RD Rýmařov a zkušenosti s nimi?

15. říj 202149166
  • @kjf  máte pravdu, je důležité sdílet zkušenosti, a to i ty negativní a celých 1600 stran se to tu dělo. Ale nezlobte se, stačí to jednou, max. v rámci plynoucí diskuse dvakrát. Vy to tu opakujete už po stopadesáté bez návaznosti na aktuální diskusi a jak jste si jistě všiml, většinu aktivních diskutujících to tu už fakt otravuje.

• @zmrz_lina  Dobry den, prispevku je jen 37, ne 150, nekolik z nich je fotodokumentace a nekolik odkazy na webove stranky a youtube. Posledni prispevky jsou jen reakce na napadeni druchych uzivatelu a to velmi neslusnym zpusobem. Nejlepsi je si postavit cihlovy dum a diskutovat problemy zakazniku RDR.

• @atilius  naprosto souhlasím! 👍

• Sponzor fóra
  • @kjf  Já se obávám, že tím jak, promiňte mi, na sílu cpete svůj názor všem, kteří o něj evidentně už nestojí, jste zazdil referenci, která by původně třeba někomu něco dala a byl by za ni rád. Čím více do toho budete šlapat a nutit i spokojeným zákazníkům RDR svůj názor za každou cenu, tím méně vás tu někdo bude brát vážně🙂 mějte se fajn🙂

• Ahoj. Mám dotaz jen tak ze zvědavosti. Pokud mám ve Smlouvě o Smlouvě budoucí, že "je nutné nejpozději do 30.7.2022 doložit vlastnictví pozemku", "Smlouva o dílo musí být uzavřena nejpozději do 30.7.2022" a že "předpokládaný termín realizace díla je nejpozději 4.čtvrtletí 2022", znamená to, že pokud bude vše vyřešeno dříve, je možné že by i případná realizace mohla proběhnout v dřívějším termínu než 4Q/2022? Nemám iluze o našich úřadech co se stavebního povolení týče, ale pokud by vše proběhlo hladce a my měli vyběháno např. již v lednu, tak jestli by realizace mohla proběhnout třeba jaro/léto. Děkuji.

• @m2s  podle jejich kapacit, ale ano, dá se hýbat i dopředu. My to tak měli (z 1Q přesun dopředu na 4Q předchozího roku), ale byli jsme velmi rychlí s povolením (od koupě pozemku po stavební povolení 4 měsíce 😁).

• Dobrý den, neřešili jste někdo poruchu ohřevu teplé vody? Bydlíme od r. 2012, máme kombinaci elektrokotel+soláry, celé léto ohřívaly vodu soláry, teď bylo pár dní zataženo, tak jsme pustili ohřev a nic, je to tři dny, kontrolka na vypínači nesvítí, voda se nenahřívá. Teda dnes je konečně slunečno, tak ji nahřejí soláry 😎

• @zmrz_lina  to by se mi také líbilo, mít to tak rychle vyřešené. Při návštěvě ve vzorovém domě na začátku července nám OZ říkala, že že pro tuto chvíli může RDR garantovat dokončení stavby do 3 měsíců od vydání stavebního povolení. Ale už jsme časově zase někde jinde, takže kdo ví. Každopádně - alespoň trochu pozitivní zpráva. 😉 Děkuji.

• @m2s  nevím jak je to dnes, sleduji RDR asi 7let, ale věta "RDR garantovat dokončení stavby do 3 měsíců od vydání stavebního povolení" mi zní jako dobré scifi 😃

V dnešní době, kdy je nedostatek lidí, materiálů... aby toto byla pravda, pak by musela RDR klesnout razantně poptávka. Ale ani tomu bych se nedivil... Nicméně raději bych na informace z OC nespoléhal

• @angus88  říkala nám, že díky covidu se spousta staveb nerealizovala.
    Na druhou stranu díky covidu je také méně řemeslníků. Současně ale i neustále se zvyšující ceny za materiál .... Jako také si myslím, že to bylo jen plácnutí do větru ve stylu "slibem nezarmoutíš". Ale tak pěkné by to bylo ... 😅✌️

• @m2s  Nevím, jak to má zařízené a domluvené RD, ale na trhu je šílený nedostatek dřeva, což si myslím, že u dřevostavby je věc zásadní. A taky jeho cena enormně stoupla. Letos v dubnu jsem stavěl dřevník - materiál za 8t a to už byl dražší, než loni stejnou dobou. Teď je stejný materiál za 16t. A dodací lhůty dvoj až trojnásobné.

• @atilius  😱🙄 páni, tak to je teda raketa! Tak doufejme, že to mají dobře ošetřené, aby měli dřeva dostatek. 😒

• @atilius  a to je ještě otázka, kde vezmou dřevo "suché" 🙂 .Následující roky nebude dobré období pro stavbu dřevostavby. Osobně tipuji, že se boom dřevostaveb silně omezí

• Řešil jste prosím někdo dodatečnou montáž klimatizace? Potřeboval bych poradit jak provést otvor skrz stěnu domu a přitom nic moc nepoškodit.....

• @angus88  @atilius  Dřevo má RDR vlastní, resp. dceřiné firmy, tak je to asi tolik neovlivní...

• Sponzor fóra
  • @adaste  Co máte za dům? 😉 My ji mame dodatecne ve 101, rozvody se tahly do technicke mistnosti, odtud pres garaz ven, venkovni jednotku mame na zemi za garazi, delala nam to firma, ktera ma s drevostavbani zkusenosti 🙂

• Pěkné sobotní odpoledne všem. Jdu s dotazem... Dostali jsme k podpisu SoSB. Je v ní uvedeno, že pokud jedna ze stran odmítne uzavřít SOD ve stanovené lhůtě, nebo uzavření SOD jinak zmaří, např v důsledku své nečinnosti, je povinna uhradit druhé Smluvní straně smluvní pokutu ve výši 50000Kč. Přijde mi to divné ..... Projekt dle SoSB zaplatíme, to je ok. Ale co když nezískáme stavební povolení nebo nevyjde hypotéka dle našich představ nebo cokoli jiného, co by tomu zabránilo? Jaká vznikne firmě újma při neuzavření SOD, že jí náleží smluvní pokuta??
    Jak pročítám ty smlouvy kolem a kolem, tak se v nich vyznávám méně a méně. 🤦🏻‍♀️

• @jahooodka  Hezký den, máme N101. Děkuji za typ 🙂 Můžu poprosit o kontakt na firmu do sz. Ještě jednou díky

• @m2s  zajímavá novinka RDR... Nepamatuji si, že by podobná formulace ve SoSB byla. Očividně se RDR jistí, aby klienti necouvali

• @angus88  My jako nemáme v plánu couvat, ale neovlivníme rozhodnutí banky, SÚ apod. Je to celkem divná formulace. 😞

• @m2s  No upřímně, když teď couvnete, tak si ušetříte opravdu hoooooodně nepříjemností. Jakmile se RDR "zaháčkujete", čeká vás dlouhá řada zklamání. Vím o čem mluvím 😞

• @adaste  bohužel máte pravdu. Já dnes RDR každému vymlouvam... Před 10ti lety dobrý, dnes už opravdu raději nee

• @adaste   @angus  Mě to zatím připadá tak, že záleží na tom, jaká parta bude na stavbu přidělena. 🤷🏻‍♀️ 🤔
    A od toho se pak odvíjí případné problémy a reklamace.

• @m2s  A to Vám přijde jako přiměřené riziko k podstoupení, když se jedná o takovou životní investici???

• @adaste  zajímal by mě pravdivý poměr kladných a negativních recenzí z provedených staveb.
    Samozřejmě že se člověk obává rizika. Ale zároveň vím, že např. na Českou poštu jsou vidět téměř samé negativní recenze. Ale málokterý spokojený zákazník má potřebu dávat kladnou veřejnou recenzi. Poděkuje přímo tomu svému pošťákovi a nikdo další se o tom nedozví. 🤷🏻‍♀️

• @adaste  Ale tenhle problém řešíš s každou firmou. Je to o lidech, kteří tam pracují.

• @atilius  jenže je třeba na to koukat tak, že je to dřevostavba. Jasně, u každé firmy je riziko, že stavba nedopadne na 100%. Jenže u zděné stavby to není takový pru..r jako u dřevostavby. Jakákoliv chyba dřevostavby může být do 10ti let naprosto fatální... Proto bych raději riskoval špatnou partu zděné stavby než špatnou partu stavby RDR. Navíc jsou firmy, které stále drží kvalitu dřevostaveb. Např. Atrium...

• @angus88  Dispozičně nám Atrium nevyhovuje. Vlastně ani cenově. Nejlépe nám vychází právě RDR. 🤷🏻‍♀️

• @m2s  chápu no. Sám mám RDR, nicméně ten rozdíl v ceně je dán za kvalitu domu. Sám bych dnes rád vrátil čas a ten milion si za atrium připlatil (a to nemám stavbu domu od RDR nějak extrémně sfušovanou, prostě je to papírák)

• @atilius  Jasně, ale u dřevostavby je extrémně důležitá technologická kázeň. Pokud ji nedodržíš, barák ti za 20 let shnije. A to se ti v jiném typu stavby (cihla, ytong, beton) prostě nestane, pokud stavbu či její část zfušují....

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat