RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

38 min48807
  • NATÍRÁNÍ DŘEVA: Zdravím, měl bych dotaz pokud už tohle někdo řešil. Máme dům obložen dřevěným obkladem a natřen odstínem dubu (typ impregnace na dřevo TL 45 Eiche hell VP 3201 a vrchní nátěr FK 47 Eiche hell VP 3194). Budeme letos stavět pergolu a chtěl bych natírat dřevo pergoly (BSH hranoly) do stejného odstínu jako obložení domu.
    A dotaz: Jsem schopen dostát stejného barevného odstínu aníž bych použil podbarvenou impregnaci na dřevo? Jde mi o to, jestli utrácet cca 2tis za 5 litrů impragnace nebo jsem schopen odstínu dosáhnout i bez impregnace? Díky za poznatky 🙂

• Nějaký podezřelé ticho ?

• Sponzor fóra
  • Tak nám u jedné exteriérové žaluzie odešel motor nejspíš... 🤦🏻‍♀️ Bydlíme přes 4 roky, takže už mimo záruku, ale nějak jsem čekala, že to vydrží víc, když žaluzie v podstatě nevytahujeme, na tomto okně za 4 roky jen párkrát, vždy jen otevřít/zavřít.

• @zmrz_lina  mozno prave preto ze sa velmi nepouzival 🙂 My vytahujeme a zatahujeme kazdy den, niekde aj viackrat za den a zatial vsetko funguje.
    Potom daj vediet kolko chcu za novy, nech viem na co sa pripravit keby aj nam niekde odisiel.

• @tojojot  jestli jsem dobře googlila, tak motor vyjde na cca 3500, uvidíme. Já přesně nevím, který typ tam máme, jsou asi 3 nebo 4. Jinak nepoužívalo se vytahování/stahování, ale otvírání a zavírání denně.

• @zmrz_lina  aha ty hovoris o zaluziach a ja o roletach 🙂

• @wries  a jaký je mezi tím reálně rozdíl? Porovnal jsem si popisy a přijdou mi stejné... Děkuji

• @angus88  Takže asi je rozdíl jen v ceně 🙂

• @sargic  Musíte si přečíst Technický list a porovnat vlastnosti, než jen běžný popis, který bohužel zní opravdu podobně. Ve vlastnostech se například dozvíte, že má silikon-akryl tažnost 600 % a akryl 240 %. To je zrovna důležitý parametr, když řešíme praskliny v rozích. Já jsem také neznal a přijde mi to jako dobrý tip, díky @paveler !

• @vypadl  Myslel jsem to jako vtip 😉 Nepředpokládal jsem, že je tam jen rozdíl v ceně a výrobce prodává dva totožné výrobky ...

• @tojojot  tak předběžně 7500 za motor, práci a dopravu (servis je tady kousek, 10 km). 😳

• Heh no tak to je teda pekna palka... A kolko z toho stoji samotny motor? polovicu?

• @tojojot  kolem 4 tisíc.

• Sponzor fóra
  • Neměl by tu někdo krytku venkovní zásuvky? Nedaří se mi ji nikde sehnat a ofic. Legrand nabízí jen kompletní včetně vnitřku za ranec 😞

• @silenoz  ahoj taky sháním. Krytka mi odpadla a zásuvka je nezakryta. Zatím tam mám strčené osvětlení ale přes léto jsem chtěla mít zásuvku v cajku.

• Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s prasklinami v domě. Měli jsme servis, praskliny opravili ( cca po 2 letech od výstavby)ale po letošní zimě se opět vyskytly. Do jaké doby Rýmařov provádí opravy těchto prasklin? je mi jasné, že domy pracují a budou pracovat ale letos se mi jich vytvořilo opravdu hodně. Nebo si opravujete sami? Předem děkuji za případné odpovědi.

• Ahoj, máte někdo vlastní zkušenost s firmou Hobbytec.cz ? Docela mě zaujalo hliníkové zastřešení zádveří - technické provedení vypadá dobře, jen bychom preferovali samonosnou konstrukcí - zajímají mě zkušenosti? A pak můžete sem hodit pár fotek - parkovací stání, okapové cesty...nějak se nemůžeme rozhodnout co dát na zem, zatím vybraná Kombi Latte, ale přijde mi to děsně strakatý, je od Ditonu (máme ho kousek) , internet mám zkouknutý - díky 😉

• @richid  S firmou Hobytec máme dobré zkušenosti. Máme od nich zimní zahradu, je samonosná, vše jim perfektně pasuje, zkrátka dobrá firma. Parkovací stáni pro auto také hlinikové, ale od firmy Moderní garáže, taky spokojenost. Koukněte do mého alba, je tam vyfocená i dlažba.Pěkný den.

• @dodoaj  dekuju dívala jsem se a ta zimní zahrada je opravdu krásná a funkcí 🙂 uvidím zkusím je oslovit jaká bude cena .

• @richid  Nejméně strakaté jsou asi dlažby od Semmelrocku. My od nich máme Citytop elegant kombi černo bílá. Ale zatím jen na paletách...

• @mariacek  máme vybráno 👍dnes jsme byli v Ditonu a i když teď mají maloobchodní prodej zavřený, ze skladu nám přivezli ukázat Kombi 6 Latte a máme jasno- je to ONA 😊 žádná divočina , je perfektní , těším se až to bude hotové!

• Máme první vyúčtování elektřiny, roční spotřeba 12,324 kWh - což netuším zda je normální, moc, nebo málo? Cena NT 2,24 kWh a VT 2,35 kWh. EON. Máme 74, přímotopy, bojler, ČOVku , manžel a dcera rok doma (home offfice a počítač jede v podstatě 14h/denně , škola ) , v létě jela několikrát klimatizace. Je pravda, že se učíme ovládat/regulovat topení, ale taky sem se domnívala, že spotřeba/cena za rok užívání domu, bude nižší....takže tak nějak rozpaky 🤔

• @richid  Cau, my mame dost podobnou konfiguraci: Máme 74, přímotopy, bojler, ČOVku , manžel a dcera rok doma (home offfice a počítač jede v podstatě 14h/denně). Bez klimatizace. 1.1.2020-31.12.2020 6741 kWh

• @username  Hmm já si říkám že je to moc - a krbem si přitápíte?? co nejvíc spotřebovává energii? Bojler přímotopy?? A můžu vědět jak máš nastavený teploty v pokojích a jak bojler?? My třeba měli několik měsíců bojler nastavený na ten nejvyšší ohřev, ptž nám na víkend nezbývala tepla voda . Musím to vyladit, vypadá že to blbe regulujeme !!

• @richid  12,324 kWh je podle mě strašně moc!

• @richid  Je to celkem dost. My máme Kubis 632+modul, přímotopy, ČOV ne, ale zase dešťovku, akvárko, teď už "jen" 3 děti... Spotřeba 2019 i 2020 =8.500kWh. Krbovky jen vyjímečně o víkendu.

• Dmychadlo k ČOV má kolem 60W, tj při plném nasazení za rok udělá 0.5MWh.

• @richid  Bojler dokáže vzít dost. Bývá nastaveno na 60C. Nevím, kolik vás je a jak je velký, ale jestli vám nestačí 160l, tak ono to udělá taky dost.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat