RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

22 min48838
  • No budeme muset začít hlídat a psát si spotřebu průběžně. Jinak fakt nevím, manžel spočítá kolik spotřebuje energie jeho počítač ( má PC s vysokým výkonem a k tomu tři monitory - třeba žere víc než běžný domácí počítač) toto sme v paneláku neřešili 😂 jak regulujete topení/přímotopy? Nebo na jakou teplotu vytápíte dům - myslím že tady máme rezervy 🤔

• @richid  Tak pokud to PC jede 12h na výkon a tři monitory, tak se můžete dostat někde k 500Wh. A to je za rok cc 2MWh.

• @richid  Topime krbovkama tak 2-3 dny z tydne, ale jen vecer. My to mame jednoduchy s primotopama. Vsechny mistnosti ve dne v noci topi na 18°C s vyjimkou koupelny, obyvaku s kuchyni a detskeho pokoje kde se pouze pres den topi na vic.

• Sponzor fóra
  • @richid  Tych 12-13 kWh mam ja v solo117 ako som nedavno pisal, a to mam cely rack so servrom a switchmi ktory bezi nonstop, klimatizacia v serverovni ktora to chladi a pocitac vacsinu dna... Takze tych 12 kWh u vas je naozaj vela.

• @richid  zapisuji si to každý měsíc, možná maže je kryptošechtic a těžař 🙂

• @richid  na to zapisovanie je napr. toto dobra aplikacia ak mas android https://play.google.com/store/apps/details?id=vopo.easyhomeofftake 
    To pouzivam ja. Robi to nejaky Cech takze to je aj v cestine dokonca.

• Ahoj, tak dnes je to rok, co jsme se stěhovali, takže se také podělím o spotřebu. Bydlíme zatím ve dvou + králik 🙂 v Dimenzi96 s 15cm zateplením (cca 163 m2), elektrokotel pro podlahovku v celém domě, k tomu pračka, sušička, klimatizace, indukce, čerpadlo kanalizace, čerpadlo dešťovky pro splachování a zalevání, lednice amerika, krbovky ještě nemáme. Spotřeba celkem za rok 10,3 MW a to jsme byli většinou na HO, takže za mě určitě spokojenost. Je pravda, že pokud je +5 a víc a svítí slunko, tak stačí zvednout žaluzie a kotel netopí. Bojler máme z 90% v režimu eko, topí na cca 42°, jen když si chceme napustit vanu, tak je na max. Vana = 200l.

• @atilius  jj tak nějak to bude, ta spotřeba u počítače udělá opravdu hodně. A pak když si já přestanu zvyšovat teplotu, ptž sem zmrzlina 😂 tak budeme na běžný spotřebě

• @username  18C, to jste rodina otužilců? 😃 Klobouk dolů.

• Ahoj, prosím, čím se mažou ty okna? Nějakou vazelínou? A stačí 1x za rok?
    Děkuji

• @editaw  biela vazelina, takto to vyzera

• @tojojot  děkuju moc, ty víš vždycky všechno 😉

• Já mám spotřebu od září do začátku dubna 5322kwh.
    Mám Largo 98, 15 cm zateplení, přímotopy, ČOV, furt na home office od 20.9, topím spíš víc, tak na 23/23, akorát na noc to vypínám. Krbovky nemám.

• @editaw  hehehe nie, vsetko vie len moja zena 😃

• @tojojot  😁

• Sponzor fóra
  • Ahoj, ví prosím někdo, jak dlouhou má teď Rýmařov čekací dobu od podpisu smlouvy do předání domu? A jak dlouho se čeká na nacenění změn, případně za jak dlouho od prvního kontaktu jste podepisovali smlouvu? Děkuji.

• Zdravím 🙂 Mám asi trochu hloupý dotaz, ale.. Lze do hotového domku ještě dodělat okno? Neřešil to někdo prosím? Děkuji

• @lentilka297  já dodatečné okno řešila už u konečné specifikace a nechala jsem si udělat do stěny přípravu na okno, kdyby se jednou dodělávalo. Ale myslím, že to jde i bez toho, jen to bude asi složitější. A musel by to dělat RD jinak ztratíte záruku, atd...aspoň myslím, že tam mi to vysvětlovali

• @hana_k  ahoj, já první kontakt červenec 2018, smlouva o smlouvě budoucí srpen 2018, smlouva o dílo říjen 2018, zde víš předběžné ceny. Konečná specifikace srpen 2019, základová deska březen 2020 a dům začali montovat konec května 2020. Za 9 dní hotovo.
    Ale stavěla jsem v tý největší cekačce. Termín stavby mi dle smlouvy o smlouvě budoucí dodrželi na týden.
    Teď myslím už ten velký nával pominul.
    Ale stejně jsem rok řešila stavební povolení a přípojky.
    Nejlepší odpověď na nynější situaci ti ale dá jen RDR, zkus je kontaktovat. Protože každej jinak dlouho řeší povolení.
    Ale myslím, že jsem četla v prosinci v časopise dřevostavby reklamu, že teď garantují rok.

• @editaw  Děkuji, tak to je dobrá zpráva. My právě narychlo hledáme jiného dodavatele, protože naše první volba má teď dva a půl roku do předání stavby.

• @kkackak  Děkuji.. Nás to právě vůbec nenapadlo, na některé věci člověk přijde až v domě bydlí 🤔 A teď právě máme problém s tím, že je v obýváku strašný šero a musíme pořád svítit, je to na prd 😒

• @lentilka297  Pokud v obýváku musíte i přes den svítit, tak bych předpokládala, že chyba nastala v projektu RDR. Projektant musí respektovat normové hodnoty (v tomto případě příslušná ČSN- Denní osvětlení budov), a to i za předpokladu, že by ho zákazník žádal o menší počet oken. Takže toto bych si ověřila na prvním místě, a pak by se jednalo o reklamaci, kterou by RDR musel řešit na svoje náklady.

• Je tu někdo, kdo nemá rekuperaci? Jak se vám bez ní bydlí? Prohledala jsem téma, ale našla zmínky jen od lidí, kteří ji mají.

• @hana_k  my nemame, treba castejsie vetrat, nic viac... V lete to nieje vobec problem, v zime trochu, ale da sa to prezit. Mame v obyvacke, spalni a pracovni co2 meter a podla toho vetrame ked to vyskoci. Najhorsie je ked pride pocetnejsia navsteva, to to ide kludne aj na 2000 za chvilu v zavretej miestnosti 🙂

• @tojojot  Děkuji. Původně jsme plánovali menší dům, kde obývací pokoj s kuchyní by byly do 30 m2, tak jsme rekuperaci chtěli, ale teď zvažujeme také SOLO 117, tak se snad bez ní obejdeme. Nebo dáme jen jednu decentralizovanou jednotku, pokud je má Rýmařov v nabídce.

• @hana_k  no, konecne niekto dalsi so 117kou, teda ak sa rozhodnete 🙂

• @lentilka297  můžu se zeptat co máte za dům?

• @nec22  My máme počet oken dle základního projektu, nenechali jsme žádné ubrat.. Na terasu vedou balkonové dveře a okno, jenže slunce jde z druhé strany.. Ze strany terasy za celý den nesvítí a ještě navíc jsou balkonovky pod přístřeškem 😒 Chtělo by to okno ještě ze strany...

@dodoaj  Máme Nova101

• @lentilka297  Máme largo 85 ((ten nejmenší ) a nechali jsme u konečné specifikaci okno z boku domu dodělat, právě kvůli tmě.

• @dodoaj  My už ale máme postaveno..

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat