecám! 😒

• Sponzor fóra
  • @fantomik  Joooo taky je tam máme. Když mrzne tak tam zalezou, takže po spuštění rolety jich máme na roletě zevnitř několik desítek ... když na zimu vytahuju integrované sítě, tak ty děvky lítaji dovnitř při otevření okna 🙂 Ale nějak jsem zatím nevymyslel, jak tomu zalézání much do kastlíku od rolety zabránit ...

• @michalnico  dáme přímo podložku od Quickstepu livyn basic, teda pokud nevygooglujeme lepší řešení.

• @fantomik  už jsem se tam dostala, chtělo to hrubou sílu 🙂. Stačí to jen třeba kuchyňským nožem vycvaknout. Je tam teda hromada polystyrenu, porovnala jsem ho a je ticho. U nás se líbí mouchám čas od času v digestoři, taky moc pěkný 🙂

• @matever  velmi děkuji za odpověď a radu

• Nemáte někdo fotku, jak jste vyřešili sítě proti hmyzu na komíncích ventilace? Tedy kuchyň a koupelny?

• Tak spotřeba elektriky 2020 cca 13,3MWh. Celkem raketa, ale dost asi udělá bazén a jeho TC (odhaduji 4MWh), reefove akva (1MWh). Nova 101, 4 lidi, topime většinou krbem

• @mariacek  Fotky jsem během instalace nedělal. Ale vem nějakou jemně síťovanou tkaninu (záclonu, starou síť proti hmyzu), vystřihl jsem nějaký podobný tvar jako tvar komínku (byla to myslím nějaká elipsa), napasoval na komínek a stahovacíma páskama jsem to přidělal na komínek. Vůbec nic na tom není ...

• Zdar všem, tak po delší době mám opět "úlovek"... Schválně, odšroubujte si pračkový odpad ze stěny, sundejte tu plastovou obdélníkovou krytku a mrkněte se zda máte šanci otevřít to čistící víčko pračkového sifonu (do nedávna jsem nevěděl, že něco takového existuje). A když tam budete, tak schválně zkuste, jestli to odpadní potrubí je uchycené v objímce ke stěně nebo zda vám volně "plandá"...

P.S. hádejte jak to je u nás, když o tom tady píšu 🙂 Ale co, už jsem dlouho s nikým z RDR nemohl dát kus řeči, tak se rád dozvím nějaké novinky.

P.S. 2 - Lituju toho, že jsem jim při montáži nemohl stát "za prdelí" a nehlídat to, co se dělo před zaklopením stěn... Vážně se asi začnu poohlížet po nějaké lepší inspekční kameře a udělám si pár sond do předstěn, kde vedou potrubí...

• @lucie_gavelczikova_pusova  my bydlíme v Kubis 632.

• Prosím, na soklu se mi objevují mokré fleky, velikost od 2cm do cca 10cm. Objevuje se to jen na jedne straně, pod koupelnou. Nezdá se mi, že by tekla voda, protože by se asi mapa objevila větší a byla by pod stěnou. Já mám fleky většinou uprostřed výšky soklu.... Přes den to zmizí, na podvečer a přes noc se to vytváří. Že by jen vzdušná vlhkost? Divné, že je to pouze na jednom místě....

• @anna3  děkuji za odpověď 🙂 a kde bydlíte? 🙂 Jste spokojená? Máte to podle jejich projektu nebo jste dělali změny?

• @angus88  Reaguji asi hodně zpětně, ale reaguji 🙂 Máme teplovodní podlahovku v celém domě a vinyl taktéž v celém domě. Bydlíme necelé 3 roky a ať koukám jak koukám, dole i nahoře, na podlaze nevidím nic špatně. Nikde nic nevyčnívá, spoje se nikde nerozjíždí.

• Sponzor fóra
  • @angus88  Teď jsem dokonce přinesla dlouhou vodováhu a nedalo mi to. Zkusila jsem snad na 50ti místech v celém přízemi a podlaha je všude naprosto rovná. Včetně rohů. Nevím ale jak pod nábytkem, tam to nejspíš nebude 100%ní. Jinak máme otevřené celé přízemí a vinyl všude, bez přechodových lišt.

• @lucie_gavelczikova_pusova  bydlíme v Marianovicich u Benešova .Projekt jsme museli trochu upravit ale ne moc.Bydli se nám dobře pár věcí by jsme změnily zvlášť pod vinyl by jsme dali ještě něco aby nebylo vidno přechod od farmacelu .Teď to tady všichni řeší.

• @klarka888  děkuji moc. Pak tomu opravdu nerozumím, proč někdo má podlahu v pohodě a někdo (já) řeší vyboulene vinylové dilce, které pod nohama pleskají o podlahu. Očividně podlahovka není ta příčina

• @pepa101  u nás v pohodě, sifon je chycení plastovou stahovačkou k hronolu. Ale při výměně kulového kohoutu vedle jsem zjistil, že přidělán není a nebylo možné to rozebrat - reklamace asi před 2mi lety 🙂

BTW, nevíte někdo jak ten sifon fugnuje? Víčko jsem odšrouboval, ale jak to vyčistit?

• @klarka888  vím že závist není hezká vlastnost, ale rovnou podlahu vám tak trochu závidím 🙂 v domě za několik miliónů by mě taky moc potěšila 😐

• Když jsme u těch fotek napojení mohl by mi někdo cvaknout napojení umyvadla do stěny respektive sifonu, když se stáhne ten kroužek /záslepka díry do zdi. Máme tři umyvadla a každé má své kreativní řešení. Tak by mě zajímalo které je to správné...

• Co dům to podlaha originál asi tedy

• @matever  Je mi to jasné a plně vás chápu 😐

• Hezký večer přátelé, zkouším ještě jednou dotaz:
     Neopravoval tady někdo praskliny v domě? Máme N101 a uvnitř spousty prasklin, hlavně v rozích. Chci to opravit, ale nevim jak na to. Třeba nějaký tip na video návod.....

• @adaste  akrylovy tmel, housenku na prasklin, pretrit prstem. Po té premalovat.... Žádná věda. Když zde občas někdo ukáže jak to dělá Pat a Mat z RDR tak se mi chce brečet. Sama to zvládnete mnohem lépe, s akrylem se dělá velmi dobře

• @angus88  Aha, děkuji. A způsob, že se akrylat smíchá s trochou vody a pak se praskliny pretiraji štětečkem znáte? Prý je to pak více do ztracena....

• @adaste  Prstem vyhladíš do ztracena úplně dokonale. Naopak je pak spára hladší než okolní zeď, která má drobnou krupičkovou strukturu od barvy. Proto je pak nutné zatřít malířskou barvou a to nejlépe rohovým válečkem. Štětcem se tam ta struktura nevytvoří. Ale to už musí být člověk detailista, aby toto řešil 🙂
    Jinak já bych osobně původní tmel nejdříve vyškrábl ostrou špachtlí, ať se nevrství.

• @adaste  nemám sice dům od RDR, ale na praskliny a rohy SDK doporučím silikon akrylový tmel. Výhoda je pružnost, a hlavně že se dá přetřít. Cena je o pár korun vyšší než akryl. Mám to v celém domě a maximální spokojenost.

• Moc děkuji za rady

• @paveler  Není to náhodou to samé?😃 Silikon akrylový tmel je prostě akrylový tmel 🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat